11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Bakan yerli otomobilin fiyatını açıkladı

Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Haber ve Bilgi Servisi
    Haberci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 278

Haber Bilgilendirme Bakan yerli otomobilin fiyatını açıkladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yerli otomobilin fiyatının 20 bin-25 bin TL olarak öngörüldüğünü söyledi.

Haberin devamı...
    FiatTR - PuntoTR - GrandePuntoTR - PuntoEvoTR - BravoTR Haber Servisi

www.grandepuntotr.com
    www.fiattr.com

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Anlamıyorum 2-2.5 Milyar € ile neden yine Ford-Renault-Tofaş-Honda-Toyota-Hyundai'den birinin veya bir kaçının ortaklığına ihtiyaç duyuluyor. Zaten muhtemelen bu ülkemizde üretim yapan firmalardan Honda Hyundai Toyota bu işe girmez. Tofaş ortaklığında üretilir gibi geliyor ama madem yerli bir üretim yapıcaz neden illa yabancı ortaklı üretiyoruz?

Biz iyi eğitim alarak yetişiyoruz.Mühendisliğimiz bir aracı baştan sona yapacak kapasitede bundan herkes emin olabilir ancak böyle bir teşvik şu ana kadar olmadığı için hepimiz yabancı firmalarda , yabancılara çalışıyoruz. Onlara para kazandırıyoruz. Üstelik onların aldığı paranın yarısına hatta üçte birine çalışıyoruz. Benim yaptığım işi bir alman 3-5bin €'lara yapıyor kendi ülkesinde ama 2mizde aynı firma çalışanıyız. Umarım bu teşvikle yerli bir firma kurularak kendimize ait birşeyler yaparız.

Ancak herşeyi de kendimiz üreteceğiz diye bir yanılgıya düşmemek lazım. Aksi takdirde 20-25bin TL'ye mal etmek yada verimli bir çalışma yapmamız mümkün olmaz diye düşünüyorum. Bence üzerine en çok yoğunlaşmamız gereken nokta güç ünitesi. Türkiyede en büyük eksiğimiz bu.Motor... Ama yapabiliriz. Yeter ki destek sürekli olsun. Ve lütfen yabancı firmaları karıştırmayalım. Yabancılardan hiç biri kendi menfaati en üstte olmadıkça bu işin altına elini koymaz. Koyuyorsa bilelim ki bizim göremediğimiz çıkarı var..

3. Bu mesajı için 3 kişi tonymontana'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sayın bakanım, yerli otomobil yapacağız diye milleti vita tenekelerinden bozma arabaya bindirmeyi düşünmüyorsunuzdur umarım. donanım tablosunda özellik olarak fasılalı silecekler yazacaksa gene vay halimize

M. Talha YÜCE
    Çiçeği Burnunda GP'ci Dj Locness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 TLH 77
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamıyorum 2-2.5 Milyar € ile neden yine Ford-Renault-Tofaş-Honda-Toyota-Hyundai'den birinin veya bir kaçının ortaklığına ihtiyaç duyuluyor. Zaten muhtemelen bu ülkemizde üretim yapan firmalardan Honda Hyundai Toyota bu işe girmez. Tofaş ortaklığında üretilir gibi geliyor ama madem yerli bir üretim yapıcaz neden illa yabancı ortaklı üretiyoruz?

Biz iyi eğitim alarak yetişiyoruz.Mühendisliğimiz bir aracı baştan sona yapacak kapasitede bundan herkes emin olabilir ancak böyle bir teşvik şu ana kadar olmadığı için hepimiz yabancı firmalarda , yabancılara çalışıyoruz. Onlara para kazandırıyoruz. Üstelik onların aldığı paranın yarısına hatta üçte birine çalışıyoruz. Benim yaptığım işi bir alman 3-5bin €'lara yapıyor kendi ülkesinde ama 2mizde aynı firma çalışanıyız. Umarım bu teşvikle yerli bir firma kurularak kendimize ait birşeyler yaparız.

Ancak herşeyi de kendimiz üreteceğiz diye bir yanılgıya düşmemek lazım. Aksi takdirde 20-25bin TL'ye mal etmek yada verimli bir çalışma yapmamız mümkün olmaz diye düşünüyorum. Bence üzerine en çok yoğunlaşmamız gereken nokta güç ünitesi. Türkiyede en büyük eksiğimiz bu.Motor... Ama yapabiliriz. Yeter ki destek sürekli olsun. Ve lütfen yabancı firmaları karıştırmayalım. Yabancılardan hiç biri kendi menfaati en üstte olmadıkça bu işin altına elini koymaz. Koyuyorsa bilelim ki bizim göremediğimiz çıkarı var..
    size katılıyorum ve hali hazırda motor üreten üstelik gayet verimli bir motor üreten firmalarımız var ancak neden bu işi teşvik edicek birini bulamıyoruz

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dj locness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    size katılıyorum ve hali hazırda motor üreten üstelik gayet verimli bir motor üreten firmalarımız var ancak neden bu işi teşvik edicek birini bulamıyoruz
    arkadaşlar aldığınız arabaların faturalarını hiç inceledinizmi vergi miktarı ne kadar tabiki üretilir hemde en kralı yeterki devlet böyle bir düşünce ile yola çıkıyor ozaman ilk kendisi yerli otomobilin vergisini düşüreceğim desin.inanınki işçilik kalitesi olarak avrupadan üstünüz.

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aldığınız arabaların faturalarını hiç inceledinizmi vergi miktarı ne kadar tabiki üretilir hemde en kralı yeterki devlet böyle bir düşünce ile yola çıkıyor ozaman ilk kendisi yerli otomobilin vergisini düşüreceğim desin.inanınki işçilik kalitesi olarak avrupadan üstünüz.
    aynı fikirdeyim, devlet desteği ile üretilen otomobilin ötv'si kdv'si %5'er düşük olsun. zaten yeterince uygun fiyata gelir. Daha fazla indirim yabancı yatırımcıyı iter. 4 modelle çıkmalı bence en az. 1.si Logan tipli "ayağı yerden kesme" misyonuna sahip ucuz model. 2.si biraz daha donanımlı geniş hacimli sedan. 3.sü gençlere ve sportif tutkunlarına yönelik donanım opsiyonlu bir hatchback. 4.sü ise hafif ticari.

M. Talha YÜCE
    Çiçeği Burnunda GP'ci Dj Locness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 TLH 77
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elbette yaklasık 8 bin tl vergi ödemişim bu astrokomik bi rakam. umarım ellernden geleni yaparak bu işi becerrler. bu arada sizi atlantiste görmustum BJk 2333 spoylerinizde eren yazıodu üstelik kartta bıraktım Dj Locness 06 TLH 77

İlker Egan
    iegan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Şimdiye kadar sürekli duyduğumuz şey %100 yerli otomobil...

Otomotivde çalışan biri olarak şunu söyleyebilirim,bu gerçekten imkansız.Ne yani hem global otomotiv şirketleri ile yarışacaksın hem de tüm parçaları yerli üreteceksin.Tüm dünya devlerinin %90ının enjektörleri aldığı firma belli,bu firmaya rakip olup enjektör mü üreteceğiz? Bunun gibi bir çok parça daha var otomobilde,katalitik konvertör,DPF,sensorler vs.

Evet kendi motorumuzu yapalım,evet yazılım bize ait olsun,bize özgün bir araç ve marka yaratalım ama bu kadar da iddalı olmasın.

Ayrıca Türkiyede ki otomotiv firmalarının ortaklığı denmiş,o konuda da şunu söyleyebilirim.Ben sanmıyorum Koç grubunun Fiat ve Ford'u karşısına alıp yerli otomobil üretimi için kolları sıvayacağını...Nasıl olsa sistem çok güzel işliyor,kim alır bu riski?

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

doğmamış çocuğa don biçmişler
    Keyif BMW'Dir...

İlker Egan
    iegan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Bakana sormak lazım,10000 bakımı ne kadar tutar diye aslında

Filiz Yaşayanlar
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PoLLiaNNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 JHP 30
    Edilen teşekkür: 124

Dün akşam Kanal Türkte Fatih Altaylının programında bu konu konuşuldu.Bence çok güzel bi programdı...