Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: 2017 Punto Ncap Sonucu!!!

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Standart Cevap: 2017 Punto Ncap Sonucu!!!

67 km/h da araç güvenliği bu ise yüksek hızlarda olacakları sen düşün...Bu arada neden Sıfır yıldızı savunuyorsunuz onu anlamıyorum..

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    67 km/h da araç güvenliği bu ise yüksek hızlarda olacakları sen düşün...Bu arada neden Sıfır yıldızı savunuyorsunuz onu anlamıyorum..
    Cemil Bey sıfır yıldızı savunmuyorum ama altımızdaki araçta bir şahin vs. değil iki kere hafif kazada da bunu fark ettim arkamdan patlatanlar misal. Ncap testleri ister punto ister volvo ister bmw ister mersedes ister vw hepsi ama hepsi 67 k. de yapılıyor. Hepside o yüksek hızlarda aynı akıbete uğruyor zaten. Ben trafikte hızı seven biri değilim ki kendi aracımda çok nadir 130 km. üstüne çıkarım ama altımda bir bmw 5 serisi olsa bile yüksek hız deli cesareti zaten o tork o beygir olabilir arabada ama abs ebd esp otononom algılayıcı dışında ki yüksek hızlarda adaptif sürüş devre dışı kalır manuelde gidersin o D ve E sınıfı araçlar bile 40m. daha az bir mesafede durabilmeyi ve çarpma esnasında ekstra bir güvenlik sağlayabilir mi?
    Burada ben zaten Fiat'ı suçluyorum sen kalk 13 senedir modeli şaseyi satışta tut birde 2005 5* alan testteki model perde hava yastğı vs. var 2017 0* da yok adama gülerler sen bugün 2018 punto alayım desen tek motor seçenekli donanımı standart hatta sıfıra inmiş satarsan olacağı buydu zaten. Ama şuda bir gerçek peki madem 0 çeken bir araç neden aynı kurum tarafından bir zamanlar 5* veriliyor. Bir soru daha o zaman siz Ncap kurumu olarak 2005 yılı testinizi hata mı olarak görüyorsunuz peki o yılın faklı marka modelleri hangi durumda? Onların artısı tabii ki güncellenmiş yeni tasarımları her yönüyle.

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Çağatay kardeşim Şöyleki,Ozamanın teknolojisi ile şimdiki teknoloji arasında tahmin edersinki uçurum var..Düşün 13 yıl önceki cep telefonu pc veya tv ler ile şimdikiler arasındaki farkı!Elektirikli otolar çıktı motorlar gelişti andorid sistemi araçlara girdi bu süreçte...Şimdi illaki Ncap kriterleride ona göre değişecektir...Zamana göre kriterler değişebilir..Herzaman kriterlerin ileri gitmesi normaldir..Araçların gelişimi sadece hızlanma ve rahatlık üzerine geliştirilmiyor..İç ve dış güvenlik(yayalar için)devamlı geliştiriliyor..Neyse tartışma konusu olarak bunları yazmıyorum yanlış anlama kardeşim..Tabiki fikirlerimizi burda sunacağız ki en doğruyu bulalım..Saygılar..

Salih BERBEROĞLU
    Salih berberoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 VOL 58
    Edilen teşekkür: 3

Bak bak ukala terbiyesisin lafina bak. " Çok taktir ettikleri FIAT'in sıfır yıldızlı başarısını alkışlayabilirler " herkesi kendisi gibi godaman sanıyor herhalde. Fiat düşmanı ilan etmişlermiş falan filan. Kalkıp sormazlar mı adama şuan yaptığın ne senin diye. Şu şahısa prim yaptırmanın bence lüzumu yok. Durum ortada ncap 2005 te 5* verilen arabada aynı 2017 de 0 çeken arabalarda ayni. Kusura bakmasınlar param olsa 5 yıldızlı 200.000 € arabaya binerdim.

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Kimse 0 yıldızı savunmuyor. Sadece teknoloji tarihi ile piyasaya giren aracı günümüz modelleri ve kriterleri ile değelendirmek. O zaman 1960 model mersedes E serisi bir aracı alalım 2017 versiyonu ile test edelim. Nasılsa sonuç açık 0 yıldız. Bu sefer mercedes sınıfta kalmış mı oluyor.
    Ayrıca zaten paramız olsa zengin olsan Fiat Punto ya binmez gideriz 300.000 TL lik araçlara bineriz.
    Bu vergi sistemi kalmadığı sürece 1.3 motor altı araçtan devam etmek zorundayım. Nokta.

Cemil Şen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Test aracı 2006 model değil..iki nokta üst üste:

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Güvenlik ekipmanlarının donanım seviyesine göre azalmaması lazımdı. Fiat kendi ayağına sıktı.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı Hmetin11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aydınhakan size hic katılmıyorum.Fiat koyacaktı 2018 Punto 1.3Mjet 75-95 bir de makyaj yapacaktı.Peynir ekmek gibi satardı.Ayrıca insanlar 20.000TL ucuza Egea yerine Punto ya binerdi.Bir de paket koyacaktı pop,popstar,Lounge,Lounge Plus diye isteyen dolu isteyen bos alacaktı.Linea devam ederken Punto nun Dizelinin kaldırılması cok buyuk hata bence...

Ayrıca Bu Ncap vb kuruluslar acaba LPG aracları arkadan yandan 100-120Km hızla test ediyor mu?Patlayan,yanan arac oluyor mu? Neymis efendim cocukların boynu kırılmıs,elektronik sistemler azmıs Otur Sıfır Yıldız, kaportası gocen 20 yıllık motorlu LPG li 110000 TL lik Civic 5 yıldız hadi ya...
    Benim gozumde hic onemi yok.Kaporta kagıt gibi dagılsaydı tamam yok elektronik sistem eksikmis yok yolcunun boynu kırılmıs, LPG araca arkadan 120 KM hızla kamyon carpsa o daha mı guvenli?

Gercekten tum samimiyetimle bu testleri merak ediyorum.Koysun Fabrika LPG li Civic vursun onden yandan arkadan, Hyundai Ayten (i10) koysun vursun bu araclar patlamaz ya da yanmazsa Punto dan saglam desin.Yok patlarsa bunlara ne verecek -5 mi?Fabrikasyon LPG li araclardan bahsediyorum.

hüseyin bey bana katılmadığınızı söylemissiniz ama aslında benimle aynı şeyi söylüyoruz. ben zamanında 2 yıl punto kullanmış ve puntoyu artı / eksi yönleriyle çok iyi bilen biri olarak puntoyu değil fiatı eleştiriyorum. siz puntonun geliştirilmemesinden yakınmışsınız bende aynı şeyi söyledim zaten. elektronik donanımlara gelince bir araca 2018 yılında güvenlik olarak abs+2 hava yastığı koymak ayıptır. ben fiatı yıllarca üzerinden ekmek yediği puntoyu geliştirmeyip aksine 2006 yılındaki puntodaki donanımı bile koymayacak kadar üzerinden çalıp adını lekelediği için eleştiriyorum.
    bu arada linea'nın üretimi geçtiğimiz günlerde tamamen sonlandırıldı...
    Konu aydinhakan tarafından (07/01/2018 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

9. 10/01/2018, 01:42

Sebep
    LPG tankları araçların 120-130km kaza esnasında alacağı darbeden daha fazlasına maruz bırakılır üretim esnasında. Hatta sadec

Furkan ERHAN
    FnERHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı Hmetin11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aydınhakan size hic katılmıyorum.Fiat koyacaktı 2018 Punto 1.3Mjet 75-95 bir de makyaj yapacaktı.Peynir ekmek gibi satardı.Ayrıca insanlar 20.000TL ucuza Egea yerine Punto ya binerdi.Bir de paket koyacaktı pop,popstar,Lounge,Lounge Plus diye isteyen dolu isteyen bos alacaktı.Linea devam ederken Punto nun Dizelinin kaldırılması cok buyuk hata bence...

Ayrıca Bu Ncap vb kuruluslar acaba LPG aracları arkadan yandan 100-120Km hızla test ediyor mu?Patlayan,yanan arac oluyor mu? Neymis efendim cocukların boynu kırılmıs,elektronik sistemler azmıs Otur Sıfır Yıldız, kaportası gocen 20 yıllık motorlu LPG li 110000 TL lik Civic 5 yıldız hadi ya...
    Benim gozumde hic onemi yok.Kaporta kagıt gibi dagılsaydı tamam yok elektronik sistem eksikmis yok yolcunun boynu kırılmıs, LPG araca arkadan 120 KM hızla kamyon carpsa o daha mı guvenli?

Gercekten tum samimiyetimle bu testleri merak ediyorum.Koysun Fabrika LPG li Civic vursun onden yandan arkadan, Hyundai Ayten (i10) koysun vursun bu araclar patlamaz ya da yanmazsa Punto dan saglam desin.Yok patlarsa bunlara ne verecek -5 mi?Fabrikasyon LPG li araclardan bahsediyorum.

LPG tankları araçların 120-130km kaza esnasında alacağı darbeden daha fazlasına maruz bırakılır üretim esnasında. Hatta sadece basınç testleri yapmakla kalmazlar, yakma, patlatma gibi ekstra testlere tabi tutulurlar. Bu nedenle araç üreticilerinin tekrar test gerekmediğini düşündüklerini söyleyebiliriz. 3 sene önce üniversite 3teyken hocamız derse gazete küpürü getirmişti. Küpür aynen şöyle: LPGli araba patladı. Bunda ne var diyebilirsin ancak; koydukları fotoğraf dalga geçilecek nitelikteydi. LPG tankı aracın nerdeyse şöför koltuğuna kadar ileriye doğru gitmiş, yani arabanın arkası pert olmuş komple dağılmış ancak; LPG tankı sadece ortadan hafif bir şekilde yamulmuş ancak bu yamulmaya rağmen sızıntıya sebep olmamıştı. Yani koydukları fotoğrafta aracın tek sağlam kalan parçası tanktı.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12