10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Punto 1.3 dizel mi Punto 1.4 benzinli mi?

levent levent
    lyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto 1.3 dizel mi Punto 1.4 benzinli mi?

arkadaşlar fiat punto kullandım daha once şimdi baska bır marka aracım var ne yalan söyleyım fiatın rahatlıgını konforunu ve parça bollugunu arıyorum,tekrar fiat punto yada linea almayı dusunuyorum sizce dizelmi yada benzinli lpg olanmı daha az yakar

SELİM KIRŞAN
    skirsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    35GF713
    Edilen teşekkür: 48

Standart Cevap: Punto 1.3 dizel mi Punto 1.4 benzinli mi?

Performans beklentiniz yoksa lpg li tavsiye ederim. Ben 1.3 75bg dizel puntomu satıp 1.2 69 bg punto aldım. Şuan lpgde şehir içi ortalama 8lt yakıyor güncel pompa fiyatları ile ortalama 19krş tekabül ediyor. Sollama yada uzun rampalar da multijetin keyfini vermiyor ama benim için öncelik ekonomik olması.

Emrah Ka
    JeTneT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 31

Aynen bugün bende bu konuyu acacaktim. 1.5 ay önce 1.3 Multijet 75 beygir 2006 puntomu sattım.

Sadece şehir içi kullanıyorum. Ev iş yeri toplam git gel 20 km. Punto yu seviyorum. Satarken başka marka model bir araç almayı düşünüyordum. Fakat gerek servis imkanlarını gerek arabayı tanıdığım için tekrar Punto alasım var.

Şimdi tekrar Multijet mı almalıyım yoksa benzinli&LPG mı ?
    Ayrıca 2011 ve üzeri alacağım.

İş yeri git gel 20 km hesaba katılarak. Benzinli 1.4 hangi model alınabilir..

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar
    NE Mutlu TÜRKÜM Diyene

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

5. Bu mesajı için 2 kişi Ezeldenberi'ye teşekkür etti:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Ben 2008 75hp dizel punto kullanıcısı olarak çok memnunum aracımı günlük kullanıyorum arada sırada il dışı küçük yolculuklarda yapıyorum tekrar alsam kesinlikle dizelden başka bişey almam ama ince detay olarak kesinlikle düşük kilometre olmalı yoksa yüksek kilometreli dizel almaktansa benzinli alırım benzinli olarak binerim lpg sokmam bu benim kişisel tercihim

çok bilinen bişeyi bende söyleyeceğim aşırı ve günlük kullanmayacaksanız benzinli işinizi çok çok fazla görecektir dizelin gürültüsü,egr,turbo vs şeyleri ile uğraşmazsınızda hem

ama şunuda söylemeden edemeyeceğim bi arkadaşımın 2013 benzinli 1,4 fire motorlu puntosunu arasıra ve biladerimin 2014 hyundai i20 1,2 benzinlisini sık sık kullanıyorum açıkcası kendi arabamdan sonra pek hoşuma gitmiyor bizim dizelin torku onlarda yok yine bi arkadaşımda clio var 1,4 16valf megane motoru olduğunu söylüyodu o güzeldi mesela 10,7 saniyede 100km ye çıkıyodu ben alsam o tarz bi benzinli araç alırım canavar gibi rampa falan dinlemiyodu
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

40000 km.lik lpg tecrübeme binaen lpgli 1.4 fire motordan memnuniyetimi dile getirmek isterim. Multijet'in torku ve yokuşlarda soluğu kesilmeden gidişi elbette kıyas kabul etmez. Ancak, 1.4 fire motorda da yeri geldiğinde bir vites düşürmek suretiyle yokuşlarda ölüp bitmezsiniz. Benzinli aracın sessiz olması, kış aylarında çabucak ısınması ve dolayısıyla kaloriferin araç içini sıcacık yapması en sevdiğim yanlarıdır. Dizelin marşına bastığınızda benim kanaatime göre en az 20 km. yapmanız gerekir. Değilse motor yeterince ısınmadan çalıştığı için baş ağrıtıcı sorunlar oraya çıkabilmektedir. Benzin'li motorlar ise dizele göre daha az teknolojiktir. Sorun çıkarma olasılıkları daha düşüktür. Bakımı daha az masraflıdır. Tüm bunlara ilaveten hele bir de profesyonel bir lpg montajı yapıldığında kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Ülkemizdeki yasal hız sınırlarına uyulduğu sürece 1.4 fire 77 hp'lik ünite, ihtiyaç duyduğunuz tüm gereksinimleri karşılayabilecek güç ve donanıma sahiptir.
    Netice itibariyle sorduğunuz soruyu tam anlamıyla cevaplayabilmek gerçekten çok zor. Kendi kullanım amacınızı belirleyin ona göre bir araç alın. Her zaman dizel avantajlı olmayabilir ya da tam aksine benzinli.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Salı
    Mert10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Ben satin almak icin 2011punto evo 1.4 8v lpg li bi araci expere goturmustum.araba biblo gidiydi cok ta hosuma gitti ancak ancak exper arkadas 1250 kg bi araba 1.4 en tutulmayan motor 8v 75 beygir birde lpg var bu arac bu yuku tasiyamaz rampada 3 e dusersin zaten motor terleme yapmis 118 binde ancak motor istiyor araba su anda dedi.
    Bende almaktan vazgecmistim bilmiyorum dogrumu yaptim ama soyledigi buydu.

Orhan Özel
    oranozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 KVM 85
    Edilen teşekkür: 2

bende de 1.4 fire fun var. açıkçası dizel mi yoksa benzinli mi derseniz ben benzinli derim. sessiz olması daha sorunsuz olması LPG ile yüksek uyumluluğu vs. ayrıca artık araçlarda ki teknoloji o kadar da eski değil. eskiden 1.4 yokuş çıkarken çok zorlanırdı. ama artık 1.2 hatta 1.0 motor bile o yokuşu çıkıyor. dizel uzun yol yapıyorsanız işinizi görecektir. ama benim gibi hafta da bir kere en fazla 40-50 km yol yapıyorsanız o zaman benzinli derim. saygılar

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı Mert10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben satin almak icin 2011punto evo 1.4 8v lpg li bi araci expere goturmustum.araba biblo gidiydi cok ta hosuma gitti ancak ancak exper arkadas 1250 kg bi araba 1.4 en tutulmayan motor 8v 75 beygir birde lpg var bu arac bu yuku tasiyamaz rampada 3 e dusersin zaten motor terleme yapmis 118 binde ancak motor istiyor araba su anda dedi.
    Bende almaktan vazgecmistim bilmiyorum dogrumu yaptim ama soyledigi buydu.
    Exper sizi yanlış yönlendirmiş. 1.4 8v piyasası oldukça iyidir. Lpg uyumundan dolayı alanı-satanı çoktur. Hız sabitleyici olduktan sonra yokuşlarda problem yok. Bolu dağı tüneline araba doluyken 120 ile alttan girdim 110 ile çıktım öyle 3'e düşme falan olmadı. Ayrıca aracım lpgli lpgde de herhangi bir kayıp yok. Bu memleketteki yasal hız sınırları dahilinde aracı kullandığınız takdirde 1.4 77 hp+lpg yeterlidir.

Fehmi Adanır
    Hulk italy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 0

Daha önce 1.3 Multijet dizel motorlu araç kullandım 4 kişi ile rampada cekiden düşüyor bazen turbo bayiliyordu vites dusurmem gerekirdi kışın motor isinmadigindan sıcağa hasret kalırdık ama şimdi 1.4 benzinli multiair lounge Punto nasip oldu konfor harika çekişi rampada felan mükemmel birkaç km sonra motor ısınıyor arabanın içi hamam bence benzinli daha iyi dizele göre kızdırma bujisi değiştirerek bikmistim aniden arıza veriyor du ama benzinlide ne turbo derdi var nede buji felan LPG yede hiç gerek duymadım şimdilik