Sayfa 1/4 1234 SonSon
78 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bor power

osman barut
    SerhanOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

Standart Bor power

merhaba
    bor power kullanan arkadaslar yasadiklari deneyimleri paylasabilirler mi?

ilk kez duyanlar icin yag ve yakit katkisi. hem yakit tasarufu hemde motorun omrunu uzattigi soyleniyor.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

biraz daha ayrıntıya insen? kucuk bi tank yapılarak yakıta azar azar verilen sistemden mi bahsediyorsun?

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

bu konu daha önce konuşuldu.

BOR POWER

Sürtünme, Tıkanma ve Korozyon Otomotiv Sanayinin ve Endüstriyel is makinelerinin en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Bu Faktörler Motor ve Makinelerin Verimini - Ömrünü büyük ölçüde etkileyerek Enerji kaybını ve yakıt tüketimini artırmaktadır.

Olağanüstü özellikleri bulunan ve NNT Ar-Ge tarafından üretilen ileri teknoloji ürünleri, bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor, Metal yüzeylerde oluşan sürtünmeyi, aşınmayı ve korozyonu düzenli olarak azaltır. Bu özellikleri, hammadde fiyatlarının yüksek olduğu günümüz şartlarında maliyet avantajları sağladığı gibi cevre kirlenmesini de azaltarak, doğaya katkıda bulunmaktadır.

Piyasada sürtünme, aşınma ve korozyon azaltıcı çeşitli ürünler bulunmaktadır, örneğin sıvı yağlayıcılar, kati yağlayıcılar yada kombinasyonlu hibrit yağlayıcılar. Yağlayıcıların en önemli görevlerinden birisi, sürtünen parçaların temasını engellemek amacıyla hareketli parçalar arasında bir katman oluşturup sürtünme ve aşınmayı azaltmaktır. Buna ilaveten soğutma, aşınmaları sıvama, korozyonları engelleme yada çalışma gürültüsünü azaltmak gibi özellikler sunabilir.

Belirtilen bu özellikleri pratikte birleştirmek o kadar kolay değildir. Çok hassas cilalanmış yüzeylerde bile yağlayıcı tabakayı kesen pürüzler vardır. Motorun çalışmasıyla kopan bu metal partikülleri nem, kir ve yağlayıcının kendisiyle etkileşime girerek korozyonel asitlere dönüşebilirler. Bu asitler metal parçalardaki aşınmayı ve yıpranmayı daha da körüklerler. Bu öncelikle kimyasal yağ ve kimyasal yağ katkılarının bir problemdir çünkü bu tür ürünlerdeki aktif maddeler yüksek basınç ve isinin da etkisiyle özelliklerini kaybederek ortamda negatif bir etki oluştururlar.

Bu yüzden ideal bir yağlayıcı, kimyasal etkileşime girmeyen ve büyüklükleri Nanometre boyutunda (1-10nm) olan aktif maddeler içermelidir ki pütürlü yüzeyleri sürekli düzleyebilsin. Bununla birlikte bu nano parçacıklar, kendi aralarındaki sürtünmenin az olması için, yüksek bir sertliğe sahip olmalıdırlar. BOR POWER ® içerdiği MCDP ile, tam bu istenilen özelliklere sahip bir nano yağlayıcı katkisidir. BOR POWER ® kullanımıyla sürtünen parçaların yüzeyleri, pahalı işlemlere gerek kalmadan, tam olarak sıvanır.

Oldukça azalan sürtünmeyi daha da aşağılara çekmek mümkündür. Düşünün ki bir dolap itmek istiyorsunuz. Altına yağ sürseniz bile bu dolabı itebilmek için bayağı bir güç harcamanız gerekmektedir. Burada tekerlekli bir araç isinizi çok daha kolay görmenizi sağlar. Bu düşünceyi, NNT yine nano parçacıkları ile gerçekleştirdi. Yüzey kaplamasından arta kalan nano parçacıklar, bilye yatağında bulunan bilyeler gibi, sürtünen parçalar arasında yuvarlanırlar. Nanobor kullanılması da bu etkiyi güçlendirerek, ideal bir tribosistemi ortaya çıkarır. Bundan dolayı hareketli parçalar arasında minimum sürtünme.

4. Bu mesajı için 2 kişi şekerlioğlu'ye teşekkür etti:

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Bizim 1.3 dizel motorlar, Avrupada her 20.000 km de bir yağ değişim periyodu ile bile 250.000 km motor açılmadan kullanım vaadediyorken, Türkiye' de 10.000 kmde yapılan yağ değişimleri ile bor power a ihtiyac duyulur mu sizce motor ömrü açısından?
    Kullananlar vardı çok uzun zamandan beri. Kullanıyorsun motor sesi ilk anda baya bir azalıyor, çekiş artıyor deniyordu. Sonra bu iş psikolojik dendi zira hep bu tip uygulamalar yağ değişiminden ve bakım döneminden sonra uygulandığından, bakımla gelen o canlılık ataklık bor power tarzı ürünlere yüklendi. Eninde sonundan döndü dolandı ve herhangi bir artısının olmadığı noktasında uzlaşıldı. Bunun uzun dönem kullanım yorumları dizel olsun benzin olsun modifiyem.com forumunda vardı. Merak edenler orada arama yapabilirler.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

https://forum.grandepuntotr.com/kamp...farki-ile.html

Ben buradada konu açmıştım ürün hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum kullanan arkadaşların yorumlarını okumanız yeterli...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

osman barut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

bor diye aratinca cikmiyor baska baslik.
    link verirseniz daha faydali olur...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Femolinin mesajının en başında link var zaten
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih Şen
    fatihsen67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    67 ZT 888
    Edilen teşekkür: 21

Ben uzun zamandır kullanıyorum. Aracıma katkısı olduğunu düşünüyorum

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aaa düşünmezsen olmaz dostum. öncelikle inanmalısın

MEHMET NADİR DAYI
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Bor power yağ katkısının herhangi bir zararı olduğuna dair hiç bir olumsuz yazı okumadım.Ben kendi aracımda yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum kesinlikle faydasını gördüm.Fakat servis olarak yağ katkısı kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyoruz zira bu tür katkıların Fıat tarafından test edilip herhengi bir zararının olmadığının bildirilmesi gerekli.Daha sonra motorda meydana gelebilecek yağlama sorunlarında fıat yağ numunesi istemektedir yapılacak analizde herhangi bir katkı maddesine rastlanırsa malesef motor garantisi iptal edilmekte ve ücretli onarım yapılmaktadır.Saygılarımla..

14. Bu mesajı için 3 kişi DAYI'ye teşekkür etti:

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

BOR, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
    DÜNYA “BOR POWER” KULLANIYOR
    1-DÜNYANIN İLK NANOTEKNOLOJİK “BOR” İÇERİKLİ NANO YAĞLAYICISI
    2-DÜNYANIN İLK NANO PARTİKÜLLÜ BOR ÜRÜNÜ
    3-DÜNYANIN İLK NON TOXİC-ZEHİRSİZ YEŞİL YAPRAK İŞARETLİ ÜRÜNÜ
    4-DÜNYANIN İLK SIFIR KM ARAÇLARDA DAHİ TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNÜ
    5-DÜNYANIN İLK EN SERİ ISI İLETKEN ÖZELLİKLİ ÜRÜNÜ(1200Wm/K)
    6-DÜNYANIN EN SERT KORUYUCU FİLM TABAKASINI OLUŞTURAN ÜRÜN
    7-DÜNYANIN İLK TİMKEN AŞINDIRMA DEĞERLERİ 0,0001 OLAN ÜRÜNÜ
    8-DÜNYANIN İLK ASİT VE KOROZYON ÖNLEYİCİ YAĞLAYICISI
    EKONOMİK VE MEKANİK KAZANIMLAR
    “TÜV-NORD (ALMANYA)”, “BAM (ALMANYA STANDARTLAR ENSTİTÜSÜ)”, “USA. TEXAS SWRI ENSTİTÜSÜ”, “ASTM-AMERİKA”, “BOSCH”, “SHELL” İTÜ ve diğer kurumlarda yapılan testler ve alınan belgeler,NNT AŞ.’nin Nanoteknolojik Bor üretimindeki başarısını başta Amerika,Almanya,Fransa,Avusturya,Rusya,Belçika,Hol landa,Dubai olmak üzere dünyanın 14 ülkesine sattığı ürünlerle kanıtladığı gibi,aşağıda belirtilen BOR POWER faydalarını da dünyada hiçbir yağlayıcının yapamadığı şekilde tescil etmeyi başarmıştır. Almanya’nın dünyaca ünlü akreditasyon kurumu olan TÜV test merkezinde 2007 model,sıfır km Mercedes S-320 CDI motorunda yapılan sıralamalı performans,yakıt tüketim,eksoz emisyon,zararlı gaz atılımı,yağ ısısı gibi testler sonucu ortaya çıkan neticeler konunun uzmanı Alman mühendisleri şaşırtmayı başarmış,bizleri ise gururlandırmıştır.
    1-YAKIT TASARRUFU:%5-20 ARASI
    2-PERFORMANS (MOTOR GÜCÜ):%5-9 ARASI
    3-YAĞ ÖMRÜNÜN %100 ARTMASI
    4-PARÇA ÖMRÜNÜN %100 ARTMASI
    5-EKSOZ CO2(KARBONDİOKSİT) ORANININ %15 AZALMASI
    6-RAHATSIZ EDEN SESLERİN AZALMASI
    7-HARARETİN ÖNLENMESİ
    8-YAĞ EKSİLTMENİN AZALMASI
    9-KAYIP ENERJİNİN KAZANIMA DÖNÜŞMESİ
    BOR POWER MS-250 Motorların ömrünü ve servis kalitesini arttırmak ,enerji kayıplarını önleyerek ekonomik ve mekanik kazanımlar sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.ENERJİ BAKANLIĞI ve ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ ile teknik iş birliği devam eden NNT A.Ş. Nanoteknoloji uzmanı profesör ve yardımcı kadrosuyla bugün itibari ile Türkiye''de kendisine ait Know-How'' lar ile Nanoteknolojik Bor uç ürünleri, Nano ölçekli Bor üretebilen ilk Nanoteknoloji firmasıdır.BOR POWER markalı ürünler şu anda birçok dünya ülkesine ihraç edilmekte ve pazara girdiği her ülkede büyük beğeni ve takdir kazanmaktadır.Cumhuriyet tarihinde bir ilki başaran NNT AŞ, ülkemizi BOR POWER ürünleri ile Dünyanın gelişmiş ülkelerine Nanoteknolojik Bor satar hale getirmiştir.
    Yeni değiştirilmiş yağın içerisine katılan BOR POWER, aracın 20-25 dakika rölantide çalışması ile ,motor içinde eşit şekilde homojenize olur. Ortalama 5 litre karter yağ hacimli bir motorun içerisinde ,iç yüzeylerin en ince noktalarına kadar nüfuz eder. Motor içerisindeki BOR partikülleri 6-7 saatlik bir çalışma süresinden sonra koruyucu film tabakası oluşturur. Motor yağı içerisindeki BOR kristallerinin 60% kadarı koruyucu film tabakasının oluşumuna gider , diğer 40%’lık oran ise yağ değişimine kadar yağın moleküler yapısında eşit olarak yüzerler. Mekanik ve Ekonomik tüm faydalarına bilimsel çerçeveden bakıldığında kendi uzman ve kaynaklarımızla geliştirmiş olduğumuz bu Nanoteknolojik ürün emsallerinden tamamen farklı özelliklere sahiptir.
    NNT Nanoteknoloji A.Ş.''nin bulduğu ve dünyada henüz bir benzeri olmayan yöntemle elde edilen Nanotenolojik MCDP Bor kristalleri ile, benzinli, LPG'li ve dizel taşıtların motor aşınmalarını sıfıra yakın bir düzeye indirmektedir. Motorların iç yüzeyini elmasa yakın sertlikte bir film tabakası ile fiziksel olarak kaplayarak sürtünme ve aşınma hasarlarını önlediği gibi, motorların beygir gücünde %10 düzeyinde artış sağlamaktadır. Sıvı karışım halinde motora uygulanan BOR POWER, motor hararetinin aşırı yükselmesine engel olarak performansın düşmesini önlemekte ve motor yağının ömrünü en az iki kat uzatabilmektedir. Diğer bir özellik de, yakıt tüketimini yüzde 20’ye varan oranlarda düşürmesidir. BOR POWER teknolojisinde yağın içine özel Bor atomlarının yerleşmesi ve dağılması sağlanmaktadır. Bu teknolojinin amacı, sürtünen yüzey çeperinde 6 atom kalınlığında bir koruma kalkanı oluşturmaktır. Bor, gerek elmas kadar sert olması, gerekse ısıyı mükemmel yalıtma özelliğiyle şu ana kadar üretilmiş en yüksek performanslı yağlayıcı maddelerden birini oluşturmuştur. Bunun dışında diğer yağlayıcılar ve katkı maddeleri yağlarla kimyasal tepkimeye girerken, Bor Power herhangi bir tepkime yaratmadığı için ömrü diğerlerine göre çok daha uzundur.
    KULLANIMI
    600 cc kutu ,18 lt yağa kadar kapasiteli motorlara 1 kutu konması yeterlidir.
    Ürün 30.000 km görevini yapmaktadır.
    Teknolojik her cihaz ve ürünün kullanma talimatına uyma gereği olduğu gibi, BOR POWER'ın da kullanımında uyulması gereken kurallar tüketici tarafından çok iyi incelenmeli ve kullanım talimatlarına riayet edilmelidir. Bor Power kullanıcısı,aşağıdaki ürün kullanma talimatına uyması halinde kazanımları maksimum seviyede görür ve Nanoteknolojinin hazzını yaşar.
    " Aracınızın yağını ve filtresini değiştiriniz.
    " Aracınızı 10 dakika çalıştırıp ,yağın ısınmasını sağlayınız. (70-80°C)
    " Aracınızın motorunu stop ediniz.
    " Bir kaç dakika çalkaladığınız BOR POWER'i ,motor kapağını açıp yağa boşaltınız.
    " BOR POWER'ın motorda eşit dağılımını sağlamak için aracınızı 15-20 dakika çalıştırınız.
    ÖNEMLİ:
    a- Mekanik arızası olan motorda kullanmayınız.
    b- Çaptan düşmüş,Rektefiye süresi yaklaşmış,mekanik müdahale gereken motorda daha iyi bir performans yaşamak için motor tamirinden sonra kullanınız..
    c- Kullanılmış-eski yağa katmayınız.
    d- Filtre ve yağı değiştirmeden kullanmayınız.
    e- Motor ısısı orta hararete gelmeden uygulamayınız.
    f- BOR POWER uygulanan motoru en az 20 - 25 dakika mutlaka çalıştırınız

16. Bu mesajı için 3 kişi şekerlioğlu'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yazılanlara bakınca şimdi en etkili bor katkısı gibi gorunuyor ancak motorsilk 150bin km motorda kaldıgını iddia ediyor bu 30 bin km bu nasıl oluyor?? şimdi motorsilk mi daha etkili bu mu kafam karıştı biraz çelişki oluştu gibi.

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılanlara bakınca şimdi en etkili bor katkısı gibi gorunuyor ancak motorsilk 150bin km motorda kaldıgını iddia ediyor bu 30 bin km bu nasıl oluyor?? şimdi motorsilk mi daha etkili bu mu kafam karıştı biraz çelişki oluştu gibi.
    ntt'nin 60,000 km olanlarıda var(çeşitli km aralıklarında kullanılacak şekilde ürnler var)yani 30,000km'lik değil,40,000-60,000 km'lik olanlardan alabilirsin.

Yağ ve Yakıt Katkılar - Oto Aksesuar - Ereyon.com.tr Ekonomik Reyonlar!

motor silk,ile aynı ürün.tek fark,motor silk,amerikada üretiliyor.kullanım süreleri ile ilgili,nnt bor power'ın sitesine girip ,mail atarak,cevabı öğrenebilirsin sanıyorum.
    Konu şekerlioğlu tarafından (15/06/2008 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

Fatih Şen
    fatihsen67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    67 ZT 888
    Edilen teşekkür: 21

Ben uzun bir süre nnt yönetim kurulu başkanı ile görüştüm. Üstüne basa basa söylediği şey "borpower yağ katkısı" değil. Bu bir "yağlayıcı "diyor

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yaglayıcı da ne demek hani borik asitle tepkimeye giren metaller elmastan daha sert bi maddeye donusuyordu bu islem yaglamak mı?

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Ben iki ürünüde kullandım motorsilk'ten daha çok memnun kaldım gerçekten arabayı baya rahatlatıyor

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en pahalısı da o zaten. ben de onu kullanıyorum

osman barut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

bugun araci 30 bine soktuktan sonra bor power ilave ettim.
    daha once 130ytl euro dizelle yaklasik 675 km yol gidiyordu.
    bugun 130liralik aldim gene bakalim ne kadar gidicegim..

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

dada once 130 ytl ye aldıgın kadar mazot bu zamlardan osnra alamazsınki, hatalı bir olcme oldu bu

osman barut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

daha once dedigim 1 hafta oldu yaahu

Sayfa 1/4 1234 SonSon