Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Cam Filmi uygulaması

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Standart Cam Filmi uygulaması

Arkadaşlar film konusuna yine bişeyler yazılmış ve yardım istenmiş.
    DH deki leri tekrar buraya alıyorum

Orjinalden alıntı: fatih_goncu

Topunu 20 YTL ye aldığım cam filmleri.(Hiç fire vermeden 1 top yeterli oluyor)
    Daha önceki yapıp söktüklerimi saymassak 1 topla yaptım. Filmler 1 numara.

-

-

görüldüğü üzere bu yakınlıktan bile kabarcıklar görünmemektedir.Çok yakından ve çok dikkatli bakmak gerekli

-

bir arkadaş gece görüşü engelleyip engellemediğini sormuştu buna istinaden içeriden çekilmiş fotoları da koydum. Ön cam ilearasındaki fark görülüyor ve buda görüşü kesinlikle engellemiyor
    Konu ORACLE tarafından (04/01/2007 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 2 kişi ORACLE'ye teşekkür etti:

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aksarayda her aksesurcıda var.Gri bir kutusu var ve kutunun üzerinde bir dikdörtgen kesik var filmi görmek için.Özellikle çizilmez film derseniz. Çünkü normal filmler 10 YTL bu çizilmezler 20 YTL ve hakatten yaparken içeriden hiç çizilmedi filmler.Kutunun içerisinden birde falçata ve filmi uygulamak için plastik birşey artık kürek mi denir ne denir ondan çıkıyor (havasını almak için.)

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ölçü, filmi uygularken kırışmaması için çok önemli. Filmin bir yeri kırışırsa orayı bir daha düzeltemiyorsunuz. Şimdi filmi kutudan çıkardığınız zaman topun dış yüzeyi çizilmemesi için yapışkan filmin olduğu kısımdır. Resimde büyük dikdörtgen kadar bir filmi kesip kırıştırmadan yapışkanlı tarafı arabanın üzerine gelecek şekilde(filmin çizilmemesi için yapışkan film tabakasının olduğu kısmı aracın üzerine koymak daha mantıklı) kesin ve izole bant (elektrikçilerin kullandığı renkli bantlar) ile gereken yerlerinden yapıştırın ve sabit kalmasını sağlayın. Normal bant çok kuvvetli tuttuğundan sökerken filme zarar verebiliyor ayrıca aracın üzerinden sökmekte çok zor oluyor.

Şimdi resimde küçük oklarla belirttiğim yerin arasında kalan kısımda kapının sacı ile birleşen bir lastik var.
    tam sac ile lastiğin birleşim yerine falçatanın ucu rahatlıkla giriyor ve dikkatli bir şekilde lastiği kesmeden bu çigiyi takip etmeniz gerekiyor. Ölçü budur. Arka kapı içinde aynı şey geçerli. Büyük dikdörtgenin içindeki çizgilere göre filmi kesip çıkarınız.Yapışkanlı taraf iç tarafta olduğu için mesela burada sağ kapılar görünüyor, buradan kestiğiniz filmler sol kapılar içindir.Aynı şekilde sol kapılardan ölçüye göre kestiğiniz filmler de sağ kapılar içindir. Filmler içeriden uygulanıyor.

Dikkat edilerseniz Büyük dikdörtgenin içerisindeki çizgiler (asıl ölçü çizgileri ) den alt taraftaki biraz aşağıdadır. Bu kısımdan biraz pay bırakınız.Ölçülere göre bu şekilde kestiğiniz filmleri uygulamaya geçebiliriz. (Tabi camlar içeriden güzel bir şekilde temizlenmiş olmalıdır.)Uygulama için bir camsil yeterli olacaktır. Camı hafifçe aralayınız.(Üst tarafı ayarlayabilmek için yaklaşık 10 cm kadar camı açınız. )cama camsili sıkınız her tarafına sıkabilirsiniz. Şimdi filmin yapışkan katmanını açıp cama koymaya geldi. Camsil kurumadan bu işlemi yapmalısınız.Yapışkan filmi, cama göre kestiğiniz filmin yarısına kadar açıp cama koyunuz.(bu işi iki kişi yapabiliyorsanız yapışkanı sökerken filmin kırışmaması için daha iyi olur.)camda camsil olduğu için film istediğiğiniz şekilde camın üzerinde kayacaktır. Üst kısmı camdan 1 cm civarında taşacak şekilde ayarlayınız.Bunu ayarladıktan sonra kutudan çıkan plastik ile filmi kaydırmadan ortadan yukarı doğru havasını almaya başlayın. Filmin yarısının yapışkanını sökmüştük ve bu şekilde cama koymuştuk. Yaklaşık bu yarı kısmının havasını güzelce alarak yarısını bitiriniz. Güzel bir şekilde havasını aldı iseniz film yerinden oynamayacaktır. Falçata ile bıraktığımız 1 cm lik fazlalığı kesin. Bıçağı yaklaşık 30 derecelik bir eğimle tutup fazlalığı bu şekilde kasiniz.(Camın en üstüne dikkatlice bakarsanız ovaldir.)Üst taraftaki fazlalığı kestikten sonra film yine biraz buralardan kabarabilir son kez havasını alıp camı kapatınız.(Bir daha açmamak üzere.) Camı kapatırken kırışma sesi duyar iseniz derhal durudurun ve camı tekrar açarak toplanan yeri düzeltiniz.Camı kapattıktan sonra camın geri kalan yarısını da cam sil sıkıp filmdeki yapışkan tabakayı tamamen söküp geri kalan yarıyı da tamamlayınız. En altta muhtemelen fazlalık kalacaktır ve bu fazlalığıda kesip son hava kalan yerleride düzeltip uygulamayı bitiriniz. Mevsimin kış olduğunu düşünürsek en az 3-4 gün camları hiç açmamanız gerekmektedir.(kuruması için).Aynı tarif ettiğim uygulamayı diğer kapılar içinde uygulayınız. Arka cam için ise tek parça yapmak mümkün olmuyor. İki parça halinde oldukça kolay yapılabimektedir. Arka camda 12 tane resistans çizgisi var ve ben birleşimi tam 6 ıncının üzerinde yaptım ve ek yeri kesinlikle belli olmuyor.(Arka camın resmini koymayı unuttum.) arka cam içinde ölçü camın siyah yerlerinin bittiği kısımdır.

Yine arka cama kadar filmi kesip bantlarla yapıştırın camın ortasına gelecek bir yerden rastgele resistans çizgilerine paralel bir şekilde filmi ortadan ikiye bölün. Filmi birleştireceğimiz yerler bu kestiğimiz değil filmin üst ve alt kısımlarıdır. Çünkü buralar zaten düzgün bir çizgidedir. Elinizde iki parça film olacaktır.Filmin düz olan kısmını tam 6 ıncı resistans çizgisinin üzerine gelecek şekilde tekrar koyun ve alt ve üst kısımları ölçüye göre kesin ve diğer camlar gibi uygulayın. (Arka cam, kapı camlarına göre çok daha kolay olmaktadır.)

Elimden geldiğince ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Anlaşılmayan noktalar olursa onlarıda düzeltiriz.

4. Bu mesajı için 7 kişi ORACLE'ye teşekkür etti:

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Ellerine emeğine sağlık tabi ben yediripte şu film işine giremiyorum malesef. Bizim bi arkadaş şahinin camlara yapmıştı kendisi bide en kaliteli filmden yaptı yinede pek içime sinmedi. Bizim bi abide cadyy var dışarda 140ylye yaptırtmıştı orjinal siyah cam gibi duruyor. Bende öyle bişey yaptırtabilirim.

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Abi zaten işçiliğe para alıyorlar.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

ee yaz gelince film şart oldu bende dün Aksaray'da aksesuarcıdan 2 top film aldım, biri 10 ytl, diğeri çizilmez amerikan filmi 20 ytl bu hafta sonu inşallah bende bir deniyicem. Şansıma filmi aldığım yerde bir araca film yapılıyordu bende uygulamalı olarak biraz seyrettim hatta bir camı ordaki çocukla beraber yaptık filmi çeken çocuğa sordum kaça çekiyorsunuz diye 150-200 arabasına göre değişir demezmi filmde aynı ne diye bu kadar para veriyim dedim eee işçilik abi dedi çocuk, bu kadarda işçilikmi olur filan dedim ama bana gayet basit geldi 1.topta olmadı 2.topda bu işi çözerim gibi geliyor bu arada kendi film çekicek arkadaşlara işin püf noktası camı ve filmi açarken camsille bolca ıslatın ki cama yapıştırdığınızda film rahatça kaysın ve daha iyi yapışsın.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fatih teşekkürler paylaşıma, filmler güzel olmuş...

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

ellerine sağlık becerikli adam belli oluyor gerçekten...

Ahmet Saraçoğlu
    Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 BM 7250
    Edilen teşekkür: 1

Şu an kullandığım Kia Rio da bi ara bu iş için gaza gelip bi top almış ve hiç artmaksızın hepsini ziyan etmiştim
    Şimdi az biraz daha tecrübeli olduğumu düşünüyorum.Cam fitillerinin arasından filmi kesmek gerçekten uğraş gerektiriyor...
    Şimdi size başka bişe sorucam.Kısmetse aracı aldığımda camın dışından kalıp almak yerine herhangi bi fiat servisinde makul bi fiyata(en azından cam filmi işçiliğinden daha makul olacağı kesin) tüm camları çıkarttırsam ; sonrada camlarla birlik eve gidip gerekirse birbuçuk iki top film harcayıp camları iç kısımlarından tamamen kaplasam , sonra fiat servisinde camları yine yerinetaktırsam daha rahat çalışmış olmazmıyım?? Camı çıkarmanın zor olacağını sanmıyorum çünkü herhangi bi cam kırılmasında değişebileceği için kolay açılabilecek bişe olmalı.Hem bu arada belki kapı içine izolasyon için bişelerde yapılabilir

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

valla ben becerebileceğimi sanmıyorum... kesin elime yüzüme bulaştırırım... o yüzden gidip kaliteli işçiliği olan bi yerde yaptırmak lazım

özgün özcan
    Atam İzindeyiz! tangozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    03 PB 144
    Edilen teşekkür: 7

Arkadaşlar oracle abimiz yazmış ama buradan anlatılanlarla gaza geldim yaparım die 4 arkadaş uğraştık gerçekten çok basit gibi görünüo ama çok ince ayarları var vede sonuç hüsranla sonuçlanıo örnek ben
    size tavsiyem hiç uğraşmadan ii bir pazarlıkla filmleri çektirmeniz ben 5 cama film çektirtim işçilk sadece 30 ytltabi bu ustasına göre deişiyor!

Tayfun Gürkan SÜREN
    tigis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 FT 643
    Edilen teşekkür: 4

fatih arkadaşım (oracle) sitenin el becerisi dalında siyah kuşak 3 dan sahibi üyesi
    onun yaptıklarının ben yanından bile geçemem allah kimine el becerisi verir kimine vermez arkadaşlar az çok kendinizi bilirsiniz
    benim gibi el becerisi olmayanlar gidin bir ustaya basın parayı paşa paşa yaptırın derim ben

G. K.
    I Love GPTR Gkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 143

Bende yaptırıcam ya kafaya koydum

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Teşekkür ederim görüşleriniz için ama beni bu kadar poh pohlamayın
    Çok zor değil hakatten ya

Kamil Erbaş
    zeusmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Valla benim yakın arkadaşım reklam ve araç giydirme işi yapıyor haftasonu o yapacak camları bedavaya

Sertel S
    brucella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    06 S 1358
    Edilen teşekkür: 3

ben denedim ön camda 1.5 parmak boşluk kaldı, arka camların üst tarafı yamuk yumuk oldu. bir arkadaşımın şirketinden bi eleman yaptı oda benden daha iyi idi bide olmadık yerlerinden filmi yırtmasa idi daha da ii olacaktı. en son kararım mı 1. saraçoğlunun dediği yaptırmak 2.si ise tangozcanın dediği yaptırmak. şimdi bu iki seçenek arasındayım. ankara şaşmazda fiyatlar 60 ytl'den 170'e kadar değişiyor (iki filmde amerikan diyorlar ama kaliteleri farklı imiş) .

Kadir K.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178

yok abi siz siz olun kendiniz yapmaya kalkmayın ha kendinize güveniyorsanız o ayrı, ama hafta sonu benim yaşadıklarımdan sonra hiç tavsiye etmem, aldığım filmlerden 1 topu çöpe gitti, 2.topuda gittim bir filmciye 40 liraya takdırdım boşuna stres be yaw 2 saatimi harcadım filmde hiç bi ..okada benzemedi zaten kendime kızdım durdum en sonunda kalan filmide parçalayıp attım, stresden neredeyse filmi yiyecektim, hakkatten baya zormuş be yaw.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı kadoku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok abi siz siz olun kendiniz yapmaya kalkmayın ha kendinize güveniyorsanız o ayrı, ama hafta sonu benim yaşadıklarımdan sonra hiç tavsiye etmem, aldığım filmlerden 1 topu çöpe gitti, 2.topuda gittim bir filmciye 40 liraya takdırdım boşuna stres be yaw 2 saatimi harcadım filmde hiç bi ..okada benzemedi zaten kendime kızdım durdum en sonunda kalan filmide parçalayıp attım, stresden neredeyse filmi yiyecektim, hakkatten baya zormuş be yaw.
    Yahu Kadir'cim nam-ı balkanlara ulaşmış büyük usta Fatih kardeşimden görüp öyle beş dakkada yaparım diyemi düşündün. cık cık cık... Abicim bi telefon etseydin gider Fatihin kapısında yatar kalkar müridi olur yaptırırdık iyi bari 40 lira bişi diilmiş.

Kadir K.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu Kadir'cim nam-ı balkanlara ulaşmış büyük usta Fatih kardeşimden görüp öyle beş dakkada yaparım diyemi düşündün. cık cık cık... Abicim bi telefon etseydin gider Fatihin kapısında yatar kalkar müridi olur yaptırırdık iyi bari 40 lira bişi diilmiş.
    sorma Gökhan adam öyle bi anlatmışki görende çok basit bişi zanneder, bütün suç Fatih'in abi ) gitti bizim 1 top film ama neyse içimde uhte kalmadı hayatta denemediğimiz bi o kalmıştı şimdi gönlüm rahat sende düşünüyorsan hiç deneme bence, öyle anlatıldığı gibi kolay bişi değil, valla ben deli oldum iki camı yapana kadar zaten iki camda 1 top filmin sonunu getirmişim nası olduysa )

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Dün yapı marketten 2.5 metre cam filmi aldım yarın kendi başıma yapmaya çalışıcam 30 ytl' ye paraya kıyarım en fazla Fazla fazla aldımki ilk denemede yapamazsam 2.de tam olacak..

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Valla bugün femoli mehmete yaptırdım Allah razı olsun aldığı ücrette son kuruşuna kadar helal olsun arabanın içinde oturup beklediler toz taneleri çöksün diye kendim yapsam ancak bu kadar titiz olurdum tavsiye ederim herkeze gönül rahatlığıyla.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon