12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Punto Alımı Konusunda Tavsiye

Kubilay Akça
    kubilayakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Alımı Konusunda Tavsiye

Merhaba arkadaşlar,
    Ben Istanbuldan Kubilay.

işe gidip gelmek için bir arabaya ihtiyacım var ve Punto almayı düşünüyorum. Özellikle 2012-2013 model multijet 95HP dynamic modelleri gözüme kestirmiş durumdayım. Size bu noktada 2 sorum olacak.
    1- 2012-2013 modellerde genelde dualogic araçlar satılık. Manuel bulmak zor. Bu modellerdeki dualogic'lere guvenebilir miyim? Ileride başıma sıkıntı açar mı?
    2 - Sizce bu bahsettiğim model araçların makul fiyatları nedir? Çünkü fiyatlar oldukça değişken. Örneğin 2013 full+full+skydome'lu bir araçın max fiyatı ne olabilir?

Çok teşekkürler.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: Punto Alımı Konusunda Tavsiye

Fiyat hakkında bilgim yok fakat duologic konusunda temkinli davranmak lazım. 3 yılı aşkın süredir bu forumdayım duologicten memnun olan da var problem yaşayan da. Manuel veya otomatik olsun alacağınız araçta city direksiyon arızası ve torpidoda airbag kısmında şişme veya çatlama olup olmamasına özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederim. İyi alış verişler dilerim şimdiden.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

dualogic şanzımanı kullanana değil arıza yapana sorun derim dert yaşayan canından beziyor masrafı dudak uçuklatıyor

bunun dışında net bir fiyat bilgim yok lakin skydome veya dualogic olunca fiyatlar uçuyor
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

evo 95 lik diyorsanız manuelleri zaten yok. manuel bir tane yanlışlıkla geldi ülkemize. hatta arkadaş da 75 lik biliyordu aracını. bir ara sitemize takılıyordu şimdi ne yaptı bilmiyorum. 95 liklerin hepsi otomatik.. yarı otomatik sistemin çok sağlıklı olmadığına hemen hemen herkes katılır ama artık piyasada çift kavrama yarı otomatik lerde mevcut.. fiat maalesef kullanmıyor diye biliyorum..

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

2013 ve sonrası punto lounge s7 serisi 1.3 multijet tavsiye ederim. Tabi arkadaşların söylediği ayrıntılar yine gecerli.

t tt
    arpadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 32

punto alma abicim. durduk yere, senin hiçbir kusurun yokken yolcu tarafı airbag'i çatlayan açılan araba alınır mı?

Ahmet Karaoglan
    Athumbeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    1.3 grande punto
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı arpadan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    punto alma abicim. durduk yere, senin hiçbir kusurun yokken yolcu tarafı airbag'i çatlayan açılan araba alınır mı?
    Bende 2007 mevcut. Gayet memnunum. Hic aklimda yokken aldim. Arac o kadar guzel ki. Puntomun hergun baska yerine asik oluyorum. Hic korkma kardesim sen al punto. Peugeot citroen bunlara para verilecegine al puntoyu keyfine bak

FATİH YİĞİT
    fatihba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

1 yıldır 1.3 multijet 75 beygir 2012 grande punto kullanıcısı olarak tecrübelerimi aktarayım fikrin olsun.

öncelikle arabaya çok biniyorsan, bütçen bu civarlardaysa ve yakıt tasarrufu senin için önemliyse kesinlikle alabilirsin. Performansı seni tatmin eder ve yakıtı da özellikle sakin kullanırsan inanılmaz tasarrufludur.

arabanın sürüşünün de genel olarak rahat olduğunu söyleyebilirim, keyifli de bir sürüşü var.

içine ses alma konusuna gelirsek eğer bana kalırsa emsallerine göre daha az ses aldığını düşünüyorum.

şahsen benim için yaşı az, yakıtı az, spor görünümlü, dizel, emsallerine göre daha geniş, hatchback en iyi tercih.

ama ben genel olarak fiattan soğudum, bir daha fiat otomobil asla ve asla almayı düşünmem, bunun en büyük sebebi ise; fiat gibi bir firma ve 2012 model arabasında bagaj ışığı, torpido ışığı, tavan tutamaçları yok. tavan tutamaçları şoför kapısında olmaz anlarım, hadi arka koltukta olmaz anlarım da ön yolcu koltuğunda bile yok. Bu kadar aciz bi firmamısın da kaç milyarlık arabaya 2 tane tutamaç ya da adı herneyse koymuyorsun.

eğer dizel alacaksan bu koşullarda alınabilecek bence en iyi araba. benzinli alacağım diyorsan bence farklı alternatiflere yönelebilirsin.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı fatihba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 yıldır 1.3 multijet 75 beygir 2012 grande punto kullanıcısı olarak tecrübelerimi aktarayım fikrin olsun.

öncelikle arabaya çok biniyorsan, bütçen bu civarlardaysa ve yakıt tasarrufu senin için önemliyse kesinlikle alabilirsin. Performansı seni tatmin eder ve yakıtı da özellikle sakin kullanırsan inanılmaz tasarrufludur.

arabanın sürüşünün de genel olarak rahat olduğunu söyleyebilirim, keyifli de bir sürüşü var.

içine ses alma konusuna gelirsek eğer bana kalırsa emsallerine göre daha az ses aldığını düşünüyorum.

şahsen benim için yaşı az, yakıtı az, spor görünümlü, dizel, emsallerine göre daha geniş, hatchback en iyi tercih.

ama ben genel olarak fiattan soğudum, bir daha fiat otomobil asla ve asla almayı düşünmem, bunun en büyük sebebi ise; fiat gibi bir firma ve 2012 model arabasında bagaj ışığı, torpido ışığı, tavan tutamaçları yok. tavan tutamaçları şoför kapısında olmaz anlarım, hadi arka koltukta olmaz anlarım da ön yolcu koltuğunda bile yok. Bu kadar aciz bi firmamısın da kaç milyarlık arabaya 2 tane tutamaç ya da adı herneyse koymuyorsun.

eğer dizel alacaksan bu koşullarda alınabilecek bence en iyi araba. benzinli alacağım diyorsan bence farklı alternatiflere yönelebilirsin.
    Fatih bey, benim araç 2013 lounge s7 modeli sizin yok diye saydıklarınızın hepsi var sadece şöför tarafında tavan tutamacı yok. Hatta daha önce 2007 grande punto dynamic vardı ondada şöför tutamacı haricinde diğerleri vardı . anladığım kadarıyla aracınız active modeli belki o yüzden olmaya bilir ama bence de sadece bu gibi donanımlar farklık yaratmak için kullanılmamalı,bu donanımların çoktan standart olması gerek ti bence.
    Konu ORS15 tarafından (05/10/2017 Saat 10:49 ) değiştirilmiştir.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Dynamic versiyonlarda arka tavan lambası hariç tutamçar bagaj lambası vesayre var.

2013 long 1.3 95 bg skydome beyaz bulursanız hiç kaçırmayın derim ama piyasada nadir beyaz olarak. Otomatik vitese yaklaşmayın derim.

FATİH YİĞİT
    fatihba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih bey, benim araç 2013 lounge s7 modeli sizin yok diye saydıklarınızın hepsi var sadece şöför tarafında tavan tutamacı yok. Hatta daha önce 2007 grande punto dynamic vardı ondada şöför tutamacı haricinde diğerleri vardı . anladığım kadarıyla aracınız active modeli belki o yüzden olmaya bilir ama bence de sadece bu gibi donanımlar farklık yaratmak için kullanılmamalı,bu donanımların çoktan standart olması gerek ti bence.
    Yani donanımsal olarak üst modellere çıktıkça muhakkak vardır ama bagaj lambası ve yolcu tutamaçlarının standart olmaması kadar saçma bir şey yok. Benim bundan önceki aracım 2004 model citroen c3 tü ve c3 ün de dolusu değildi o araçta olanların yarısı bu 2012 model bu arabada yok. bilmiyorum ama cidden fiattan şirket olarak soğudum.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı fatihba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani donanımsal olarak üst modellere çıktıkça muhakkak vardır ama bagaj lambası ve yolcu tutamaçlarının standart olmaması kadar saçma bir şey yok. Benim bundan önceki aracım 2004 model citroen c3 tü ve c3 ün de dolusu değildi o araçta olanların yarısı bu 2012 model bu arabada yok. bilmiyorum ama cidden fiattan şirket olarak soğudum.
    hocam öyle düşünecek olursak bizde yıllar önce babamın şahini vardı torpidosunda lamba vardı bizim puntoların en babasında yok o lamba

şimdi mantık olarak düşünülürse haklısınız da bi markanın o tutamacı ve lambayı koyması gerekirdi ama bi lambadan ve tutamaçtan kaçmış ama mesela 2006 modelinin en boşuna direksiyon derinlik ayarı koltuk yükseklik ayarı elektrikli ayna gibi şeyler koyulmuş
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic