Sayfa 1/3 123 SonSon
60 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Motorsilk kesinlikle işe yarıyor..

EVREN ÖZMERMER
    ozmermer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 LA 148
    Edilen teşekkür: 18

Standart Motorsilk kesinlikle işe yarıyor..

Aracıma 20000 bakımından sonra yeni yağa koydum. Belki bakımında etkisi vardır ama yakıt tüketimi yol bilgisayarında bile % 10-15 farketti. Çekişinde farkettiğini hissediyorum, fakat herangi bir ölçüm olayı olmadan..

Düz yolda 5. viteste 80 km hızla çok rahat 3 lt. ortalamayı görebiliyorsunuz.

Araba biraz geç ısınmaya başladı bu da ürünün çalıştığı anlamına geliyor bence, yani sürtünme ve aşınma olmayınca araçda geç ısınıyor once bor sonra motor ısınıyor, normal hararet seviyesine ulasıyor araba, tahmin ediyorum araç radyatörü çalışma hızını ayarlayabiliyor yani motorsilkli araçlarada daha az soğutma yapıyor olmalı.

Böyle şeylere önyargılı bakanlara faydalı olur umarım. Henüz 1000 km oldu ancak eğer değişik durumlar olursa tekrar yazarım..,

Not: Garantiyi bozuyor falan demişlerdi serviste gizliden koydum..))))

İşbu belge ozmermer rumuzlu şahsın aracına ait tecrübeleri yansıtmamaktadır.

2. Bu mesajı için 5 kişi ozmermer'ye teşekkür etti:

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

tesekkurler deneyimler icin ama ben hala dediginiz gibi on yargiliyimonun yerinde cok kaliteli bir yag koymak daha basarili olabilir bence...
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

sami üzmezoğlu
    sarpines - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 20

valla ben bu bor yada her neyse motor yağı katkılarını servise sordum hiç tavsiye etmedi uzak dur dedi yağ bile selena koyuyolar zaten nasıl bir yağdır bilemem, grande puntolara yağ katkıları zararlıymış inşallah yanlış bir bilgidirde aracına bir zarar gelmez

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Yok hiç bir şekilde zararı yok faydasından başka hem ayrıca grandepunto diye bir ayrımda yoktur bizim motorlar farklı diğerleri farklı değilki hepsinin içinde çalışan sistemi aynı pistonlar ,Sadece dikkat edecğiniz kural kesinlikle koyu akan yani akışı zor olan katkı atmamanız herzaman akışkan katkılar tercih edin motor silk ,bor power ,er energy , bunlar kendini kanıtlamış çok kaliteli yağlardır .. Ama şu anda motor silk bor power a oranla bir gömlek üstün çıkıyor içindeki bor oranı ile....

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

arkadaşlar ben de 2 gün önce motorsilk koydum arabaya.aracın gerçekten sessiz çalıştığını ve çekişin arttığını hissediyorsunuz.dün akşam depoyu fulledim (lpg) bir kaç güne kadar ilk ölçümleri yazacağım.fakat aracın daha az yakmaya başladığını düşünüyorum çünkü eskiden 150 km de sönen 4. gaz lambası 180 km oldu hala yanıyor.bence de motorsilk gerçekten faydalı bir icat.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

kisa vadede fayda gordugunuzu sanarsiniz ancak uzun vadede motorunuzu kucaklayabilirsiniz. Kullanilmali veya kullanilmamali diye bir yorum yapmak istemiyorum ama bana uzerine para verseler yine de kullanmam.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

utku utku
    utktoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Muhendis06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kisa vadede fayda gordugunuzu sanarsiniz ancak uzun vadede motorunuzu kucaklayabilirsiniz. Kullanilmali veya kullanilmamali diye bir yorum yapmak istemiyorum ama bana uzerine para verseler yine de kullanmam.

bende katılıyorum uzun vadede ne olacağını bilemezsiniz

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

bor katkısı içeren,nnt bor power,motor silk ile ilgili ortaya konmuş resmi belgeler ve birçok otomobil üreticisinin onayları,yine bu sitede daha önceden paylaşılmıştı.şimdi bu konuda çekincelerini ortaya koyan arkadaşları bu çekincelerini doğal karşılamakla birlikte,
    motoru eline alırsın,ne olacağı belli olmaz gibi içi boş yaklaşımlar yerine ellerinde bunu kanıtlıyan herhangi bir belge,en azından yazılı bir konu var ise,bir ürünü kötülemeden önce,veya onu kullanan insanların kafalarında soru işareti oluşturmadan ortaya koymaları gerekmektedir. "sanmıyorum,bence ,acaba"gibi tamamen kişisel ve hiçbir belgeye dayanmadan ortaya konan sadece önyargılı bir yaklaşımla birçok kişinin içine kurt düşürecek bir yaklaşımı asla benimsemiyorum.o zaman yazılanlar "bilgi"paylaşımı değil,"bilgi"kirliliği ve şüphe uyandırmaktan öteye gitmeyen kısır bir çekişmeye döner.saygılarımla.
    Konu şekerlioğlu tarafından (23/10/2008 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesajı için 13 kişi şekerlioğlu'ye teşekkür etti:

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

Kesinlikle bende alacağım.. Nerden buluruz bu ürünü?
    hmmmmmmmm......

Green

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Ben motorsilk'i şu anda kullandığım araçta önceki ve bir önceki aracımdada kullandım çok memnun kaldım bundan sonrada araba değiştirirsem ilk yapacak olduğum şeylerden biri motorsilk kullanmak olacak kısaca tavsiye ederim.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu korku nedir anlamıyorum. ben bu kadar şeyden sonra motoru elime almadıysam, araca faydası olması amacıyla üretilmiş dünyaca kanıtlanmış ve bor içeren bir madde sonucu motoru elinize almazsınız merak etmeyin. asıl ben yaptığım bunca modifikasyonun yanında bu tarz motora yardımcı maddeler kullanmamış olsaydım daha kötü sonuçlar doğabilirdi.

EVREN ÖZMERMER
    ozmermer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 LA 148
    Edilen teşekkür: 18

Standart Motorsilk Kesinlikle Faydalı part 2

Ben motor silk'i hepsiburada'dan indirimli denk getirdim. Normalde 80 falan dı 60'a görünce hemen almıştım.

Motorlarımıza konan yağlar sentetiktir zaten neredeyse normal koşullarda 400000 km devirebilmeleri bu sebebten oluyor (İstanbul'daki multijet albea'lar) yani bor etkisine yakın etkilerle motoru koruyor. Bor'un motora zarar vermesi için motorun enjeksıyonundan falan geçmesi gerekmektedir kanımca. Bu ürün sadece segmanla piston arasında ki sürtünmeyi azaltıyor oradaki enerji ve ısı kaybını aza indirgiyor. Felsefi bir yorum yapmak gerekirse; araç motorları araçları hareket kazandırmak için çalışmaktadır, kendi kendine ısınmak için değil hiç olmasada olur, motor teknolojisi henüz o noktaya gelmediği için ısınma bir sonuçtur amaç değil.

Bosch'da proje geliştirme uzmanı bir mak. müh. arkadaşıma bu konuyu danıştığımda nano teknoloji tüm dünyada ve bizde hızli ilerliyor ben henüz tam geliştiğine inanmıyorum ama sınırsız ve limitsiz bir olay dedi ve ekledi gelecekte motor yağları kalkabilir.

Motora zarar verme konusuna gelince (ele alma olayı) bir kere benim arabam karantili (avrupa yakası Dursunun karantisinden) eğer bor yüzünden arıza yaparsa ele almam ellerine veriririm.Hiç anlamam onları biz size koymayın dediydik falan laflarını, bana bu kadar firmanın üretim bandında kullandığı ürünün kötü olduğunu onlar bana ispatlamaya çalışsınlar dava konusu olur.

Saygılarımla kamuoyuna sunarım.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı şekerlioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bor katkısı içeren,nnt bor power,motor silk ile ilgili ortaya konmuş resmi belgeler ve birçok otomobil üreticisinin onayları,yine bu sitede daha önceden paylaşılmıştı.şimdi bu konuda çekincelerini ortaya koyan arkadaşları bu çekincelerini doğal karşılamakla birlikte,
    motoru eline alırsın,ne olacağı belli olmaz gibi içi boş yaklaşımlar yerine ellerinde bunu kanıtlıyan herhangi bir belge,en azından yazılı bir konu var ise,bir ürünü kötülemeden önce,veya onu kullanan insanların kafalarında soru işareti oluşturmadan ortaya koymaları gerekmektedir. "sanmıyorum,bence ,acaba"gibi tamamen kişisel ve hiçbir belgeye dayanmadan ortaya konan sadece önyargılı bir yaklaşımla birçok kişinin içine kurt düşürecek bir yaklaşımı asla benimsemiyorum.o zaman yazılanlar "bilgi"paylaşımı değil,"bilgi"kirliliği ve şüphe uyandırmaktan öteye gitmeyen kısır bir çekişmeye döner.saygılarımla.

Sizi ayakta alkışlıyorum kesinlikle bende karşıyım ,motoru elinize alırsınız şöyle olur böyle olur ,hiç bir dayanak olmadan ve bunun için uygulama yapacak kişilerin beynini karıştıran şeylere inanmıyorum ve bu ürünü hem satıp hem kullanıyorum hemde motor sıfırndan beridir,Faydasından başka bişi görmedim ..

Belki ankaradaki arkadaşlar bilir o zmanlar kendi aramızda yaptığımız drag yarışlarını izleyenlerde olacaktır ,Benim araç 75 hp dizel ama 90 lıklarla kafa kafaya hatta burun farkı ile geçebiliyorum + motorum diğer multijetlerden daha dakik daha sessiz yani tabiri caiz saat gibi çalışıyor bunun için (tolgaank88, Bahçelili ali ye) danışabilirsiniz motor gürültüsünü onlarla dinlemişştik.. Yani anlatmak istediğim ben bu ürünlere inanmasam hem dükkanımda satıp hemde motoruma kullanmazdım emin olun

Alıntı byrvo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bende alacağım.. Nerden buluruz bu ürünü?
    Bu ürün stoklarımızda mevcut gptr üyelerine 67 ytl dir...
    Konu femoli tarafından (05/11/2008 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Ya arkadaşlar gerçekten böyle olumsuz ve saçma sapan yorumlara bende anlam veremiyorum. Amacım bu ürünü övmek falan değil. Kullanmadım bilmiyorumda. Ama şunu hiç kimse düşünüpte yazmıyor:
    Arkadaş bu ürün %1 bile yakıt tasarrufu sağlasa (ki sağlar gibi görünüyor) memleket ekononomisine sizinde faydanız olur. Bu tasarruf ile ona verdiğiniz parayı zaten çıkarırsınız.
    Hee burada olar tabiki araçlarımız ama araca nasıl bir zararı olacağını da tam anlamış değilim. Böyle bir iddası olan arkadaşlar var ise açıklarsa bizde aydınlanmış oluruz

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

bor içerikli yagları kullanmayı bende cok istiyorum...
    arabam halen garantide...
    10000 km bakımı için gittigimde kullanmam acısından bir mahsuru olup olmadıgını sordugumda,araç motorunda arıza olursa yag numunesi aldıklarını ve bu numunede farklı bir yag görünürse garantinin üstlenmiyecegini söylediler...
    acıkcası garanti yönünden cekindim yoksa gercekten güzel bir ürün...

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı batuhann80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bor içerikli yagları kullanmayı bende cok istiyorum...
    arabam halen garantide...
    10000 km bakımı için gittigimde kullanmam acısından bir mahsuru olup olmadıgını sordugumda,araç motorunda arıza olursa yag numunesi aldıklarını ve bu numunede farklı bir yag görünürse garantinin üstlenmiyecegini söylediler...
    acıkcası garanti yönünden cekindim yoksa gercekten güzel bir ürün...
    Ürünü iyi incelerseniz bu bir yağ katkısı değildir. Metal katkısıdır.
    Dolayısı ile yağın içinde bir şey kalacağını sanmam. Kaldıki yağ oranında denildiğine göre artış yapmıyor. Yani aracın motoruna bunu koyduğunuzda uygulamadan sonra yağ çubuğunda yağ seviyesi halen aynı görünüyor olmalı.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Nadir Bey'ın daha once yıne Enver Bey'ın(ozmermer) acmıs oldugu ıcerıgı hemen hemen aynı olan bu konuda bır mesajı vardı.ısın garantı kısmıyla alakalı.yanı sonucta aracın garantısıne etkı etmesı durumunda kesınlıkle tespıt edılebılecegıne yonelık bır yorumdu sanıyorum...

https://forum.grandepuntotr.com/gene...ediler.html#18
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Yararlı ya da zararlı araç-motor yeni iken ben kullanmam..4-5 yaşından sonra belki olabilir...Henüz ir çekiş kaybı yaşamadım...Ayda 1 depo benzini bile zor harcıyorum...Attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değmeli...

Ama fazla km yapıyor olsa idim ve dediğim gibi 4-5 yaşından sonra belki kullanabilirdim...Eski aracımda (10 yaşında idi) yağ katkısı kullanmıştı tabi bu bahsettiğimiz katkılardan değil motor up türü bir şeydi...Pek farkı anlamamıştım...Biraz iyileştirme hissettim çekişte ama sonuçta göreceli hisse dayanarak motor performansını söylemek...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben sitede motor-silk i ilk kullananlardanım ve bariz yararını gerçekten hissettim. Özellikle seste çok etkili. Çekişte ve rahatlıkta da. Bizim araçlar yeni olduğu için çok fark göremiyoruz ama eski araçlarda büyük fark tüm yorumlarda görünüyor. Hele arabanızı zorluyorsanız sıkıştırma fazla ise yarışlarda kullanıyorsanız çok ısınma tehlikeniz varsa, modifiye varsa kesinlikle kullanın.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

su garantı ısı kafamı karıstırmasa bende kullanacamda.150.000km. garantısı varken motorun. ınsan "ne olur ne olmaz" demekten kendını alamıyor acıkcası...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Sayfa 1/3 123 SonSon