Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bursayı önümüzdeki 3 yıl içinde bekleyen büyük tehlike...

KUBİLAY YAŞAYANLAR
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. jacoben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16RJ317
    Edilen teşekkür: 140

Standart Bursayı önümüzdeki 3 yıl içinde bekleyen büyük tehlike...

Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi Bursa şehrinin Nüfusu çoktan 2000000 u geçmiş bulunmakta, ve gün geçtikçe de şehir buna bağlı olarak batı kesmine doğru hızlı bir büyüme gerçekleştirmekte, örneğin şundan 10 yıl önce şehrin en uç yerleşim birimi olan ataevler - ihsaniye şu an neredeyse nilüfer ilçesinin ilk başlangıç noktası haline geldi, şehrin batı yakasında oturan arkadaşlar için söylüyorum, sabahları 08:00 ile 10:00 saatleri arasında özellikle carrefour izmir yolu önünde ve sonra da acemler kavşağında müthiş derecede trafik oluyor, otomotiv sektörünün öncü kuruluşu olan Renault un Pazar Araştırma uzmanın yaptığı açıklamaya göre 2013 yılının ortalarında kişi başına düşen milli gelir 15000 doların üzerine çıkacak ve bu da otomobil satışlarının %25 ila %33 daha fazla olmasını sağlayacak, yani bu şu demek oluyor 2/3 nüfusun araç sahibi olduğu bursa da bu oran 4/5 lere çıkıcak, şimdiden endişelendiğim konu önümüzdeki üç yıl sonunda alternatif güzergahlar yapılamadığı takdirde, hızla büyüyen trafik sorunun önüne nasıl geçilebilir, ben kendimden örnek vermem gerekirse, evim ile işyerim arası 13 km ve sabahları bazen bu mesafeyi 1 saati aşkın sürede bile gittiğim oluyor, akşam geç saate çıkarsam ise eve dönüşüm en fazla 10-12 sürüyor, yani aynı yolu tam 5 katı zamanda gitmek beni gelecek seneler için çok endişelendiriyor, tabiki bize düşmez ama biz vatandaş olarak neler yapabiliriz ya da ne gibi önlemlerin alınmasını isteriz, uzun zamandır merak ettiğim bu konuyu sizlerle paylaşmak ve düşüncelirinizi almak istedim...

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

kubi sen istanbula gelde gör
    biz doğuştan çileli doğmuşuz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

KUBİLAY YAŞAYANLAR
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. jacoben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16RJ317

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kubi sen istanbula gelde gör
    biz doğuştan çileli doğmuşuz
    dostum çok geliyorum istanbula da avcumun içi gibi de bilirim nerdeyse ama şöyle bir durum var bursanın nüfusu için iki milyondan bahsediyoruz sadece bakırköyün nüfusu 3 milyon sizin orda allah yardımcınız olsun ne diiim?

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Örneğin ben hamitler(hürriyet) - kestel direkt otobanı tercih etmeye başladım x2 kilometre toplasada...zaman ve yakıt neredeyse aynı oluyor...

ÇİLEN ATAÇ
    cilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 CLN 23
    Edilen teşekkür: 348

kesinlikle katılıyorum bazen ataevlerden heykel tarafına yaklasık 1 saatte gidiyorum git gide arabalar çoğalıyor. ve bambaska bi proje seklinde düşünülmezse bence çok da alternatif bi yol görünmüyor sanki nereye yapacaklar yada nasıl genişletecekler yolu..

Sercan Gürtaş
    EVO xyL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 16

aynen katılıyorum araba kullanmaktan soğudum artık yolları mı genisletcekler napcaksalar birde kent meydanı taraflarında minübüsler çok fena oyalıyor onlardan kurtulsak çok iyi olucak alt üst ediyolar trafiği.
    Evo 1.3 Multijet Dynamic + Asist Kit + Kit , Egzotik Kırmızı

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Heykel veya o bölgeye gideceksem çoğu zaman en yakın metro durağına arabamı park ediyorum ve bukart ile o trafiği ve otopark masrafı ayrıca sinirbozucu trafiği hallediyorum...tavsiye ederim...

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

bazen arabayı carrefour a bırakıp heykele metroyla devam ettiğim oluyor , bu ara akşam saatleri k.sanayiden itibaren trafik oluyor , mudanya yolu yada yalova yolu tarafına gidiceksem görükleden otobana giriyorum.. şehir içinde durkalk yapmaktan daha tasarruflu olduğunu düşünüyorum

adamlar 7 kat yol yapıyor , bizim ülkemizde asfalt yapıldıktan 2-3 gün sonra tekrar kazı başlıyor
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

Alıntı jacoben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi Bursa şehrinin Nüfusu çoktan 2000000 u geçmiş bulunmakta, ve gün geçtikçe de şehir buna bağlı olarak batı kesmine doğru hızlı bir büyüme gerçekleştirmekte, örneğin şundan 10 yıl önce şehrin en uç yerleşim birimi olan ataevler - ihsaniye şu an neredeyse nilüfer ilçesinin ilk başlangıç noktası haline geldi, şehrin batı yakasında oturan arkadaşlar için söylüyorum, sabahları 08:00 ile 10:00 saatleri arasında özellikle carrefour izmir yolu önünde ve sonra da acemler kavşağında müthiş derecede trafik oluyor, otomotiv sektörünün öncü kuruluşu olan Renault un Pazar Araştırma uzmanın yaptığı açıklamaya göre 2013 yılının ortalarında kişi başına düşen milli gelir 15000 doların üzerine çıkacak ve bu da otomobil satışlarının %25 ila %33 daha fazla olmasını sağlayacak, yani bu şu demek oluyor 2/3 nüfusun araç sahibi olduğu bursa da bu oran 4/5 lere çıkıcak, şimdiden endişelendiğim konu önümüzdeki üç yıl sonunda alternatif güzergahlar yapılamadığı takdirde, hızla büyüyen trafik sorunun önüne nasıl geçilebilir, ben kendimden örnek vermem gerekirse, evim ile işyerim arası 13 km ve sabahları bazen bu mesafeyi 1 saati aşkın sürede bile gittiğim oluyor, akşam geç saate çıkarsam ise eve dönüşüm en fazla 10-12 sürüyor, yani aynı yolu tam 5 katı zamanda gitmek beni gelecek seneler için çok endişelendiriyor, tabiki bize düşmez ama biz vatandaş olarak neler yapabiliriz ya da ne gibi önlemlerin alınmasını isteriz, uzun zamandır merak ettiğim bu konuyu sizlerle paylaşmak ve düşüncelirinizi almak istedim...

hangı cozumden bahsedıyorsunuz sız emın olun calısıyorlar onlarda ornek olarak Cumhurıyet caddesının trafıge kapatılması gıbı sımdıde planda kent meydanından fomaraya tranvay cıkarmayı dusunuyorlar sehır ıcı trafıgımız dahada kotu hale gelıcek hasım ıscan caddesının durumuda ortada nasıl olur allah bılır artık

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Bunun tek çözümü kaliteli toplu taşıma.(Bursa'nın tarihinde olmayan Nostaljik Tramvay değil)

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Ankarada trafik yok diyorduk malesef gelenek okulların açılmasıyla son buldu bu ne trafik böyle, acaba başka illerden bizim trafiği karıştırmak için araçmı gönderildi otobanı kullanıyorum eve gidiş gelişlerde çok rahat ama otobana çıkana kadar çileyi çekiyoruz yinede..

ÇİLEN ATAÇ
    cilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 CLN 23
    Edilen teşekkür: 348

mehmet abi ankarayla kıyaslanmaz bile yol olarak bursa.. keske ankaranın yarısı kadar bursada yol olsa sabah ve akşam üstü bi çık bursada trafiğe eyvah eyvah kent meyanının oraya da tramvay koyarlarsa eyvah yani.. düşünmek bile istemiyorum

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

İslerinize arabanizla gitmeyi tercih etmek yerine toplu ulaşım araçlarını kullanırsanız arkadaslar, hiç bir trafik sorunu kalmaz bence. Bız maalesef lüksümüze düşkün bir milletiz. Sabah trafiğinde söyle bir araçlara bakın bakalım kaç tanesinin icinde 2 den fazla insan var! BenZin zammından şikayet ediyoruz ama maşallah araç satışları her gecen gün artıyor. Bu da demek oluyorki Kubilay'ın da dediği gibi ileriki senelerde yollar Bursa'ya yetmeyecek. Cuvaldizi kendimize batıralım.

Cengiz Özel
    inadına bursa 16 CSE 79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İslerinize arabanizla gitmeyi tercih etmek yerine toplu ulaşım araçlarını kullanırsanız arkadaslar, hiç bir trafik sorunu kalmaz bence. Bız maalesef lüksümüze düşkün bir milletiz. Sabah trafiğinde söyle bir araçlara bakın bakalım kaç tanesinin icinde 2 den fazla insan var! BenZin zammından şikayet ediyoruz ama maşallah araç satışları her gecen gün artıyor. Bu da demek oluyorki Kubilay'ın da dediği gibi ileriki senelerde yollar Bursa'ya yetmeyecek. Cuvaldizi kendimize batıralım.
    Yazdıklarına %100 katılılıyorum.
    Yeşil beyaz Bursaspor
    Adı aşk bu eziyetin..

hakan oklu
    hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16LHL54
    Edilen teşekkür: 136

Alıntı turker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangı cozumden bahsedıyorsunuz sız emın olun calısıyorlar onlarda ornek olarak Cumhurıyet caddesının trafıge kapatılması gıbı sımdıde planda kent meydanından fomaraya tranvay cıkarmayı dusunuyorlar sehır ıcı trafıgımız dahada kotu hale gelıcek hasım ıscan caddesının durumuda ortada nasıl olur allah bılır artık

Adamlar çocukluk hayallerini gerçekleştiriyor Türker,trafik veya vatandaşın çektiği çile pek umurlarında değil.Cumhuriyet cd kapatıldıktan sonra sadece günün birkaç saati ve gece dışında Gökdere bulvarı ve Setbaşı Heykel trafiği rahat onun dışında tam bir eziyet.Bir de Uluyolu kapatıp Kent meydanının oralardan bir yerlerden tramvayı Heykele çıkaracaklarmış.Allah sonumuzu hayır etsin.

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lüksümüze düşkün bir millet olduğumuz doğru ama sana pek katılmıyorum.İnsanları toplu ulaşıma teşvik edebilmen için gerçekten bir toplu ulaşım sisteminin olması lazım.Nerede oturduğunu bilmiyorum ama sabah ve akşam Heykel deki otobüs duraklarında insanların ve otobüslerin halini görsen bu fikirlerin değişir sanırım.Ben işe gidip gelirken servis kullanan biriyim ve servisle işe gitmem en fazla 20 dk sürüyor.Hafta içi araç eşim ve oğlum da olduğu için bir gün işe servissiz gitmek zorunda kaldım ve 16 km yolu 3 vasıta değiştirip 1 saat 25 dk da gittim.Anlayacağın günü kurtarmak insanlara şirin gözükmek için yapılan ulaşım iyileştirmeleri ile hiçbir yere varılmaz.Seneler önce doğru düzgün aracın olmadığı bir zamanda RAHMETLİ Haşim İşcan'ın Haşim İşcan cd yapımın da kendisine 'Bu deli adam neden bu kadar geniş yol yaptırıyor,devletin parasını çöpe atıyor.' suçlamalarının ne kadar haksız olduğunu şimdi o caddenin bir başından diğer tarafına 1 saatte gidince ne kadar yersiz olduğunu görüyoruz.Bizlere böyle çalışmalar gerekli ve toplu taşıma cazip hale getirilmeli.Ondan sonra senin de belirtiğin gibi günün yoğun saatlerinde 1 kişi 2 kişi dolaşan araçlara yasaklar getirip yaptırımlar uygulama hakkın bile olur.

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

arkadaslar istanbula gelıp sabah 7 den 10a kadar aksam ıse 5 ten 8 e kadar arac kullanın yer mekan farketmez ıstanbulda yukarıda belırttıgım saatlerde 1 hafta arac kullanan kısı bursaya ucarak gıderım ben der. istanbulun her yer kesmekes. otoban, sahıl, e5 farkemıyor. kadıkoy mecıdıyekoy kavacık umranıye besıktas caglayan ıkıtellı bahcesehır merter bakırkoy avcılar trafıksız bır gun varmı???
    pazar sabah saatlerı dısında 20-25 km lık yolu 2 saatte alan kısı oh be erken geldım bı cay ıceyım dıyor. cekıyor bır pastanenın onune hoooop yer yok. dola dolan yer buluyor cayını ıcıyor gelıyor araba yok. yasal mafyalar haracı kesmıs. 60 tl cekıcı parası 10 tl otopark. 63 tl de cezası gelıyor. ayda 3-4 kere arac cektıren bırı olarak ayda 400 tlden 5 yılda bır arac parası devlete kaptırıyorum. verdıgım taksı paraları harıc.

bence yatın kalkın halınıze sukredın. ama ıstanbul bu ıste bır gelen bır daha gidemiyor. bagımlılık yapıyor ınsanda...

Mehmet Emin CAN
    MhMt_EmN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 BOF 66
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heykel veya o bölgeye gideceksem çoğu zaman en yakın metro durağına arabamı park ediyorum ve bukart ile o trafiği ve otopark masrafı ayrıca sinirbozucu trafiği hallediyorum...tavsiye ederim...
    bAhri abi'ye katılıorum bende hem eger setbasına gıtmıyorsam eger(setbası dememın sebebı park yerı kolay olması kı orada bıle bazen ara sokkaklarda bazen yer bulamıorum tam cınnet gecırıyorum )kısaca ıstıkamet heykelse kesınlıkle metroyu tercıh edıorum hadı park yerı buldun dıelım arabayı mılımetrık park ettıgın ıcın aklın arabada kalıyor bırı gecerken degdımı cızdırdımı bıde otopark cılar var bıde '' abı 5 tl vermessen park parası bıse olursa ben bılmem demeler(bi kere elıme aldım bırını saglam bı gecırdım baktım arkadan ordu gelıo

bıde yol genısletme konusunda bı kac arkdas daha nereye yol yapcakolar dıolardı ve bende ole dusunuodum kı su 5 -10 sene ıcındekı--en azndn ızmır yolu ndakı degısımı görene kadar-- yolların durumuna kadar yanı bende ınanmıodum ama buyuksehır bı yerden buluo cıkartıo ama o yolu eklıyo vea bı kavsaga sorun en azndn halledılmıs oluyor ama dedıgnz gbı baska alternatıf yolll kesnlıkle lazım KOCAMAN BURSA'YA ..

KUBİLAY YAŞAYANLAR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16RJ317

ya bi de şu sorun var hepimiz atlıyoruz, zaten sıkışık olan acemler trafiğine bide bursasporun yeni stadı eklenince maç günleri ne yaparız, düşünmek bile istemiyorum, hadi bakalım hayırlısı, cengiz abi bir bursasporlu olarak stadın yeri doğru mu sence sana bi sorayım dedim...?

Murat Bayır
    muratpunto16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 KBR 52
    Edilen teşekkür: 31

hiç bir büyükşehirde heykel meydanına ne dolmuş, ne otobüs girmekte bu heykelde dolmuşlar otobüler senelerdir bi çözüm bulamadılar. bu kadar göç olursa bu trafiği ve yollarla bursa kaldıramaz.
    Fiat Grande Punto 2011

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

2 haftadır bursaya gidip geliyorum...ben ankarada böyle bir trafik görmedim....allah yardımcınız olsun....

21. Bu mesajı için 3 kişi cemal arslan'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/2 12 SonSon