Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: LPG tavsiye

Onur Onur
    0nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart LPG tavsiye

İyi günler 1.4 motor 77 hp fiat punto aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum. Hangi marka önerirsiniz? LPG de motor arıza lambası yanacak mı? LPG si olan arkadaşlar kaç kuruş yakmakta ve çekişten düşme var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Serkan S
    damage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: LPG tavsiye

bende t-jet var lamba yakıyor arada, ama 77'lik lerde hiç sıkıntı olmadıgını biliyorum, ne taktırsanız olur, işcilik önemli.
    benimki 25-30krş/km yakıyor. çekişten düşme hissedilir derecede değil.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı damage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende t-jet var lamba yakıyor arada, ama 77'lik lerde hiç sıkıntı olmadıgını biliyorum, ne taktırsanız olur, işcilik önemli.
    benimki 25-30krş/km yakıyor. çekişten düşme hissedilir derecede değil.
    Ayarlarınızda veya sistemde sorun olabilir. Kusursuz çalışan bir lpg sistemi arıza ışığı yakmaz. İşin ehli olan bir yere göstermeniz faydalı olabilir. Ayrıca ayarlar düzgün olunca lpg benzin performansında hissedilir değişiklik olmaz. 1.4 fire motor için uygun fiyatlı olarak atikerin fast serileri kullanılıyor. Kit seçiminden ziyade usta seçimi daha önemli. Kaliteli bir montoj ve düzgün ayar yapılmazsa çok baş ağrıtır. Kusursuz bir sistem kurulduğunda ise uzun yıllar tadından yenmez.

Serkan Tultak
    serkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı 0nur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler 1.4 motor 77 hp fiat punto aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum. Hangi marka önerirsiniz? LPG de motor arıza lambası yanacak mı? LPG si olan arkadaşlar kaç kuruş yakmakta ve çekişten düşme var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
    Merhaba; bende de 1.4 77 var... Ben Atiker Grand taktırdım (Gold da tavsiye ederim; aralarında çok fark yok. Paranıza göre ama Grand daha iyi); öyle arıza ışığı, benzin göstergesinde dolu olmasına rağmen boş gösterme durumu, çekişten düşme gibi hiçbir şey yok. Rampa yokuş fark etmeden daha önce nasılsa öyle gidiyorsunuz. Farkı anlamak çok zor.
    Yakıt tüketimine gelecek olursak, şehiriçi 100 km./25-28 TL ; şehir dışı ise 100 km. / 18-20 TL'yi de bizzat tecrübe ettim. Daha dün 650 km de (Yarı otoban, yarı bölünmüş yol ve kısmen de şehiriçi) 110 TL yakıt harcadım.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı serkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba; bende de 1.4 77 var... Ben Atiker Grand taktırdım (Gold da tavsiye ederim; aralarında çok fark yok. Paranıza göre ama Grand daha iyi); öyle arıza ışığı, benzin göstergesinde dolu olmasına rağmen boş gösterme durumu, çekişten düşme gibi hiçbir şey yok. Rampa yokuş fark etmeden daha önce nasılsa öyle gidiyorsunuz. Farkı anlamak çok zor.
    Yakıt tüketimine gelecek olursak, şehiriçi 100 km./25-28 TL ; şehir dışı ise 100 km. / 18-20 TL'yi de bizzat tecrübe ettim. Daha dün 650 km de (Yarı otoban, yarı bölünmüş yol ve kısmen de şehiriçi) 110 TL yakıt harcadım.
    değerlerin çok iyi. Allah kaza bela vermesin.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Hayırlı olsun. Bol kazançlı ve kazasız belasız sürüşler. Değerler oldukça güzel.

Serkan Tultak
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bol kazançlı ve kazasız belasız sürüşler. Değerler oldukça güzel.
    Teşekkür ederim. Benzin ile baş edemez oldum. Yaklaşık 15 gün oldu. Şuan için memnunum. Size de kazasız belasız sürüşler.

mert .
    reddi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

Serkan bey hayrılı olsun,fiyat olarak ne kadara taktırdınız?

artık gerçekten baş edilmiyor benzinle. haziran gibi taktırmayı düşünüyorum bende. bütçe olarak ancak o zamanlarda müsait olabileceğim.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Teşekkür ederim. Benzin ile baş edemez oldum. Yaklaşık 15 gün oldu. Şuan için memnunum. Size de kazasız belasız sürüşler.
    Teşekkür ederim. Yıllık 10.000 ve üzeri km. yapıp 1.4 fire motora binip 6 lira benzin parası ödemek hiç bana göre değil. İsabetli kararınızdan uzun vadede çok memnun kalacaksınız.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

2000 lira her türlü kendini amorti eder. tek seferde vereceksin ama her gaz aldığına bunu hissedersin. ve doya doya korkmadan gezersin. ne kadar sürede kendini amorti eder, ne zaman kara geçerim gibi şeylere takılmayın. taktırın kafanız rahat etsin. tabiiki imkanlar ölçüsünde. gönülisterki aynı para olsun ve benzinle gezelim ancak bunada şükür demek lazım.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 lira her türlü kendini amorti eder. tek seferde vereceksin ama her gaz aldığına bunu hissedersin. ve doya doya korkmadan gezersin. ne kadar sürede kendini amorti eder, ne zaman kara geçerim gibi şeylere takılmayın. taktırın kafanız rahat etsin. tabiiki imkanlar ölçüsünde. gönülisterki aynı para olsun ve benzinle gezelim ancak bunada şükür demek lazım.
    Benzinle lpg arasındaki makas son zamanlarda oldukça fazla açıldı. 2000 tl'yi 10.000 km.'de rahatlıkla amorti eder. Uzun vadede her türlü avantajlı. Dediğiniz gibi benzin ucuz olsa dizel kullanıcıları da dahil turbo benzinli modern otomobilleri kullanmak isteriz. Gerçek otomobil konforu kim ne derse desin turbo benzinli araçlarda. Ama ülkemiz şartlarında bu şuan mümkün değil. En azından benzin kadar konforlu olmasa da lpg avantajı, özellikle şehir içi kısa mesafe kullanımları için en iyi seçenek olarak görünüyor.

Serkan Tultak
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz

Teşekkür ederim. Yıllık 10.000 ve üzeri km. yapıp 1.4 fire motora binip 6 lira benzin parası ödemek hiç bana göre değil. İsabetli kararınızdan uzun vadede çok memnun kalacaksınız.
    Teşekkür ederim. Halimiz ne yazık ki bu oldu; başka da çaremiz yok açıkçası. Birde en son şehiriçi şehirdışı 2 bin 700 km'lik bir seyehatim oldu ve sadece 470 lira yakıt harcayınca mutlu olduğumu söylemeliyim.
    Konu serkan1065 tarafından (26/04/2018 Saat 15:09 ) değiştirilmiştir.

Serkan Tultak
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı reddi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

artık gerçekten baş edilmiyor benzinle. haziran gibi taktırmayı düşünüyorum bende. bütçe olarak ancak o zamanlarda müsait olabileceğim.
    Teşekkür ederim. Ben grand taktırdım. Tabi fiyat araca göre belirleniyor. Bizim araçlar için ortalama 1800-2000 civarıdır. Ben işim gereği karşılıklı barter üzerinden yaptırdığım için tam fiyat veremiyorum. Ancak en önemlisi işçiliktir. Bunu da Mersin de Güven Oto Lpg fazlasıyla karşılıyor. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Dahasını söyleyeyim 2 bin 700 km yol yaptım (Şehir içi, şehir dışı dahil) sadece 470 TL yakıt parası harcadım.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Teşekkür ederim. Halimiz ne yazık ki bu oldu; başka da çaremiz yok açıkçası. Birde en son şehiriçi şehirdışı 2 bin 700 km'lik bir seyehatim oldu ve sadece 470 lira yakıt harcayınca mutlu olduğumu söylemeliyim.
    Rica ederim. Ortalama 20 kuruş civarında yakıt tüketiminiz olmuş. Bu akaryakıt pahalılığında bence mükemmel bir veri. Bol kazançlı, tasarruflu, kazasız ve belasız sürüşler

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

güncel bilgi benım araç genelde uzun yol yüksek devir çevirerek yanı 120-130 bandında kullandıgım ıcın 50.000 km de subap ayarı yıne bozuldu ayar yaptırmak zorunda kaldım şu an düzeldi
    motor sarsıntılı çalışmaya başlamış çekiş azalmıştı

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncel bilgi benım araç genelde uzun yol yüksek devir çevirerek yanı 120-130 bandında kullandıgım ıcın 50.000 km de subap ayarı yıne bozuldu ayar yaptırmak zorunda kaldım şu an düzeldi
    motor sarsıntılı çalışmaya başlamış çekiş azalmıştı
    Ethem Bey, lpg'de uzun yolda yüksek devir çevirmenin subap ayarını bozması dışında bir sıkıntısı oluyor mu? Subap ayarı zaten benzinde de kullanılsa her 20-30.000 km.'de bir kontrol edilmeli diyor kullanım kitapçığında. Lpg takıldıktan 40.000 km. sonra ben de yaptırmıştım subap ayarı aracımda bariz rahatlama olmuştu. Motor sarsıntılı ve titreşimli çalışmaya başladığında subap ayarını gözden geçirmek lazım bir bilgi notu olarak buraya eklenmesi iyi oldu. Bu arada lpg ayarlarının yolda, devir ve yük durumu göz önünde bulundurularak optimum seviyede yapılması subap ayarlarının bozulma sürecini biraz daha öteleyecektir diye düşünüyorum.

Ali Dağcı
    Puntoady02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Yok
    Plaka
    31pab10

Merhabalar arkadaşlar yeni üyeyim 1 ay önce 1.4 105 bg 6 ileri vites punto mair lounge s&s modeli aldım aracım 54binde km idi şuanda 56.500 km de yakıt malumunuz çok uçtu o yüzden dün adıyaman da kendi markası olan fethi usta mgs marka tüp taktırdım şuan denemedeyim iyi yada kötü şeyleri burada paylaşacagım.herkese selamlar.

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

Ethem Bey, lpg'de uzun yolda yüksek devir çevirmenin subap ayarını bozması dışında bir sıkıntısı oluyor mu? Subap ayarı zaten benzinde de kullanılsa her 20-30.000 km.'de bir kontrol edilmeli diyor kullanım kitapçığında. Lpg takıldıktan 40.000 km. sonra ben de yaptırmıştım subap ayarı aracımda bariz rahatlama olmuştu. Motor sarsıntılı ve titreşimli çalışmaya başladığında subap ayarını gözden geçirmek lazım bir bilgi notu olarak buraya eklenmesi iyi oldu. Bu arada lpg ayarlarının yolda, devir ve yük durumu göz önünde bulundurularak optimum seviyede yapılması subap ayarlarının bozulma sürecini biraz daha öteleyecektir diye düşünüyorum.
    eğer aracınız bakımlı ise yani triger zamanında değişiyor ise uzun süreli yüksek devir çevirmenin pek zararı yok motor ömrü az devir çevirenlere göre devir sayısından dolayı daha az olması dışında sorun olmaz diye dusunuyorum kı eskı palıomu 1.4 el motor 300.000 km de hala orıjınal motor la satmıştım
    daha geçen hafta istanbul atina full otoban sadece gidiş 1200 km uzun yol hep 120 km cıvarı hızla git gel yaptım herzamanki gibi sorun yok

bu arada landirenzo kitim var lpg enjektorlerının 1 ı bozulmuş lpg enjektörü artı lpg fitresi servis 330 tl çekti fiyat malum hepsi euro ile geliyor avrupa kit düşünenlere bilgi olsun
    Konu ethemyigit tarafından (29/04/2018 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer aracınız bakımlı ise yani triger zamanında değişiyor ise uzun süreli yüksek devir çevirmenin pek zararı yok motor ömrü az devir çevirenlere göre devir sayısından dolayı daha az olması dışında sorun olmaz diye dusunuyorum kı eskı palıomu 1.4 el motor 300.000 km de hala orıjınal motor la satmıştım
    daha geçen hafta istanbul atina full otoban sadece gidiş 1200 km uzun yol hep 120 km cıvarı hızla git gel yaptım herzamanki gibi sorun yok

bu arada landirenzo kitim var lpg enjektorlerının 1 ı bozulmuş lpg enjektörü artı lpg fitresi servis 330 tl çekti fiyat malum hepsi euro ile geliyor avrupa kit düşünenlere bilgi olsun
    Bakımları zamanından önce yapılıyor o anlamda herhangi bir sorun yok. Lpg kiti 1.4 fire 77 hp için atiker fazlasıyla iş görüyor. Cevabınız için teşekkür ederim.

mert .
    reddi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı reddi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

04/05/2018 de lpg dönüşümü yaptırdim aracıma. 77 hp 1,4 dualogic vites punto evo. Daha önce de çalıştığımız ve 5-6 araçta dönüşüm yaptırdiğimiz ve sıkıntı yaşamadığımız ustamın önerisi ile AKL marka taktırdım. toplam 1.300 tl masrafımız oldu. ( Akl de Atikerin üretimiymiş tavsiye ederim sorun yaşamıyoruz bu üründe de dedi).
    şu an için her hangi bir sıkıntı yaşamadım

Sayfa 1/2 12 SonSon