10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fiat 500 Rezaleti-Yolcu Airbag Çatlağı

Özlem G.
    Fiat500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Haber Bilgilendirme Fiat 500 Rezaleti-Yolcu Airbag Çatlağı

2011 model Fiat 500 arabamın yolcu airbag kısmı şişti ve çatladı. Durduk yerde, hiç bir şey yokken.
    Servise gittim. Şaşırdılar haliyle, çünkü çok değil daha 2 gün önce servisteydim ve sapasağlamdı. Puntolarda görüldüğünü fakat Fiat 500 de karşılaşmadıklarını söylediler. Fotoğrafları çekildi ve yaklaşık 3 hafta sonra dönüş yapıldı. İlk olarak servise red cevabı gelmiş, servis tekrar başvurmuş. İyi niyet çerçevesinde ve sadık bir müşteri olduğum gerekçesiyle % 60'ı karşılanacakmış. Tekrar fiata başvurdum. Derdimi ifade ettim defalarca. Sonuç "çok haklısınız, kazanız yok, kusurunuz yok, bakımlarınız düzenli ve sadık müşterisiniz ama biz bunun % 60'ını karşılayabiliyoruz" "Peki neden?" "Şirket politikası."

Nasıl bir şirkettir ki bu kendi üretim kusurunu müşterisine yükler? Müşteriye yüklediği kısmı yani %40'lik kısım ise ortalama 1700 TL'ye tekabül ediyormuş.
    Bu konuyla ilgili başvurumun cevabını yazılı istedim ama cevap "yazılı veremeyiz, biz sadece konuşarak iletişime geçeriz" oldu. "size faks göndersem, yazılı başvuru yapsam?" dedim, "olmaz, yine telefonla cevap veririz" dediler, "peki, telefonu açmazsam?" dedim, "ulaşılamadı diye not düşeriz" dediler.....

Yaşadığım diyaloglar aynen böyle. Şaka gibi. Karşınızda köklü bir firmamı var yoksa kebapçıyımı aradınız belli değil.
    Üstelik ben bir de bu arabanın sıfırını alayım diyordum. Araştırma yapıyordum. Reklamını yapıyordum.
    Haaa unutmadan ekleyeyim, ben bu arabayı Tan Oto'dan satın aldım, onlar da Birmot'tan satın almışlar. Yani anlayacağınız adamlar kendi arabalarını kendileri kullanmışlar ama faturasını bana yüklüyorlar.

Fiatların kronik arızası benim kafamın ağrısı oldu resmen.

Hadi puntolar vs. neyse de löngür löngür reklamını yaptıkları FİAT 500 ün altından nasıl kalkacaklar merak ediyorum.

İnternette arama yapınca görülüyor, Egea da bile var bu sorun. Ama canlarının istediğini ücretsiz karşılıyorlar, istemediğini yapmıyorlar. Kimden ne koparırsak hesabı.

Arabadan soğuttular resmen!!!!!!!

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Fiat 500 Rezaleti-Yolcu Airbag Çatlağı

Hakkınızı mahkemeye götürerek sonuna kadar arayınız. Ancak Punto formunda " Hadi puntolar vs. neyse de " diye sonlandırmanız pek hoş olmamış. Fiat 500 Fiat'ın aracıda! Punto kimin?
    Kaldı ki formu dikkatli incelemiş olsaydınız, 2007 model bile Punto göğüs değişimi yapıldığını görürdünüz. Demekki ortada tam tersi bir durum var,,,,
    Fiat 500 e göğüs değişimi yok!
    Punto 'ya var!!!

3. Bu mesajı için 5 kişi Ezeldenberi'ye teşekkür etti:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Geçmiş olsun fiat'ın sosyal medya reklamları oluyor facebook twitter instagram yorumlar bölümünü bombalayın sayfalarını boş bırakmayın. Birde yarın koç grubuna okkalı bir mail atın serviside değiştirin şansınızı başka serviste arayın derim tofaş'ada mail atın ve italya'ya kadar maill atacağınızı belirtin.Kanunen dava açma hakkınızda var çok zor bir prosüdürüde yok canınızı sıkmayın bu yollarda paşa paşa kabul edecekler işte müşterileri kaybetme sanatları muhteşem.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Fiat geçtiğimiz üç aydan beri göğüs çatlağı ve city arıza larini karşılamıyor. Ayrıca parça fiyatları 2000-3000tl arası ile iken 5000tl üstüne çıkardı. Bununda yüzde 60-80 arası ni karşılarız gibi yöntemlerle paranın tamamını müşteri den tahsil etme yoluna gittiler. Bu sorun yüzünden bir çok serviste müşterileri ile problem yaşıyor. Bu sorunlar sadece punto değil aynı göğüs yapısına sahip egea 500 linea larda da var. Maalesef önceleri punto larda değişim vardı ama artık çok nadir. Oda müşteri potansiyeli ne sahip servis müdürleri nin tofas merkez le arasındaki diyalog ve aracın servis sürekliliği yaşı vs her şeyini inceliyor lar.

Kısaca bütün klesik torpidosu olan fiat araç sahipleri torpido nuzu güneşten her zaman koruyun. Fiat ta Honda gibi vurdum duymaz bir tavır içine girmiş durumda.

Ancak bu sorun mahkemede çözülür biraz uzun sürer ama hakkınızı alırsınız. Durum aynen kredi çekim işleminde alınan dosya ücreti gibi vesselam

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

8. 08/08/2017, 22:58

Özlem G.
    Fiat500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakkınızı mahkemeye götürerek sonuna kadar arayınız. Ancak Punto formunda " Hadi puntolar vs. neyse de " diye sonlandırmanız pek hoş olmamış. Fiat 500 Fiat'ın aracıda! Punto kimin?
    Kaldı ki formu dikkatli incelemiş olsaydınız, 2007 model bile Punto göğüs değişimi yapıldığını görürdünüz. Demekki ortada tam tersi bir durum var,,,,
    Fiat 500 e göğüs değişimi yok!
    Punto 'ya var!!!
    Yanlış anlaşıldım galiba; "Hadi puntolar vs. neyse de löngür löngür reklamını yaptıkları FİAT 500 ün altından nasıl kalkacaklar merak ediyorum." cümlemdeki kastım şu idi: daha önce okuduğum haberlere dayanarak söylüyorum, punto üretimi 2016 sonu itibariyle sonlandırıldı, haliyle reklamlar hep egea ve 500 etrafında dönüyor.. bukadar reklam yaptıkları arabalarda da aynı kronik sorun devam edince ne yapacaklar merak ediyorum anlamındaydı.. Teşekkürler.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Satışı halen devam;
    https://otomobil.fiat.com.tr/punto

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

her fırsatta söylüyorum puntomdan çok memnunum direksiyon ve göğüs kronikleri ile henüz karşılaşmadım amma bu fiat markası ile kullanacağım kendime ait ilk ve son araba olacak
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

KENAN YALÇIN
    kartal3520 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 19

Daha bugün aradım sonuç yok ilgili yere durumu tekrardan ileteceğiz dediler.Bence sürekli arayıp durumu sıcak tutmakta fayda var. Ya da başka yerde de yazdım.Şöyle 30-40 göğüs çatlağı araba bir araya gelip basını da çağırıp bu rezilliği herkese göstermek. Son çare aklıma bu gibi geliyor.

Simge Yılmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Simge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

Çatlama şikayeti için 2 gün önce fiat a gittim benimle aynı şikayetten 4 punto , 1 500 ve 1 egea hb gelmişti puntolar çatlamıştı fakat 19.900 km deki egea ve 28.400 km deki 500 çatlama belirtisi gösteriyordu saydığım araçların hepsi değişim için gelmişti benim araç için 2.5 ay sonrasına sıra verdiler (sebebi onarım yoğunluğu) ayrıca konuşma şekilleri o kadar sinirliydi ki bir dövmedikleri kaldı sanki ben taktım o dandik torpidoyu.

eyüp ok
    eyp57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

-img-20171126-wa0002.jpg aracım punto evo 2010 airbag çatlağı oluştu fiat %40 karşılarım dedi fakat 3000 kusur tl ucret istediler eğer çatlağı özelde tamir ettirecekseniz uygun fiyata konya karabay oto esteiğe gidin memlun kaldığım için yazıyorum..