12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: VenediKayseri Kanal İstanbulla yarışıyor

Kadir Eryılmaz
    mavi-punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    38 S
    Edilen teşekkür: 48

Gülen Yüz VenediKayseri Kanal İstanbulla yarışıyor

KAYSERiYi VENEDKE DöNDÜRME PROJESİ.. haber sitesini bir okuyun

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İtalya'nın turistik kenti Venedik'te olduğu gibi Kayseri ortasından Kızılırmak'ı geçirmek için proje hazırladı. Yaklaşık 30 milyon dolar tutarındaki proje uygulanırsa 2009 yılında Kayseri'nin Venedik'e dönecek.

Türkiye'nin en uzun nehri olan, Sivas Kızıldağ'dan doğup, Kayseri, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Gümüşhane ve Samsun illerinden geçerek Karadeniz'e dökülen Kızılırmak, Kayseri'ye 20 kilometre mesafedeki Yamula Barajı'na akıyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin projesine göre, barajdan çıkan suyun yönü kazılacak bir kanalla değiştirilecek.

Şehirde tur atacak

Kanalın geçeceği güzergah, Kayseri'yi ikiye bölen Sivas Caddesi olacak. Caddenin 15 kilometrelik bölümü kazılarak kanala dönüştürülecek. Nehir, Kayseri'nin içinde 15 kilometre, şehrin çevresinde de 60 kilometre tur attıktan sonra Sarımsaklı Baraj Gölü'ne dökülecek. 15 metre genişliğindeki kanalın Kayseri'den geçecek bölümünden saniyede 10-15 metreküp su akacak. İnşaatı, Yamula Barajı'nı yapıp 20 yıl işletecek olan Aydıner firması yapacak. Kanal için, Devlet Su İşleri (DSİ) proje hazırladı. Kazıya iki yıl sonra başlanacak. Kızılırmak'ın Kayseri içinden 2009 yılında geçmesi planlanıyor.25 Mart 2005
    Konu mavi-punto tarafından (28/04/2011 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: haber tarihi unutulmuş

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

daha 2009 yılına gelmedik herhalde

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

ama tarih 2009

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

başbakanın bundan sonraki seçim dönemi için hazırladığı projeyi biliyormusunuz
    bu sefer adı
    manyak proje olacak
    bolu dağının zirvesinden aya direk köprü yapacakmış
    otobandan direk ay turizm

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Bunların parası bıze zam olarak gelecek resmen yandası zengın etme projesı bunun yerıne acın 2-3 fabrıka ıssızler ıs bulsun
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

2099 herhalde
    Keyif BMW'Dir...

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bu konuda bir kaç şey söylemek istiyorum... Kayseriyi veya Kayseriliyi kötülemek için değil...

Kayseride yapay kanal açılarak milyonlarca para harcanacak. ESKİŞEHİR'de Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN hazır geçen Porsuk çayını Islah etti.. ama Yaptığı israf olarak değerlendirildi.... sebebini biliyorsunuz anlatmaya gerek yok...

O kadar parayı eğer Eskişehir' e verilseydi. Dikkat edin verilseydi diyorum... Çünkü Eskişehir Tüm parayı Dünya Bankasından kredi çekerek karşıladı...

Bu kadar da taraf tutulmaz ki.. her ile lütfen aynı seviyede yaklaşsınlar.. sadece kendi belediyelerine değil....

Kadir Eryılmaz
    mavi-punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    38 S
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuda bir kaç şey söylemek istiyorum... Kayseriyi veya Kayseriliyi kötülemek için değil...

Kayseride yapay kanal açılarak milyonlarca para harcanacak. ESKİŞEHİR'de Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN hazır geçen Porsuk çayını Islah etti.. ama Yaptığı israf olarak değerlendirildi.... sebebini biliyorsunuz anlatmaya gerek yok...

O kadar parayı eğer Eskişehir' e verilseydi. Dikkat edin verilseydi diyorum... Çünkü Eskişehir Tüm parayı Dünya Bankasından kredi çekerek karşıladı...

Bu kadar da taraf tutulmaz ki.. her ile lütfen aynı seviyede yaklaşsınlar.. sadece kendi belediyelerine değil....
    Benim burda belirtiğim ,vaatlerin seçim dönemlerinde ne kadar artığıdır.Aynı vaat 2009 da yine ilçe belediyemiz tarafından yenilendi.internetten araştırırsanız görürsünüz.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı mavi-punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim burda belirtiğim ,vaatlerin seçim dönemlerinde ne kadar artığıdır.Aynı vaat 2009 da yine ilçe belediyemiz tarafından yenilendi.internetten araştırırsanız görürsünüz.
    mesajın başında belirttiğim gibi... kayserililerin suçu yok... malesef seçim vaatlerini belediyeler devletten aldıkları paralar ile yapıyorlar... valiler hükümetin seçim propagandasını yapıyor... Ama bazı iller inatla tek başlarına ayakta kalmaya çalışıyor tüm engelmelere rağmen...

biraz siyasete girdim ama... kimse kusura bakmasın...

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başbakanın bundan sonraki seçim dönemi için hazırladığı projeyi biliyormusunuz
    bu sefer adı
    manyak proje olacak
    bolu dağının zirvesinden aya direk köprü yapacakmış
    otobandan direk ay turizm
    güzel
    TSİ Jetta.

Gürcan ÖZPENPECİ
    scarrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 102

Benzinin yeni hedefi belirlendi: 6 TL...

Başbakanlıktan yapılan açıklamada Çılgın Proje kapsamında ülkemiz ekonomisinde oluşacak gelir gider dengesindeki dengesizlik için(!) kademeli olarak seçimi takip eden 3 ay içerisinde benzin fiyatlarının 4.20 TL'den 5.99 TL'ye yükseltileceğini açıkladı. Son kullanıcılara tavsiyelerde bulunan açıklamada, kişilerin gerekli akaryakıt stoklarını yapması konusunda uyarılar dikkat çekti. Açıklamada dikkat çeken bir başka konu ise önümüzdeki seçimler sonunda yeni seçilecek Maliye Bakanı'nın "Benzin nerede 6 TL'ye satılıyor, ben hiç 6 TL'ye benzin satan görmedim" demesinin önüne geçmek için fiyatın 5.99 TL'de tutulacağı oldu. (Zaytung)(Aslında böyle bir haber yok.)

Tolga Budak
    GPtuning GünahsizSeytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206
    Edilen teşekkür: 404

Jetski falanda koysalar