19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: detailing ve bakım ürünleri

Ayhan Hızarcı
    Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 123

Standart detailing ve bakım ürünleri

arkadaşlar merhaba detailing forumlarından araştırıp öğrendiğim kadarıyla en çok tavsiye edilen ve f/p olarak en çok kabul gören ürünlerden bugün itibari ile sipariş ettim.kısaca bahsedicek olursam

1.sonax xtreme brilliant shine detailer:hızlı cila kirlenmeyi geciktiriyor yüksek derecede parlaklık ve su kaydırıcı özelliğine sahip.indirimli fiyatı 48 tl.750ml.

2.Atas autobella PH nötr konsantre şampuan:oto yıkama şampuanı ekstra cilalı ve köpürme düzeyine sahip kir sökme gücü yüksek el ile yıkamaya uygun.2 lt 48 tl. (1:10 ölçeğinde sulandırılıp kullanılıyor)

3.Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner Jant Temizleyici:jantlarda biriken kir, demir tozu ve balata tozlarını fırçalamadan çıkaran bir ürün aynı zamanda parlaklık sağlıyor.1lt 50tl. (1:10 ölçeğinde sulandırılıp kullanılıyor)

4.mikrofiber kenarsız süper yumuşak wax cila bezi 40X40 cm. 22 tl.

bahsi geçen ürünler dediğim gibi piyasada kullanıcılar tarafından kabul görmüş ürünler.elime ulaşsın bende kullanımdan sonra tecrübelerimi aktaracağım.
    ya devlet başa ya kuzgun leşe

2. Bu mesajı için 3 kişi Han'ye teşekkür etti:

szgnpnt
    Ziyaretçi szgnpnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: detailing ve bakım ürünleri

Teşekkür ederiz. Sonuçları Merak Ediyorum.

HTC One_M8 Eye cihazımdan gönderildi

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

ürünler bugün kargo yapıldı zannediyorum cumartesi ulaşır elime.ancak çarşamba günü uygulama fırsatım olur fotoğraflı şekilde sonuçları paylaşırım inşallah.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Sonax'ın turuncu şampuanını kullanıyorum fiyatı hakkında bilgim yok ancak oldukça bereketli. Aşındırıcılığı yüksek olmadığı için araca pasta cila yaptırdığımda uzun süre etkisini sürdürmesini sağlıyor. Yıkama eldiveni olarak Meguiars Wash Mitt kullanıyorum. Ancak son zamanlarda döviz kurlarındaki artıştan dolayı olsa gerek fiyatı baya bi güncellenmiş. Her iki üründen de memnunum. Cila olarak 6 ayda bir FK 1000p uygulamaya gayret ediyorum. Su iticiliği oldukça güzel ve ph nötr bir şampuanla çift kova sistemiyle yıkama yapıldığı takdirde uzun süre kalıcı oluyor. Havalar güzel fazla yüksek maliyetlere girmeden puntolarımızı ışıl ışıl yapabiliriz. Bu başlık altında yeni uygulamalar ve ürünler paylaşılır umarım. Seramik kaplama ile son zamanlarda ilgilenmekteyim ancak uygulama için vaktim yok. İşlerimdeki yoğunluk azaldığında projelerimi hayata geçireceğim inş.

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

Seramik kaplama için ciddi rakamlar telaffuz ediliyor ben biyerlere görüştüm indirimli olarak aldığım rakam 1600 tl. 2-3 yıl gibi bir ömür biçiliyor yapılan işleme bu işin hakkı bu rakamlarmıdır bilmem ama bana çok fazla geldi bu parayla aşağı yukarı bi 10 yıl pasta cila boya koruma yaptırılabilir.tabiki tercih meselesidir.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seramik kaplama için ciddi rakamlar telaffuz ediliyor ben biyerlere görüştüm indirimli olarak aldığım rakam 1600 tl. 2-3 yıl gibi bir ömür biçiliyor yapılan işleme bu işin hakkı bu rakamlarmıdır bilmem ama bana çok fazla geldi bu parayla aşağı yukarı bi 10 yıl pasta cila boya koruma yaptırılabilir.tabiki tercih meselesidir.
    Araçlarımızın fiyatının %5'i oranında. Dediğiniz gibi pasta cila bizim araçlar açısından daha makul görünüyor.

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

görünen o ki herkez benzinlikte 1 tl atıp köpük sıkıyor 1 tl atıp duruluyor konu pek ilgi çekmedi ilgilenen arkadaşlar için yeni aldığım ve gün içinde elime ulaşıcak ürünler listesi aşağıdadır.Kısmetse yarın uygulama yapacağım hepsini aynı gün denemem zor olacak ama deneyebildiklerimi sonuçları ile birlikte paylaşacağım.

1.ATAS PLAK2 TORPİDO VİNİL PARLATICI SPREY 750 ML. 32 tl. 2:2 oranda sulandırılıp kullanılır.torpido parlatıcı özelliğinin yanı sıra güneşin zararlı uv ışınlarını kıran koruyucu özelliği olan bir üründür.parkalık derecesi sulanırarak ayarlanabilir.

2.VALET PRO CLASSIC ALL PURPOSE CLEANER KONSANTRE APC 500ML. 18tl. 1:10 oranında sulandırılıp kullanılır.araç içindeki plastik deri vinil kısımların temizlenmesi ve ilk günki görünümü kavuşturmayı sağlar temizliğin yanı sıra koruyucu özelliği olan hoş kokulu ve tozlanmayı önleyen bir üründür.

3.VALET PRO CLASSIC CARPET CLEANER KUMAŞ HALI KOLTUK TEMİZLEYİCİ KONSANTRE 500 ml. 20 tl. ismindende anlaşılacağı üzere koltuk ve zemin döşemesi temizleme ürünüdür.kirliliğin durumuna göre çok kirli yüzeylerde 1:20 oranında,orta kirli yüzeylerde 1:40 oranında,az kirli yüzeylerde 1:60 oranında sulandırıp kullanılır.

4.ATAS DECABIT REÇİNE ZİFT,REÇİNE,FOLYE YAPIŞTIRICISI SÖKÜCÜ 500 ml. 35 tl. : bu ürün araç yüzeyinde yapışıp kalmış ağaç reçinesi,zift,asfalt kalıntıları gibi maddeleri boya ve verniğe hiç bir zarar vermeden temizlemeye yarar.ben aracımın davlumbaz temizliğini yapmak için aldım. zift ve asfalt kalıntılarından resmen bir tabaka oluşmuş durumda yarın kullanıp görücez artık.

bu ürünlerinin tümünün youtube uygulma videolarını bulabilirsiniz.

10. Bu mesajı için 2 kişi Han'ye teşekkür etti:

mutlu polat
    mtlplt04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 10

biz bugün araç kuaförü bi abinin tavsiyesiyle
    https://urun.n11.com/cila/3d-hd-poxy...z32-P174748698 cilayı ve
    https://urun.n11.com/pasta/autohdm-0...-1l-P167839338 kalın pastayı sipariş verdik. siyah punto evoda ve siyah honda civicde deneyeceğiz.bu pastayı çok tavsiye ettiler özellikle oto boyacıları. ben de sizlere sonuçları iletirim.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Bu ürünleri almak yada uygulamak mesele değil. Önemli olan uyguladıktan sonra aracı koruyabilmek.

1. Basınçlı su ile aracı yıkamayacaksın.
    2. Fırça kullanılmayacak.
    3. Kaliteli yıkama eldiveni şart. Eldiven kullanmadan kaba pislik indirilmeli.
    4. Benzinlik lerde ki kopüklerden uzak duracaksın.
    5. Uzun yolda mola yerlerinde ki yıkamaci lar için kalkan olacaksın (ben bir kez adamı boğacaktım)
    6. Velhasıl kendi aracını kendin yıkayarak sın

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

5. Uzun yoldaki mola yerlerinde yıkamacılar için (tabi balıkesir,edremit bölgesinde denenmiştir,diğer yerleri bilmem) ,eğer aracın tek sileceğini kaldırırsanız "aracı yıkamayın" demekmiş.Bilginiz olsun,yıkamacılardan öğrendim ama tabi kesin bilgi değil

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5. Uzun yoldaki mola yerlerinde yıkamacılar için (tabi balıkesir,edremit bölgesinde denenmiştir,diğer yerleri bilmem) ,eğer aracın tek sileceğini kaldırırsanız "aracı yıkamayın" demekmiş.Bilginiz olsun,yıkamacılardan öğrendim ama tabi kesin bilgi değil

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence bu sizi kurtarmaz.Benim gibi mola istasyonlarına girdiğinizde tesise en uzak olan bir noktaya park edin aracınızı.Geitirip tesisin önüne park ederseniz musluklar hemen tesis önünde sıralandığı için kesin yıkarlar.Ben ön tarafta park edilen araçların tam karşısına yola yakın tarafa park ediyorum ki yıkamaya kalksa bile hortumu yetmez.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

benzinliklerdeki 1 liralık köpükler kostik içerir buda aracın üzerindeki cila boya koruma ne varsa söker atar bu yüzden bu köpükten uzak durmalı en güzeli çift kova tekniği ile kendi aracın kendin yıkayacaksın.aliexpress te çok güzel yıkama eldivenleri var onlardan alınabilir kendim kullanıyorum tavsiye olunur.

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

arkadaşlar dün aracın iç dış detaylı temizliğini yapmış bulunmaktayım.yaklaşık olarak 5 saat kadar sürdü.araçta gözle görülür şekilde yenilenme oldu.özelikle göğüs ve koltuk döşemelerinde kullandığım temizleyiciler parasını kuruşuna kadar hakediyor.aracın dış kısmında ise davlumbazları temizlemek için kullandığım temizleyici gerçekten çok etkili daha sıkar sıkmaz o zift kalıntıları saniyesinde yere akmaya başladı.jant temizleyici yine aynı şekilde etkili.tüm temizlik bittikten sonra araca komple sonax hızlı cila uyguladım son derece parlak bir görünüm oluştu.ürünlerin tamamı benim açımdan gayet başarılı ilgilenen arkadaşlara tavsiye olunur.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

birde resim koyaydın iyi olacaktı

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

Resim çekicek takatim kalmamıştı iş bittiğinde ve hava kararmıştı o yüzden çekim yapamadım şimdide araba kurumun kapalı otoparkında karanlık çeksem bişey belli olmaz 😂 ama bana güvenin gayet iyi oldu 😀😀😀

mutlu polat
    mtlplt04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı Han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün aracın iç dış detaylı temizliğini yapmış bulunmaktayım.yaklaşık olarak 5 saat kadar sürdü.araçta gözle görülür şekilde yenilenme oldu.özelikle göğüs ve koltuk döşemelerinde kullandığım temizleyiciler parasını kuruşuna kadar hakediyor.aracın dış kısmında ise davlumbazları temizlemek için kullandığım temizleyici gerçekten çok etkili daha sıkar sıkmaz o zift kalıntıları saniyesinde yere akmaya başladı.jant temizleyici yine aynı şekilde etkili.tüm temizlik bittikten sonra araca komple sonax hızlı cila uyguladım son derece parlak bir görünüm oluştu.ürünlerin tamamı benim açımdan gayet başarılı ilgilenen arkadaşlara tavsiye olunur.
    abi bir sorum olacaktı. benim 2011 evomda güneşten dolayı torpidomun üst kısmında grileşme var kullandığınız temizleyici buraya rengin gelmesinde etkili oldumu ? ya da tecrübeli abilerimden kardeslerimden bu olayı nasıl iyileştirecegim konusunda yardımcı olabilecek varmı?

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Ayhan Bey'in önerdiği ATAS Plak2R baya canlandırır o plastik kısımları. Ben tampondaki plastik kısımları parlatmak için kullanıyorum baya faydasını gördüm. Özellikle kaputun üstündeki silecek fıskiyelerinin olduğu plastik kısım bizim çok çabuk solar. Orda inanılmaz fark yaratıyor her uyguladığımda.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı mtlplt04 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bir sorum olacaktı. benim 2011 evomda güneşten dolayı torpidomun üst kısmında grileşme var kullandığınız temizleyici buraya rengin gelmesinde etkili oldumu ? ya da tecrübeli abilerimden kardeslerimden bu olayı nasıl iyileştirecegim konusunda yardımcı olabilecek varmı?
    atas plak2R uygulandığı bölgede siyah kısımlarda canlılık ve parlaklık katıyor lakin güneşten kaynaklanan solma çok ileri düzeyde ise farklı ürünler kullanmak gerekir biraz pahalıdır ama bu gibi durumlarda mucizevi etki gösterir bir araştırın derim Gyeon Q2 Trim Plastik Koruyucu ve Yenileyici Kaplama 30ml bu ürünün daha ekonomik olan muadilleri'de mevcut tabiki araştırmakta fayda var

Ayhan Hızarcı
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri

yine detail forumundan öğrendiğim sizlerlede paylaşayım ihtiyacı olan arkadaşlar faydalansın.ürünün ismi Sarp Legend Protectant Deri Ve Viril Koruyucu 200 Ml ismindende anlaşılacağı üzere deri ve vinil bakımında kullanıyor.gel gelelim detailci arkadaşlar bu ürünü araç lastik parlatmada kullanarak test etmişler yaklaşık 2 yıl gibi bir süre denenmiş ve kabul görmüş bir ürün.lastiklerde çatlama vs yapmıyor su ve toz itici özelliği sayesinde uzun süre parlak bir görünüm sunuyor.jel kıvamında bir lastiğe 2-3 damla yetiyor puntonun su fıskıiye plastiği ve siyah plastik kapı kollarındada kullanıyorum çok memnunum.shell ve opetlerde 15 tlye bulanabiliyor.