5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Otomatık kaza sıstemi

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Otomatık kaza sıstemi

Hiç sevmıyorum abd yı ama hayranıım insana verdıgı degere,
    Arkadaslar Dıscovery Channel de bır program ızlıyordum bıraz once agzım acık kaldı resmen General motor ürettıgı araclara (Chavrolet) OTOMATIK KAZA SISTEMİ denılen bır sıstem koymus ve bugune kadar 100 bınden kısının hayatını kurtarmıs olay soyle;
    üretılen araclarına ön 2 yan 2 arka 2 tavana 1tane sensor ve beyın koyuyorlar vede aracınızın kazayaptıgını anlayan sıstem otomatıkmen devreye gırıyor.Sız belkı yaralandınız, elınızı, kolunuzu hareket ettıremıyorsunuz veya yanınızdakı ceptelefonu cekmıyor kazadan dolayı sıkıstınız hıcbırsekılde hareket etme durumunuz yok ıssız bır yoldasınız yada sehırler arası yoldasınız ıncın top oynuyor ,arayacam kımse yok ıletıısm yok ve cevrede ınsanda yok aracınızdakı sıstem devreye gırıyor ve sızı allstar cagrı merkezını arıyor aracın aynasında ve dıger farklı yerlerınde olan mıkrofo ve hoprlor ıle cagrı merkezındekı kısıye durumunuzu anlatıyorsunuz sıkıstıgınızı ve hareket edemedıgınızı veya omur ılık yaralanmasın dan dolayı basınız altını hareket ettıremedıgınız kısaca saglık durumunuz hakkında bılgı verıyorsunuz,yıne aractakı sıstem gps yardımıyla aracın korrdınatlarını cagrı merkezıne bıldırıyor ve sıze en yakın acıl yardım ıstasyonun kordınatını telefonunu ekrana gonderıyor sızınle konusan cagrı merkezı gorevlısı hem sızı uyanık tutmaya calısırken dıger yandanda ambulans,itafıye,polısı sızın kaza yaptıgınız yere yonlendırerek hayatınızı kurtarmaya calısıyor ve anlıyoruzkı ınsan hayatı okadarda ucuz degılmıs
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

2. Bu mesajı için 4 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Türkiyedeki araçlarda da hala ESP bile standart değil. Ne güzel

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Çok iyimiş
    evo evo..

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç sevmıyorum abd yı ama hayranıım insana verdıgı degere,
    Arkadaslar Dıscovery Channel de bır program ızlıyordum bıraz once agzım acık kaldı resmen General motor ürettıgı araclara (Chavrolet) OTOMATIK KAZA SISTEMİ denılen bır sıstem koymus ve bugune kadar 100 bınden kısının hayatını kurtarmıs olay soyle;
    üretılen araclarına ön 2 yan 2 arka 2 tavana 1tane sensor ve beyın koyuyorlar vede aracınızın kazayaptıgını anlayan sıstem otomatıkmen devreye gırıyor.Sız belkı yaralandınız, elınızı, kolunuzu hareket ettıremıyorsunuz veya yanınızdakı ceptelefonu cekmıyor kazadan dolayı sıkıstınız hıcbırsekılde hareket etme durumunuz yok ıssız bır yoldasınız yada sehırler arası yoldasınız ıncın top oynuyor ,arayacam kımse yok ıletıısm yok ve cevrede ınsanda yok aracınızdakı sıstem devreye gırıyor ve sızı allstar cagrı merkezını arıyor aracın aynasında ve dıger farklı yerlerınde olan mıkrofo ve hoprlor ıle cagrı merkezındekı kısıye durumunuzu anlatıyorsunuz sıkıstıgınızı ve hareket edemedıgınızı veya omur ılık yaralanmasın dan dolayı basınız altını hareket ettıremedıgınız kısaca saglık durumunuz hakkında bılgı verıyorsunuz,yıne aractakı sıstem gps yardımıyla aracın korrdınatlarını cagrı merkezıne bıldırıyor ve sıze en yakın acıl yardım ıstasyonun kordınatını telefonunu ekrana gonderıyor sızınle konusan cagrı merkezı gorevlısı hem sızı uyanık tutmaya calısırken dıger yandanda ambulans,itafıye,polısı sızın kaza yaptıgınız yere yonlendırerek hayatınızı kurtarmaya calısıyor ve anlıyoruzkı ınsan hayatı okadarda ucuz degılmıs

zeynel bu sistemi çıkaran fiat zaten şuanda isterseniz araçlara sonradan takılan bir sistem takılabiliyor hatta aracında bir arıza meydana geldiğinde seninle diyaloğa geçerek aracında bir arıza var servise göstermen gerekiyor diyerek istersen sana en yakın servisden randevu bile alıyor.

hizmetin ismi fiat telepathy
    Konu Ziyaretçi051 tarafından (20/09/2012 Saat 16:47 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fiat Telepathy aracın durumunu, verimliliğini ve güvenliğini, 7 gün 24 saat kontrol eder ve araç sahibini bilgilendirir. Araç ile ilgili üretilen veriler işlenir ve Fiat Çağrı Merkezi, Fiat Güvenlik Merkezi, Fiat Acil Servis gibi birimler tarafından değerlendirilerek hizmete dönüştürülür.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Fiat Telepathy’yi rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, Tübitak desteği ile geliştirilen sistemin araç üzerindeki elektronik ünitelere doğrudan bağlı olmasıdır.
    Bu özelliği ile sistem, ek ekipmanlara ihtiyaç duymaksızın doğrudan araç üzerinden hız ve yakıt tüketimi gibi verileri gerçek zamanlı ve %100 doğrulukla okur, oluşabilecek arızaları anında fark eder.
    Bu bilgiyi uydular ve mobil iletişim şebekeleri vasıtası ile Fiat Telepathy Çağrı Merkezi, Fiat Telepathy Güvenlik Merkezi ve Fiat Telepathy Acil Yol Yardım birimlerine iletir.

Müşterilerimiz sordu: Neden Fiat Telepathy?

• Harita üzerinden rota ve yer takibi yapılabildiğinden aracınızın çekilmesi veya çalınması durumunda yerinin tespit mümkündür. Fiat Telepathy ile aracınız ve kargonuz her zaman güven altındadır.
    • Harita üzerinden rota ve yer takibi yapılabildiğinden aracınızın çekilmesi veya çalınması durumunda yerinin tespit mümkündür. Fiat Telepathy ile aracınız ve kargonuz her zaman güven altındadır.
    • Fiat Telepathy, araç üzerinde üretilen verileri işleyerek kullanıcılara Fiat Çağrı Merkezi, Fiat Güvenlik Merkezi, Fiat Acil Yol Yardım birimleri tarafından 7 gün 24 saat hizmet dönüştürür.
    • Fiat Telepathy, 360 derece güvenlik demektir. Kaza anında araç ve sürücü ile bağlantı kurar. Gerekli durumlarda ambulans, polis ve itfaiye hizmetlerini organize eder.
    • Fiat Telepathy, sürüş güvenliğinden ödün vermeden özel bir ünite yardımıyla sürücüyle araç içerisinde sesli iletişime geçer.
    • Fiat Telepathy, araç üzerindeki elektronik ünitelere doğrudan bağlıdır. Araç üzerinden hız ve yakıt tüketimi gibi verileri gerçek zamanlı ve %100 doğrulukla okur.
    • Eko analiz raporu ile motor devri, yakıt tüketimi, hız, rölanti, frenleme ve ivmelenme göstergelerine göre aracın nasıl kullanıldığını öğrenilerek kullanım performansında iyileşme sağlamaktadır.
    • Özel raporlamalar sayesinde aylık yakıt tüketiminde %10- %15 aralığında yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.
    • Araç arızalarının Fiat Telepathy sayesinde erken teşhisi, arızanın boyutu ve dolayısıyla bakım masrafları artmadan tamirini sağlayarak bakım ve servis giderlerinden tasarruf edilmesini sağlar.

bilgi kaynağı fiat çalışanlarının aldığı e eğitim programı notlarıdır çalışması video şeklinde var ama uzun olduğu için paylaşamıyorum
    Konu Ziyaretçi051 tarafından (20/09/2012 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.