Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2017 Punto Ncap Sonucu!!!

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Bilgilendirme Konusu 2017 Punto Ncap Sonucu!!!

https://www.euroncap.com/tr/results/FIAT/Punto/29849

2005 yilinda 5 yildiz alan punto 2017 de yildizsiz kalmistir.

2. Bu mesajı için 3 kişi halilimo'ye teşekkür etti:

deniz deniz
    bluetoothpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Standart Cevap: 2017 Punto Ncap Sonucu!!!

o zaman benim 2011 punto evo da şuan yıldızsız.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.euroncap.com/tr/results/FIAT/Punto/29849

2005 yilinda 5 yildiz alan punto 2017 de yildizsiz kalmistir.
    2005 yılından bugüne ağırlaştırılan ncap test şartları karşısında puntolarımızın durumu Allah kaza bela vermesin test ve sağlamlık da bir yere kadar.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Bilgilendirme Konusu Cevap: 2017 Punto Ncap Sonucu!!!

Videoda şaside falan içeriye etki eden bir oynama gözükmüyor. Acaba yeni güvenlik sistemlerini baz alarak mı yıldızsız kaldı. Çok ilginç
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

iki yıl punto kullanmış biri olarak sıfır yıldızı görünce açıkçası şok oldum. aslında A sütunu ve tavanda hiç bükülme yok hatta siyah puntonun ön camı bile çatlamamış. bu açıdan puntonun sıfır yıldız alan diğer araçlarla aynı kefeye konulması biraz acımasızca olmuş. yinede günümüzde 2006 yılındaki puntonun üstüne hiçbir şey koymayan hatta daha çalan 2 hava yastıklı ESP'si bile olmayan bomboş arabalar yapan Fiat'a güzel bir ders oldu bu test. muhtemelen bu test sonuçlarından sonra punto adının lekelenmesi yüzünden tarihe karışır. kısacası punto için üzüldüm ama çağın gerisinde ve ticari kaygılarla insan güvenliğini hiçe sayan Fiat a güzel bir tokat oldu bu... iyi ki Euro ncap gibi kurumlar var yoksa punto daha 10 yıl satardı ülkemizde

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Testin kriterleri degistiginden boyle sonuc cikiyor. Test elektronik guvenlik sistemlerini onem verdiginden yildizsiz kaldik. Ama carpmalara bakarsaniz oldukca dayanakli gorunuyor. Sasesinde orasinda burasinda oynama yok. Bu sonucla kotu bir nam yaptik. Heryerde gomuyorlar puntoya yazik oldu.
    Konu halilimo tarafından (14/12/2017 Saat 00:22 ) değiştirilmiştir.

kenan aslan
    Ashelkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Daha bu sabah öğrendim punto evo su olan bir arkadaş söyledi. Duyunca çok şaşırdım trol haberdir diye düşündüm ama gerçekmiş.Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi çarpışma testlerinde çok kötü bir durum göremedim ben acaba Güvenlik sistemleri zayıf hatta sıfır denecek kadar ne eksik var.Ayrıca arkadaş arabasını satacağını güvensiz bir araca hem binilmeyeceğini hemde ileride fiyatının düşüp araçtan zarar edeceğini falan söyledi.Sizcede aracın fiyatında faiş bir düşüş yaşanır mı ?

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Punto nun fiyatı kolay kolay bu testlere bakarak Düşmez. Testlerin çoğu son çıkan güvenlik önlemleri ve şartların dahada ağırlaştırılmasi nedeni ile punto sınıfta kalıyor.

Diğer bir konuda uzun zamandır üretimde olan puntonun fiat tarafından geliştirilmemesidir. İç ve dışta görsel değişiklik hariç kaporta şase güvenlik düzeyi hep aynı ilave edilen yok standart olan sürücü ve yolcu hava yastığı

Egea bile testlerde düşük aldı ama satış rekorları kırıyor. Şu an araç piyasasında güvenlik ten çok yakıt onemseniyor.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Yeni kriterlerde opsiyonel güvnlik ekipmanlarının olup olmadığı da etki ediyor. Malum Punto bitti, hiçbir ekstra opsiyonel güvenlik teçhizatı yok, yan havayastıkları(ön arka koltuk yandan çarpma puanlarını çok etkilemiş) , ESP vb. Yeni çocuk koltuğu teknolojisine uygun değil (i-size yok 7+8 15 puan ordan eksin)

Punto 0 yıldız, Önden 12puan, yandan 6.7 puan, koltuk testi: 0,8 , Ek güvenlik ekipmanları:%0, arka koltuk:12 arka koltuk yandan:5
    Çocuk koltuğu bağlantısı teknolojisi açısından:0+4.3
    Fiesta 5 yıldız, Önden 15puan,yandan 15.5 puan, koltuk testi: 2,7, Ek güvenlik ekipmanları:%60 arka koltuk:14 arka koltuk yandan:8
    Çocuk koltuğu bağlantısı açısından:7+12
    C3 4 yıldız, Önden 15puan,yandan 15.5 puan, koltuk testi: 2,7 ,Ek güvenlik ekipmanları:%58 arka koltuk:14 arka koltuk yandan:8
    Çocuk koltuğu bağlantısı açısından:7+12

Sadece bu yazdıklarımın Toplamı:
    Punto 40
    Fiesta 74
    C3 74

Sadece perde hava yastığının test aracında olmaması bile 8+3 puan kaybettirmiş (1 yıldız burdan)
    Bunun dışında i-size muhabbetinden 15 puan kaybetmiş (2 yıldız da bu puandan kaybetse, ufak tefek derken yıldız kalmamış)

Bu arada puntoda emniyet kemeri ikazı olmasına rağmen 0 puan verilmiş, diğerlerine 3 er puan verilmiş
    Hız limitleme olmadığı için vs gibi 3-5 derken epeyce puan kaybı var.

************************************************** **********************************************
    Puanları çok yakın olmasına rağmen C3 ve fiestanın yıldız farkı var.
    Büyük ihtimalle 1 yıldız almak için bir eşik değer var ve o eşikten sonra yıldızlar arasında çok puan farkı yok diye düşünüyorum.

kenan aslan
    Ashelkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

AEB (Otonom fren sistemi) ' nin olmaması güvenlikten sıfır almasına en güçlü sebeb diye okudum.Hatta avrupada 2017 yılı geçerli olmak kaydıyla zorunlu tutuluyormuş.Sonuç itibari ile Fiatın bu sistemi araçlarına entegre etmemesi güvenlik açısından en büyük sorun olarak görünüyor.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bu test haberleri yayılırsa şahsen fiyatının düşeceğini düşünüyorum..Açıkçası benimde haberim yoktu bu yıldız olayından...Daha önce 2006 puntom vardı..Genelde kaportası bana kalın gelirdi özellkle tavanı silerken..Ama 2010 evoda durum böyle değildi..Tavanı silerken hafif bastırmamda bile tavan esniyordu...Belkide bana öyle geldi bilmiyorum ama kaportanında inceltilerek kalitesinin düşürüldüğünü düşünüyorum..Ucuza imal etmek için kaliteden ödün verilmesi çok kötü bir durum..

Kahraman Poyraz
    Kahraman5222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

2 ay oldu punto alalı gayet hoşuma gidiyor, fakat çok hassas ve nazik kullanım dışında çıt kırılıp bozulacak gibi geliyor bana
    Özellikler ve kafaya taktığım 2 kötü yanı var. birinci ses gelen yeri bulamıyorsun, 2'cisi vites geçişleri berbat, baskı balata ve rulman seti değiştiği halde...
    Konu Kahraman5222 tarafından (14/12/2017 Saat 12:41 ) değiştirilmiştir.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Punto hatta fiat maalesef eski kaldi hicbir gelistirme yapmadi diger modellerde de guvenlik uzerine ancak ncap ulkemize uyumlu degil 2017 itibari ile 5 yildiz olan arac herhalde 100 bin ustu meblalarda permium veya orta ust segment burda benim su sorum var madem boyle idi de ayni kurum neden 2005 yilinda 5 yildiz verdi? Aslinda fiat da madem kistin sifirladin bombos donimlari puntoyu hala satayim dersen tek motor be donanim secenegiyle olacagi buydu.

LG-H815 cihazımdan gönderildi

Huseyin Metin
    Hmetin11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 26

Aydınhakan size hic katılmıyorum.Fiat koyacaktı 2018 Punto 1.3Mjet 75-95 bir de makyaj yapacaktı.Peynir ekmek gibi satardı.Ayrıca insanlar 20.000TL ucuza Egea yerine Punto ya binerdi.Bir de paket koyacaktı pop,popstar,Lounge,Lounge Plus diye isteyen dolu isteyen bos alacaktı.Linea devam ederken Punto nun Dizelinin kaldırılması cok buyuk hata bence...

Ayrıca Bu Ncap vb kuruluslar acaba LPG aracları arkadan yandan 100-120Km hızla test ediyor mu?Patlayan,yanan arac oluyor mu? Neymis efendim cocukların boynu kırılmıs,elektronik sistemler azmıs Otur Sıfır Yıldız, kaportası gocen 20 yıllık motorlu LPG li 110000 TL lik Civic 5 yıldız hadi ya...
    Benim gozumde hic onemi yok.Kaporta kagıt gibi dagılsaydı tamam yok elektronik sistem eksikmis yok yolcunun boynu kırılmıs, LPG araca arkadan 120 KM hızla kamyon carpsa o daha mı guvenli?

Gercekten tum samimiyetimle bu testleri merak ediyorum.Koysun Fabrika LPG li Civic vursun onden yandan arkadan, Hyundai Ayten (i10) koysun vursun bu araclar patlamaz ya da yanmazsa Punto dan saglam desin.Yok patlarsa bunlara ne verecek -5 mi?Fabrikasyon LPG li araclardan bahsediyorum.

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

2005 model bir arabadan beklenti nedir anlamıyorum. Sanki o yıldaki rakipleri teste sokulsa sonuç daha iyi olacak böyle objektiflik olmaz. O yıllardaki Clio fiesta corsa fabia polo ibiza sanki bu testten beş Yıldız alacaktı. Valla şöyle bakıyorum benim yavruya vergisi az yakıyı az parçası ucuz servisi uygun daha ne olsun. Cebimden ne kadar az para çıkarsa o kadar mutluyum. Hepinize kazasız belasız sürüşler

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Fiyatı neden düşsün. Bugün şahin, broadway, spring vs. araçlar ncaptan 5 yıldız aldıkları için mi alınıp satılıyor fiyatları artarak devam ediyor. Piyasada her malın alıcısı ve satıı-cısı olur ncap sonuçları ufak bir azınlığın baz aldığı kriter olduğu için bizim memlekette bu durum piyasayı etkilemez.

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı EMRE ALTINOK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adamda tam bir fiat dusmani daha onceki videolarinada baktim napalim arkadas bizde ev parasina alman arabasi alacak para yok.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bu testler bu araçları alın veya almayın diye yapılmıyor..Tabiki bütçenize göre alıcaksınız..Ama ne aldığınızı bilin ve ona göre hareket edin..Bazıları bu araçlar ile hangi hızlara çıktıklarını biliyoruz..Araca güvenipte o hızlara çıkmayın..Fiat ta bu testlerden sonra satışlarını düşmesini istemiyorsa 13 yıldır değiştirmediği güvenlik sistemini biraz geliştirsin..Bu test sonuçları yayılırsa bizim için daha iyi olur..

Çağatay Koçak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu testler bu araçları alın veya almayın diye yapılmıyor..Tabiki bütçenize göre alıcaksınız..Ama ne aldığınızı bilin ve ona göre hareket edin..Bazıları bu araçlar ile hangi hızlara çıktıklarını biliyoruz..Araca güvenipte o hızlara çıkmayın..Fiat ta bu testlerden sonra satışlarını düşmesini istemiyorsa 13 yıldır değiştirmediği güvenlik sistemini biraz geliştirsin..Bu test sonuçları yayılırsa bizim için daha iyi olur..
    Amerikada bir trafik kazasi olur suren adam vefat eder esi Amerikadaki meshur firmalara acilan davalardan Volvoya hemen dava acar esim guvenli bilinen aracta oldu diye. Volvodan aciklama su biz butun guvenlik tasarimlarimizi yasal hiz ve tarafik kurallari cercevesinde yapariz. Ncap ve bu gibi testler 67 km. Hizda yapiliyor birde low testler var bunlarda 50 ve 20 km. Hizlarda. Tabii Volvo davayi kazandi. Full 5 yizdiz ceken aracta 120 km. Hizlardan sonra guvenli degil ki youtube da 200 km. Hizla carpma testi var. Bu arada testler 67 km. Hizda yapilmasinin sebebi istatistiksel ortalama carpma hizi.

Sayfa 1/2 12 SonSon