Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Benzinli Motorlar

Barış Cem Şal
    ftwda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BSL **
    Edilen teşekkür: 19

Standart Benzinli Motorlar

Selam arkadaşlar,

Ben forumunuza yeni katıldım.. Bu aralar 0km benzinli bir GP almayı düşünüyorum.. Forumda yazılanların bir kısmını okudum ancak 3 benzinli motor ile ilgili tam bir karşılaştırma göremedim gibi.

Açıkçası bu hafta sonuna kadar GP aklımda yoktu Auris falan düşünüyordum ama GP'yi görünce bu fikrimden vaz geçtim, çünkü arada inanılmaz bir fiyat farkı var. GP'nin sunduğu donanım da Auris'in Elegant donanımından bile yüksek. (Hillholder vs..). Benim gördüğüm model T-Jet'ti biraz da burada yazılanları okuyunca T-Jet'e aklım baya yattı. Ancak Fire ve StarJet 'in de yakıt tüketiminin daha düşük olacağını düşünüyorum. Daha doğrusu TJet'in çok aşırı yakmasından korkuyorum. (9-10 lt) Çok agresif kullanan biri değilim, çok şehir içinde kullanacağımı da sanmıyorum bu nedenle acaba TJet'i sakin kullanırsam 6-7lt civarında yakar mı?

Bunun yanında anlamadığım bir şey de StarJet Dynamic'in TJet Dynamic'ten pahalı olması.. O nedenle StarJet uzak bir ihtimal olarak görünüyo. Fire'ın da performans olarak çok çok düşük kalacağını düşünüyorum ama bilerek konuştuğumdan değil sadece tahmin

Kullanan arkadaşlar bu arabaların gerçek tüketimleri ve performanslarıyla ilgili bilgi verirlerse çok sevinirim

Bu arada çok agresif süren biri olmasam da altımdaki arabanın performanslı olmasına ve çok nadir de olsa bastım mı iyi tepki vermesine önem veriyorum. Bu nedenle TJet'i çok beğendim.

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Arkadaşım hoşgeldin. Bizim T-JET Ankara şehir içinde 10,5 litre yakıyor. Kullanım çok agresif de değil, çok hantal da değil, normal kafaya göre yani. Kullanım alanımız %70 şehir içi, %30 Eskişehir yolu gibi ana arterler. Diğer yandan Arda' nın TJET kendi iddiasına göre 6-7 litrelerde yakıyor ama nasıl ve nerede kullandığını anlayamadım pek. Biraz bakarsan foruma bu konuda yazılmış çok yazı var. Bu güçte benzinli bir araba alacaksan zaten 9-10 litreden korkmaman lazım.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

abi biraz daha beklesen jazz in yenileri gelecek en azından fiyatları ne olacak diye yerinde olsam kesinlikle beklerdim.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Aynen ben de beklerdim en azından fiyat görmek için.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsteklerine göre tek alacağın araba t-jet tir. Hayırlı olsun.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Arkadaşım t-jet şu an sürüm yapmak için kampanyaya soktu fiat. Fiyat cazibesi bu yüzden. Eğer yakıt senin için öncelikse fire almanı tavsiye ederim. Çünkü bana göre çok hantal bir araç değil. Yolda yarışmak sevdalısı değilsen tabi ki. Ben gerektiğinde 150 160 kmyi rahatlıkla kısa sürede görüyorum. Önemli olan devirli ve seri kullanım. Yakıt senin için çok sıkıntı değilse Cihanın dediği gibi t-jet uygundur. Sevgilerimle.
    Not: Honda jazz tavsiyesi içinse Honda forumlarına bakabilirsin...
    Konu gurik tarafından (19/08/2008 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Hiç düşünmeden T-Jet alırdım.
    GPye niyetlenen birisi için Jazz hayal kırıklığı olur.
    T-jet Linea sahipleri yakıt tüketiminden şikayetçi değil genellikle. GPde de benzer sonuçlar elde edilir diye düşünüyorum.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

jazz bence paranız varsa hayal kırıklıgı olmaz ancak aynı fiyata punto alırsanız daha fazla donanım ve aksesuar alabilirsiniz jazzın kalite ve teknolojisini bulamassınız ayrı. arac kullanırken fazla titiz degilseniz yanı cizme carpma gibi seyler basiniza cok geliyorsa yine fiat derim.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

T-Jet yakıt tüketimi konusunda sizi kesinlikle üzmez.Hatta Auris in 1.6 sından bile az yakarak çok daha fazla performans alabilirsiniz.

Hep söylüyorum kullanım tüketimde bire bir etkili.Ben sakin kullanımla 7lt nin altında kalabiliyorum.Ancak performanslı kullanımda doğal olarak tüketim artacaktır.Ankara dan İstanbula 5.5lt/100km ile gidebileceğiniz gibi 10lt/100km ile de gidebilirsiniz.Seçim kullanıcının elinde.

T-Jet mevcut 1.6 atmosferikler kadar yakabilir en fazla ama sürüş keyfi bu araçlardan kat kat fazla.

Bence performans, ekonomi, fiyat ve donanım olarak şu anda t-jet rakipsiz...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

ne kadar abi bu arada t-jetlerin fiyatı yaw?? ) hani susarsınız alışmadığınız marka bir suyu icersiniz ama o istediginiz tad olmaz ya ben bu turbo dizele halen alışamadım kapıştıgım aracları geciyor olsamda benzinli zevkini alamıyorum ya

ONUR UZUN
    doktorstress - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UT150
    Edilen teşekkür: 13

2 aydan beri T-jet kullanıyorum ve şimdiye kadar kullandığım en zevkli araba oyüzden bence T-jet

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadar abi bu arada t-jetlerin fiyatı yaw?? ) hani susarsınız alışmadığınız marka bir suyu icersiniz ama o istediginiz tad olmaz ya ben bu turbo dizele halen alışamadım kapıştıgım aracları geciyor olsamda benzinli zevkini alamıyorum ya
    Spor paketin kampanyalı liste fiyatı 31200YTL kadardı.Tabi ne kadar indirim olur bilemiyorum...

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer yandan Arda' nın TJET kendi iddiasına göre 6-7 litrelerde yakıyor ama nasıl ve nerede kullandığını anlayamadım pek.
    Emre, bir kere daha belirteyim:

GP 1.3 Mjtd 90bg deki 20000km lik ortalamam 5.5lt/100km idi.T-Jet te bu değer 1lt artışla 6.5lt lere çıktı.Dizelde bu değeri yakalayan arkadaşlar tüketim değerlerini değerlendirebilirler.Güzergahım mjtd ile nerelerse t-jette de oralar.Ben çevre yolundan Konutkent-Esenboğa ya gidiyorum neredeyse hiç durmadan 6-6.5lt/100km yakıyor.Şehir içinden gidiyorum sakin trafikte 5-6lt/100km yakıyor.Yolun yapısı bile tüketimde etkili.Çevre yolunda ortalama hızım daha yüksek, şehir içinde daha düşük ama tüketim de düşük.Kısa mesafelerde ve trafikte tüketim 8 lt lere çıkıyor bu da çok normal.Tabi ben istersem o trafikte araca 25lt/100km de yaktırabilirim bu benim elimde.

Aracı sakin kullanmak bazılarımıza zor gelir.Bazılarımız ise zaten oldukça sakin kullanabilir.Bunun için fazla çaba sarfetmesine gerek kalmaz.Ben bazen sakin bazen de agresif kullanıyorum.İkisi de bana zor gelmiyor.Ama aracı sakin kullanamayıp sonrasında yüksek tüketim sonucu
    araca fazla yakıyor demek de doğru olmaz.Bu durumda yanlış bilgi vermiş oluruz.

T-Jet sakin kullanımda ekonomik agresif kullanımda ekonomik olmayan -tıpkı diğer araçlar gibi- bir araç.Ben tavsiye ederim ...

Not: Yönetici arkadaşlar iki mesajımı birleştirebilirler mi

Barış Cem Şal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BSL **

Arkadaşlar çok teşekkür ederim,
    Yorumlarınız gayet açıklayıcı oldu, sanırım T-Jet'i bu hafta sonuna kadar almış olacağım.. 5.5 - 6.5 litre gayet iyi bence zaten kullanacağım yollar çoğunlukla Ankara'daki Eskişehir Yolu / İstanbul Yolu gibi yollar olacak o nedenle şehir içine girdiğimde de varsın 8 lt yaksın

Aracı aldığım zaman sizlerle yine paylaşırım Yeniden çok teşekkür ederim hepinize

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fire veya starjet alırsan keşke t-jet alsaymışım dersin. T-jet alırsan keşke almasaydım demez, iyi ki almışım dersin.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ftwda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim,
    Yorumlarınız gayet açıklayıcı oldu, sanırım T-Jet'i bu hafta sonuna kadar almış olacağım.. 5.5 - 6.5 litre gayet iyi bence zaten kullanacağım yollar çoğunlukla Ankara'daki Eskişehir Yolu / İstanbul Yolu gibi yollar olacak o nedenle şehir içine girdiğimde de varsın 8 lt yaksın

Aracı aldığım zaman sizlerle yine paylaşırım Yeniden çok teşekkür ederim hepinize
    Barış, kullanıma dikkat edersen çok az dikkat etmezsen çok yakarsın.Şimdiden hayırlı olsun...

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alacaksan bilgi olsun. 2 ay önce 2 kapı sport donanımlı TJET i peşin 28.000 YTL ye aldık. Kasko hediyesini istemedik.

Barış Cem Şal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BSL **

Soru

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacaksan bilgi olsun. 2 ay önce 2 kapı sport donanımlı TJET i peşin 28.000 YTL ye aldık. Kasko hediyesini istemedik.
    Emre, aracı nereden aldınız acaba? Bir de bana Kırmızı ve Siyah'tan başka renk kalmadı Türkiye'de yeni gelecekler de Ekim'de gelecek dediler ne kadar doğrudur acaba? (5K Dynamic için)

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ftwda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre, aracı nereden aldınız acaba? Bir de bana Kırmızı ve Siyah'tan başka renk kalmadı Türkiye'de yeni gelecekler de Ekim'de gelecek dediler ne kadar doğrudur acaba? (5K Dynamic için)
    Barış, Emre showroom aracı almıştı sanırım.Bayisi aklımda değil ama.Eğer showroom aracı düşünürseniz tüm bayileri gezip çok uygun fiyata bulabilirsin aradığını...

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

evet bende fikirlerimi soylıyeyım t-jet bir kere kullandım budapeste ye bu yaz tatıle gittigimde kıralayıp kullandım ama hic ekomomi yapmadım benzın fıyatlarını gorunce o yuzden gercekten sıkıstırınca fireden cok ucuk seviyede yakıyor ama hızlanması bir omre bedel arabada 4 kısı varken 201 km yi rahat gordu polis olmasa herhalde 210 215 e kadar yolu vardıresım nasıl eklenıyor bılsem eklıcem ama...birde arda abi o dedigin showroom araclarına teshır urunu mu dıyorlardı?ve nasıl alınıyor o araba
    Forever DJ Tiestooooooooooooooo...absolutely Trance dj in the universe...

Sayfa 1/2 12 SonSon