Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Mercekli far isteyenler buyrun:) sipariş verme zamani

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Gümrük fiks %10 değil işte. Eskiden bu sabit oranlı gümrük vergisini alırlardı (bikaç kere böyle getirtmiştim) ama şimdi gümrüğe tabi olduğunu söyledikleri anda yandın. Çünkü en başta %18 KDV ödersin, sonra gelen mala göre değişen bir gümrük vergisi ödersin, bir de bunların işlemini çoğunlukla sana da yaptırmazlar, gümrükçü bul derler. Genelde, gelen malın değerinin en az yarısı kadar masraf edersin.

Not: Ortalama 4 gün değil, 4 hatfa demişler. Ama bu kadar sürmez, postaya verdikten sonra en fazla 2 hafta.

Can Karaca
    Turbocu cankaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 20

beyler bu farların kesin fiyatı ne kadar?Bir fiyat verin ben daha uygun fiyatını bulabilirim

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

ankarada gündemindeki dedi kodulara göre femoli bu işe yakın zamanda noktayı koyacak hadi hayırlısı

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

dobloyada isterik yetkiililere duyurulur (femoli)

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

eh ali eh ali daha bişi demiyorum

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı bahcelili_ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada gündemindeki dedi kodulara göre femoli bu işe yakın zamanda noktayı koyacak hadi hayırlısı
    yok be ali femoli kim bu fari yapmak kim hehehe

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

ahmet ortalama 4 gün değil 4 hafta yani şimdi sipariş verirsen şubat ayının ortalarında fln eline geçmiş olur

nazım örnek
    passenger84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

beyler bu konuda bişey solemek isterim ben gümçüyümde sizin bahsettiinz kadar kolay deil bu fatura işleri arkadaşın bahsettigi gbi 100 ketrdnzfatrurayı mesela ama bu esya gümrükte muayene edilecek uayene memuru eşyayı görünce anlayacaktır 100den fasla olduunu akşama kadar bunun gbi neleri görüo geçirio uzun lafın kısası bunların 2 tür vergisi oluyo gümrük vergisi ve kdv ikisini ekleyınce en 100 euroya yakın vergisi çıkacaktır (tahmini solüyorum eşyanın tarifesine göre vergi oranları deişiklilk gösterebilir) bide eşyayı gümrük işlemine sokmadan önce ordino denilen ewragı almanız gerekıo (esyanın pasaportu gbi düşünün) bunun içinde 100$ taşıyan kurye şirketine ödenio unutmayın! bence varsa akrabanız gelirken atsın bagajına yada bi ithalatcı ithalini yaptıktan sonra alın. saygılarr

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar bu konu gündeme gelmişken hemen bir açıklama talebinde bulunayım.

Mercekli farın tam olarak özelliğini ve yararını açıklayabilir misiniz lütfen.
    Teşekkürler.

Cem Cebeci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu far H4 ampul kabul etse ben şansımı denerdim açıkçası. Böyle konularda deli cesareti vardır bende Sonuçta kargo dahil 299.45 Euro fiyatı var ve bayram/yılbaşından 1 ay önce-1 ay sonra gönderilen/yurda giriş yapan posta yoluyla gelen eşya muafiyeti bu sürelerde 300 Euro'ya çıkıyor. Bu durumda gümrük vergisi muafiyeti var. Ancak 31 Ocak'tan sonra bu muafiyetten yararlanılmıyor.

Posta Yoluyla Gelen 100 EURO luk Eşya Muafiyeti Ne demektir?
    Yurt dışından Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye mektupla veya posta paketi ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen ve gerçek kıymeti gönderim başına toplam 100 EURO’yu geçmeyen ve ticari miktar ve mahiyette olmayan her türlü eşya gümrük vergilerinden muaftır.

Posta Yoluyla Gelen Hediyelik Eşya Muafiyeti Ne Demektir?
    Yurt dışındaki gerçek kişiler tarafından Türkiye Gümrük Bölgesindeki gerçek kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen eşyanın ithali gümrük vergilerinden muaftır.

Bu muafiyet;

a) Ramazan (Şeker) ve Kurban bayramları ile yılbaşı ve noel münasebetiyle Türkiye’deki kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen,

b) Ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen,

c) Şahsi, ailevi ve hediyelik eşya niteliğinde olan,

d) Karşılığında alıcı tarafından herhangi bir ödeme yapılmayan,

Eşya için uygulanır.
    Bu muafiyet, alkol ve alkol ürünleri ile tütün ve tütün ürünleri için uygulanmaz.

Hediyelik Eşyada Kaç EURO luk Muafiyet Uygulanır?

Gerçek kıymeti 300 EURO’yu geçmeyen eşya için uygulanır. Eşyanın birden fazla kalemden oluşması halinde toplam değerinin 300 EURO’yu geçmemesi gerekir.
    İki ya da daha fazla kalemden oluşan bir sevkiyatın toplam kıymetinin 300 EURO’yu aşması halinde, toplam değerin 300 EURO tutarındaki kısmı için muafiyet uygulanır.

Hangi Sürelerde Bu Muafiyet Uygulanır?
    Bu muafiyet, (a) bendinde belirtilen olaylardan bir ay önceki veya bir ay sonraki süreler içinde gönderilmiş veya Türkiye gümrük bölgesine girmiş eşya için uygulanır.

11. Bu mesajı için 2 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

Cem Cebeci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu mesajımı bir üstteki ile birleştirecektim ama yukarıdaki uzun olduğu için bunu ayrı yazmayı ugyun gördüm.

Firmaya mail göndermiştim, farlar H4 mü, H7 mi diye. Az önce cevap geldi. Dediklerine göre bu farların ilk partisi Şubat ayında gelecekmiş, o yüzden bu konuda kesin bilgimiz yok diyorlar.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Ben bizzat bu işleri yapmış ve önceki arabama parçalar getirmiş bir adam olarak söylüyorum. Hiç girmeyin bu işe.

Mal bedeli + nakliye nin toplamda 100 EUR veya 100 Doları geçmemesi lazım. Bu iş adama 80 yaz 90 demekle olmuyor maalesef. Almanyadan bu yöntemle getirdiğim yaylar nakliye dahil 80 EUR du! Gümrük postanesindeki kadın bunun ödeme belgesi nerede? PayPAL ise eğer al sana internet aç göster bana PAYPAL la nakliye dahil 80 EUR gönderdiğini diye tutturmuştu. İşin çözümü başka şekilde olmuştu ama burada belirtmeye gerek yok.
    En temizi oraya eğitime konferansa falan gidecek olan bir arkadaş bulacaksınız. Adam mis gibi alacak getirecek.

* *
    Puntocu spyofthegod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Mutlu

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu konu gündeme gelmişken hemen bir açıklama talebinde bulunayım.

Mercekli farın tam olarak özelliğini ve yararını açıklayabilir misiniz lütfen.
    Teşekkürler.
    Arkadaşlar gerçekten bu mercekli far olayı nedir. Faydasını açıklasın birisi elimde mtec h4 xenon kiti var takıcam olmazmı yani şimdi bu olmadan.
    Artı siz siz olun gümrükte sağlam tanıdığınız yoksa mesela antrepolarda çalışan muayene memurları veya posta gümrüğündeki çalışan bir memur bu farları posta yoluyla getirtmeyin.
    İnsanın kendi şahsına rahmeti, başkasına rahmetinden daha büyüktür.

Ah-MeT

Alıntı spyofthegod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gerçekten bu mercekli far olayı nedir. Faydasını açıklasın birisi elimde mtec h4 xenon kiti var takıcam olmazmı yani şimdi bu olmadan.
    Artı siz siz olun gümrükte sağlam tanıdığınız yoksa mesela antrepolarda çalışan muayene memurları veya posta gümrüğündeki çalışan bir memur bu farları posta yoluyla getirtmeyin.
    bu mercekli farlar adı ustunde mercek var içerisinde xenon kiti taktıgında ışıgı çok iyi bir şekilde yola yansitiyor.. vede arac ın uzerinde cok hoş bir goruntu saglıyor bu farlar tamamen zevk işi desem olur...
    H4 xenon kitini şuan aracına takabilirsin bende de suan h4 xenonkiti var ama mercek olmadıgı için ışıgı çok yayıyor farın içindeki çanagın şekillerini felan yolda goruyorsun...
    vede mercekli farlara h1 yada h7 takılıyor ama buyuk ihtimal h1 dir bu farların ampulleri...
    kısacası elindeki h4 farları takabilirsin suan aracına

birde almanyada cummings motorda çalışan bir arkadasımın soyledigi birşey vardı
    xenon çok ısınıyor ve farın içindeki parlak kısımları zamanla sarartıyor diyordu normalde mercekli olan farlara takıyorlarmış xenon kitini...

Cem Cebeci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Gerçi bizim farlar xenona gerek kalmadan halojen ampulle de deforme oluyor Benim farların tam ampulun üst kısmına denk gelen yerinde renk farklılaşması oldu iç tarafta. Kendi orijinal ampulü takılı iken hem de. Forumda konuşmuştuk daha önce. Ama bir sorun yaratmıyor. Mtec xenon kit ise 4 aydır takılı ve hiçbir olumsuz durum meydana gelmedi.

Bu arada bu farların gümrüğe takılma ihtimali %1 bile olsa, asıl risk yolda gelirken kırılıp dökülmesi bence. En iyisi, ülkemize ithalatçı statüsüyle getirecek bir girişimciyi bekleyip öyle almak. Gerçi daha firmanın elinde bile yokmuş, bizimkisi biraz boşa çene çalmak oluyor galiba

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ah-MeT

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçi bizim farlar xenona gerek kalmadan halojen ampulle de deforme oluyor Benim farların tam ampulun üst kısmına denk gelen yerinde renk farklılaşması oldu iç tarafta. Kendi orijinal ampulü takılı iken hem de. Forumda konuşmuştuk daha önce. Ama bir sorun yaratmıyor. Mtec xenon kit ise 4 aydır takılı ve hiçbir olumsuz durum meydana gelmedi.

Bu arada bu farların gümrüğe takılma ihtimali %1 bile olsa, asıl risk yolda gelirken kırılıp dökülmesi bence. En iyisi, ülkemize ithalatçı statüsüyle getirecek bir girişimciyi bekleyip öyle almak. Gerçi daha firmanın elinde bile yokmuş, bizimkisi biraz boşa çene çalmak oluyor galiba
    cem abi beklemekten baska care yok zaten benım kuzen haziran20 de gelıyor o getıcek zaten ozamana kadar tr ye gelırse burdan alırım
    şimdilik bir cift cıkma farbuldum onu siyah taban ve angel li yaptım onu kullanıyorum

Can Karaca
    Turbocu cankaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 20

beyler beklemenize gerek yok benim arkadaşın tune shop'unda şuan g.punto için mercekli fardan tutunda stop we yay'a kadar herşey war.İsteyen warsa bana pm atsın

Cem Cebeci
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

PMye gerek yok. Mercekli far varsa, ilanlar kısmına fotoğraflı ve fiyat içeren mesajları atabilirsin, herkes istifade edebilir.

21. Bu mesajı için 4 kişi civcivx'ye teşekkür etti:

Ah-MeT

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PMye gerek yok. Mercekli far varsa, ilanlar kısmına fotoğraflı ve fiyat içeren mesajları atabilirsin, herkes istifade edebilir.
    evet linki felan varsa buraya yazabilirsin herkes yararlanabilir

serdar ...
    gp_tuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Batman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

fiyat aynımı?
    ŜĘŔĎÅŖ

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon