15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Klima

Ayhan Hızarcı
    Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 123

Standart Klima

Merhaba arkadaşlar geçen hafta aracımın klima bakımını yaptım gaz miktarı 325 gr. çıktı katologta bizim araç için 500 gr.olması gerektiği yazıyordu 500 grama tamamladık sistem otomatik kaçak ve basınç kontrollerinide yaptı.havalandırma kanallarından içeriye temizleme spreyi sıktım polen filtresini değiştirdim buraya kadar herşey normal klima oldukça verimli ve temiz kokulu çalışmaya başladı.gel gelelim dün klimayı açtım öğlen saatleri mersin sıcağında klima 2.kademede normal soğuk üflüyor ışıklara geldim bi anda arabanın devri düştü ve hissedilir şekilde klima devre dışı kaldı fan üflemeye başladı hareket edip araç hızlandığında klima tekrar devreye girdi ve soğuk üflemeye başladı denemek için bir kaç kez sağa çekip durdum her defasında klima devre dışı kaldı hareket edip belli bir mesafe katedip belli bir hıza ulaştığımda tekrar aktifleşti sebebi ne olaki bilgisi olan varmı acaba ?
    ya devlet başa ya kuzgun leşe

ömer türkşanlı
    krk17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 58

Standart Cevap: KLİMA

Dinamo muhtemel, gücü yetmiyor, araç hareket etmedikçe dolayısıyla devre dışı bırakıyor kompresörü

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

Standart Cevap: Klima

Arkadaşlar sorun çözüldü fan motoru arızalanmış klimayı açınca ısı iyice arttığı için klimayı zarar vermesin diye otomatik kapatıyormuş.Fan motoru değişti sorun çözüldü çok şükür. masraf ise fan motoru + işçilik =300 tl

SNE-LX1 cihazımdan gönderildi

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

nasıl fan orjinali 1000 tl gibi bişey benimde fan yanmıştı çıkma 90 tl ye aldım. srn 300 tl ye yaptırdıysan çok iyi

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı aslam0740 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl fan orjinali 1000 tl gibi bişey benimde fan yanmıştı çıkma 90 tl ye aldım. srn 300 tl ye yaptırdıysan çok iyi
    Valla parçacıma gittim ilk 400 lira dedi bayram üstü zaten Tanıdıksın falan derken 270 liraya aldım ustada 40 dedi onada 30 attım Klima

SNE-LX1 cihazımdan gönderildi

Alper Kılıç
    Alperkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33
    Edilen teşekkür: 8

Arkadaşla klima gaz bakımını kaç km de veya yılda yapmak gerek ? ben arabayı alalı 3.5 yıl oldu hiç klimacıya götürmedim soğutmasında bir sorun yok gayet performanslı diye hiç götürmedim gaz eksilmiş olabilir büyük ihtimal bu kadar yıl baktırmayınca bunun bir zararı olur mu ? yoksa soğutma verimi düşerse mi götürmeliyim ?

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı Alperkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşla klima gaz bakımını kaç km de veya yılda yapmak gerek ? ben arabayı alalı 3.5 yıl oldu hiç klimacıya götürmedim soğutmasında bir sorun yok gayet performanslı diye hiç götürmedim gaz eksilmiş olabilir büyük ihtimal bu kadar yıl baktırmayınca bunun bir zararı olur mu ? yoksa soğutma verimi düşerse mi götürmeliyim ?
    Klima gazı belirli bir yıl sonra mutlaka özelliğini bir miktar kaybetmeye başlar.... tam performans istiyorsanız iki-üç yılda bir yenilemenizde fayda var...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zeyit tepeyurt
    zytpyrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34YB8238
    Edilen teşekkür: 13

Bende bu aralar gidin yeniletin ıcındekı gaz bir süre sonra hortumlarda aşınma yapıyor baglantı yerlerınden sızdırma yaptırabılır o yuzden gazın ozellıgını kaybetme zamanı gelmıs bence beklemeyın gidin yaptırın

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alper Kılıç
    Alperkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33
    Edilen teşekkür: 8

Yani performansta ve soğutmada bir sorun olmadığı için hiç götürmemiştim ama rahat 3.5 yıldır araba bende hiç götürmedim daha bir ara götürüp kontrol ettireyim en iyisi teşekkürler.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı Alperkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani performansta ve soğutmada bir sorun olmadığı için hiç götürmemiştim ama rahat 3.5 yıldır araba bende hiç götürmedim daha bir ara götürüp kontrol ettireyim en iyisi teşekkürler.
    Yeniden gaz basılır iyi de olur epey zaman geçmiş.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Suleyman sahin
    svsuleymn58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar sogutmanın babası Chiller sistemler üzerine çalışıyorum ve 2 yıllık iklimlendirme ve soğutma mezunuyum. Gazın özelliği gidiyor diye birşey yok kesinlikle boşa değiştirmeyin. He çok eski arabadır ufak tefek kaçağı olur. Tamamlarsınız olur biter. Kışın arabanın klimasini haftada bir kere 5-10 dk çalıştırın kompresör yağı dolaşsın. Bağlantılarda ki contalar vs. kuruyor.

Özer Aydoğdu
    Ozer77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Aynen öyle klimacıların hikayesi onlar.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Arabayı aldıktan üç yıl sonra değiştirdim hiç eksilme yoktu. Aradan üç dört yıl geçti klima performansından memnunum ve değiştirmeyi düşünmüyorum. Klima gazı nasıl bozulabilir ki. Bu konuyu çok araştırdım forumlarda herkes klima sağlığı açısından senede bir değişmesinin faydalı olduğunu söylemiş. Aracım 12 yaşında 6 yıldır bende senede bir değişmedim hiçbir sorun da yok ilerde ne olur bilemem tabi. Yaz kış çalıştırıyorum klimayı. Kışın buharı önlüyor. Yazın da cam açıp dışarının tozunun arabaya dolmasını sevmiyorum. Yakıtı etkilediğini söylüyorlar o da yalan. En fazla etkilesin 100 km.de yarım litre. Zaten LPG'li aracım varsın yarım litre yani güncel fiyatla 100 km.de 1.5 TL fazla yaksın. Konforu yeter, değer
    Konu feyzullah tarafından (24/04/2020 Saat 12:01 ) değiştirilmiştir.

Ahmet Doğan
    Cleve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 CPU 071
    Edilen teşekkür: 15

Standart Re: Cevap: Klima

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı aldıktan üç yıl sonra değiştirdim hiç eksilme yoktu. Aradan üç dört yıl geçti klima performansından memnunum ve değiştirmeyi düşünmüyorum. Klima gazı nasıl bozulabilir ki. Bu konuyu çok araştırdım forumlarda herkes klima sağlığı açısından senede bir değişmesinin faydalı olduğunu söylemiş. Aracım 12 yaşında 6 yıldır bende senede bir değişmedim hiçbir sorun da yok ilerde ne olur bilemem tabi. Yaz kış çalıştırıyorum klimayı. Kışın buharı önlüyor. Yazın da cam açıp dışarının tozunun arabaya dolmasını sevmiyorum. Yakıtı etkilediğini söylüyorlar o da yalan. En fazla etkilesin 100 km.de yarım litre. Zaten LPG'li aracım varsın yarım litre yani güncel fiyatla 100 km.de 1.5 TL fazla yaksın. Konforu yeter, değer
    Basit düşünelim , buzdolabı da benzer mantikla calisan bir soğutucu , evdeki buzdolabına gaz doldurmaya servis çağırıyor musunuz benim buzdolabım 20 yillik daha gaz sorunu yasamadim.
    Gaz dolumu sistemdeki gaz eksildiginde gereklidir.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Standart Cevap: Re: Cevap: Klima

Alıntı Cleve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basit düşünelim , buzdolabı da benzer mantikla calisan bir soğutucu , evdeki buzdolabına gaz doldurmaya servis çağırıyor musunuz benim buzdolabım 20 yillik daha gaz sorunu yasamadim.
    Gaz dolumu sistemdeki gaz eksildiginde gereklidir.
    Teşekkürler ederim çok nitelikli bir örnek oldu. Gaz eksldiği zaman zaten soğutma performansı da azalır. O zaman gerekli kontroller yapılır.