Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ziebart, Birmot, 3M cam filmleri karşılaştırma, karar vermeye çalışıyorum

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Standart Ziebart, Birmot, 3M cam filmleri karşılaştırma, karar vermeye çalışıyorum

Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde geçirdiğim ufak bir deri rahatsızlığı sonucu güneşin ne kadar tehlikeli olduğu konusunda bir kez daha ikna olmuş bulunuyorum. Bundan sonra sokakta gezmeye çıktığım zamanlarda bile güneş kremi kullanacağım. Ve bunu herkese tavsiye ederim..

Gelelim araba ile ilgili bölümüne. Bazen 5-6 saat güneş altında yolculuk ediyorum, arabada sürekli güneş yemek ve UV ışınlarına maruz kalmamak için arabama koruyucu güneş filmi yaptırmaya karar verdim. Kaliteli cam filmleri %95 UV ışınlarını ve %40 sıcaklık etkisini azaltıyor araştırdığım kadarıyla..

Bu durumda aracıma kaliteli bir cam filmi uygulatmak istiyorum. Ziebart, Sonax ve Birmot'a fiyat sordum. Yanıtlarını bekliyorum.

Fakat sizden tavsiye almakta fayda var. Hangisine güvenebilirim?

Birmot koç ailem ve 2 kişi olduğumuz için araç başına 390TL + KDV fiyat verdi. Güvenlik filmi uygulayacaklarını söylüyorlar. Aslında güvenlik amacıyla ihtiyacım yok ama iyi bir ürünse belki düşünebilirim. Birmot ne marka ürün kullanıyor biliyormusunuz?

Bursa'da oturuyorum. Önereceğiniz yer varmı?

Topladığım fiyatları buraya yazıcam:
    3M cam filmi uygulaması : 250TL (Korupark altındaki yıkama yerine sordum, 5 yıl garantili fakat tam olarak film modelini bilmiyorum)
    Birmot güvenlik filmi: 390TL + KDV (2 araç ve koç ailem fiyatı, boya koruma, motor koruma, döşeme koruma hediyeli, garantiyi bilmiyorum, film markası belli değil)
    Ziebart cam filmi: 500TL, Ön cam dahil 630TL (Ziebart'ın özel filmi, aluminyum katmanlı ve ömürboyu garantili)
    Konu memox tarafından (08/09/2009 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: fiyat öğrendikçe ekliyorum

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mehmet geçmiş olsun,

Birmotta hangi marka film kullandıkları ve işçiliklerinin nasıl olduğu önemli bir konu.Fiyatı da oldukça fazlaymış bu arada Ben yaptıracak olsam sadece cam filmi yapan bir firmayı tercih ederim...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Mehmet çok geçmiş olsun bu ozon hepimizi yaktı Aslen sadece doktor raporu ile koyu bi film çektirebilirsin ,trafiktede bir sıkıntı sıkmaz muayenedede

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Bence de Birmot un fiyatı fazla gibi.Güvenlik filmine ihtiyacın yoksa bosuna para verme derim.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Mehmet kardeşim büyük geçmiş olsun. bende bu yaz güneşten alerji oldum. doktor vs bayağı koşturduk. o yüzden bu yaz havuz kenarında tsört le güneşlenen bi ilki yaşadım.
    küçükyalı birmot da bu işlere bakan Erhan bey var. geçenlerde sordum.orta renge 300 tl fiyat vermişti.başka bir arabada uygulamasını gördüm gayet başarılı temiz bir işçiliği var.fiyat biraz yüksek gelince araştırmaya karar verdim.önümüzdeki ay yaptırabilirim.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

doktor raporu koyu cam filmi çekmeye mazeret değildir bilginize.. tamamen şeffaf fakat UV koruyuculuğu %99 a çıkan kaliteli filmler var..

Mehmet K.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Birmot konusuna bende soğuk bakmaya başladım. Ne marka ürün kullandıklarını ve uygulamayı nerede yaptırdıklarını bilmiyorum. Kaldıki fiyatlarıda oldukça yüksek.

Bu konuda en çok ziebart'a güveniyorum. Bu gün telefonla görüştüğümüzdede bana güven uyandırdılar. Fakat 5 cam için (ön hariç) istedikleri fiyat 580TL. Bu kadar yüksek fiyat olunca tereddütteyim tabi. Gidip yerinde uygulamayı görücem. Ayrıca ellerinde standart cam filmi ve kendi filmlerinin karşılaştırması için numunelerde varmış. Onlarıda görücem.

Ziebart'ta film işlemi yaptıran varmı? yorumlarınız varsa çok memnun olurum.

İlk mesajdaki fiyatılarıda güncelliyorum fiyat aldıkça.

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

zincirlikuyu birmot dışardan eleman çağırıp yaptırıyor.. solarmaster diye bir marka kullanıyorlar.. bana 350tl demişlerdi ön cama yapamıyoruz dedikleri için Atatürk Oto Sanayide Llumar cam filmi yapan bir yerde çektirdim.. öne 0.5numara 50 mikron, yanlarda ve arkada 2 numara 100mikron güvenlik filmi toplam 450tl ödedim.. şimdilik memmunum henüz polisler karışmadı.. inşallah hiç bulaşmazlar..

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

ziebart kesinlikle..
    ömür boyu garanti olayı cok güzel..
    benim arabadada film var ve birinci senesinde artık film belli bile olmuyor soldu..
    birde solmaya karsı garanti var mı?onuda ögrenirseniz daha iyi olur...
    hersene 100 tl vermektense bilinmiş bir markaya yaptırmak ve ömür boyu garantili,,,daha iyi olacagını düsünüyorum...ve ziebartın uygulamasını izlemistim,kesinlikle kolay kolay cam kırılmıyor,,soyulma olmuyor,,,saglık raporunu unutmayın polisle papaz olmayın...
    ucuz mal alacak kadar zengin değilim sözü cok dogru ...
    Konu batuhann80 tarafından (08/09/2009 Saat 08:21 ) değiştirilmiştir.
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Mehmet K.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Bu gün Ziebart ile tekrar telefonda görüştüm. Ön cam hariç 500TL ye indirdiler fiyatı. Ön camada film yaparsak 630TL toplam fiyat istiyorlar.. Ama ön cam için saydam film yokmuş, en açık rengi çekebiliriz diyorlar..

Haftasonu gidip yerinde görüşürcem. Ellerinde standart cam filmi ve kendi filmlerini karşılaştırmak için numuneleri varmış. Ayrıca sizin cam üstünde bir prova gösteririz diyorlar. Görüşünce karar vericem sanırım.

Ön cama film çeken oldumu hiç? en açık renktende çeksek nasıl olur? yinede görüşü engeller diye düşünüyorum. Ama gündüz güneşte çok rahatlatacaktır.. ne yapmalı bilemedim.

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün Ziebart ile tekrar telefonda görüştüm. Ön cam hariç 500TL ye indirdiler fiyatı. Ön camada film yaparsak 630TL toplam fiyat istiyorlar.. Ama ön cam için saydam film yokmuş, en açık rengi çekebiliriz diyorlar..

Haftasonu gidip yerinde görüşürcem. Ellerinde standart cam filmi ve kendi filmlerini karşılaştırmak için numuneleri varmış. Ayrıca sizin cam üstünde bir prova gösteririz diyorlar. Görüşünce karar vericem sanırım.

Ön cama film çeken oldumu hiç? en açık renktende çeksek nasıl olur? yinede görüşü engeller diye düşünüyorum. Ama gündüz güneşte çok rahatlatacaktır.. ne yapmalı bilemedim.
    aksamları biraz görüs kısıtlaması yaratıyor özellikle aydınlatmasız yerlerde...
    camımız biraz fazla acılı belki dalgalanmalar olabilir...
    öne cekilince cok hos ve güzel duruyor...sahsi fikrim...
    ama polislere nasıl görünür birde onu düsünmek lazım
    öne seffaf cektirmenizi tavsiye ederim...
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ön cama 0.5 numara çektiler.. karşıdan güneş gelmiyorsa çoğu kez güneş gözlüğü takmama gerek kalmıyor çok rahatlattı.. çekildiği ilk hafta biraz dalgalanma ve çok küçük kabarcıklar oluşmuştu.. çekilen yerle konuştum "ilk 1-2 gün güneş altında uzun süre park etmişsinizdir 1 hafta içinde kaybolacaktır olmaz ise gelin kontrol edelim" dediler.. -hep güneşte kalıyor araç- üstünden baya bir süre geçti şimdi ne kabarcıkkaldı ne dalgalanma..

hatırlatma:
    "doktor raporu koyu cam filmi çekmeye mazeret değildir bilginize.. tamamen şeffaf fakat UV koruyuculuğu %99 a çıkan kaliteli filmler var.."

hastanede hergün dermotolog arkadaşla konuşuyorum bir sohbette sözü geçti.. o raporların hukuki bağlayıcılığı olmadığından hemfikir olduk.. dermatit grubu içinde fotokontakt dermatitlerde, vitiligo ve albino gibi rahatsızlıklarda ve risk faktörü olan kişiler için (aşırı çil ve benler vs.) için basit bir rapor düzenlenebilir.. bu raporlarda araç sahibi tarafından koyu renk cam filmi çektirmeye bahane fakat herhangi bir yasal düzenleme olmadığı için yasak kapsamında.. (araştırdığım kadarıyla bu böyle, daha doğru bilen varsa paylaşsın)

cem özer
    llcemll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

hıc gerek yok aksarayda 50 tl yapmayanı dovuolar yeterde artar bıle =)

Aytaç Güven
    aytacguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar cam ultraviyole ışınlarını geçirmez. yani arabanın içinde cam kapalıyken kolunuza veya yüzünüze direk güneş ışığı gelse dahi yanmazsınız sadece rahatsız eder. o bakımdan dermatolojik bi sorun olacağını sanmıyorum.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

harbiden aksarayda 50 liraya yaptırmayanı dövüyolar ama ne kadar kalitelidir bir şey dieyemem.geçenlerde arkadaşım yaptırdı şu anda sorun yok 2 numara çektirdi çok fazla güneşi engellemiyor ama geyet güzel.oda filmin kalınlığından kaynakalanıyordur ama sizde doktor raporu olduğu için kalın çektirebilirsiniz sorun çıkmaz.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2 kişi olarakmı aldınız o fiyatı? Bende düşünüyorum açıkçası ama bu ay için ekonomiyi dağıttım. Peşin para verebilicek durumda değilim. Sizin 500 peşinmmi?Güzel ödem şekli varsa bende katılabilirim.

Su satırları yazarken kafama bir şey takıldı. Polis ler sıkıntı yaratırsa ne olacak? bazıları tutup ciziyorlar söktür bunları diye. 500 ytl ver ömür boyu garantili şeyi polis çizsin sökmek zorunda kal oda kötü.

Mehmet K.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Standart Re: Ziebart, Birmot, 3M cam filmleri karşılaştırma, karar vermeye çalışıyorum

Selam Ugur.

Bu fiyatı ben tek kisi için aldım. Diğer arkadas daha ucuz çözümler ile film yaptırmaya çalışacak. Ben özellikle kaliteli olsun istiyorum. Bunu birazda saglık ve konfor mastrafi olarak düşündüğüm için kaliteli oldugundan emin olmak istiyorum.

2 kere aradım ziebarti ilkinde kapı fiyatı 589TL verdiler. İkinci aramadan biraz daha alıcı konuştum 500TL ye indiler. Garanti kredi kartlarına 6 taksit yaparız diyorlar.

2 kisi olursa 450TL ye indiriyor fiyatı.

Ben bu Cumartesi gidicem. Önce filmleri incelicem. Aklıma yatarsa direk uygulaticam. Haftaya izmir yolunda olucam gitmeden cektireyim istiyorum filmleri.

Sende niyetliysen görüşelim beraber.

Mehmet K.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı aytacguven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cam ultraviyole ışınlarını geçirmez. yani arabanın içinde cam kapalıyken kolunuza veya yüzünüze direk güneş ışığı gelse dahi yanmazsınız sadece rahatsız eder. o bakımdan dermatolojik bi sorun olacağını sanmıyorum.
    Dün Ziebart'a gittim. Onlarda UV test için ufak bir cihazda vardı. Düğmesine basında alıcısına gelen UV miktarını gösteriyor.. Camın arkasından denedik UV'de hemen hemen hiç azalma olmadı. Sonra filmi camın arkasına koyduk ve %99 azaldı değerler..
    İnternette araştırdığım kadarıylada araba camları UV yi engellemiyor..

Mehmet K.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar, Dün Ziebart'a gittim ve memnun kalınca film uygulatmaya kadar verdim. Peşin fiyat olarak 420TL ye anlaştık ve yaptırdım. Şu anda camda hafif bulanıklık ve izler var ama hepsinin kaybolacağını söylediler. Zaten ömür boyu garanti belgeside verdiler.
    3 gün camları açmayın sonra istediğiniz gibi kullanın dediler.. bakalım...

ALİ AĞIR
    algir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    31 KF 002
    Edilen teşekkür: 1

Hatay'da 250 Tl ye yapıyorlar.Filmi çektireli 4. senem gayet memnunum.500 tl gibi rakamları okuyunca çok şaşırdım.
    Konu GP COSKUN tarafından (25/12/2009 Saat 23:46 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon