Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
76 sonuçtan 61 ile 76 arası

Konu: 1.4 fire kullanan abiler bi bakın

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Standart Ce: 1.4 fire kullanan abiler bi bakın

Alıntı Eternalsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkan bey o zaman eyvah mi demeliyim? Cunku benim baktigim arac 2009

Izmirde yapacagim tek sey karsiyakadaki otobandan çıkıp forum bornovaya cikmak.

Ya da forum bornovadan bucaya gitmek.

Keyfi olarak en fazla urla cesme yeni foca eski foca veya marmaris bunlarda yazin gidilecek yerler

28bini 27500e indirebilirsem al gec der misiniz.
    Ben kesinlikle tavsiye ederim. Yani bütçeniz doğrultusunda alınabilecek en iyi alternatiflerden biri. Ben kullanıyorum keyifle tavsiye de ederim Su an piyasanın üzerinde bir rakam ile ben de punto evo satıyorum kendi aracım kazası boyasız. Bence aracın fiyatını temizliği ve sorunsuz oluşu belirler acelesi yoksa keyfi ise satılır satılmaz ayrı konu
    M.K.ATATÜRK

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Alıntı Eternalsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkan bey o zaman eyvah mi demeliyim? Cunku benim baktigim arac 2009

Izmirde yapacagim tek sey karsiyakadaki otobandan çıkıp forum bornovaya cikmak.

Ya da forum bornovadan bucaya gitmek.

Keyfi olarak en fazla urla cesme yeni foca eski foca veya marmaris bunlarda yazin gidilecek yerler

28bini 27500e indirebilirsem al gec der misiniz.
    Bu arada 2009 sıkıntılı bir model değil genelde 2006 2007dee city vb sorunlar boy gösterdi ama istisnalar kaideyi bozmaz o yüzden yaniltmayayim
    M.K.ATATÜRK

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

Hiçbir araç ile kıyaslama yapmak istemiyorum.Çok seri bir araç olmadığı aşikar.Ancak 2-3 kişi kullanımlarda araç şehir içi gerçekten yeterli. 4. ve 5. kişiler binince hantallaşıyor. Araç ile 5 kişi +full bagaj bulgaristana gittim. 1700 km dağ bayır dolaştım. Bölünmüş yollarda 110-120 gittim. Araç tık demedi ve üzmedi . Herşeyden öte 5.4 lt/100 km benzin yaktı. Araçlarımızın kymetini bilelim.Temennim herkesin kullandığı araçların yorumunu yapmasıdır.Teknik veriler elbette önemlidir ama önce araca binin kullanın.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Linea 1.4 fire ile..
    Eklenti 32117Mersin-antalya-dalaman-antalya-eskisehir-istanbul-edirne-bulgaristan-romanya-kiev
    Yaklasik 3600km, cogu cc ve klima ile...
    Birazi sehir ici, 6 saati istanbul kopru, cikis vs.. 5 tane gumrukte kuyruk vs...
    Istanbulda 28km de yaklasik 6litre tuketti ))) 1800km sonrasi ortalama 5.6 yi gosterdi bir ara ama yolculugun son kismi iyi gitti...
    Son 1200 romanya ukraynada...

mustafa .
    taylantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

sehır ıcı kullanacaksan fıre motor cok ıyı .kesınlıkle onerırım.uzun yolda 110 dan sonra yakıt artmaya baslıyor.

mustafa .
    taylantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

bayramda kardesımın1.2 85 bg benzınlı corsa ıle 1000 km yol yaptım.arac yukluyken baya uzuyor.sehır ıcındede cok fazla yakıyor.sehır ıcı normal trafıkte 8 lıtre cıvarında gezıyor.uzun yolda 6 lıtra yaktı ortalama.dıyecegım su .1.4 fıre motor daha ıyı corsa 1.2 den.8 hp daha dusuk olsa bıle.

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Dostum benim ilk aracim fire motorlu dinamic evoydu ve araci aldığım da 31bindeydi ve hiç LPG takilmamisti. Aracı benzinlu kullaniyordum. Motoru o derece temizdi yani.ama yinede çok hantaldı dar yollarda araba sollamaya korkuyordum karşıdan biri gelicek te kendi seridime girene kadar carpacagim diye. Neyse zamanla bu duruma alismistim ama Bi gece ışıklarda bir apaci tofasi beni rahatça tokatladi. O gün arabamdan resmen nefret ettim ve 15 gün içinde sattim. Şimdi 16 valfli turbo dizel easy puntom var.( eski aracima gore daha boş donanim) Aracımi degistirdigime bir kez bile pişman olmadım.öyle bir gidiyor ki bizim muglada Akyaka rampası var tam 10-15km filan dik yokus.Arac 100-110 la 4-5 tırmanıyor. Nerdeyse tüm araçları sollmaktan Sol şerit tamamen benim oluyor. kisacasi Punto alacaksan butceni zorlayarak bos donanımlı da olsa dizel almaya çalış. Valla parana yazık o kadar para verip tofastan tokat yemeyi ben hazmedemedim.
    Konu aydinhakan tarafından (27/09/2015 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

imkan varsa 1.3 dizel punto yeni çıkanların easyler galiba sis farı vs ufak defek özellikleri var yeterli olur ancak fiyat noktasında 35 den aşağı zor lakin fire bir dolu puntoyu 32 filan alırsın boşunuda 29 filan. ben 20 bin km dir fire dolu bir punto kullanıyorum düz yolda şehir içide filan iyi ancak geçit vs gibi uzun rampalarda öncesinden +20km hız eklemek gerekiyor yani 110 ile gidiyorsan 130 a çıkıp dip gaz tırmanman gerekiyor yada takacaksın 3 e yardır ama yakıt noktasında lpg ile mükemmel oluyor 16-18 kuruşlar civarında yakıyor

emre demir
    emrdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: 1.4 fire kullanan abiler bi bakın

Alıntı Congo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın performansından şikayetçi olan arkadaşlara vitesi kullanmalarını öneririm.Deneme amaçlı 3.vites roll-on la ne 3. ne 4. ne 5. viteste kesiciye girmeden(ki kesici olduğundan da şüpheliyim ) 5. viteste 5900 yada 6000 devir civarı(3 ve 4 te de 6000'e kadar çıkarak), araçta 4 kişi ile 190 kilometreyi(göstergede, gerçekte ne kadar sapması vardır bilmiyorum) hiç zorlanmadan gördüm. Aracınız max hp'sini 6000 devirde veriyor arkadaşlar.Gaza basarken çekinmenize gerek yok zaten devir saati 7000.Ki ben bunu yaptığımda araç daha 500km de falandı. Bir arkadaş 4000küsür kilometre yapıp 140'ı geçemediğini yazmış. 5.vitese kadar 2.500 devirde vites atıp sonra da 200km/h' ı görmeye çalışmayın.Rodaj yaparken aman motor elimde kalmasın diye çok fazla kasmanın da bi alemi yok.İlk 700-800 kilometrede özellikle aracımı minimum 4000 devir civarı tutabilmek için düşük viteste kullandım. Ayrıca herkes her rampayı 5.viteste çıkacak die bir kaide yok. 4. viteste de 150-160'a rahat çıkıyor o araba. Rampayı 4'te 140 la çıksanız 5'te 120 ile çıktığınızdan daha mı performanssız çıkmış olacaksınız?

Sonuç olarak eğer 1.4 fire sahibiysek performans istediğimizde ya vites kullanacağız yada genel kullanım alışkanlıklarımızda vites kullanmak zor geliyorsa bir sonraki araçımızda opsiyon paketlerinden otomatik vitesi de işaretleyeceğiz.Yani alırken ne aldığımızı ve ne almak istediğimizi iyi değerlendirmemiz lazım.Ben 1.4 fire secerken performanstan vaz geçtiğimi bilerek aldım.Ama vazgeçtiğim sadece 14.fire ile starjet arasındaki farktı, kalanına hepimiz hala sahibiz. Neyse çok uzattım; aracınızla barışık, hayırlı kilometreler dilerim hepinize.
    bn sürekli 3000 devirde kullanıyorum çok mu düşük acaba? 3000 devirin üstüne çıkınca motor cok bagırıyo gıbıme gelıyo zorlamak ıstemıyorum?

gökhan gökhan
    gspunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

neden üretimi durdu puntonun anlayamıyorum
    ben de çook memnunum, j kasa astramı satıp bunu aldım, o hantal ve büyük kasadan sonra daha keyifli biniyorum buna
    şehir içinde punto 1 numara!

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Standart Cevap: Ce: 1.4 fire kullanan abiler bi bakın

Alıntı aydinhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum benim ilk aracim fire motorlu dinamic evoydu ve araci aldığım da 31bindeydi ve hiç LPG takilmamisti. Aracı benzinlu kullaniyordum. Motoru o derece temizdi yani.ama yinede çok hantaldı dar yollarda araba sollamaya korkuyordum karşıdan biri gelicek te kendi seridime girene kadar carpacagim diye. Neyse zamanla bu duruma alismistim ama Bi gece ışıklarda bir apaci tofasi beni rahatça tokatladi. O gün arabamdan resmen nefret ettim ve 15 gün içinde sattim. Şimdi 16 valfli turbo dizel easy puntom var.( eski aracima gore daha boş donanim) Aracımi degistirdigime bir kez bile pişman olmadım.öyle bir gidiyor ki bizim muglada Akyaka rampası var tam 10-15km filan dik yokus.Arac 100-110 la 4-5 tırmanıyor. Nerdeyse tüm araçları sollmaktan Sol şerit tamamen benim oluyor. kisacasi Punto alacaksan butceni zorlayarak bos donanımlı da olsa dizel almaya çalış. Valla parana yazık o kadar para verip tofastan tokat yemeyi ben hazmedemedim.
    hakkaten şahinden tokat yemekte kötü
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Boşverelim tokatlamayı tokatlanmayı devir ekonomi devri. Lpg ile fire mükemmel uyumlu.

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

77 bg lik fire motor şehir içi max 2500 devire kadar çok tatlı kullanılıyor,vitesler kısa ve kısa sürede 50-60 km/h hıza ulaşır.Uzun yolda rampa yoksa yine sıkıntı yok ama rampayı uzaktan görünce tedbir olarak devri 3500-4000 aralığında tutmak şartıyla 4'e atıyorum.Bayılmadan rampayı çıkıyor.Zamanla hayvanı optimum verimle kullanıyorsunuz.Ha bir de az yakar,az kaçar..

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı fluminense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    77 bg lik fire motor şehir içi max 2500 devire kadar çok tatlı kullanılıyor,vitesler kısa ve kısa sürede 50-60 km/h hıza ulaşır.Uzun yolda rampa yoksa yine sıkıntı yok ama rampayı uzaktan görünce tedbir olarak devri 3500-4000 aralığında tutmak şartıyla 4'e atıyorum.Bayılmadan rampayı çıkıyor.Zamanla hayvanı optimum verimle kullanıyorsunuz.Ha bir de az yakar,az kaçar..
    Cruise Control donanımı eklendikten sonra rapmalarda artık çok sorun değil. Devri 3500 civarına sabitleyip 5. vitesle hiçbir sorun yaşamadan Bolu dağını aşmıştım ben bu yaz. Üstelik klima açık bagaj da fulldü. Az yakar az kaçar kısmına aynen katılıyorum. Çok kaçmaya başladığında yakıt tüketimi yerine yakıt içimine geçiyor.

Onur ER
    onure - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 6

Merhaba arkadaşlar. 2009 model 1.4 fire motor dynamic gp nin devir saatinde motorun nispeten yüksek devirde çalıştığını belirten kırmızı bölge/tehlike bölgesi neden yok? Bu kırmızı bölge kaç devirden itibaren başlar? Bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim. iyi akşamlar.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı onure Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2009 model 1.4 fire motor dynamic gp nin devir saatinde motorun nispeten yüksek devirde çalıştığını belirten kırmızı bölge/tehlike bölgesi neden yok? Bu kırmızı bölge kaç devirden itibaren başlar? Bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim. iyi akşamlar.
    5000-5500 devirde kırmızıya dayanırdı ibre eğer o bölge olsaydı.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234