Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Hanıma Şöförlük Öğretme

Emrah Akbaş
    eakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Kızmayın ama ben konuda yazdıklarınızı okuyunca kendimi çok şanslı hissetim.
    benim eşim hazır araba kullanır vaziyetteyken evlendik. şehir dışı tecrübesi bile var hatta. bekarken renault 19 kullanıyordu ve o aractan inip gp ye binince araba kullandığını anladı. ancak tanıdıklarımdan tecrübem kesinlikle yüksek ses olmaması yönünde. Sabır isteyen bir iş . bencede sabah erken saatlerde ve boş alanlarda en azından araca alışması için biraz daha fırsat vermen. kolay gelsin şimdiden

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Alıntı searchandrescue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek çözüm yolu tek başına trafiğe çıkmasını sağlamak

Yüzme bilmeyeni, öğrensin diye denize atmak gibi yani :icon_eek:

Bu arada hiç düşündünüz mü, ülkemizde ehliyeti olan ama araba kullanamayan o kadar çok insan var ki. Dünyanın başka bir ülkesinde böyle bir durumla karşılaşılır mı bilmem. Yani sen araba kullanmak için şart olan bir şeyi almaya hak kazanmışsın ama kullanamıyorsun :sofeer:

Dünyanın hangi ülkesinde, "ehliyetliye direksiyon dersi verilir" diye ilan görebiliriz acaba :lol:

Emrah Akbaş
    eakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

kesinlikle katılıyorum abi sana
    birde bayan hocadan diye ilanlar var ustune

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

tek çözüm yolu tek başına trafiğe çıkmasını sağlamak
    Ah be abicim. İyi diyosun da. Nası verip arkasından melun melun bakarım GP'min. Yanındayken en azından el freni- direksiyon müdehalesi falan bi ihtimal kurtarıyorum.

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Hanımlarda algıda zayıflık var kardeşim..

Benim okuldan hocam mandada algılama süresi 32 sn bizim hanımın trafikte 65 sn derdi...( Teşbihte hata olmasın)

Benimde başım dertte valla.Yazın başımın eti yenecek...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

ercan h
    searchandrescue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 az 8796
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah be abicim. İyi diyosun da. Nası verip arkasından melun melun bakarım GP'min. Yanındayken en azından el freni- direksiyon müdehalesi falan bi ihtimal kurtarıyorum.
    yenge duymasın bu dediğini :lol:
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

aman diyim hanımlar duymasın :lol:

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Abi işiniz zor walla! Neyse ki bizimkisi tecrübeli... İş yerinde bir arkadaşım öğretmeye çalışıyor eşine, kafayı yemek üzere!

Hatunlarda (genelde) kombine aletleri kullanamama sorunu var! Aynı anda fren, gaz, debriyaj, vites, direksiyon... Bunları bir araya getirip düzgün kullanmak her hatunun harcı değil! Bizimkisi tecrübeli dedim ama yukarıda saydıklarımı yapmakta hala güçlük çekiyor! -ki 7 senedir Ankara trafiğinde!

Ama bunun dışında harika araç kullanan hatunlar da gördüm bizzat...uel:

ercan h
    searchandrescue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 az 8796

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi işiniz zor walla! Neyse ki bizimkisi tecrübeli... İş yerinde bir arkadaşım öğretmeye çalışıyor eşine, kafayı yemek üzere!

Hatunlarda (genelde) kombine aletleri kullanamama sorunu var! Aynı anda fren, gaz, debriyaj, vites, direksiyon... Bunları bir araya getirip düzgün kullanmak her hatunun harcı değil! Bizimkisi tecrübeli dedim ama yukarıda saydıklarımı yapmakta hala güçlük çekiyor! -ki 7 senedir Ankara trafiğinde!

Ama bunun dışında harika araç kullanan hatunlar da gördüm bizzat...uel:
    murat içtinmi sen kardeş çok cesaretli konuşuyosun :bore:
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

Kerem GÜLTEKİN
    padawantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 49

Bu arada ben de bir yorum da bulunmak istiyorum. Bir bayan ne zaman direksiyonu Tepsi gibi çevirmeyi bırakırsa o zaman araba kullanabilirler bence. Bunu da anca boş arazide sağ sol dur kalk manevraları ile halledebilirsin gibime geliyor. Ama tabii bekara hanım boşamak kolaydır misali...
    Kerem GÜLTEKİN (Padawan-tr) / kerem@grandepuntotr.com - padawantr@yahoo.com

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

murat içtinmi sen kardeş çok cesaretli konuşuyosun :bore:
    :muha: Abi evlendiğimizden beri araba yüzünden kapışıyoruz zaten, bir kere de bu laflar yüzünden gireriz birbirimize n'olacak?
    (İki kadeh atsaydım, daha neler söylerdim :muha

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

Alıntı padawantr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ben de bir yorum da bulunmak istiyorum. Bir bayan ne zaman direksiyonu Tepsi gibi çevirmeyi bırakırsa o zaman araba kullanabilirler bence. Bunu da anca boş arazide sağ sol dur kalk manevraları ile halledebilirsin gibime geliyor. Ama tabii bekara hanım boşamak kolaydır misali...
    senbenı güldürdün allahta senı güldürsün baba ne dıyeyım)))))))))))))))))))))))::::)))))))
    ya benımde hanımla başım dertte valla bu konuda allahtan bır arkadaşı var arkadaşının arabasıyla gıdıyorlar hafta sonu araba sürmeye hanıma dedım zaten tam olarak sen öğren sana fiat BİS alıcam) gp ye kıyamam abı daha yenı 1 yılı bıttı daha 3 yıl ödeyecem onun parasını))

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

En güzeli özel hoca tutmak herhalde! Ama eğitimin hocanın arabasıyla olması şart!:lol: Biz söyleyince kötüye yorup, hırs yapıyorlar! Bırakın hoca uğraşsın

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

eeee,zaten ben başından beri hoca,kurs (kurs aracıyla anlamında) diyorum ya,bir büyük sözü dinleseniz,bu kadar uzatmıyacaksınız.:sidik:

Murat YANIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eeee,zaten ben başından beri hoca,kurs (kurs aracıyla anlamında) diyorum ya,bir büyük sözü dinleseniz,bu kadar uzatmıyacaksınız.:sidik:
    Pardon Uzman abi, kaçırmışım! Haklısın... FRİENDS

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

SAğolun arkadaşlar. Sanırım önce bi boş arazide manevra ve vites çalıştırıcam. Arabaya hakim olmasını öğrenicek önce. (Bu arada bizim debriyajı bitirmezse iyi ) Sonra da bi uzun yol şart gibi. Du bakalım.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

allah kolaylık versın

Ali TOPAL
    yamtar00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    06BB3716
    Edilen teşekkür: 0

bence ilk önce özgüveninin gelişmesini sağlamak nasıl olur derseniz ilk defa kullanıyorsa trafik olmayan boş bir alanda dur kalk ve viteslerin geçişi ile arabanın özellikleri (debriyaj, gaz ve fren ayarını burda iyice öğrenmesi gerekir) hem pratik hemde teorik olarak öğretilmeli daha sonra trafik yoğunluğu az olan bir yolda uzun bir süre antreman yapması gerekir.Yavaş yavaş trafiğin yoğun olduğu yollara girilmeli kısa süreler için, (bu olay tamamen kendine güveni sağlar) daha sonra kısa mesafeler de trafikte kendi kendine gitmesini sağlamak gerekir böylece araç kullanmak onun için büyük bir sorun olmaktan çıkar hatta artık sürekli kendisi kullanmak isteyecektir.
    Multijet Active 1.3 16V 75Bg.
    yamtar00@hotmail.com
    yamtar00@grandepuntotr.com

M.Bülent ATASOY
    Forumun Manyağı Bülent A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07 ATA 35
    Edilen teşekkür: 214

Öncelikle Allah sabır versin.
    Bu durumda ya arabaya kıycan ya paraya.
    Ben hanımı hazır kullanabilir durumda aldım.İyide etmişim.
    Kız Kardeşime ben öğretmiştim.Elim sürekli el freninde.
    E arabada babanınaabası olunca daha rahat oluyorsun , sinirlenmiyorsun.
    Şimdi hem hanımla hem kardeşimle zaman zaman drag zaman zaman ş.içi yarışları yapıyoruz her ikisininde maşallahı var.

Sana tavsiyem bayan bir hocan ders aldırman.Neticede kursun arabası ile olduklarından ve öğreten bir bayan olduğundan daha rahat algılayacaktır ve arabaya bişey olacak korkusu olmayacaktır.

Bir süre sonra da sen arabayı verirsen 3/4 lük olacaktır.Yalnız arabayı verirken hiçbir zaman araba için endişelendiğini belli etme.O sana ya bişi olursa arabaya desede canın sağolsun karıcım hayatta hiç bişi senden ve hayatından önemli değil.Sana bişey olmasında araba önemli değil felan dersen daha rahat ve güvenle araba kullanır.

Ama ik etapta bayan bir sürücüden ders aldır.Göeceksin ki daha kolay algılayacak ve iyi anlaşacaklardır.Nede olsa o da bir bayan.
    Photoshop Değil , Gerçeğin Ta Kendisi

SÖZDE DEĞİL , ÖZDE MODİFİYE

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Ankarada olan arkadaşlara tavsiye edebileceğim çok iyi bir hoca var.Çok güvenilir birisi kendi arabası da var(DÜZ/otomatik).Bu adam işini çok iyi yapıyor bizim ailede ne kadar trafiğe çıkamayan varsa hepsini usta yaptı. Ayrıca isteyen olursa uzun yola da alıştırıyo-neresi olursa olsun-Bi keresinde dayımı Zonguldak'a götürdü.(Dayım daha önce rabanın ön koltuğuna bile binemezdi).
    Şehir içi olarak Söğütözü,çevreyol,incek-tuluntaş,bahçeli 7.Cad.,Kızılay,Cinnah,Oran,Çayyolu ve aklınıza gelebilecek en arıza trafikte kullandırıyoo..Ayrıca milimetrik parkı öğretiyo..
    Düşünen arkadaşar olursa numarasını verebilirim))))

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon