12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Arkadaşlar acil yardım?

ali yılmaz
    punto3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Arkadaşlar acil yardım?

Herkese selamlar yaklaşık 2 ay önce 2006 model grande punto 1.3 multijet alarak aranıza katıldım.

Sizlere 2 sorum olacaktı.

1)Aracı aldığım kişi klima sağlam demişti uzaktan tanıdık olunca kontrol ettirmedim ustaya gaz doldurtmak için götürünce ise klima kompresörü değişmesi gerekli dedi ve 1000 tl masraf çıkardı.
    Sorum şu ki ben aracı aldığım kişiden yasal olarak bir şey talep edebilir miyim? Tüketici hakem heyeti vs.

2. sorum ise aracı 24.000 tl ye aldım km 220.000 de fiyatı uygun mu sizce, yoksa ederinden fazla mı vermişim? Teşekkürler.

süleyman Yaşacan
    Cellat45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35hb7335
    Edilen teşekkür: 11

Standart Cevap: Arkadaşlar acil yardım?

Öncelikle hayırlı olsun daha sonra geçmiş olsun. Yasal olarak satıcıya bir yaptırımınız olabileceğini düşünmüyorum çünkü noter satışı yapılırken orada imzaladığınız sözleşmede aracı hali hazırdaki durumuyla görüp beğenip aldığınızı beyan ediyorsunuz. Bu beyanın üzerine ancak km değiştirmesi gibi bir sahtecilik yada kusuru gizleme yapılmışsa itiraz edebilirsiniz.
    Klima komporesoru tamir ediliyor mu bilmiyorum ama yenisi 1000tl ise çıkma bakabilirsin daha uygun olur herhalde.
    Fiyat konusunda bence güzel fiyata almışsınız son zamanlarda ikinci el piyasasında fiyatlar arttı.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı punto3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar yaklaşık 2 ay önce 2006 model grande punto 1.3 multijet alarak aranıza katıldım.

Sizlere 2 sorum olacaktı.

1)Aracı aldığım kişi klima sağlam demişti uzaktan tanıdık olunca kontrol ettirmedim ustaya gaz doldurtmak için götürünce ise klima kompresörü değişmesi gerekli dedi ve 1000 tl masraf çıkardı.
    Sorum şu ki ben aracı aldığım kişiden yasal olarak bir şey talep edebilir miyim? Tüketici hakem heyeti vs.

2. sorum ise aracı 24.000 tl ye aldım km 220.000 de fiyatı uygun mu sizce, yoksa ederinden fazla mı vermişim? Teşekkürler.
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz.Klima kompresörünü bence de yenisini almak yerine süleyman arkadaşın dediği gibi çıkma almak daha mantıklı.1.3 multijet motor piyasada tabiri caizse zibil gibi fazla olduğu için parçası da epey fazla.Mesela antalya gül oto sahibinden sitesinde ilanlar vermiş.Onlarca euro 4 ve 5 1.3 motor var ellerinde.Kompresör de %99 ellerinde vardır.Fiyat olarak baktığımızda da bence normal.Çünkü ben de 5 ay önce 240000 km de 1.3 puntoyu 23000 e aldım.Ama km yüksek olunca fiyat da böyle olunca ister istemez masrafı oluyor ki aldığımdan beri 3000 tl masraf yaptım.Eğer masrafsız kafa rahat punto isteniyorsa bence en az 30000 altına düşmemek lazım.Yoksa edilen masrafla 30000 i zamanla buluyor.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.tek sıkıntısı klima kompresörü ise fiyat iyimiş.
    Benim araç 2011 model,60bin km den beridir klima uğultusu mevcut.Kasnaktan olduğunu düşünüyorum.İki farklı klimacıya gittim,ikisi de kasnak değişimiyle uğraşmaktansa kompresör değişimi önerdiler.Yaptırmadım,öylece biniyorum hala.Bu arada sıfırı 1000₺ civarıyken ,çıkma kompresöre 1500₺ isteyen klimacılar da gördüm.Bence böyle büyük meblağlı onarımlar için birkaç ustaya göstermekte fayda var.Ayrıca aracınıza uygun kompresörün parça no.suyla parçacılardan ve internette fiyat araştırması yapın,çıkmacılara bilinçsiz giderseniz öpmeye meyilliler

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Hoşgeldiniz.

1. İlk başta dediğiniz gibi tanıdık diye güvendim diyorsunuz bu ilk yapılan yanlış. İkincisi hakem heyeti exper raporu istese oda elinizde yok satan kişi bunu bilerek aldı fiyatı da düşük dese her konuda haklı cıkar ki zaten noter satışında km değişimi hariç herseyi kabul etmiş oluyorsunuz.

2. Kompresöru tamir edecek usta önemli. Genelde tamiri uzun zaman aldığı için klimacılar cıkma önerir sizdeki kompresöru de alıp sonra tamir edip başka bir araca takarlar ki zaman kaybetmemiş olurlar. Ayrıca ben sana işte sıfır gibi kompresör veriyorum gibi laflarla fazla para alırlar.

Bunun için tanıdık ve hak hukuka dikkat eden esnaf bulmak şart.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali yılmaz
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Alıntı Cellat45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun daha sonra geçmiş olsun. Yasal olarak satıcıya bir yaptırımınız olabileceğini düşünmüyorum çünkü noter satışı yapılırken orada imzaladığınız sözleşmede aracı hali hazırdaki durumuyla görüp beğenip aldığınızı beyan ediyorsunuz. Bu beyanın üzerine ancak km değiştirmesi gibi bir sahtecilik yada kusuru gizleme yapılmışsa itiraz edebilirsiniz.
    Klima komporesoru tamir ediliyor mu bilmiyorum ama yenisi 1000tl ise çıkma bakabilirsin daha uygun olur herhalde.
    Fiyat konusunda bence güzel fiyata almışsınız son zamanlarda ikinci el piyasasında fiyatlar arttı.
    Teşekkür ederim hocam

ali yılmaz
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.tek sıkıntısı klima kompresörü ise fiyat iyimiş.
    Benim araç 2011 model,60bin km den beridir klima uğultusu mevcut.Kasnaktan olduğunu düşünüyorum.İki farklı klimacıya gittim,ikisi de kasnak değişimiyle uğraşmaktansa kompresör değişimi önerdiler.Yaptırmadım,öylece biniyorum hala.Bu arada sıfırı 1000₺ civarıyken ,çıkma kompresöre 1500₺ isteyen klimacılar da gördüm.Bence böyle büyük meblağlı onarımlar için birkaç ustaya göstermekte fayda var.Ayrıca aracınıza uygun kompresörün parça no.suyla parçacılardan ve internette fiyat araştırması yapın,çıkmacılara bilinçsiz giderseniz öpmeye meyilliler

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Teşekkür ederim amin hocam sağolun. 750 tl lik bi masraf çıktı. Ayrıca aracın direksiyon kollarındaki butonlar çalışmıyor. Sizce neden olabilir?Bir de sanırım baskı balata değişimi gerekli servis öyle dedi.
    Kafama takılan konu fiyatıydı acaba pahalı mı aldım ki diye arabadan da çok anlamayan birisiyim artık yeni yeni anlıyoruz Klima mevzusu canımı sıktı şu an

ali yılmaz
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz.

1. İlk başta dediğiniz gibi tanıdık diye güvendim diyorsunuz bu ilk yapılan yanlış. İkincisi hakem heyeti exper raporu istese oda elinizde yok satan kişi bunu bilerek aldı fiyatı da düşük dese her konuda haklı cıkar ki zaten noter satışında km değişimi hariç herseyi kabul etmiş oluyorsunuz.

2. Kompresöru tamir edecek usta önemli. Genelde tamiri uzun zaman aldığı için klimacılar cıkma önerir sizdeki kompresöru de alıp sonra tamir edip başka bir araca takarlar ki zaman kaybetmemiş olurlar. Ayrıca ben sana işte sıfır gibi kompresör veriyorum gibi laflarla fazla para alırlar.

Bunun için tanıdık ve hak hukuka dikkat eden esnaf bulmak şart.
    Tamamdır teşekkür ederim peki siz fiyatı nasıl buldunuz?

ali yılmaz
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Teşekkür ederim hocam fiyat konusunda en azından biraz olsun rahatladım @ykaya1983

ali yılmaz
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Ayrıca 2 farklı klimacıya sordum arkadaşlar ikisi de değişmesi gerekiyor dedi sanırım tamiri mümkün değil

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı punto3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 2 farklı klimacıya sordum arkadaşlar ikisi de değişmesi gerekiyor dedi sanırım tamiri mümkün değil

İnandırıcı değil dediğim gibi klimacılar fazla uzun iş yapmayı bir aracı bekletmeyi sevmez. Gaz basmak ufak çatlaklarla uğraşmak onlar için daha karlı iştir.

ali yılmaz
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnandırıcı değil dediğim gibi klimacılar fazla uzun iş yapmayı bir aracı bekletmeyi sevmez. Gaz basmak ufak çatlaklarla uğraşmak onlar için daha karlı iştir.
    Olabilir hocam. Tam olarak şöyle oldu baktı ikisi de kompresör dağılmış boşaltmışlar gibi bir şey dediler tam hatırlamıyorum. Yani sadece bir bakışla karar verdiler.
    En iyisi bir kaç ustaya daha sormak iyisini bulup