Ne sadece şehiriçi ne de sadece uzun yol için araç almak istemeyip ikisini de bir nebze karşılasın diyorsanız bence en iyi seçenek C segment araçtır.C sınıfı araçlar gerçekten bence bu ikisini arayan insan için en iyi faydayı sağlayan araçlar.Bende punto ve bravo var.Mesela bravo şehiriçinde puntodan biraz fazla yakıyor ve punto gibi yedek parça maliyeti düşük bir araç değil ama şehiriçinde puntoya yakın bir yakıt tüketimi ve kıvraklığı var.Fakat uzun yolda gerçekten punto ile arada belirgin fark var.6 ileri 105 beygir ve yüksek torkundan dolayı bir de 1.5 tona yakın ağırlığından dolayı uzun yolda gerçekten istenen konforu veriyor.Ben arkadaşın 2008 model passatını kullanmıştım.Belki burada abarttığımı düşünenler olacak ama inanın aman aman bir fark göremedim.Süspansiyonları da punto gibi sert değil.Daha konforlu.Benim açımdan uzun yol ve şehiriçi kararsızlığını yenmesinde bravo çok iyi bir araç oldu.Size bravo alın diye yazmıyorum ama durumunuza en uygun araç C sınıfı bir araç almak bence.Hangisi olursa olsun.