Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 77HP Dualogic Grande Punto ile rampa çıkamadım.

GÖKHAN TOPUZ
    gokhantopuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart 77HP Dualogic Grande Punto ile rampa çıkamadım.

Merhaba ,

Yeni aldığım gp 1.4 77hp aracım ile dolapdere'den kurtuluşa çıkan rampada kaldım Devir saati biden düştü, araç gazı kesti, nerdeyse duracaktı araba.
    1-2 dk sonra ancak toparladı.

Ben acemi şöförüm ama genede araba ile ilgili bir sorun olabilirmi ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

hoşgeldiniz foruma. tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız seviniriz.

kaçıncı viteste çıkmaya çalıştınız?

GÖKHAN TOPUZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Slm ,
    Hoşbulduk.

2. Vitesde girdi yokuşa , kendisi otomatik olarak 1'e düşmesi gerekiyordu ama ben panikten düştümü düşmedimi göremedim.

Servisi telefonla aradım dik rampalarda aracı manuel'e alın dediler, sizcede mantıklı olan bumudur ?

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

mantıklı olabilir.ama 77bg arabanınçıkamaması diye birşey olamaz.öyle olsa ben antalya dışına çıkamazdım(dağ belindeki dik virajlı yolu bilenler bilir)o yokuşda sadece çok keskin virajlarda önümde araba varsa mecburen yavaşlamanın haricinde vites 4'den aşağı düşmüyor.çoğu yerindede 5. vitesle çıkıyorum.

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

valla benzinlileri bilmiyorum ama dizel 75 hp bile bence çok iyi rampalarda yalova bursa yollarını bilen bilir o viraj lı ve dik rampalarda bile 5 vitesle çıkıyorum önüme araç filan denk gelmesse ee tabi yol tutuşuna ciddi anlamda güveniyorum...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ufukbzk84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benzinlileri bilmiyorum ama dizel 75 hp bile bence çok iyi rampalarda yalova bursa yollarını bilen bilir o viraj lı ve dik rampalarda bile 5 vitesle çıkıyorum önüme araç filan denk gelmesse ee tabi yol tutuşuna ciddi anlamda güveniyorum...

valla haklısın bende benzınlılerı bılmıyorum ama aynı sekılde bnmkıde rampalarda hıc sorun yaratmıyor.belkıde turbo olmasından kaynaklanıyordur tam bır bılgım yok ama ole tahmın edıyorum
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dualogic bazen vites küçültmede gecikiyor. Özellikle benzinli olduğu için biraz sorun yaşamanız doğal. Aracın yeni olması da biraz etkili. Siz dualogic vitesin çalışma mantığını ve kullanımını tam olarak çözene kadar yokuşu yavaş çıkmanız gerektiği durumlarda vitesi manual e alın ve kendiniz vitesi küçültün. İyi kullanımlar.

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Bende aracımı geçen hafta pazartesi almıştım.Yokuşlarda gaza resmen sonuna kadar basmak zorunda kalıyorum...Bende acemiyim heralde bir yerde hata yapıyorum diye düşünüyorum her seferinde.... Dualogic vitesin dilini çözmek zaman alıcak sanırım...Gerçi araçta çözemediğim henüz çok şey var

Mtn .
    c3s0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Dualogic araç yokuş görünce önce bir bocalıyor acaba ne yapsam die düşünür gibi. 2-3 sn bi düşündükten sonra vitesi değiştirip gitmeye başlıyor. İlerleyen zamanlarda dahada alışacaksınız arabanıza en azından ne yapacağını bileceksiniz.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı gokhantopuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm ,
    Hoşbulduk.

2. Vitesde girdi yokuşa , kendisi otomatik olarak 1'e düşmesi gerekiyordu ama ben panikten düştümü düşmedimi göremedim.

Servisi telefonla aradım dik rampalarda aracı manuel'e alın dediler, sizcede mantıklı olan bumudur ?
    evet servis haklı.
    sıkışık trafikte ve dik rampalarda manuele almak mantıklı.

bu durumlarda dualogic bazen saçmalıyo.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

* *
    Puntocu spyofthegod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Hosgeldiniz aktif forumlar dilerim, dualogic viteste aracin yokuslarda zorlanmasi nedeni gaz pedalinin yanlis kullanimidir, ayaginizi surekli gaz pedalinda tutarsaniz vites gecislerinde arac bogulmus olabilir.
    İnsanın kendi şahsına rahmeti, başkasına rahmetinden daha büyüktür.

volkan sert
    lifeforsea59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 8

arkadasım bayır cıkarken vitesını manuele almanda ve eco modundan cıkarmanda fayda var.

aykut karakaya
    aykut karakayaaykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Arkadaşım öncelikle gecmiş olsun acemilikte olur böyle şeyler. Ben 1.5 seneden beri 77 ps dualogic kullanıyorum bende senin gibi ilk başlarda sıkıntı cektim senin gibi bayırlarda bende kaldım fakat bu sirf Fiat ın dualogic vitesi ile alakalı değil tüm markaların yarı otomatik viteslerinde gecerli yani bayırlarda manuele alacaksın..Tabi aracın Honda Legend değilse, bu arabanın altında sensörler bulunmakta ve bayırı hissedip ona göre vitesi değiştirmekte..Neyse aracından memnun kalacaksın bu kesin bayırlarda manuele al gerisini düşünme bi zaman sonra aracın ve sen bir bütün olacaksınız ne zaman vites değiştirmek istediğini anlayacak araban buna emin ol...Kazasız belasız kullan
    GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
    ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

keşke benim arabada Dualogic olsaydı bi rampada manuel kullanılması gerekio oda debriyaj gene yok gene yok her türlü iyi otomatik ben alırken yoktu bişey otomatiği varken düzüyle işkence çekiom walla 6 vites at at bitmio kamyon gibi

serdar ...
    gp_tuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Batman
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

bende de Dualogic war rampalara gelınce ayagınızı gazdan hafıfce kaldırıp tekrar basarsanız kendsı vıtes ı ayarlıyor hızlı gıdersenız bıle hızınıza gore vıtes ı deıstırıyor boyle durumlarda ayagınızı hafıfce gazdan kaldırdıktan sonra tekrar basarsanız vıtes ı kendısı ayarlar(ben oyle yapıyorum)
    ŜĘŔĎÅŖ

GÖKHAN TOPUZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Yardımlar için çok teşekkürler. Kafamda netleştirdim olayı, ben arabayla ilgili bir sorun zannettim ama sorun arabayı tam tanımamamdaymış. En kısa zamanda aynı rampaya gidip inip inip çıkıcam, o günün intikamını alıcam rezil olmuştum walla !

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

ben ne olursa olsun manuel vitesten yanayım araba sana hakim olmasın sen arabaya hakim ol... o yüzden otomatik triptonik dual logic bana göre değil
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALPY ALPY
    alpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 fb 1907
    Edilen teşekkür: 1

senin dedigin yokustan bende cikiyorum hep ama manuel de
    otomatıkte arac ne yapacagını karar veremıyor sacmalamaya baslıyo arkandakı adamda kornayı basıyor

Alıntı gokhantopuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Yeni aldığım gp 1.4 77hp aracım ile dolapdere'den kurtuluşa çıkan rampada kaldım Devir saati biden düştü, araç gazı kesti, nerdeyse duracaktı araba.
    1-2 dk sonra ancak toparladı.

Ben acemi şöförüm ama genede araba ile ilgili bir sorun olabilirmi ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

vites düşürmezse gaza daha fazla bas hemen vites küçültüp kendine geliyor araba.ben trabzondayım burada her yer dik rampa

mehmet beyaz
    kartalli2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 42

bugün 9 yıllık şöförlük tarihimde bir ilki gerçekleştirdim ve otomatik vites arabayı stop ettirdim. sebebi ise rampada klimanın açık olması. normalde rampalarda ayağımı gazdan hafif çeker arabanın vitesi ayarlamasını beklerdim (1 veya 2 sn) ama bu sefer araba 2. vitesteyken bir anda stop etti ve rampanın ortasında kaldık. allahtan kontağı tekrar çalıştırınca sorunsuz çalıştıda sürüne sürüne çıktık orayı. rampada rampa olsa içim yanmayacak.(istanbulu bilenler için;çubuklu hayal kahvesinin oradan sahil yoluna çıkarken) 90 beygir otomatik vites aracın klima açık diye bayılması yada stop edip resmen ölmesi moralimi çok bozdu. manuele dönmeden bu araç rampaları sorunsuz çıkamayacak sanırım((

Sayfa 1/2 12 SonSon