Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sağ hava yastığı çatlağı

özgür özgür
    imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Sağ hava yastığı çatlağı

Arkadaşlar merhaba benim aracım 2007 model grande punto aracı sıfır aldı eşim.
    uzun süredir bu çatlak var. üstünde durmadım ama her gördüğüm puntoda bu çatlak var yani bu fabrikasyon bir hata ve kabul etmiyolar benim aracımı 10 yıl olduğu için bunu bahane ediyolar
    aracı daha yeni ve çatlağı olan arkadaşlar bu işin peşini bırakmasın derim hatta toplu olarak bir başvuru yapa biliriz bu konuyla ilgili mahkeme kararı araştırıyorum bulursam bu karar emsal teşkil eder bilgisi
    veya görüşü olan arkadaş varmı

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: sağ hava yastığı çatlağı

Çoğu kişi mahkemeye verdi forumdan evrak isteyenler oldu ama olumlu olarak geri dönüşl yok. Aracın garantisi yoksa ücretsiz değişim yok artık. Eğer yolunuz Konyaya düşerse Karabay oto estetikte orjinali gibi tamiri yapılıyor.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Volkan kardeşiminde söylediği gibi forumdan evrak tedarik edip başvuru yapanlar oldu ancak geri dönüş sağlanmadığından sonucu bilmiyoruz maalesef.
    Konyada çatlak tamirini forumda ilk yaptıran biri olarak bende tavsiye ederim. 5 yıl garantili fabrika çıkışı kalitesinde yapıyor. Kesinlikle değerlendirin derim. Forumdan gidenler için ayrıca indirim uygulamakta.

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu kişi mahkemeye verdi forumdan evrak isteyenler oldu ama olumlu olarak geri dönüşl yok. Aracın garantisi yoksa ücretsiz değişim yok artık. Eğer yolunuz Konyaya düşerse Karabay oto estetikte orjinali gibi tamiri yapılıyor.
    Volkan hocam Konyadaki bu yer bu isi garantilimi yapıyor bilginiz varmı.? Teşekkürler.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı gpmesud Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan hocam Konyadaki bu yer bu isi garantilimi yapıyor bilginiz varmı.? Teşekkürler.
    evet garantili ama yaptırdıktan sonra yine torpidoyu güneşten korumak lazım. Torpidonun o kısımları boyanacağı için temizlik esnasında biraz hassasiyet göstermek gerekiyor sonrasında.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ENGİN ERYERCEL
    eryercell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16VK224
    Edilen teşekkür: 263

Standart Cevap: Sağ hava yastığı çatlağı

Benim aracın 2011 model evo. Bende servise gittim %40 karşılarız 60'ını siz verirseniz değiştiririz dendi. Nekadar itiraz etsemde (hatta sonradan tanıştığım bir arkadaşım 2017 de aynı serviste ücretsiz değiştirmiş) kararlarımız kesin dendi. Kaçkere müşteri hizmetlerini aradım birçok kez mail attım tık yok!!
    En sonunda almış oldukları bu kararı resmi yazı ile istedim. Kargo yolu ile yolladılar. Gerekceleri " oluşan çatlağın güvenlıği tehlikeye sokacak bir durum teşkil etmediğinden sadece kozmetik olarak problem yarattığını %40'ının tarafımızdan karşılanacağını" diye bir yazı geldi.
    Bende son care tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinden şikayette bulundum. Ayıplı mal ve değişimini istiyorum gerekcesi ile.
    İlce hakem heyetinede giderek teyit ettim. Hatta gittiğimde dosyamı bile çıkardı ve Karşı taraftan savunma istedik dedi.
    Bakalım hayırlısı. Olumlu olumsuz dönüş sağlarım....

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı eryercell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracın 2011 model evo. Bende servise gittim %40 karşılarız 60'ını siz verirseniz değiştiririz dendi. Nekadar itiraz etsemde (hatta sonradan tanıştığım bir arkadaşım 2017 de aynı serviste ücretsiz değiştirmiş) kararlarımız kesin dendi. Kaçkere müşteri hizmetlerini aradım birçok kez mail attım tık yok!!
    En sonunda almış oldukları bu kararı resmi yazı ile istedim. Kargo yolu ile yolladılar. Gerekceleri " oluşan çatlağın güvenlıği tehlikeye sokacak bir durum teşkil etmediğinden sadece kozmetik olarak problem yarattığını %40'ının tarafımızdan karşılanacağını" diye bir yazı geldi.
    Bende son care tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinden şikayette bulundum. Ayıplı mal ve değişimini istiyorum gerekcesi ile.
    İlce hakem heyetinede giderek teyit ettim. Hatta gittiğimde dosyamı bile çıkardı ve Karşı taraftan savunma istedik dedi.
    Bakalım hayırlısı. Olumlu olumsuz dönüş sağlarım....
    Tüketici hakem heyetinden sizin lehinize karar çıkıyor bu kesin. Sonrasında itiraz edilip normal mahkemede bu iş devam ediyor. Biraz uzun ve sıkıntılı bir süreç. Bu süre zarfında kozmetik olarak yaptırıp bunuda dosyaya koyabilirsiniz.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Geri zekalı firma bir yolcu hava yastığı problemini yıllardır halledemesi.Fıat'ın ticariler ve linea hariç hemen hemen tüm otomobillerinde bu sorun var.Guılıetta'da bile var.Bu ürettikleri araçlar yıllar geçtikçe sürekli mağdurlar ortaya çıkaracak.Bu şekilde davranan bir firmanın imajı nasıl düzelir ki?Adamların umrunda değil.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri zekalı firma bir yolcu hava yastığı problemini yıllardır halledemesi.Fıat'ın ticariler ve linea hariç hemen hemen tüm otomobillerinde bu sorun var.Guılıetta'da bile var.Bu ürettikleri araçlar yıllar geçtikçe sürekli mağdurlar ortaya çıkaracak.Bu şekilde davranan bir firmanın imajı nasıl düzelir ki?Adamların umrunda değil.

2012 sonrasındaki yeni tip torpidolu linelarlda var. Egealar danda ilerliyen zamanda aynı şikayet gelicek. Fiat vezgeçmiyor bu tip torpido yapmaktan.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Atakan Y.
    pozitifdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 ED 0488
    Edilen teşekkür: 37

2012 sonrasındaki yeni tip torpidolu linelarlda var. Egealar danda ilerliyen zamanda aynı şikayet gelicek. Fiat vezgeçmiyor bu tip torpido yapmaktan.
    Haklısınız egea da aynı 2016 haziran çıkışlı egeanın yolcu airbag kısmında iz çıkmaya başlamıştı (93.000 km de filo aracı) benim puntoda da aynı sorun olduğundan görünce dikkatimi çekmişti hemen... aradan kaç yıl geçti punto linea egea ve alfanın bazı modelleri bu sorunu yaşadı fakat hala bir çözüme ulaşılamadı adamlarda çatlak fantazisi mi var nedir anlamadım ki.
    Vw passat b6 1.6 fsı comfortline gece mavisi.

özgür özgür
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

teşekürler öncelikle ben yaptırma taraftarı değilim çünkü birçok kişi aynı durumda fabrikanın hatasını bizler neden çekelim diye düşünüyorum ..

özgür özgür
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Engin bey teşekürler öncelikle en doğru şeyi yapmışsınız çünkü firma rahata bağlamış durumda bu durumla ilgili örnek teşkil edecek karar lazım firmanın almış olduğu karar kanundan üstün değildir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

özgür özgür
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

bir mahkeme kararı olsa yunus bey ben biliyorum onlara yapacağımı.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ENGİN ERYERCEL
    eryercell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16VK224
    Edilen teşekkür: 263

Emsal teşkil edermi bilmiyorum fakat forumda hakem heyeti sonuçu bulmuştum dosyaya bunuda koydum.
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-scanner_img_2018-07-27-11-29-05.tsv.jpg  

özgür özgür
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

teşekürler engin bey araştırayım ben bilgi dönerim

özgür özgür
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Emsal teşkil edermi bilmiyorum fakat forumda hakem heyeti sonuçu bulmuştum dosyaya bunuda koydum.
    engin bey daha okunaklı varmı bu biraz anlaşılmıyo rica etsem

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı imza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir mahkeme kararı olsa yunus bey ben biliyorum onlara yapacağımı.
    Şu saatten sonra istediğiniz kadar mahkeme kararı koyun aracın garantisi bitti ise her durumda müşteriye yıkıyorlar. Hatta mahkemede kendilerini haklı cıkarmak için araç garanti kapsamı dışı ama biz iyi niyet kapsamında yüzde 40-50 kapsamında yardımcı olmaya çalıştık diye üste bile çıkıyorlar.

Velhasıl sonuç artık olumsuz gibi alternatifleri değerlendirmekten başka çare yok yada böyle bineceksin.

özgür özgür
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Şu saatten sonra istediğiniz kadar mahkeme kararı koyun aracın garantisi bitti ise her durumda müşteriye yıkıyorlar. Hatta mahkemede kendilerini haklı cıkarmak için araç garanti kapsamı dışı ama biz iyi niyet kapsamında yüzde 40-50 kapsamında yardımcı olmaya çalıştık diye üste bile çıkıyorlar.

Velhasıl sonuç artık olumsuz gibi alternatifleri değerlendirmekten başka çare yok yada böyle bineceksin.
    elbette büyük firma karşımıza aldığımız ama pes etmemek gerekiyo sonuçta bu bir üretim kaynaklı hata ve bu sorunla karşılaşan birçok araç sahibi var en azından diğerlerine bir fayda sağlarsak yeter

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı imza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elbette büyük firma karşımıza aldığımız ama pes etmemek gerekiyo sonuçta bu bir üretim kaynaklı hata ve bu sorunla karşılaşan birçok araç sahibi var en azından diğerlerine bir fayda sağlarsak yeter
    Tabiki hakkını arayacaksın ama aracın bir bakımı bile serviste yapılmasa her türlü haklı pozisyonda. Aslında bu konuda fiat daha önceleri daha iyiydi. Birde siz Japon firmalarına bakın adamlar bir kez servise girmemiş aracı garantiden tamamen çıkartıyorlar. Türkiye temsilcilerinin konuşması işine gelirse.

Mahkemeye ver ama aracında bakım eksikliği ve garanti bitmişse çokta umutlanma. Artık ikinci seneye giriyoruz bu durum için iki senedir bu evrakları isteyipte burda ben mahkemeyi kazandım torpidom değişti yada paramı aldım diye geri dönen olmadı. ne evraklar verildi herkez yardımcı olmaya çalıştı ama ses seda yok.

özgür özgür
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

engin bey merhaba konuyla ilgili bu tüketici hakem heyeti kararına fiat itiraz etmişmi konu mahkemeye taşınmışmı taşınmışsa sonucu bu şekildeyse emsal teşkil ediyor konuyla ilgili bi malümatınız varmı

Sayfa 1/2 12 SonSon