Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Pedal Commander düşünenler buraya !!

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Standart Pedal Commander düşünenler buraya !!

Pedal commander cihazını 2.5 aydır kullanıyorum, aracım 1.4 fire fun 77hp bu motoru bilenler bilir performansının azlığını, fakat 2.5 aydır inanın bambaşka bir araca biniyorum sanki, kaç kere yazılıma girmeyi düşündüm 6-7hp için bile o kadar para gözen çıkardım ama iyi ki de yapmamışım, pedal commander cihazı yazılımdan daha manyak bişey çıktı Ayrıca şunu belirtmek isterim bu cihazı taktırdıktan sonra ki ilk full depomda 56 km fazla yol yaptım, forumda denk geldim pedal commander için yakıt arttırır demişler ama benim yakıtım hiç artmadı ve hala da cihazdan önceki yakıt değerlerine göre tasarruf ediyorum.Bu cihazı kullanmasını bileceksin ,araç; cihazın verdiği ivmelenmeden sonra hala ısrar edip 5000-6000 devir çevirirseniz yakıtınız artar haliyle ve bu normalde de olan bir durum, zaten gaza dokunduğunuz anda ivmelenme veriyor daha sonrasında dip gaza doğru giderseniz ilk başta hissettiğiniz atikliği hissedemiyosunuz onu belirteyim.Bu cihazı taktırmak isteyenler bence hiç tereddüt etmesin, ben çok memnunum, zaten bu cihazı denemek istersen Ankarada ki yer için konuşuyorum deneme sürüşü imkanınız var, beğenmezseniz de 7 gün içinde iadeniz mevcut, ama kullanmaya başladıktan sonra iadeyi hiç düşünmeyeceksiniz.
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-img_3769.jpg   -img_3768.jpg  
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

Bora Tc
    Boratc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Standart Cevap: Pedal Commander düşünenler buraya !!

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pedal commander cihazını 2.5 aydır kullanıyorum, aracım 1.4 fire fun 77hp bu motoru bilenler bilir performansının azlığını, fakat 2.5 aydır inanın bambaşka bir araca biniyorum sanki, kaç kere yazılıma girmeyi düşündüm 6-7hp için bile o kadar para gözen çıkardım ama iyi ki de yapmamışım, pedal commander cihazı yazılımdan daha manyak bişey çıktı Ayrıca şunu belirtmek isterim bu cihazı taktırdıktan sonra ki ilk full depomda 56 km fazla yol yaptım, forumda denk geldim pedal commander için yakıt arttırır demişler ama benim yakıtım hiç artmadı ve hala da cihazdan önceki yakıt değerlerine göre tasarruf ediyorum.Bu cihazı kullanmasını bileceksin ,araç; cihazın verdiği ivmelenmeden sonra hala ısrar edip 5000-6000 devir çevirirseniz yakıtınız artar haliyle ve bu normalde de olan bir durum, zaten gaza dokunduğunuz anda ivmelenme veriyor daha sonrasında dip gaza doğru giderseniz ilk başta hissettiğiniz atikliği hissedemiyosunuz onu belirteyim.Bu cihazı taktırmak isteyenler bence hiç tereddüt etmesin, ben çok memnunum, zaten bu cihazı denemek istersen Ankarada ki yer için konuşuyorum deneme sürüşü imkanınız var, beğenmezseniz de 7 gün içinde iadeniz mevcut, ama kullanmaya başladıktan sonra iadeyi hiç düşünmeyeceksiniz.
    Merhaba
    Kaca taktirdiniz ve nerede taktirdiniz istanbulda vvarmi.

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Merhaba, ben 2.5 ay önce kampanya dahilinde 549 tl ye Kemal oto "femoli adlı kullanıcıdan bilgi alabilirsiniz" dan taktırdım.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Merhaba, ben 2.5 ay önce kampanya dahilinde 549 tl ye Kemal oto "femoli adlı kullanıcıdan bilgi alabilirsiniz" dan taktırdım.
    Uygulamanın motora herhangi bir zararı olur mu? İncelediğim kadarıyla ekstra bir beygir artışı olmuyor. Fabrikanın güç kullanımı noktasında koyduğu sınırlamayı kaldırıyor pedal commander ve daha stok bir sürüş sağlıyor. Bununla birlikte uzun vadede herhangi bir zararı olur mu?

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Feyzullah kardeşim, çok uzun süre araştırdım bunu, ama inan bir tane bile olumsuz bir belgeye ulaşamadım, aynen söylediğin gibi aracın son hızı değişmiyor, sadece daha erken hızlanıyorsun ve hızlanırkende araçtan daha çok zevk alıyorsun.Olay bu. zaten Pedal Commander Türkiye kendi websitelerinde de gayet açıklayıcı ve ikna edici bir anlatımları var, bence bu siteyi biraz incele eminim aklındaki tüm sorulara cevap bulabiliceksin.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Olsa da olmasa da ayni kapiya cikar gibi...
    Pedal acisini dusurerek, ayni acida daha yuksek degerle ayni kapiya cikartiyor..

Vites pedal tasarimini az degistirerek de benzeri saglanabir...
    Biraz daha dik aci ile mesela
    Yazilimla da olur
    Konu timbaz tarafından (16/06/2017 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Aynen bu şekil, güzel örnekleme.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Aynen bu şekil, güzel örnekleme.
    Bilegimi az daha oymatsam ayni kapiya cikacak.. gecikme bu kadar
    Pedal ecu arasini isterseniz isik hizina dusurun.. ecuden sonrasi ayni surede surede ayni kalir...
    Frene 5cm bastigimda tutuyor.. baska aracta 3cm bastigimda.. veya 7 cm..
    Bu da 5cm olan araca farkli pozisyon secenegi sagliyor..
    Konu timbaz tarafından (16/06/2017 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Feyzullah kardeşim, çok uzun süre araştırdım bunu, ama inan bir tane bile olumsuz bir belgeye ulaşamadım, aynen söylediğin gibi aracın son hızı değişmiyor, sadece daha erken hızlanıyorsun ve hızlanırkende araçtan daha çok zevk alıyorsun.Olay bu. zaten Pedal Commander Türkiye kendi websitelerinde de gayet açıklayıcı ve ikna edici bir anlatımları var, bence bu siteyi biraz incele eminim aklındaki tüm sorulara cevap bulabiliceksin.
    Siteyi inceleme fırsatı buldum şimdi. Sport mode aktif hale getirilip sınırlar zorlanırsa motora daha kısa sürede zarar geleceğini düşünüyorum. Bununla birlikte normal kullanımda dediğiniz gibi daha keyifli bir sürüş sağladığı anlaşılıyor. Lpg ile kullandığımız araçlarımızda ekstra bir özen veya dikkat gerektirir mi bu da ayrı bir konu. Ağustos ayında Ankaraya gelme planım var bakalım ayarlayabilrsek. O zaman pedal commander için deneme sürüşü yaparak aletin tepkilerini veya neler yapabildiğini gözlemleme fırsatı edinebilirim diye düşünüyorum. Subap ayarından sonra benim aslanın ciğerleri biraz daha açıldı şuan için memnunum. Eğer bu uygulamayı da yaparsak 1.4 fire motorlu puntom fazlasıyla yeterli olur benim için. Trafik kurallarına uyarak yasal hız sınırlarına uyarak kullanıyorum yeterli olur benim için. Deneyimleriniz fikir vermesi için çok değerli. Paylaşımlarınızı takip edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Biz genelde dizelde denediğimiz için yakıtta hep bir artış gözlemledik. Turbolu araçtada insan basmadan duramıyor. Tabiki bunu kullanan arkadaşlarım genelde bunu spor modda kullanıyor. Aşağıdaki resimde görülen abarth sport tuş sistemine bağlayarak istenildiği zaman sport konuma alarak orjinale yakın bir dizayn yapan arkadaşlarım var. Şimdi geelim siz lpg de tasarruf var diyorsunuz o zaman birde hondada ben deneyeyim bakalım. Ama kesin bende fazla yakar hergün vtec açmadan stop etttiğim yok.

-fiat_punto_evo_abarth_503.jpg

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siteyi inceleme fırsatı buldum şimdi. Sport mode aktif hale getirilip sınırlar zorlanırsa motora daha kısa sürede zarar geleceğini düşünüyorum. Bununla birlikte normal kullanımda dediğiniz gibi daha keyifli bir sürüş sağladığı anlaşılıyor. Lpg ile kullandığımız araçlarımızda ekstra bir özen veya dikkat gerektirir mi bu da ayrı bir konu. Ağustos ayında Ankaraya gelme planım var bakalım ayarlayabilrsek. O zaman pedal commander için deneme sürüşü yaparak aletin tepkilerini veya neler yapabildiğini gözlemleme fırsatı edinebilirim diye düşünüyorum. Subap ayarından sonra benim aslanın ciğerleri biraz daha açıldı şuan için memnunum. Eğer bu uygulamayı da yaparsak 1.4 fire motorlu puntom fazlasıyla yeterli olur benim için. Trafik kurallarına uyarak yasal hız sınırlarına uyarak kullanıyorum yeterli olur benim için. Deneyimleriniz fikir vermesi için çok değerli. Paylaşımlarınızı takip edeceğim. Şimdiden teşekkürler.
    Sport ve sport plus modları manuel vites için söylüyorum şehir içi kullanmak büyük beceri istiyor Feyzullah, çünkü bu modlarda gaz hassasiyeti çok fazla olduğu için dur kalklarda kullanıcıyı zor duruma sokabiliyor.O yüzden city modu şehir içi için harkulade bir mod ve çok keyifli, ben uzun mesafelerde dur kalk olmayan yollarda sport ve sport+ modunu kullanıyorum 5. viteste de bu modlar çok harika.Şimdi şöyle bir durum var çoğu kişi sadece okudukları veya tahminde bulunanların alıntıları ile fikir geliştiriyor bu bizim milletimizde çok ileri bir düzeyde, o yüzden onlara çok kulak asma derim, bu cihazı kullanıcıların yorumlarından oku ve öyle karar ver, en doğru bilgiyi onlar verecektir çünkü.Ben özellikle bunu taktırdığım zaman konu açmadım ki biraz kullanayım deneyimlerimi paylaşayım diye.O yüzden şimdilik herhangi bir problemim yok, mutlu mesut kullanıyorum

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz genelde dizelde denediğimiz için yakıtta hep bir artış gözlemledik. Turbolu araçtada insan basmadan duramıyor. Tabiki bunu kullanan arkadaşlarım genelde bunu spor modda kullanıyor. Aşağıdaki resimde görülen abarth sport tuş sistemine bağlayarak istenildiği zaman sport konuma alarak orjinale yakın bir dizayn yapan arkadaşlarım var. Şimdi geelim siz lpg de tasarruf var diyorsunuz o zaman birde hondada ben deneyeyim bakalım. Ama kesin bende fazla yakar hergün vtec açmadan stop etttiğim yok.

-fiat_punto_evo_abarth_503.jpg
    Haklı olabilirsiniz, ama bu tamamen kullanıcı ile alakalı bir durum, hangi araçta sınırları zorlayarak tasarruf edebilirsiniz ki! Bu nedenle biraz zevk biraz ekonomiklik düşünebiliriz her zaman değil ama ara ara kıstırmak daha hoş oluyor Honda nın hangi kasası var sizde bilmiyorum ama ben puntoya taktırdığım gün babamın arabası 2013 honda civic 1.6 elegance otomatik aracına da taktırdım, 125 hp lik bir araçta daha bir ayrı oluyor onu kullanması, o yüzden sizden bir yakıt tasarrufu beklemek zor gibi geliyor bana Şuan honda yı babam sattığı için cihazı söktürdüm 2011 ve üstü honda civic kullanıcısı varsa tanıdığınız elimdeki cihazı değerlendirebilirsiniz aklınızda bulunsun.

Bora Tc
    Boratc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Arkadaslar bu cihaz üniversalmi yoksa markaya göremi satiliyor.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Bendeki Hondada aynı kasa Fb7 ama araç Manuel

İsmail KAHRAMAN
    KHRMN33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olsa da olmasa da ayni kapiya cikar gibi...
    Pedal acisini dusurerek, ayni acida daha yuksek degerle ayni kapiya cikartiyor..

Vites pedal tasarimini az degistirerek de benzeri saglanabir...
    Biraz daha dik aci ile mesela
    Yazilimla da olur
    2014 model punto sahibiyim 1.2 motor 69 bg buna olur mu Peki?

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

bence ucuz değil diyorum performans ve konforu tek tek iyileşticegime multijet bravo sport style a geçeyim diyorum

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

gaz tepki cihazı nekadar iyi olabilir ki? hadi geçikmeyi azalttı gaza bastıktan sonra yan yana iki aynı araç kapışsa pedal cip olan araç geçebilecekmi hayır çünkü gücü değişmiyor. tepkime geç ise daha çok gaza basın. buna para vrerene kadar da chiptuning yaptırın hep tepkime azalıyor hemde araç hızlanmış oluyor.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gaz tepki cihazı nekadar iyi olabilir ki? hadi geçikmeyi azalttı gaza bastıktan sonra yan yana iki aynı araç kapışsa pedal cip olan araç geçebilecekmi hayır çünkü gücü değişmiyor. tepkime geç ise daha çok gaza basın. buna para vrerene kadar da chiptuning yaptırın hep tepkime azalıyor hemde araç hızlanmış oluyor.

Pratik olarak kullanmadığınız için yorum yapıyorsunuz. pedal chip olan araç aynı araçta olsa tepkime süresi daha iyi olacağı için size 2-3 boy fark atar. Yani iki punto olsun birinde pedal chipli sizi 2-3 boy geçtikten sonra kalkışta vites geçişlerindeki tepkimeyide katarsan misal örnek 0-100 siz 15 sn de cıkarken diğer araç 8 sn cıktığını varsayalım arayı kapatamazsınız. Kalkıştan sonraki hız tabiki sabit sadece kalkış ve ivmelenmeyle alakalı bir durum. Rampada sollamada gaza dokunduğunuz an araçtepkiyi verir. Chip tunıng çok ayrı bir kulvar sayılı onda aracın güç oranları ile oynuyorsunuz. Bu aracın gaz pedalının tepkime süresi ile alakalı bir durum. hem chip tunıng hemde pedal commender olsa tadından yenmez.

Ayrıca bunlar biraz zevk işi bunları yaptıracağımıa bravoya falan geçerim demek göreceli bişi. Puntonun dış dizaynı ve iç dizaynını mesela ben cok begenıyorum bravo beni o kadar cezbetmiyor. Bunun için puntodan vazgeçmem. he alfa guılleteda favorımdir. BMW 320i mi dersen alfa sportmu dersen alfa derim beni görüntü olarak daha çok cezbediyor. yani işin kısaca özeti bu uygulamalır yapan arkadaşlarda biliyorlar neyin ne olduğunu ama aracın içine bindikleri zaman sevdikleri için biraz uğraşıyorlar. Punto aşktır nokta.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mevlüt ŞENOL
    mevlutsenol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Merhabalar,

1.4 fire motor için dualogic şanzımana herhangi bir zararı olur mu?

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

dualogic kendi başına bile sıkıntı bana göre yaratır.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon