7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Punto Evo Boya Hatası

Sinan Araç
    PuntoEvo2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Bilgilendirme Konusu Punto Evo Boya Hatası

Ankara Ali Uğurlu Fiat bayisinden sıfır almış olduğum 2011 model punto evo 1.3 multijet aracımı tekrar Ali Uğurlu bayinden takas yoluyla sıfır egea almak gittim. Yapılan incelemede aracın sol tarafının komple boyalı olduğu her hangi bir kazası olup olmadığı soruldu. Ve değerinin 10bin lira altında fiyat teklif ettiler. Şok geçirdim. 7 yıldır kullandığım ve çok şükür kaza yapmadığım aracın boyalı çıkması beni deli etti. Aracı teyit amaçlı tekrar fiat servisine gösterdim. Boya ustasıda sol tarafın komple boyalu olduğunu diğer kısımlara göre micronun fazla çıktığını söyledi. Bayiden bir aydır cevap bekliyorum. En son fabrikadan hoca geleceğini ve kendisinin kontrol edeceğini söylediler. Velhasıl kelam 7yıldır farkında olmadan sol taraf boyalı olarak araba kullanmışım. Sonuç ne olacak bilmiyorum ama aleyhime bir sonuç çıkarsa zehir zıkkım haram olsun. Araba aldığım yerde aldığım arabayla mağdur oldum.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: Punto Evo Boya Hatası

Alıntı PuntoEvo2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara Ali Uğurlu Fiat bayisinden sıfır almış olduğum 2011 model punto evo 1.3 multijet aracımı tekrar Ali Uğurlu bayinden takas yoluyla sıfır egea almak gittim. Yapılan incelemede aracın sol tarafının komple boyalı olduğu her hangi bir kazası olup olmadığı soruldu. Ve değerinin 10bin lira altında fiyat teklif ettiler. Şok geçirdim. 7 yıldır kullandığım ve çok şükür kaza yapmadığım aracın boyalı çıkması beni deli etti. Aracı teyit amaçlı tekrar fiat servisine gösterdim. Boya ustasıda sol tarafın komple boyalu olduğunu diğer kısımlara göre micronun fazla çıktığını söyledi. Bayiden bir aydır cevap bekliyorum. En son fabrikadan hoca geleceğini ve kendisinin kontrol edeceğini söylediler. Velhasıl kelam 7yıldır farkında olmadan sol taraf boyalı olarak araba kullanmışım. Sonuç ne olacak bilmiyorum ama aleyhime bir sonuç çıkarsa zehir zıkkım haram olsun. Araba aldığım yerde aldığım arabayla mağdur oldum.
    Çok geçmiş olsun unarım mağduriyetiniz giderilir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

bunu sivasta arkadaşım yaşamıştı. passtatın ilk çıktığı yıl bayiden alıp arkadaşları dolaşmaya çıktığında herkes ağızbirliği yapıp bu yanda yemş diyelim işgillendirelim dedik. 5 arkadaşı aynı şeyi söyleyince soluğu sanayide aldı ancak şaka gerçek olmuştu. tırdan indirme esnasında sol taraf istüne düşüp komple değişim yapılmış. Allahtan erken farkedilmiştide sıkıntıya düşmeden hemen değişim yapılmıştı.
    kimi zaman sıfır alsan bile sanayide sağına soluna baktırın denir şaka yollu ama bencede mutlaka baktırmakta fayda var.
    gelelim sizin soruna. bunca zaman geçtikten sonra bu sahtekarlığı yapan bir firmanın bunu kabullenmeside imkansız gibi görünüyor. geçmiş olsun umarım yanılıyoruzdur.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bahadır Singin
    bacadir68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Yok
    Plaka
    68BD033
    Edilen teşekkür: 2

2013 yılında bende fiesta ile bu durumu yaşadım. 2012 model fiesta'mızı satacakken alıcı aracı yetkili servise götürelim dedi. Bende kabul ettim. Bizim aracın sağ taraf boyalıymış sözde. Alıcı çok bozuldu çünkü araç henüz 15000 kmde ve hatasız diye söylemiştim ben. Bense o kadar rahat kahvemi yudumluyorum srviste alıcı arkadaş bana bu rahatlığımı sordu biraz sinirli şekilde. Bende senin için rahat olsun ben aracımdan eminim deöiştim. O sırada yakınen tanıdığım bayinin müdürü geldi. Olayı servisin ustası anlattı, bende bütün pişkinşiğimle alıcıya dönüp "kardeşim git şurdan istediğin sıfır fiestayı beğen dedim. Sanırsınız bayi benim . Adam şaştı kaldı. Bu aracı burdan aldım, kaskosu dahi bayi tanıdık olduğı için burada yapılıyordu, hatta zaman zaman bayiye gittiğimde aracı orada yıkatıyordum. Aracın bir sorunu olsa servise gideceğim anlayacağınız. Velhasıl "bu araç garantili daha 1 yıl olmadı yenisi ile değiştirmek zorundasınız dedim müdüre." Eminim beni tanıdğına pişman olmuştur . Neyse bu durum üzerine farklı iki usta geldi başka servislerden baktılar birşey yok dediler. Bende söz yetmez bayi kaşeli yazı istetim dedim ve yazıyı alıp aracın satışını yaptım.

Size geçmiş olsun. Eğer bu süre zarfında aracınızı kaskolu kullandıysanız bir avukattan yardım alın.

SM-G800H cihazımdan gönderildi

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ceyhun Ş.
    Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT
    Edilen teşekkür: 73

Bildiğim kadarıyla üniversite boyanın yapıldığı yıla hatta aya kadar buluyor servisi tehdit ederek çözüme ulaşmaya çalışın mahkemeyle tehdit edin veya koç grubuna maille ve telefonla ulaşın. Sert konuşun en ufak yumuşaklık göstermeyin net olun. Eğer gerçekten araç satışı yapılmadan başına bir şey geldiyse kayıtlara geçmeden aracı oradan kaldırmazlar. Geçmiş olsun sinir bozucu bir durum Allah yardımcınız olsun.

9. Bu mesajı için 2 kişi Ceyhun'ye teşekkür etti:

Sinan Araç
    PuntoEvo2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Sonucu bekliyorum. Çok teşekkürler

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

ben 2. el aldım arabayı beniöde arka çamurluk boyalı çıktı bende şaşırdım ama araba boya yemediği belli sağ arka çamurluk maşspiyelinde macun çıktı pekte önemsemedim alttarafı bi çuval demir diye bazen olabiliyor böyle durumlar