7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: PorSche--VW Yi AlıyOr

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Standart PorSche--VW Yi AlıyOr

Porsche, Volkswagen'i satın almaya hazırlanıyor

A.A.

Alman lüks otomobil üreticisi Porcsche, Volkswagen'deki hissesini yüzde 31'e çıkarmayı planlıyor.

Alman yasalarına göre bir şirketin hisselerini yüzde 30'una sahip olmak şirketin tümü için teklif vermeyi zorunlu kıldığından, şu an Volkswagen'in yüzde 27,3 hissesine sahip olan Porsche'nin bu hareketi ünlü markayı bünyesine katmak için harekete geçtiği anlamına geliyor.

Porsche de hisse artırımı planıyla ilgi açıklamasına bu hususu da dile getirerek, yüzde 30 eşiği aşıldıktan sonra, tüm VW hissedarlarına hisse başına asgari fiyat olan 100,92 avro teklif edileceğini bildirdi.

Açıklamada, “borsada işlem gören VW hisselerinin şu anda zatençok değerlenmiş bulunduğundan hissedarlara asgari fiyattan teklif yapılacağı, bir satın alma primi ödenmeyeceği” belirtildi.

Porsche, VW'nin satın alınması tamamlandığında yeni şirketin Frankfurt Borsasında değil Avrupa Borsasına kote edilen bir şirkete dönüştürüleceğini ve yeni şirketin merkezinin Volsburg'dan Stuttgart'a taşınacağını açıkladı.

TARİHİ BAĞLAR

Hali hazırda zaten VW'nin en büyük hissedarı olan Porsche'nin VW ile tarihi bağları bulunuyor.

VW'nin bir otomobil şirketi olarak temelini atan ve şirketin dünya çapında tanınmasını sağlayan ünlü (klasik) “kaplumbağa” modelinin tasarımcısı mühendis Ferdinand Porsche, kendi soyadını verdiği Porsche şirketinin de kurucusu. VW'nin eski üst yöneticisi ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Ferdinand Piech de kurucu Fernidand Porsche'nin torunu oluyor. Piech'in satın alma girişimi başarılı olduğu takdirde, Porsche ve VW'nin oluşturacağı birleşik şirketin de yönetimini alacağı kaydediliyor.
    Porsche'nin hamlesinin başarısı büyük ölçüde VW'nin ikinci büyük ortağı olan Saksonya eyaletinin hükümetinin tavrına bağlı olacak.

--İnternet Haber Alıntıdır--
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

G M
    PuNToGiRL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 7

Paylaşım için tşkrler

Boran Tolga Demir
    matrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Mango Turuncu
    Edilen teşekkür: 23

haydaaa
    ortalık iyice karışacak desene kardeş
    otomatikman vw in diğer markalarınada ortakçı o zaman

o zaman bütün arabalar aynı olacak desene artık porshe de bile vw motoru görürsek şaşırmam

bilgi için teşekkürler
    1.3 Multijet 90 hp ve turruncuuu
    Tolga

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı matrox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haydaaa
    ortalık iyice karışacak desene kardeş
    otomatikman vw in diğer markalarınada ortakçı o zaman

o zaman bütün arabalar aynı olacak desene artık porshe de bile vw motoru görürsek şaşırmam

bilgi için teşekkürler
    Porsche zaten yıllardır vw motor ve parçalarını kullanıyordu.

suv modeli cayenne de vw tuareg ile aynı platformdur.v6 motorlar aynı olmakla birlikte slovakyadaki vw fabrikasında üretilmektedir.

işin aslı vw çok satmasına rağmen kar marjını bir türlü arttıramamış belçikadaki fabrikasınıda kapatmaktan son anda kurtulmuşturkar marjı yüksek olan distribütör doğuştur.vw ,satın alınıcak mal gibi görünmesini engellemek için bu tip hisse oyunlarına giriyor.

golf 5 in başarısızlığı da vw ye iyi bir darbe oldu.porsche ise tam tersi karlılık oranı da yüksek ve satışlarını da arttırdı.vw için porsche güvenli bir liman.

Boran Tolga Demir
    matrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Mango Turuncu
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı Akincl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Porsche zaten yıllardır vw motor ve parçalarını kullanıyordu.

suv modeli cayenne de vw tuareg ile aynı platformdur.v6 motorlar aynı olmakla birlikte slovakyadaki vw fabrikasında üretilmektedir.

işin aslı vw çok satmasına rağmen kar marjını bir türlü arttıramamış belçikadaki fabrikasınıda kapatmaktan son anda kurtulmuşturkar marjı yüksek olan distribütör doğuştur.vw ,satın alınıcak mal gibi görünmesini engellemek için bu tip hisse oyunlarına giriyor.

golf 5 in başarısızlığı da vw ye iyi bir darbe oldu.porsche ise tam tersi karlılık oranı da yüksek ve satışlarını da arttırdı.vw için porsche güvenli bir liman.
    toureg ve cayyenne nin aynı platform da olduğunu biliyordum
    benim kastım porshe nin boxer motoru yerine vw motoruydu o zaman porshe diye bişey de kalmaz
    golf 5 in başarısızlığı zaten belliydi r 32 güçlü olmasına rağmen gti daha iyi çıktı
    porshe yi kurtaran model de cayyene oldu diye biliyorum çok iyi satışlar yaptılar

doğuş içinde denilecek çok fazla bişey yok sanki dünyanın en iyi markasını satıyor imajı beni kızdırmıyor değil
    vw fanatiğide düşmanıda değilim ama çok süper otomobiller olduğu söylenemez
    en azından audi değil

bilgi için teşekkürler
    1.3 Multijet 90 hp ve turruncuuu
    Tolga

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı matrox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toureg ve cayyenne nin aynı platform da olduğunu biliyordum
    benim kastım porshe nin boxer motoru yerine vw motoruydu o zaman porshe diye bişey de kalmaz
    golf 5 in başarısızlığı zaten belliydi r 32 güçlü olmasına rağmen gti daha iyi çıktı
    porshe yi kurtaran model de cayyene oldu diye biliyorum çok iyi satışlar yaptılar

doğuş içinde denilecek çok fazla bişey yok sanki dünyanın en iyi markasını satıyor imajı beni kızdırmıyor değil
    vw fanatiğide düşmanıda değilim ama çok süper otomobiller olduğu söylenemez
    en azından audi değil

bilgi için teşekkürler
    +1 :ok: :ok: :ok:

imzamı atarım.

Alper Emre Bağcı
    emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DV 9711
    Edilen teşekkür: 64

bu olayda şöle bişey var porschenin ortaklık payı vw göne göre daha düşüktü şimdi porsche nerdeyse tüm hisseleri alıyor yani zaten porsche ve vw aynıydı hepte aynı oldular hatta lamborghini gallordonun içine bakarsanız a4 ve a6 karışımıdır yani vw gurubu bütün teknolojilerini bütün markalarına yansıtıor ve kullanıor bunun yanında şuanda dünyada marka olarak en iyi yükseliş yapan ve en çok satan marka AUDİ ve bence gayet başarılılar şunu unutmayalım ki arabalarımıza yaptırdığımız ön ızgara boyaması bile AUDİ nin ayrıca bugün kişisel araç ve araç opsiyonunda en iyi markada AUDİ dir...
    GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET 90 HP EMOTİON 3DR+ROCK BLACK+DUALLOGİC+SKYDOME+S.P+G.P+DERİ DÖŞEME