7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: İvedi olarak yardım çağrısıdır.

Ahmet Bey
    alchol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart İvedi olarak yardım çağrısıdır.

1.3 grande multijet, 2011 punto almayı düşünüyorum. 140 bin km. civarı.

1) airbag çatlaması kronik mi, kesin meydana geliyor mu?

2) dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. Araba temiz değişen yok. lokal boya var sadece ön çamurlukta.

3) 1.3 granda multijet, active, dynamic ve pop arasındaki farklar neler kısaca.

4) ağır bakım triger vs. kaç km'de yapılır.

teşekkür ederim cevaplayanlar için.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Standart Cevap: ivedi olarak yardım çağrısıdır.

!!! Öncelikli olarak kendini tanıtırsan seviniriz !!!

1- evet kroniktir ama her arabada olacak diye bir kaide yok.

2- dikkat etmen gereken bence en önemli şey bakımları düzenli mi? multijet de bakım candır. ayrıca 120 bin ağır bakımında neler yapılmış? kesinlikle düzgün bir exper yaptır derim çünkü km biraz yukarıda. birde kesinlikle city modu arızası olmuş mu ve direksiyon kutusu değişmiş mi? city modu açtığında herhangi bir ses geliyor mu? direksiyon sarmalında da arıza var mı kontrol etmek için tuşlar tam çalışıyor mu?

3- sen grande punto alacağın için active-dynamic-emotion yada fun olabilir. pop yeni puntolarda olan bir donanım yani grande yi ilgilendirmiyor diye biliyorum. active en baz donanım 2 airbag abs klima yol bilgisayarı o kadar diyebiliriz. dynamic yanında alınan pakete göre değişse de genel olarak 4 airbag 4 cam otomatik abs digital klima var. paket alıonmışsa esp-asr , yokuş kalkış desteği panoramik cam tavan gibi özellikle eklenmiş olabilir. emotion dynamiclere eklenen paketlerin hepsi + dynamic özelliklerin olduğu panoramik cam tavan hariç full olan paket. fun da sonrada ortaya çıkan bir paket . bazı tampon ekleri ve jant değişik ama bence en büyük eksisi manuel klima olması. onun dışında duruşunu çok beğendiğim bir paketli grandedir.

4-ağır bakımlar 60 binde birdir. trigier olayında zincir olduğu için gönlünü ferah tut. 160 binde değişiyor diye biliyorum. ama arabanın kullanım dozuna göre daha erken değişebilir. genel bakımları 10 binde birdir ama tavsiye niteliğinde kabul edersen ben olsam özellikle hava filtresini 5 binde bir değiştiririm. taksiciler ile konuşmalarımızda da kendileri yağı da 5 binde değiştirdiklerinden bahsetmişlerdi. multijet de bakım gerçekten çok önemlidir. bakım tam olursa 1 milyona kadar yolu olan gerçekten çoooook sağlam bir motor.

dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım eksik ve yanlışlarımı değerli forum üyesi arkadaşlar mutlaka tamamlayacak yada bildirecektir. iyi akşamlar..
    Konu tayfux tarafından (30/10/2017 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.

Atıf Özdemir
    atifcanozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41
    Edilen teşekkür: 46

1- airbag çatlaması her araçta olmayabilir. Kesin olacak diye bir kaide yok 2011 model yeni sayılır.
    2- motor aksamını ve kabortasını detaylı olarak kontrol ettir
    3- Active baz model , Dynamic dolu model diye biliyorum Pop farkı nedir bilmiyorum
    4- Kullanma Kılavuzunda sanırım 160.000 km diyor ben 160.000 de değiştirdim zinciri. Yine 160.000 de baskı balata değişimi de yapsan iyi olur eğer hiç yapılmadıysa. Carbon Clean yaptırman faydalı olacaktır.

FATİH YİĞİT
    fatihba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

1) airbag çatlaması kronik mi, kesin meydana geliyor mu? aynı araçtan bende de var, model yılı 2012 göğüste herhangi bir çatlama yok. 51 binde araç.

2) dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. Araba temiz değişen yok. lokal boya var sadece ön çamurlukta. lokal boya normal çok kafaya takmamak lazım ama en iyisi almadan önce bi expere sok.

3) 1.3 granda multijet, active, dynamic ve pop arasındaki farklar neler kısaca. benimki active, ben sana olmayanları söyleyeyim. kapı üstü tutamaç yok, torpidoda ve bagajda aydınlatma yok. klima analog.

4) ağır bakım triger vs. kaç km'de yapılır. benim bildiğim de arkadaşın bahsettiği gibi multijetler 150 binden sonra 160-170 civarları bakıma giriyor.

Ahmet Bey
    alchol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: İvedi olarak yardım çağrısıdır.

Bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim. Aracı aldım. Forumdan zaman zaman faydalanırım. Tecrübelerimi de paylaşırım.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı fatihba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) airbag çatlaması kronik mi, kesin meydana geliyor mu? aynı araçtan bende de var, model yılı 2012 göğüste herhangi bir çatlama yok. 51 binde araç.

2) dikkat etmem gereken hususlar nelerdir. Araba temiz değişen yok. lokal boya var sadece ön çamurlukta. lokal boya normal çok kafaya takmamak lazım ama en iyisi almadan önce bi expere sok.

3) 1.3 granda multijet, active, dynamic ve pop arasındaki farklar neler kısaca. benimki active, ben sana olmayanları söyleyeyim. kapı üstü tutamaç yok, torpidoda ve bagajda aydınlatma yok. klima analog.

4) ağır bakım triger vs. kaç km'de yapılır. benim bildiğim de arkadaşın bahsettiği gibi multijetler 150 binden sonra 160-170 civarları bakıma giriyor.
    Airbag çatlamasını önlemek için aracı direk güneş ışığına maruz bırakmayın. Bir de torpido temizliği için torpido sütü vs. kimyasalları kullanmamaya özen gösterin. Torpidolar sert plastikten imal edildiği için özen gösterilmediği takdirde çatlama eğilimi çok yüksek. Triger bakımı zincirden şıkırtı gelmeye başladığı zaman yapılır. Ortalama km. olarak 160.000 veriliyor ancak daha erken km.de şıkırtı duyulursa değişim gerekir.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: İvedi olarak yardım çağrısıdır.

Alıntı alchol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim. Aracı aldım. Forumdan zaman zaman faydalanırım. Tecrübelerimi de paylaşırım.
    Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız.