20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yarın alacağım ilk arabam/Punto'm hakkında görüşleriniz çok önemli benim için.

Büşra Özkan
    Bsra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Yarın alacağım ilk arabam/Punto'm hakkında görüşleriniz çok önemli benim için.

Merhaba arkadaşlar. İlandaki fotoğraflar çok net değil. Kendimiz gidip gördük... Araç;
    - 2009 model 1.4 Fire Active
    - Benzin&LPG'li
    - Km 125.000
    - Manuel
    - Değişen parça yok sadece sol far orjinaliyle değiştirilmiş. Ve farın üstündeki 10 cm'lik kaputtaki alan lokal boyanmış.
    - Arabanın sağ tarafında küçük küçük taş sıçrama izleri var. Boyayı nokta nokta kaldırmış biraz. Ama göze batmıyor.
    - Hasar kaydını sorgulattım. 1 adet kaza 780 tl görünüyor.
    - Motor gücü 1 buçuk sene önce % 88 çıkmış. Yarın ekspertiz yaptıracaz tekrar.
    - Muayene 1 ay önce yapılmış.
    - Kol dayama ve park sensörü varmış...
    - Siyah, istemediğim bir renkti ama yine de sorun etmiyorum şimdilik.
    - Yolcu airbag kısmına da özellikle dikkat ettim. Henüz şişme ya da çatlama olayı yok...

SORULARIM İSE ŞUNLAR :

* 27 bine alacam. Lastiklerini değiştirecem ve bakımını yaptıracam. Sizce nasıl ? Ve Akdeniz bölgesi için hangi lastikleri tercih etmeliyim ? Marka öneriniz var mı ?
    * Bagajdaki tüp çok yer kaplıyor. Simit tüp ile değiştirilir mi ?
    * CD yerine Flash bellek kullanmayı tercih ederdim. Bununla ilgili hiç bilgim yok. Sonradan USB girişli teyp takılınca oluyor mu ?
    * Fire Active paketlerde, Fire Dynamic paket almadığıma pişman olacağım önemli bir eksiklik var mı ?

-big_464854196g72.jpg
    -x5_464854196017.jpg

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Standart Cevap: Yarın alacağım ilk arabam/Punto'm hakkında görüşleriniz çok önemli benim için.

Triger, motor sogutma suyu, sanzuman yagi,.fren hidroligi, yardimci kayis ve gergi, debriyaj ve fren balatalari vs..
    Bunlarin durumu, hangilerinin degistigni, degisim zamani gelenleri de diklate alin derim... Bakim masrafi olarak yansiyacak..Kimisi km den kimisi yildan dolayi degisiyor sonucta..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Büşra Özkan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Yarın alacağım ilk arabam/Punto'm hakkında görüşleriniz çok önemli benim için.

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Triger, motor sogutma suyu, sanzuman yagi,.fren hidroligi, yardimci kayis ve gergi, debriyaj ve fren balatalari vs..
    Bunlarin durumu, hangilerinin degistigni, degisim zamani gelenleri de diklate alin derim... Bakim masrafi olarak yansiyacak..Kimisi km den kimisi yildan dolayi degisiyor sonucta..
    Triger değişmiş. Diğerlerinden emin değilim ama bakımlarını yaptıracam kullanmadan önce.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Hazır Lpg takılı araç almayın, km fazla yapılıyor ve tekrar km düşürülüyor, dolayısıyla motor çok daha erken yıpranıyor. Mümkünse benzinli alın Lpg siz taktırın. Alacağınız aracı mutlaka serviste km tespiti yaptırın. Ayrıca bakım yapıldığına dair, sözlü hiç bir açıklamayı dikkate almayınız.
    Konu Ezeldenberi tarafından (02/08/2017 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Arkadaşların söylediklerine katılmakla beraber güvendiğiniz bir ustaya gösterin. Boyasını değişenini anlayacak bir usta. Ben kayseride baktırdım 3 lokal boya var başka bişi yok dedi Ve yazılı belge verdi. 1.5 yıl sonra değişenleri öğrendim. Hava yastığının patlak olduğunu güneşte çok kalıp soyulunca ortaya çıkınca gördüm. Sıfır alınan bir aracın komple boyalı olduğuna şahit olduğumuzdan çok dikkat etmek lazım ikinci ellerde.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Büşra Özkan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır Lpg takılı araç almayın, km fazla yapılıyor ve tekrar km düşürülüyor, dolayısıyla motor çok daha erken yıpranıyor. Mümkünse benzinli alın Lpg siz taktırın. Alacağınız aracı mutlaka serviste km tespiti yaptırın. Ayrıca bakım yapıldığına dair, sözlü hiç bir açıklamayı dikkate almayınız.
    LPG'li araç alıp almama konusunda eminim haklı olmanızı sağlayacak bir doğruluk payı vardır ama.. Uzun zamandır Punto arayan biri olarak sitelerde çok az LPGsiz araç var. Olanlar da benim kriterlere(boya, değişen, hasar, fiyat, km vs ) uymamış demek ki Ama yarın dikkat edecez hepsine. Sağolun

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların söylediklerine katılmakla beraber güvendiğiniz bir ustaya gösterin. Boyasını değişenini anlayacak bir usta. Ben kayseride baktırdım 3 lokal boya var başka bişi yok dedi Ve yazılı belge verdi. 1.5 yıl sonra değişenleri öğrendim. Hava yastığının patlak olduğunu güneşte çok kalıp soyulunca ortaya çıkınca gördüm. Sıfır alınan bir aracın komple boyalı olduğuna şahit olduğumuzdan çok dikkat etmek lazım ikinci ellerde.
    Ustaya da gösteririz ekspertizden sonra. İnşallah bir aksilik olmaz.. Teşekkürler

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

inşallah sorun çıkmaz. Allah güle güle binmek nasip eder. hadi bakalım mersinde bir forumcumuz daha arabalansın

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Büşra Özkan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

inşallah sorun çıkmaz. Allah güle güle binmek nasip eder. hadi bakalım mersinde bir forumcumuz daha arabalansın
    Amin diyeyim Yarın şu satın alma işini halledersem bir de yaz lastiği konusunda tavsiye için rahatsız ederim sizleri. Değiştirmem lazımmış çünkü sahibi ömrü bitti demişti

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

internetten getirtmiştim çok uyguna. burdada servisi takmıştı. araştırmak lazım.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Büşra Özkan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

internetten getirtmiştim çok uyguna. burdada servisi takmıştı. araştırmak lazım.
    Michelin'in web sitesinde "DOĞRU MICHELIN LASTİĞİNİ BULUN" diye bir bölüm var o dikkatimi çekti. Lastik konusuna çok uzağım belki o yüzden işin kolayına kaçıyorum Hallederim o konuyu daha sonra...

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Lpg " siz 79binde servis bakımlı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...68266090/detay

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Büşra Özkan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar hepiniz sağolun cevaplar için...
    Bu sabah arabayı almak için evden çıkacaktık ki adam son anda abimi aramış ben satmaktan vazgeçtim diye. Böyle dengesiz insanlardan nefret ediyorum. Şu an Puntolardan bile soğudum artık...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı Bsra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepiniz sağolun cevaplar için...
    Bu sabah arabayı almak için evden çıkacaktık ki adam son anda abimi aramış ben satmaktan vazgeçtim diye. Böyle dengesiz insanlardan nefret ediyorum. Şu an Puntolardan bile soğudum artık...
    Büşra hanım araba alma konusunda elinizden bir araba kaçmışsa sakın üzülmeyin. bu işler gerçekten nasip işi. Rabbim korusun belkide başınıza gelecek vardı. hiiiiç üzülmeyin ve bence dynamic paketine bakın..

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Allah can sağlığı versin. üzülmeyin bundada vardır bir hayır sizin için.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Büşra Özkan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büşra hanım araba alma konusunda elinizden bir araba kaçmışsa sakın üzülmeyin. bu işler gerçekten nasip işi. Rabbim korusun belkide başınıza gelecek vardı. hiiiiç üzülmeyin ve bence dynamic paketine bakın..
    Teşekkürler sağolun. Son zamanlarda bir değil, çok araba kaçırdım belki o yüzden canım sıkıldı ama hayırlısı bakalım. Bir iki hafta daha zamanı var...

Allah can sağlığı versin. üzülmeyin bundada vardır bir hayır sizin için.
    Amin... inşallah öyledir.

EMRAH GÜZEL
    stevenbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 HG 613
    Edilen teşekkür: 5

2009 da düşündüğünüz aracın sıfır km olarak aldım ama yakıt ve performans olarak büyük hayal kırıklığı yaşadım hem fazla yakıyor hemde kasa ağır olduğu için gitmiyordu birde ona lpg takıldığını düşünün şahin gibi olur eğer illa ki benzinli benzin lpg alacaksanız ya 90 bg liğini alın yada dizel e yönelin eğer km çok yaparım derseniz 28 bin e 2007 2008 arası dizel punto tavsiye ederim şu anda 2007 dizel punto sahibiyim 180 binde olmasına rağmen araç çok iyi

Ayrıca kaput ve şase lerde birşey yoksa boya çokta önemli değil çamurluk falan değişmiş se çokta önemli değil

Birde alırken mutlaka araçla bi tur atın ve torpido nun üstündeki aırbag leri kontrol edin sonradan başınız ağırmasın malum punto nun bazı kronik sorunları var şimdiden hayırlı olsun

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Büşra Özkan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı stevenbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 da düşündüğünüz aracın sıfır km olarak aldım ama yakıt ve performans olarak büyük hayal kırıklığı yaşadım hem fazla yakıyor hemde kasa ağır olduğu için gitmiyordu birde ona lpg takıldığını düşünün şahin gibi olur eğer illa ki benzinli benzin lpg alacaksanız ya 90 bg liğini alın yada dizel e yönelin eğer km çok yaparım derseniz 28 bin e 2007 2008 arası dizel punto tavsiye ederim şu anda 2007 dizel punto sahibiyim 180 binde olmasına rağmen araç çok iyi

Ayrıca kaput ve şase lerde birşey yoksa boya çokta önemli değil çamurluk falan değişmiş se çokta önemli değil

Birde alırken mutlaka araçla bi tur atın ve torpido nun üstündeki aırbag leri kontrol edin sonradan başınız ağırmasın malum punto nun bazı kronik sorunları var şimdiden hayırlı olsun
    Bu sabahki şanssızlıktan dolayı o an çok canım sıkılmıştı Hatta öğleden sonra iyice gaza geldim evimizin yakınlarında satılık bir 2012 Hyundai i20 vardı 1.2 benzinli. Onu alacaktım sonra 1.2 diye vazgeçtim emin olamadım. Fiyat limitimi 35 bin yapıp tekrar Punto bakacam. 2 hafta içinde bulur ve sizin dediğiniz gibi dizellere de bakarım artık. Gözüm karardı iyice bulamazsam battı balık yan gider deyip sıfır bile alabilirim Ama bu düşük ihtimal tabi.

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı Bsra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sabahki şanssızlıktan dolayı o an çok canım sıkılmıştı Hatta öğleden sonra iyice gaza geldim evimizin yakınlarında satılık bir 2012 Hyundai i20 vardı 1.2 benzinli. Onu alacaktım sonra 1.2 diye vazgeçtim emin olamadım. Fiyat limitimi 35 bin yapıp tekrar Punto bakacam. 2 hafta içinde bulur ve sizin dediğiniz gibi dizellere de bakarım artık. Gözüm karardı iyice bulamazsam battı balık yan gider deyip sıfır bile alabilirim Ama bu düşük ihtimal tabi.
    aracımı satıyorum bakmak isterseniz foto göndereyim.satılık ilan bölümüne yazdım ama nedense daha onaylanmadı
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

35000 TL ye temiz araç bulursunuz. Şahsen dynamic paket harici bakmak. 150000 km kadar olan dizelleri araştırın. Derim. Kaza oranındada arkada alınan darbelerin büyüklüğüne göre tercih edilebilir ama önden kazalı araçlardan yüksek oranda uzak durun. onun dışında alacağınız aracın motorunu mutlaka sanayide bir ustaya yada komprasyon testine sokturun. Experdeki motor testi çok fazla bişi ifade etmiyor.

Dynaimc paket digital klimalı beyaz bir araç mersin gibi sıcak iklimli bir il için ideal olur.

Cüneyt Uranüs
    cucuko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 6

slm, 2009 model fire fun aracım var 45.000 km de aldım 2012 de.Alır almaz triger, debriyaj, lastikler ,ön ve arka fren diskleri ve balataları, yağ, filtreler, manifoldt boğazı temizliği, buji değişimi vs vs değiştirdim.
    Mükemmel titizlikte daha km si gelmeden yağ, filtre, buji (2. defa değişti ) değişimiyaptırdım.Aracım şu an 85000 km de . Rehberlik yaptığım için aracım genelde yatıyordu çok km yapmadım. Şimdi iki senedir biniyorum biraz.
    Size söylemek istediğim şudur :
    Aracınıza itina gösterirseniz o da size itina gösterir.Yakıt tüketimim minimumda o kadar ki lpg ye gerek dahi yok. Ses yok, tıkır tıkır. Ama yaşı itibariyle bazı sorunlar çıkıyor. Ufak tefek.
    Ekonomik bir araç GP , fren balatası 35 tl. Fren diski 100 tl ( takım) be B sınıfı için de geniş bir araç bence. Yol tutuşu süperdir.Bir çok kalifikasyonu var. Şimdi araç gençleştireyim diyorum ama sanırım yine GP alacağım ... Belki İ20 Yeni kasa da olabilir.