15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: xenon,bi-xenon,mercekler

serhan yıldız
    torocado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 1

Karizmatik xenon,bi-xenon,mercekler

arkadaslar herkese merhaba aranıza bugun katıldım,ve yaklasık 1 yıldır grande punto surucusuyum..forumu bayağı bi arastırdım ancak bana gereken bilgiyi bulamadım kural olarak aynı baslıklardaki konuları gecmıs baslıklarda devam ettırmek gerekıor heralde ancak benim acilen bir cevaba ihtiyacım var o yusden hosgorursunuz dıye dusunuorum..

bu pztsi xenon taktırmak istiorum ancak bi arkadasım mtec taktırdı ve selektor yapamadıgından şıkayet edıor sonucta selektor yakamadan uzun yola da cıkılmaz ayrıca bu mercek olayını da anlamıs deılım tam olarak sızce gereklı mı ve nerde yaptırabılırım,acil yardımlarınızı beklıorum tesekkurler sımdıden...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

arkadaşım anlıyorum acele işin var ama bunun içinde yeni bir konu açmak iyi değil çünkü bu sorduğun bütün sorular xenon başlıkları altında mevcut ..

Yinede sorduğun net bir soru yok eğer mtec arıza veriyor diyorsan alma başka markalarda var alacağın firmayı iyi seç ve önerdikleri xenonu al garantisi en az 2 sene olsun mercek olayıda ister mercekli istersen normal fara tak pek bişi fark etmez ...

Kendinide tanışma bölümünde tanıtırsan seviniriz..

Yiğit YILMAZ
    Turq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 n 4724
    Edilen teşekkür: 12

Ben mtec kullanıyorum selektör yapabiliyorum ve çok memnunum almadan önce iyi araştırma yapmanı tavsiye edebilirim sadece.

serhan yıldız
    torocado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Turq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mtec kullanıyorum selektör yapabiliyorum ve çok memnunum almadan önce iyi araştırma yapmanı tavsiye edebilirim sadece.
    tesekkur ederim aslında aradıgım cvp buydu cunku bızım arabalarda sdc kısa ve uzun farı kullanabılıoruz ancak selektoru kullanamıoruz dıye bılıordum o da aklımda soru ısaretı olusturuodu acaba taktırdıgın cıhazın tam olarak bi model adı filan var mı ben de onu arastırsam,bi de son olarak arkadasın arabasına baktıgımda kısa ıle uzun far arasında pek de fi fark yok senınkı de ole mi

Yiğit YILMAZ
    Turq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 n 4724
    Edilen teşekkür: 12

Ben kısa farı mı da uzun farımı da verimli bir biçimde kullanabiliyorum. Bahsettiğin belirtilerin h4 bi xenon kitiyle olması çok zor. Şahsen selektör yapmayanı gördüm fakat kore malı en ucuz kitlerde dahi uzunları yakınca karşıdakinin gözünü alacak kadar güçleniyor. Mtecin bulunduğun şehirdeki bayisini bulursan yardımcı olucaktır. H4 alıcaksın, dediğin belirtilerin hiçbirini yaşamazsın yetkili bayiden almaya dikkat et sahtelerinin de olduğunu duymuştum. Montajda da bir problem yaşamadım arıza lambası da yakmıyor. Tecrubelerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir. Şimdiden hayırlı olsun

Serhan D. KIYMAZ
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 140

Ben de Mtec kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. Herhangi bir sorun yaşamadım. Selektör yapabiliyorum. Senin bahsettiğin sorun sanırım farlar kapalı olduğunda...
    Xenon'lar açıldıktan sonra tam aydınlatır hale gelmesi birkaç saniye sürüyor. Bu yüzden farların kapalıyken selektör yapamazsın.
    Ama bu da benim için sorun olmadı zira gece/güdüz farlarımı kapatmam...
    Bence 6K'lık taktır. 8K'lıklar karşıdakinin çok gözünü alıyor.

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

H4 High/Low tip alırsan selektör yapabilirsin. Bu kitte selektör kolunu çekince ampul yuvanın içinden küçük bir elektrik motorunun ittirmesiyle dışarı çıkıyor ve ileriyi aydınlatıyor. Bırakınca geri geliyor. Mtec'in D1 modeli görece olarak pahalı da olsa, distribütör tarafından 2 yıl boyunca ampul dahil değişim garantisi ile satılıyor.

Alıntı serotizm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Xenon'lar açıldıktan sonra tam aydınlatır hale gelmesi birkaç saniye sürüyor. Bu yüzden farların kapalıyken selektör yapamazsın.
    Ama bu da benim için sorun olmadı zira gece/güdüz farlarımı kapatmam...
    Ben de aynı şekilde, farlarımı aracı çalıştırdıktan hemen sonra yakarım.

Yalnız şu Hyundai, Transporter, Doblo, Transit vs. gibi ticari araçların hem farlarını hem o manda gözü gibi sislerini en ucuzundan xenon yaptırıp milletin gözünü patlata patlata gezinmelerine acayip kıl oluyorum, o da ayrı bir konu.
    Konu civcivx tarafından (25/01/2008 Saat 09:54 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesajı için 4 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı serotizm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konudan emin misin? Bendekiler kapalı konumdayken de selektör yapabiliyor...

Serhan D. KIYMAZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

xenonları takan tesisatçı arkadaşım bu konuda uyarmıştı beni.
    açıkçası denemedim, dediğim gibi farlar hep açık. ama 'selektör yapamıyorum' şikayetine başka bir açıklama bulamadım.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Farları açmadan sellektör yapıyor . Yani bizim taktıklarımız yanıyor en azından

Serhan D. KIYMAZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

merak ettim şimdi... deneyeceğim eve giderken...

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Evet Mtec ile kapalı iken selektör yapılabiliyor. Yapılmıyor denmesinin sebebi, çok kısa süreliğine xenon ampülü açıp kapatmak zararlı olabilir, o yüzden yapmayın diye söylemeleridir büyük ihtimalle. Birkaç yerde duymuştum bunu ama doğruluğunu bilmiyorum. Ampulun içindeki gaz tam anlamıyla ısınmadan aç-kapa aç-kapa yapmak iyi değil(miş).

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farları açmadan sellektör yapıyor . Yani bizim taktıklarımız yanıyor en azından
    Hadi yaw, yoksa benimkileri de mi sen takmıştın?

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılmıyor denmesinin sebebi, çok kısa süreliğine xenon ampülü açıp kapatmak zararlı olabilir, o yüzden yapmayın diye söylemeleridir büyük ihtimalle. Birkaç yerde duymuştum bunu ama doğruluğunu bilmiyorum. Ampulun içindeki gaz tam anlamıyla ısınmadan aç-kapa aç-kapa yapmak iyi değil(miş).
    Bana da öyle geliyor Cem! Benim farlar da sürekli açık ama ona rağmen zorda kalmadıkça selektör yapmamaya çalışıyorum...

Kurtuluş Uyanık
    kurtuluş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06BE0027
    Edilen teşekkür: 52

Hay ağzına sağlık Cem kardeş her ne kadar gözlük taksamda gözüme güçlü ışık gelince zorlanıyorum görmekte. Xenon far çok güçlü ışık veriyor belki iyi aydınlatıyordur ama gözleri aşırı rahatsız ediyor.

Görmediğin bide sis farı varsa artık gör görebilirsen yolu...

Konu kurtuluş tarafından (25/01/2008 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzeltme