Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Egea,Civic,Focus ???

Kadir Yaman
    kormoran37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp
    Edilen teşekkür: 5

Standart Egea,Civic,Focus ???

arkadaslar merhaba severek bindigim linea mi sattim su an arastirmadayim 70.000 gibi bi butcem var. oncelik olarak civic dusunuyorum fakat arabanin 9,10 lt gibi yakit tuketim verileri beni korkutuyor , ayrica fiyat olarak da 2015 40.000 km de bir civic 75 civari. ikinci olarak egea dusunuyorum 1.6 multijet lounge paket ve aracı kullananlardan duydugum kadari ile gayet performansli bir arac fakat ic dizayn olarak bence sinifta kalir fiyat ise civic'e gore gayet iyi tabiki. ucuncu olarak ise 2013 veya 2014 1.6 tdci titanium focus 115 hp ve gayet gidisi iyi bir araba ic dizayn olarak da iyi fakat fiyati biraz yuksek 70 ve uzeri. lafi fazla uzatmadan ben aracta dis tasarim , ic tasarim ve performans beklerim siz tercih yapacak olsaniz hangisini yapardiniz simdiden tesekkurler.

Kemal Yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Puntocu kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 SA ....
    Edilen teşekkür: 8

Standart Cevap: Egea,Civic,Focus ???

Ben aracımı almadan önce civic ve egea arasında kalmıştım incelemelerim sonucu ;

İç tasarım olarak ; civic . ( egea hb düşünüyorsanız hb daha yakışıklıdır )

Dış tasarım olarak ; civic .

Motor performans & tüketim ; civic i düz benzinli alırsanız linea yı mumla aratır fakat lpg li alırsanız çok az yakar ama yine de bir multijet kadar az yakamaz .

Egea nın dct şanzımanı cvt ye göre daha konforlu ve daha uzun ömürlüdür .

Kısaca egea sedan düşünüyor iseniz kesinlikle civic almalısınız fakat egea hb modelini düşünüyorsanız ve lounge olacaksa kesinlikle egea alın hem tüketim hem teknoloji yönünden üzmez ayrıca egea hb nin iç tasarımı sedan modeline göre daha yakışıklıdır .

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

anladim tesekkur ederim fakat ben sedan bi arac dusunuyorum civic tabi ki oncelik aslinda yakit ikinci plan. daha once cvt kullanmadim egea olursa zaten 6 ileri manuel olcak. cevremdeki herkes civic al diyor ama egeanin 1.6 multijet motoru yakit performans olarak gercekten muhtesem bi motor o yuzden hep aklimi kurcaliyor , iki aracta da tecrube edinmis arkadaslar yardimci olursa iyi olur

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Egea hariç focus ve civic i kullandım.civic fabrikadan tüplü olursa bence gayet mantıklı seçim. focus da ailemizde vardı. segmentine göre dar bir araba ama gidişi, yol tutuşu ve yalıtımına hayran kaldım. yakıt 1.6 multijetlerle aynı. donanım bakımından da style paket bence yeterli oluyor.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

honda hayat onda

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Honda nın manuel vites LPG li olan modeli gayet tasarrufludur. şehiriçi klima acık 28 krş yakıyor benim aracım 2012 premıum. şehir dışıda 18 krş kadar düşüyor. ben seri kullanan biriyimdir. Gelelim motor performansına dizele göre motor performansı ilk hızlanmalarda düşüktür hatta sınıfındaki diğer benzinli motorlara görede. Ama 4000 devir sonrası vtec teknolojisi sayesinde araç bambaşka oluyor tabi buna paralel olarak ta gaz yada benzini sömürüyor. Ses yaltımı orta seviyede yol tutuşu çok iyi öyle kolay kolay virajlarda salınım yapmaz zaten yapmaya başlayınca VSA devreye girer. Bunun dışında motor olarak sorunsuz bir araç. her araçta olan kronik bazı sorunları var ama öyle insanın kafasını bulandıracak spesifik problemleri yok. Otomatik olanları çok yakıyor bu doğru.

Gelelim Egeaya motor olarak çok şahane bir motor 1,6 multijet. Gücü hızlanması vs çok iyi. bagaj geniş ama bagaj kapağı tasarımı rezalet o kadar geniş bagajın kapağını açtığınızda eşya koyma açılımı daha fazla olması gerekir sedan için. Yol tutuşu sınıfına göre iyi sayılır last,ik jant değişimi ile dahada iyileştiribilir. Kaporta dayanıklılığı için testleri inceleyin derim ama çoğunda düşük puanlar aldı. Gelelim EGEA daki kronik sorunlara. BDiyeceksinziki kronik sorun nedir. Göğüs çatlağı egealardada var. City ninde olmaması gibi bir durum yok onunda olacağı malum. bu iki sorun içinde garanti bitiminde FIAT kullanıclarını zorlu süreçler bekliyor olacak artık. Bu sorunları punto ve diğer serilerde yaşayıp halen aynı torpido yapısında ısrar ederek neyi kazanmaya çalışıyor fıat anlamış değilim.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Sedan diyince,bu segmentlerde nedense ilk aklıma Volkswagen veya Toyota geliyor..(Şahsi fikrim)..

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Renault fuluence bir bakın,,,

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

fluence'e oldum olasi isinamadim dusunmuyorum acikcasi. yinede tesekkurler

Özcan Çömez
    ozcncmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

civic alıp tüp takılabilir.

focus iyi araç ama son kasaların içi gerçekten çok dar. sanki b segment araca biniyoruz.

egea şirket aracı olarak kullanıyoruz . ben pek beğenmedim acayip kütük gibi araba. sanırım linea daha konforluydu.

atakan yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. dz9727 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 HK 7...
    Edilen teşekkür: 29

Saydığınız araçların hepsini kullandım ve bu araçlar arasında en mantıklı seçim civic lpg li olacaktır. egea sedan gerçekten kaba ve konforsuz bir araç içi de sw yada hb kadar yakışıklı değil . Focus ise dar ve sert bir araç özellikle koltukları çok rahatsız lineanın koltukları bile daha rahat ki egea ve focus un sadece ful paketi alınabilir dolulukta diğerlerinde filo arabası gibi boş bomboş etkisi var fakat civic in her paketi alınabilir dolulukta.

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

Alternatif olarak Skoda Octavia düşünebilirsiniz. Ben olsam sadece yakıt sebebiyle egea alırdım

atakan yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. dz9727 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 HK 7...

Alıntı Melankolistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alternatif olarak Skoda Octavia düşünebilirsiniz. Ben olsam sadece yakıt sebebiyle egea alırdım
    Arkadaş haklı aslında vag grubu bir araç düşünebilirsiniz .
    Skoda octavia tdı & dsg tam size göre olabilir tdı gayet tasarruflu motordur ve dsg de bir o kadar rahat ve konforlu şanzımandır ki skodalar donanım olarak da baya zengindir. İç hacim ve malzeme kalitesi olarak saydığınız araçların çok üstündedir.

Simge Yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Simge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Egea eğer sedan alınacaksa bagaj yükleme eşiğinin darlığı ve iç torpido kısmının çirkinliği yüzünden sınıfta kalıyor. Yani size verebileceği tek şey az yakmak . (Kullanmadım)

Focus ise babamda var ve çok rahatsız bir araç sportif araçlar gibi sert fakat sportif değil ve özellik donanım olarak diğer araçların gerisinde kalıyor biraz.(1.5 ay kullandım)

Civic ise lpg olduğu için az yakar motor performans olarak çok renklidir ayrıca diğer araçlara göre daha teknolojik ve daha yakışıklıdır onun tek sorunu ise her an ses yapma korkusu olan cvt şanzımandır yapısı gereği biraz hassas kullanım ister fakat aldığınıza hiç pişman olmazsınız Ve saydıklarınız arasında alabileceğiniz en iyi araçtır . (2 hafta kullandım)

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

dizel manuel rapid çok hoşuma gitti benim cam tavan falan özellikli idi müşteri arabası olduğu için soramadım hangi paketidir falan ama doluya yakın yada dolu paket olduğu belliydi arbayı değişirsem niyetim hep golf ama rapidi ikinci sıraya koyabilirim
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

atakan yılmaz
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 HK 7...

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda nın manuel vites LPG li olan modeli gayet tasarrufludur. şehiriçi klima acık 28 krş yakıyor benim aracım 2012 premıum. şehir dışıda 18 krş kadar düşüyor. ben seri kullanan biriyimdir. Gelelim motor performansına dizele göre motor performansı ilk hızlanmalarda düşüktür hatta sınıfındaki diğer benzinli motorlara görede. Ama 4000 devir sonrası vtec teknolojisi sayesinde araç bambaşka oluyor tabi buna paralel olarak ta gaz yada benzini sömürüyor. Ses yaltımı orta seviyede yol tutuşu çok iyi öyle kolay kolay virajlarda salınım yapmaz zaten yapmaya başlayınca VSA devreye girer. Bunun dışında motor olarak sorunsuz bir araç. her araçta olan kronik bazı sorunları var ama öyle insanın kafasını bulandıracak spesifik problemleri yok. Otomatik olanları çok yakıyor bu doğru.

Gelelim Egeaya motor olarak çok şahane bir motor 1,6 multijet. Gücü hızlanması vs çok iyi. bagaj geniş ama bagaj kapağı tasarımı rezalet o kadar geniş bagajın kapağını açtığınızda eşya koyma açılımı daha fazla olması gerekir sedan için. Yol tutuşu sınıfına göre iyi sayılır last,ik jant değişimi ile dahada iyileştiribilir. Kaporta dayanıklılığı için testleri inceleyin derim ama çoğunda düşük puanlar aldı. Gelelim EGEA daki kronik sorunlara. BDiyeceksinziki kronik sorun nedir. Göğüs çatlağı egealardada var. City ninde olmaması gibi bir durum yok onunda olacağı malum. bu iki sorun içinde garanti bitiminde FIAT kullanıclarını zorlu süreçler bekliyor olacak artık. Bu sorunları punto ve diğer serilerde yaşayıp halen aynı torpido yapısında ısrar ederek neyi kazanmaya çalışıyor fıat anlamış değilim.
    konuyu sonradan okuyacaklar için bir uyarı yapayım egea modelinde airbag çatlama sorunu var fakat city mode sorunu yok city mekanizması komple değiştirilerek sorunları aşıldı egea alacaklar için bir uyarı...

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

arkadaslar yavas yavas aklim civic e dogru kaydi su an en mantikli olan civic. benim icin oncelik motor performans ve tasarim. yukleme alani bas diz mesafe vs ikinci plan. cvt sanziman hakkinda bi bilgim yok ama az once 2017 sandero stepway easy r denilen araci kullandim benim gorusum berbat otesi bir sanziman kullanicidan kullaniciya degisebilir ama cok konforsuz oldugu bi kesin

atakan yılmaz
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    05 HK 7...

Cvt denilen şanzıman zaten yapısı gereği konforsuz bir şanzıman honda nın neden hala o şanzıman da ısrar ettiğini anlamıyorum tutmuyor işte uzatmaya gerek yok değiştir gitsin. bende bir keresinde cvt corolla ya bakmıştım sonrasında koşa koşa dsg me döndüm 0.8 sn de vites değişiminin konforunu yaşıyorum.

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

arkadaslar su arac hakkinda fikriniz nedir sizce nasil uygunmudur?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73148154/detay

Tamer ARSLAN
    Melankolistt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    45EA
    Edilen teşekkür: 19

Alıntı kormoran37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar su arac hakkinda fikriniz nedir sizce nasil uygunmudur?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73148154/detay
    Araç temiz bir araca benziyor fakat siyah olması büyük dezavantaj bence acele etmeyip beyaza bakım ki hem daha tutulan hem de daha iyi bir renk. Siyahın bakımı zordur çiziği belli eder ve sıcağı çeker ama araç iyiye benziyor

Sayfa 1/2 12 SonSon