15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: KREDİ KARTI KULLANANLAR DİKKAT: Kredi kartı yıllık ücreti ile ilgili.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Teknik Konu KREDİ KARTI KULLANANLAR DİKKAT: Kredi kartı yıllık ücreti ile ilgili.

KREDİ KARTI KULLANANLAR DİKKAT: Kredi kartı yıllık ücretinde en fazla parayı hangi banka alıyor?

İŞTE ÖNEMLİ ARAŞTIRMA:

Kredi kartlarında yıllık ücreti Mart ayı itibariyle en az 5 TL ile Halkbank, en çok da 40 TL ile Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) aldı.

Katılım bankaları hariç tutulduğunda en düşük akdi faiz oranı yüzde 3.96 ile Denizbank. En düşük gecikme faiz oranı yüzde 4.39 ile Vakıfbank'ta uygulandı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerinden yapılan belirlemeye göre, Mart ayı uygulamaları çerçevesinde, Turkland Bank ve Asya Katılım Bankası hariç tüm bankalar kredi kartından yıllık ücret talep etti.

En düşük ücreti 5 TL ile Halk Bankası, en yüksek ücreti 40 TL ile TEB aldı. Akbank, Garanti, Yapı Kredi, Fortisbank, Citibank, ING Bank, Tekstil Bankası, Finans Bank, HSBC, Eurobank Tekfen de 35 TL ile TEB'den sonra en yüksek yıllık ücret alan bankaları oluşturdular. Ardından 30 TL ile Vakıfbank ve Şekerbank, 25 Tl ile İş Bankası, 20 TL ile Millenium Bank, 15 TL ile Anadolu Bankası, 10 TL ile Ziraat Bankası, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans geldi. Albaraka Türk 8.40 TL alırken, Turkish Bank 10-20 TL yıllık ücret uyguladı.

EN DÜŞÜK AKDİ FAİZ DENİZBANK'TA

Faizlerde bankaların büyük çoğunluğu üst sınır olan akdi faizde yüzde 4.39, gecikme faizinde yüzde 5.14'ü uyguladı. An düşük akdi faiz yüzde 3.96 ile Denizbank'ta uygulandı. Ardından yüzde 3.75 ile Turkishbank geldi. Ziraat Bankası yüzde 4.30; Halkbank, Türkiye Finans, Asya Katılım Bankası yüzde 4.35 akdi faiz alırken, Albaraka ve Kuveyt Türk akdi faiz uygulamadı.

Vakıfbank, TEB, Akbank, Şekerban, Garanti, İşbank, Yapı ve Kredi, Fortis, Citibank, ING, Millennium, Turkland, Tekstil, Finans, HSBC, Eurobank Tekfen, Anadolu yüzde 4.39 akdi faiz uyguladı. Gecikme faizini en düşük uygulayan banka yüzde 4.39 ile Vakıfbank oldu. Katılım bankaları hariç tutulduğunda Vakıfbank'ın ardından yüzde 4.71 ile Denizbank, 4.88 ile Turkisbank, yüzde 5.09 ile İşbank, yüzde 5.10 ile Ziraat ve Halkbank geldi.

TEB, Akbank, Şekerbank, Garanti, Yapı Kredi, Fortis, Citibank, ING, Millennium Bank, Turkland, Tekstil, Finans, HSBC, Eurobank Tekfen yüzde 5.14 gecikme faizi aldılar. Albaraka yüzde 2.40, Kuveyt Türk yüzde 3.75, Türkiye Finans yüzde 4.35 gecikme faizi alırken, Asya Katılım gecikme faizi uygulamadı.

Kredi Kartı Uygulamaları(Mart)

Akdi faiz(%) Gecikme faizi(%) Kart ücreti(TL)

Ziraat 4.30 - 5.10 - 10

Halkbank 4.35 - 5.10 - 5

Vakıfbank 4.39 - 4.39 - 30

TEB 4.39 - 5.14 - 40

Akbank 4.39 - 5.14 - 35

Şekerbank 4.39 - 5.14 - 30

Garanti 4.39 - 5.14 - 35

İşbank 4.39 - 5.09 - 25

Yapı Kredi 4.39 - 5.14 - 35

Fortis 4.39 - 5.14 - 35

Citibank 4.39 5.14 35

Turkisbank 3.75 - 4.88 - 10-20

ING Bank 4.39 - 5.14 - 35

Millennium Bank 4.39 - 5.14 - 20

Turkland Bank 4.39 - 5.14 -

Tekstil 4.39 - 5.14 - 35

Finans 4.39 - 5.14 - 35

HSBC 4.39 - 5.14 - 35

Eurobank Tekfen 4.39 - 5.14 - 35

Denizbank 3.96 - 4.71 - 35

Anadolu 4.39 - 5.14 - 15

Albaraka - 2.40 - 8.40

Kuveyt Türk - - 3.75 - 10

TürkiyeFinans 4.35 - 4.35 - 10

Asya Katılım 4.35 - -

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Benim Akbank'ın wings kartından geçenlerde 55 tl kart ücreti almışlardı müşteri hizmetlerini aradım kart ücretinin iadesini talep ettim anında bir iki işlem yaptı ve kart ücretini tekrar karta geri girdiler

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Finansbank'da Gold karttan (ben özel olarak talep etmedim, gold vermişlerdi durduk yere) 45TL yıllık ücret kesmişti. Aradım, kartınızı 6 ay iptal ettirmeyeceğinizi taahhüt ediyorsanız iade ediyoruz deyip iade ettiler..
    Çok dolandırıcı bunlar, her banka iptal ediyor arayınca..

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

ben hsbc platinium kart kullanıyorum 7 yıldır benden 55 ytl çatır çatır aldılar bir de üstüne üstlük her ay 4 ytl hesap işletim ücreti ödüyorum zaten benden yeteri kadar kazanan banka iyicene suyunun suyunu çıkarıyor. Sonra efendim bizim bankanın kartını kullanın size 2 sene aidat almayalım falan aslında limiti yüksek müşteriyim kartı iptal ettiriyorum desem kesin geri ararlardı da ben tenezzül etmedim ancak geçmiş yıllarda telefon açarak iadeyi sağlıyordum bu sene sağlıyamadım. Tekrar şansımı deneyebilirim 55 ytl ile nereden baksan 400 km lik yol yaparım diesel ile

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben 8 senedir Vakıfbankın kartını kullanıyorum ama şimdiye kadar hiç kart ücreti almadılar.Sanıyorum kredi kartı çıkartıp hiç kullanmayanlardan alınmakta bu ücret...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

arda abi kartı aktif olanlardan alıyolar(özel kişiler hariç)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Anlamadım Ozan? Aktif derken kartını kullananlardan almıyorlar diyorsun değil mi?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadım Ozan? Aktif derken kartını kullananlardan almıyorlar diyorsun değil mi?
    Tam tersi Arda. Kullananlardan alıyorlar... Kartını hiç kullanma, git 5-10TL. alışveriş yap, kart ücreti kesiyorlar! Lakin kartını çok kullananlarla -bazen- özel müşteri muamelesi yapıp, kart ücreti talep etmeyebiliyorlar... Ya da bankayı arayıp, "ben iptal etmek istiyorum" dediğinde....

Yani kısaca, kimin kime gücü yeterse artık!

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Evet müşteri hizmetlerini arayarak kart ücretlerini iade alabilirsiniz ve benim bildigim kadarı ile gelecek dönemlerinde alınmasını durdurabiliyorsunuz diye biliyorum.

Benim kredi kartım yok almayıda hiç düşünmüyorum en güzelinin bu olduguna inanıyorum, sürekli banka ve kredi kartının içindeyim biliyorsunuz işim nedeniyle magdur olan bir çok insan görüyor ve duyuyorum, cebimde param varsa harcarım.Cebinde kredi kartı olan sürekli borçlu kalıyor

Benim anlamadıgım normal banka hesaplarda alınan dönemlik paralar, işbankası hesabına sürekli para yatıyor, ben parayı çekene kadar paramı kullanıyor ve 6 ayda bir 35 TL kesiyor benden.
    Konu halilim tarafından (29/04/2009 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır abi, şimdi sistem şöyle sen bi kart talebinde bunundun veya banka kendisi gönderdi ancak bu kart pasif bi kart. ancak sen bunu ufacık bir işlemde kullandın kart aktif hale geliyo ve süresi dolana kadar veya iptal edilene kadar aktif olarak kalıyo. bu aktif olduğu süre içersindede normalde ne kadar harcarsan harca veya harcama kart ücreti alıyolar. ancak yazıldığı gibi telefonla vs iptal edilebiliyo. bunun haricinde mesela bi çok banka öğrenciden almıyo, bazısı kelime oyunu ile alıyo. başka bi ayrıcalık ise işyeri ile anlaşma şeklinde oluyo mesela.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

yılmaz yondemir
    detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

Finansbanktan 35 tl kart ücreti yansıtmışlardı. Aradım, kartı iptal ettireceğimi söyledim, 6 ay içinde iptal etmezsem ve şu anda da yıllık aidatı yatırırsam ücreti iade edeceklerini söylediler ve 35 tl'yi kartıma iade ettiler. Yani nabza göre şerbet veriyorlar.

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Sanırım iadeleride puan olarak geri iade ediyorlar dogrumu ?

Yani mecbur kılıyorlar onu harcamana ?

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam tersi Arda. Kullananlardan alıyorlar... Kartını hiç kullanma, git 5-10TL. alışveriş yap, kart ücreti kesiyorlar! Lakin kartını çok kullananlarla -bazen- özel müşteri muamelesi yapıp, kart ücreti talep etmeyebiliyorlar... Ya da bankayı arayıp, "ben iptal etmek istiyorum" dediğinde....

Yani kısaca, kimin kime gücü yeterse artık!
    Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır abi, şimdi sistem şöyle sen bi kart talebinde bunundun veya banka kendisi gönderdi ancak bu kart pasif bi kart. ancak sen bunu ufacık bir işlemde kullandın kart aktif hale geliyo ve süresi dolana kadar veya iptal edilene kadar aktif olarak kalıyo. bu aktif olduğu süre içersindede normalde ne kadar harcarsan harca veya harcama kart ücreti alıyolar. ancak yazıldığı gibi telefonla vs iptal edilebiliyo. bunun haricinde mesela bi çok banka öğrenciden almıyo, bazısı kelime oyunu ile alıyo. başka bi ayrıcalık ise işyeri ile anlaşma şeklinde oluyo mesela.
    Anladım.Ancak dediğim gibi Vakıfbankın Kredi kartını 8 senedir aktif olarak kullanıyorum hiç kart ücreti ödemedim
    Geçen senelerde bana gelen world kart vardı.Bunu hiç kullanmamıştım.1. senenin sonunda yanlış hatırlamıyorsam 12TL kart ücretini gösteren ekstre gelmişti bana, ben de hemen iptal etmiştim
    Konu ABNEW tarafından (29/04/2009 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Ben de baya kart oldugu icin tek tek yazayım
    citi ( hay almaz olaydım en dandik kart)- 30 tl kart ucreti istedi- kartı iptal edin dedim paramı iade etti ve 50 tl chippara yukledi
    akbank axess (zorla aldırdılar ama memnunum)- 45 tl aldı aradım iade etti.
    Teb Bonus (İnşaat muhendisleri odası otamatik gonderdi): 40 tl istedi aradım geri verdi. ayrıca 31.5 tl zurich sigorta gordum extremde aradım onu da iade etti (adinin biri onayım olmadan sigorta satmıs)
    Hsbc (ilk kredi kartım campus devam ediyor): ne para istedi ne geri verdim
    finansbank : bu seni talep etmedi
    asya (çeşit olsun ): hic etmiyor zaten
    StrucTuraL EngiNeeR

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Bende platinum bonus ve premium bonus var ,Platinum a 60 tl premium 50 tl istediler bir keresinde aldılar ama artık alamıyorlar başka kart ta çıkardım sıkıyorsa alın anında iptal ederim diyorum ,artık bonus olarak yüklüyorlar parayı...

Yapı kredi çok iyi önce kesiyor sonra bir dahaki ay geri veriyor her sene böyle