9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Araç değiştirme hk.

Enver Burakcan BAŞ
    Brkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 4

Karizmatik Araç değiştirme hk.

Arkadaşlar herkese iyi günler bir konuda size danışmak istiyorum.Geçen yıl bu vakitlerde ilk arabam olarak 2008 model manuel grande punto 1.3 multijet active aldım.İlk arabanın heyecanımıdır bilmiyorum alırken hiç bakımları tammı ve dizelin önemli parçaları vs. sormadım.Aracımın kilometresi 145 bine gelmek üzere ve çıkarabileceği ağır masraflardan çekiniyorum(turbo arızası,enjektörler vs).Bu yüzden satmayı düşünüyorum ama emin olamadım çevremdekiler birşey olmaz deyip satma diyor.Aracı satmassam 2-2.5 yıl daha kullanmayı düşünüyorum.Satarsamda 2003-2004 honda civic otomatik düşünüyorum.Fikirlere,yorumlara açığım
    Konu Brkcn tarafından (03/01/2019 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Standart Cevap: Araç değiştirme hk.

Alıntı Brkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi günler bir konuda size danışmak istiyorum.Geçen yıl bu vakitlerde ilk arabam olarak 2008 model manuel grande punto 1.3 multijet active aldım.İlk arabanın heyecanımıdır bilmiyorum alırken hiç bakımları tammı ve dizelin önemli parçaları vs. sormadım.Aracımın kilometresi 145 bine gelmek üzere ve çıkarabileceği ağır masraflardan çekiniyorum(turbo arızası,enjektörler vs).Bu yüzden satmayı düşünüyorum ama emin olamadım çevremdekiler birşey olmaz deyip satma diyor.Aracı satmassam 2-2.5 yıl daha kullanmayı düşünüyorum.Satarsamda 2003-2004 honda civic otomatik düşünüyorum.Fikirlere,yorumlara açığım
    aracınızın bir sıkıntısı yoksa, gerekli bakımını zamanında yapıyorsan ve aracı hor kullanmıyorsan 2 yıl değil 12 yılda kafan rahat kullanırsın. civic ler belki daha konforludur buda sizin alım ve bakım gücünüze bağlıdır. iyice araştırın derim. volkan kardeşimizde punto dan civic e geçenlerden. daha net bilgi verebilirle kullanıcı olarak.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Enver Burakcan BAŞ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yağmur Gri

Yorumunuz için teşekkür ederim.Çok şükür bir sorunum yok sakin kullanıcıyım genelde. Hondayı daha çok sorunsuzluğundan ötürü düşündüm

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Yorumunuz için teşekkür ederim.Çok şükür bir sorunum yok sakin kullanıcıyım genelde. Hondayı daha çok sorunsuzluğundan ötürü düşündüm
    benimde demek istediğim buydu. daha az sorun çıkarıyor ise ve puntodan artıları daha fazla ise tabiki değiştirin. araçlarımız keyf işi artık. hangisinden daha çok ketf alacağımıza inanıyorsak onu kullanmalıyız. tabiki alım gücümüze bağlı olarak. yoksa bir X5 te keyf sürmeyi kim istemez hep şunu derim, şimdi altımda son model mercedes yada bmw olsa ne yazar deposunu doldurup rahatça gezemedikten sonra.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Aldığınız aracın motoru dizel olsa da piyasada en yaygın olan parçası en iyi bulunan motor.Sahibinden ilanlarına bakarsanız yüzlerce çıkma motor parçası satan yer var.Komple motor gitse bile bir sürü çıkma multijet motor var piyasada.Puntonun parçaları da muadillerine göre öyle kesinlikle pahalı değil.Bence korkmanızı gerekt
    irecek bir durum yok.Multijet motoru hiç korkmadan alırım ben.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde demek istediğim buydu. daha az sorun çıkarıyor ise ve puntodan artıları daha fazla ise tabiki değiştirin. araçlarımız keyf işi artık. hangisinden daha çok ketf alacağımıza inanıyorsak onu kullanmalıyız. tabiki alım gücümüze bağlı olarak. yoksa bir X5 te keyf sürmeyi kim istemez hep şunu derim, şimdi altımda son model mercedes yada bmw olsa ne yazar deposunu doldurup rahatça gezemedikten sonra.
    Araba işi imkan ve zevk meselesi biraz. Maddi anlamda ulaşılan doygunluğa göre ucu bucağı olmayan bir ilgi alanı şüphesiz. Ancak şu da var, hayat kısa temel ihtiyaçlardan ya da yaşam kalitesinden taviz vererek araca bütçe ayırmak ne kadar doğru sorusunu sormuşumdur hep kendime. Tüketim kölesi olmamak kaydıyla, imkanların elverdiği ölçüde "araba nimetinden" faydalanmak lazım.
    Konu sahibi forumdaşımız;
    Eğer elinizdeki aracın mekanik sorunu yoksa bakımlarını zamanında yaptırıp düzgün bir şekilde kullandığınız takdirde size uzun yıllar sorunsuzca hizmet edecektir aracınız. Puntoyu satıp alacağınız honda civic'in dört dörtlük olma garantisi yok sonuçta 2003-2004 model araba her türlü sürprizle karşılaşma ihtimali var. Son karar tabiki sizin memnun kalacağınız bir seçim yapmanız dileğiyle.

10. Bu mesajı için 2 kişi feyzullah'ye teşekkür etti:

Atakan Y.
    pozitifdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 ED 0488
    Edilen teşekkür: 37

Aracınız farklı bir motor olsa belki bir sürpriz ile karşılaşabilirsiniz fakat 1.3 multijet segmentinde sağlamlığını kanıtlamış anahtarsız 500.000 yapabilen bir motor hatta bunun en basit örneği istanbul da kullanılan 1.3 multijet linea taksiler euro 4 5 6 her normda taksi mevcut ve bu taksiler ucuz / dandik yerlerden mazot alınan bakımları oto sanayilerde yapılan genelde yan sanayi parça kullanılan (filtre vb. Parçalar) her biri 300.000 i devirmiş ve hala yürüyen araçlardır.

Bu örnek yetersiz ise (genelde yetmeyebiliyor ) şirkette kullandığımız euro 5 linea ve yeni egea lar en düşük 150.000 de araçlar genelde şehirler arası kullanıyoruz pazarlama bölümü olduğu için... şimdiye kadar kimse yolda kalmadı bundan önceki araçlar tdı polo idi en çok giden 120.000 e kadar gitti (araçlar bize 70 80 bin civarı geliyor genelde) çoğu turbo sardırdı yolda kaldı vb. Birçok personelin (ben dahil) isteği üzerine filo tekrar fiat a döndü.

Demek istediğim şu multijet diğer dizeller ile karıştırılmamalı multijet dizellerin tankıdır kolay bozulmaz parçası bulunur vb. Yukarda vermiş olduğum şartlara bile dayanan bir motor sizin gibi aracına özenen kişilerin elinde çok çok uzun süre sorunsuz gider.

Çok uzun oldu ama umarım yararlı bir yorum olmuştur... iyi akşamlar dilerim
    Konu pozitifdeger tarafından (03/01/2019 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.
    Vw passat b6 1.6 fsı comfortline gece mavisi.

12. Bu mesajı için 2 kişi pozitifdeger'ye teşekkür etti:

Enver Burakcan BAŞ
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yağmur Gri

herkese yorumları için teşekkür ediyorum arkadaşlar.Yorumların faydası oldu ve satma fikrinden vazgeçtim.Herkese iyi günler

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Alıntı pozitifdeger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız farklı bir motor olsa belki bir sürpriz ile karşılaşabilirsiniz fakat 1.3 multijet segmentinde sağlamlığını kanıtlamış anahtarsız 500.000 yapabilen bir motor hatta bunun en basit örneği istanbul da kullanılan 1.3 multijet linea taksiler euro 4 5 6 her normda taksi mevcut ve bu taksiler ucuz / dandik yerlerden mazot alınan bakımları oto sanayilerde yapılan genelde yan sanayi parça kullanılan (filtre vb. Parçalar) her biri 300.000 i devirmiş ve hala yürüyen araçlardır.

Bu örnek yetersiz ise (genelde yetmeyebiliyor ) şirkette kullandığımız euro 5 linea ve yeni egea lar en düşük 150.000 de araçlar genelde şehirler arası kullanıyoruz pazarlama bölümü olduğu için... şimdiye kadar kimse yolda kalmadı bundan önceki araçlar tdı polo idi en çok giden 120.000 e kadar gitti (araçlar bize 70 80 bin civarı geliyor genelde) çoğu turbo sardırdı yolda kaldı vb. Birçok personelin (ben dahil) isteği üzerine filo tekrar fiat a döndü.

Demek istediğim şu multijet diğer dizeller ile karıştırılmamalı multijet dizellerin tankıdır kolay bozulmaz parçası bulunur vb. Yukarda vermiş olduğum şartlara bile dayanan bir motor sizin gibi aracına özenen kişilerin elinde çok çok uzun süre sorunsuz gider.

Çok uzun oldu ama umarım yararlı bir yorum olmuştur... iyi akşamlar dilerim
    Dediğinize katılmamak elde değil...
    2 yıl önce Bostancıda puntoya bakım yaptırırken Albea taksi vardı.Km si 943 binde.Hatta gösterge fotoğrafını falan çektim,pc de olduğundan şimdi atamıyorum.Taksici abi,belli aralıkta sadece bakım,triger,baskı balata değiştiğini motora hiç anahtar değmedini söylemişti.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi