15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Aracımı 28 Bine satmalı mıyım?

Nurullah GÜNGÖR
    arabicturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

Karizmatik Aracımı 28 Bine satmalı mıyım?

Arkadaşlar 7 yıldır severek kullandığım aracıma hiç satmaya niyetim yok iken 28.000 TL verecek bir talip çıktı. Her ne kadar çok aktif olduğum söylenemese de 7 yıldır üyesi olduğum bu güzel forumun güzel üyelerinin kıymetli görüşlerini almak isterim. Araç hakkında söyleyebileceğim aklıma gelen artı ve eksiler şunlar:

Eksileri:
    *Değişenleri: Şoför arkası kapı ile ön plastik tampon.
    *Boyaları: Bahsi geçen kapı ile bagaj arasında kalan kısımda bir karışlık lokal boya var ve yine bahsi geçen ön tampon boyalı.
    *Hasar kaydı 2 adet fakat miktar yok önemli bir kazası da yok zaten.
    *Km yaklaşık 265.000.
    *Ufak tefek ezikleri çizikleri var.

Artıları:
    *2. sahibinden manuel vites dizel 1.3 m.jet 75 hp active 2008 model titanyum gri Grande Punto.
    *Rutin ve ağır bakımları tam.
    *Kronik sorunu yok.
    *Muayene 2019 Nisan'da.
    *Sigorta 11. ayda.
    *Mtv İlk taksit ödenmiş.
    *Cezası borcu vs. yok.
    *Ön takımın neredeyse tamamı bir hafta önce elden geçti. (800 TL harcandı.)
    *10 bin bakımı 2 bin km önce yapıldı.
    *Lastikler yeni, 3-4 aylık, bıyıkları duruyor.
    *Ortalama yakıt değeri 5-6/100 km arası.
    *Navigasyon (1000TL)
    *Çelik jant. (700TL)
    *Hız sabitleme (350-400 TL)
    *Sis farları.(230TL)
    *Cam filmi (250TL)
    *Spoiler (150)
    *Egzoz (70)
    *Amerikan park (50)
    *Far sensörü+follow me home. (50)

Fiyat belirterek saydıklarımın hepsi yaklaşık 3 bin liralık ekstralar ve takdir edersiniz ki işçilik masraflarını da harcanan emek ve zamanı da hesaba katmak gerek. Sizce eksileri ve artılarıyla aracımın şu piyasa şartlarında ederi nedir? 28 bine satmalı mıyım?

Konu arabicturkish tarafından (10/05/2018 Saat 03:26 ) değiştirilmiştir.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Cevap: Aracımı 28 Bine satmalı mıyım?

Sıfır alma imkanı varsa satın bence,ikinci el bi üst segment araba almak için en az bi 28 daha üstüne koymanız gerekir.O araba da soru işareti olacak,şu an en azından masrafsız,bildiğiniz bir aracınız var.Bir de şu var,şu ana kadar kronik sorun çıkmamış ancak 10.yılını doldurduğundan şu andan sonra çıkabilecek kronik sorunları cepten yaptırmak zorunda kalıcaksınız.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

aynı paraya daha iyisini alabileceksen, ve bukadar düzgün bakımlıysa hiç durma, sat. umarım yeterince açık olmuştur

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Aile büyümediyse, arabada daha geniş bir bagaj, iç mekan vs. ihtiyacı ortaya çıkmadıysa huyunu suyunu bildiğiniz arabayı satmanın mantığı yok. Üzerine bi 28 daha koysanız yukarıda sıraladığınız ekstralara sahip bir araç bulabilmek imkansız gibi birşey.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nurullah GÜNGÖR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır alma imkanı varsa satın bence,ikinci el bi üst segment araba almak için en az bi 28 daha üstüne koymanız gerekir.O araba da soru işareti olacak,şu an en azından masrafsız,bildiğiniz bir aracınız var.Bir de şu var,şu ana kadar kronik sorun çıkmamış ancak 10.yılını doldurduğundan şu andan sonra çıkabilecek kronik sorunları cepten yaptırmak zorunda kalıcaksınız.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hocam haklısınız. Açıkçası şu ana kadar aracı değiştirmeme nedenlerimden biri de dediğiniz gibi aracı bilmem ve devamlı masraf çıkaran bir araba olmamasıydı. Fakat yaşı ve km si itibariyle artık vakti geldiğini düşünüyorum. Üst segment olmasa bile üst model araba almam şart gibi gözüküyor.

Nurullah GÜNGÖR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı paraya daha iyisini alabileceksen, ve bukadar düzgün bakımlıysa hiç durma, sat. umarım yeterince açık olmuştur
    Aynı paraya değil de borca girip bakımlı bir araç bulabilirsem öpüp başıma koyacağım inşallah

Nurullah GÜNGÖR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aile büyümediyse, arabada daha geniş bir bagaj, iç mekan vs. ihtiyacı ortaya çıkmadıysa huyunu suyunu bildiğiniz arabayı satmanın mantığı yok. Üzerine bi 28 daha koysanız yukarıda sıraladığınız ekstralara sahip bir araç bulabilmek imkansız gibi birşey.
    Feyzullah Bey arabayı aldığımda çocuk yoktu şimdi 2 çocuk var Allah bağışlarsa. Yani evet. Daha geniş bir araç ihtiyacı bayağıdır var. Biraz borçlarım vardı diye, biraz da sorunsuz aracı satmayayım diye diye bugüne geldik. Açıkçası 50-60 bin arası bir araç düşünürüm herhalde borca girip.

Nurullah GÜNGÖR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Fiyata itiraz eden, aza satıyorsun falan diyen olmadığına göre yapılan teklif miktarının makul olduğu kanısındayım. Bugün öğleden sonra aracı görecek talibi. Hayırlısı olsun. Yeni yorumlar olursa takip ederim mobilden gün içinde. Sonucu da yazarım inşallah buradan. Tekrar tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Var olun.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı arabicturkish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyata itiraz eden, aza satıyorsun falan diyen olmadığına göre yapılan teklif miktarının makul olduğu kanısındayım. Bugün öğleden sonra aracı görecek talibi. Hayırlısı olsun. Yeni yorumlar olursa takip ederim mobilden gün içinde. Sonucu da yazarım inşallah buradan. Tekrar tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Var olun.
    üzerine koyacak imkan varsa tabiki düşünülebilir. 28 de iyi fiyat. burda önemli olan alacak olduğunuz araç. umarım gönlünüze göre iyi bir araç sahibi olursunuz. her iki tarafada hayırlı olsun şimdiden.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nurullah GÜNGÖR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar talip olan arkadaş süre istemişti ben de zaten çok ta satma meraklısı olmadığımdan işime bile gelmişti ki ilanlara falan da koymadım aracı hiç. Şimdi bu akşam yine gelip aracı incelediler ve beğendiler. Ekspertiz yapıp alın siz de rahat olun ben de dedim. Tek bir şeyi kendimce sıkıntı yaptım. Yukarıda *Hasar kaydı 2 adet fakat miktar yok diye belirtmiştim bir kaç yıl önce sorguladığımda miktar çıkmamıştı diye hatırlıyordum. Fakat bugün sorgulama yapınca birinde 1767 TL çıktı. (benden önceki sahibindeyken olan yukarıda da değişen olarak belirttiğim arka kapı değişimiyle ilgi olan) . Çok fark edecek bir durum olduğunu düşünmemekle birlikte bunun ekstra bir değer kaybına sebep bir durum olup olmadığı hakkında fikirlerinizi merak ediyorum tabi ki. Yarın bizzat alıcıya bu ayrıntıyı söyleyip ekspertize de götürmelerini teklif ederek ardından son bir pazarlık yapacağız muhtemelen. Konu ortada kalmasın diye durumu bildirmek istedim. Cevaplarınıza tavsiyelerinize ve temennilerinize müteşekkir olduğumu biliniz. Saygılar.
    Konu arabicturkish tarafından (28/05/2018 Saat 04:42 ) değiştirilmiştir.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

zaten iki tane görünen vardı. neticede görünsede görünmesede bir fiyat olacak sonuçta. tutar da abartılı bişey değilmiş. daha çok büyük meblağda çıkabilirdi.
    sırf bu nedenden dolayı fiyatta imdirim yapmayın derim. hayırlı olsun şimdiden.

Nurullah GÜNGÖR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten iki tane görünen vardı. neticede görünsede görünmesede bir fiyat olacak sonuçta. tutar da abartılı bişey değilmiş. daha çok büyük meblağda çıkabilirdi.
    sırf bu nedenden dolayı fiyatta imdirim yapmayın derim. hayırlı olsun şimdiden.
    Yarına kaldı yine. Haklısınız meblağ da abartılı olmadığından yine aynı civarda olur satış inşallah. Olmasa da sorun değil aracımdan memnunum. İlanlara bile koymadım. Hayırlıysa olsun.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Kaza yeni yapıldığında hasar miktarı hemen işlemez sadece çarpma diye çıkar. Aradan 2-3 ay geçince hasar miktarı 5664'ten görülebiliyor.

Nurullah GÜNGÖR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Doğrudur fakat bahsi geçen kaza 2010 yılında ilk sahibindeyken olan kapı değişimi yapılan kaza. Ben 2014 te arabayı satma niyetine girmiştim. Malum sitede bile paylaşmıştım 5664 sonucunu miktar yazmıyordu. Bu sefer alıcıya gösteririm diye kendimden emin bir şekilde deneyince şok oldum Bu nasıl oldu hakikaten anlamadım. Bu kadar sene sonra miktar işlenmesi garip geldi.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı arabicturkish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur fakat bahsi geçen kaza 2010 yılında ilk sahibindeyken olan kapı değişimi yapılan kaza. Ben 2014 te arabayı satma niyetine girmiştim. Malum sitede bile paylaşmıştım 5664 sonucunu miktar yazmıyordu. Bu sefer alıcıya gösteririm diye kendimden emin bir şekilde deneyince şok oldum Bu nasıl oldu hakikaten anlamadım. Bu kadar sene sonra miktar işlenmesi garip geldi.
    5664 garip bir sistem. En iyisi şase no ile birlikte kaza tarihini de girip değişen parçaların tümünü görmek lazım. 2010 yılında 3000 tl'ye onarılan bir kaza hasarı bugün 7-8000 tl'den aşağı tutmaz. Herşey gün be gün pahalanıyor.