20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat ve Dualogic, bence bu haksizlik

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Standart Fiat ve Dualogic, bence bu haksizlik

Merhaba Arkadaslar,

Ne zamandir aklimda yazsam mi yazmasam mi diye dusunuyorum, sizlerin de fikirlerini onemsedigim icin yaziyorum.
    Ben belki bir bolumunuzun bildigi gibi Dualogic kullanicisiyim ve artik insanlarin haksizlik yaptigini ciddi ciddi dusunuyorum. Yokus cikamiyor denen Dualogic sanzimanli arac, vites gecisleri hissedilir denen Dualogic arac,artik inanin cok fazla anlamsiz gelmeye basladi. Rica ediyorum elestiren arkadaslar Opel Corsa 1.2 Easytronic ile bir yokus cikmayi denesinler,sakin bana ama o 1.2 demeyin, arada tork farki sadece 5nm ve Corsa Eaytronic 3.000ytl daha pahali. Elestirenler lutfen Corolla 1.6 otomatik ile bir seyahate ciksinlar, rica ediyorum Easytronic sanzimanli bir Astra kullansinlar, hic olmadi Clio quickshift'in gecen haftaki Autoshow testini okusunlar. Bana Fiat'a buyuk haksizlik yapiliyor gibi geliyor. Ayni robot sanzimanli Corolla otomatige binince neden insanlar "hmmm fena degil" derken neden konu Dualogic'e gelince "rezalet, gitmiyor" gibi yorumlar yapiyorlar, ustelik bu yorumu Fiat sahipleri,GP sahipleri yapiyor. Bence inanin cok buyuk haksizlik. Ben GP'mden cok ama cok memnunum,ustelik bu kullandigim ilk arac da degil,30 yasindayim. Bence once insanlar beklentileri ve bu araclarin ne icin uretildigini iyice gozden gecirmeli, ve bence Dualogic,Easytronic, Quickshift hepsi ekonomiyi rahatlikla harmanlayan muhendislik harikalari, ustelik minimum emisyon ve konvansiyonel otomatiklere gore minimum guc kaybi ile.

Herkese cok selamlar,
    Mutlu kazasiz,saglikli bir yeni yil dilerim.

ahmet

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

En büyük hatta tek büyük neden Tr de hala Tofaş saplantısı olması

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Zaten o opeldeki easytronic ile dualocig bire bir aynı
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

TRye has bir durum. Avrupalıların bile (bile diyorum çünkü en zengin ve eğitimli insanlar orada yaşıyor) ilk tercihleri arasında GP,Fiat 500,Bravo gibi araçlar var. Türkiye'de önyargı var biraz.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

davut tunacık
    dtunacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    Volswagen Jetta 2.0 TDİ DGS
    Edilen teşekkür: 3

Bence bu Fiat'ın değil ama Tofaşın geçmişteki hatalarından kaynaklanıyor.

9. Bu mesajı için 2 kişi dtunacik'ye teşekkür etti:

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Diğer araçları bilmiyorum ama uzun süredir Astra elegance 1.6 otomatik kullanıyorum gayet başarılı diyebilirim..(Daha önce Nissan marka aracımızın otomatik şanzımanı geri viteste sorun çıkarmıştı ve oldukça tuzlu olmuştu)

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

bence bizim araçların performansı yeterli ama işin içine dualogic girince biraz daha performans istiyor bana göre motor dualogici kaldırmıyor benim kanatımca böyle yoksa araçlarımızda küçümsenecek hiç bir şey yok...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Ahmet bey size kesinlikle katılıyorum..Bu şanzımanlar gerçekten teknoloji harikasıdır çünkü bir robot insanın yerine geçerek vites değiştiriyor debriyaj kullanıyor,bizse ondan daha yeni başladığı bu işi bizden iyi yapmasını bekliyoruz..Ben Toyota ve Opelin MTA şanzımanlarını kullanma şansı buldum..Bu tip şanzımanları kullanmayı bilmek gerekli..Birincisi Otomatikleştirilmiş Manuel şanzımanlarda manuel kullanımda vites değiştirirken ayak gazdan çekilmelidir,çünkü normal düz bir viteste hiçbirimiz vites değiştirirken gaza basmayız..Otomatik modda giderken vites küçültmesini istiyorsak gaza yüklenmeli,vites büyütmesini istiyorsak ayağımızı bi saniyeliğine gazdan kaldırıp tekrar basmalıyız..Rampada aracın bayılmamasını istiyorsak Sport moduna almalıyız..Isınmamasını istiyorsak örneğin kırmızı ışıkta boşa alıp şanzımanı dinlendirmeliyiz..Biz bunları yaparsak eminim MTA şanzımanlarda bizi daha çok memnun edecektir..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

15. Bu mesajı için 5 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

Ahmet Öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34

Alıntı Korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TRye has bir durum. Avrupalıların bile (bile diyorum çünkü en zengin ve eğitimli insanlar orada yaşıyor) ilk tercihleri arasında GP,Fiat 500,Bravo gibi araçlar var. Türkiye'de önyargı var biraz.
    Ben de sizinle ayni kanaatteyim,oradaki bakis acisi ve buradaki bakis acisi neredeyse tamamen farkli.
    Ama ben acikcasi bunu Tofas'in hatalarina degil de, Sahin ve Dogan'ini satip ilk yabanci aracini alan insanin Tofas'a burun kivirmasina, o gunlerini unutmak istegine bagliyorum. Ama yillarca insanlari Sahin'e mecbur eden Tofas'in hatasi bu mecburiyeti yaratmak ise evet hatali olabilir.
    Inanin bana bir VW'nin cikardigi sorunlar Tofas'ta yasanmamis seyler, ama imaj her zaman VW'den yana, anlamak cok zor. Almanlar bile VW Passat'in sorunlari ile dalga geciyorlar.
    Selamlar
    ahmet

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Abi zamanında en güzel satan hatta almak için sırada bekleyen kişiler şimdi burun kıvırmasın benimde aracım şahindi ve hala o tadı o havayı hiç bir araçta bulamıyorum bazen bir tarafa para ayırıp bir şahin bile alayım diyorum onun zevki bir başkaydı gönülden sevmeyen anlamaz .. o zaman o sattı şimdi punto yarın junto bu böyle gidecek 10 sene sonrada puntoyumu kötüleyecekler ... parçası en ucuz en bol en az sorunlu araç kuş serisidir kayış kopsa bile kemerini yada bayan çorabı tak devam et hangi araçta bu yapılabilir bakkalda bile parçası bulunuyor garip bir araç

18. Bu mesajı için 3 kişi femoli'ye teşekkür etti:

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

abi boşver sen keyfini sür bu millete ne akıl sır erer nede laf dinletebilirsin genelde sürü psikoljisiyle işimizi gördüğümüz için bunlar doğal şeyler en basiti şu susutalı kontağı elimde kim görse aaaa vw çalmışlar diyor dalacam birine ya bakalım ulan kardeşim stilo 2000 lerde çıktığında hepsinde standarttı vw deyse üst donanımlarda çıkıyordu şiimdi bile bazılarında yok ama bizim millet vw türküsünde sanki çok büyük bir buluş dinine yandığımın memeleketinde tenekeyi bük yaldızı vur yok satrsın

20. Bu mesajı için 3 kişi brvhgt'ye teşekkür etti:

Bilgehan AYKUL
    biloGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

Arkadaşlar yorumları okudumda bişi sormak istiyorum. Mehmet abi dualogic in aracı kaldırmakta biraz zorlandığını sölemiş, bende alırsam dualogic düşünüyorum. Ne yapmamız lazım bu aracın gücünü yükseltmek için? 3-5 beygir bişileri değiştirir mi? Aracın aerodinamiğini bozar mı? Ne yapmalıyız?

Bende 1.2 palio tiptronic var, aracın zor kalkma durumu bende var. Ama economic tuşuna basmazsam, araç gayet canavarca tepkiler veriyor. Aynı tuş dualogic gp lerde de yok mu?
    Palio Speedgear 1.2 16v

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

bence tofaşı şahin doğanı küçümseyen insanlar geçmişlerini unutuyolar hepsi şahin doğan kullanmışlardır ben hatırlıyorum 90 larda kartal alırlardı insanlar daha çok eşya koyarım falan diye şimdi ise o işlerine yarayan araçları küçümsüyolar ve grande puntolarımızı da bence sınıfında alınacak araba punto gerisi hikaye bende şahin doğan kullandım memnundum doğan s bile vardı bizim tofaş türkiyede 1 numara

23. Bu mesajı için 3 kişi grandecaglar'ye teşekkür etti:

Güntaç Kölay
    guntac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 SN 890
    Edilen teşekkür: 38

Alıntı biloGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yorumları okudumda bişi sormak istiyorum. Mehmet abi dualogic in aracı kaldırmakta biraz zorlandığını sölemiş, bende alırsam dualogic düşünüyorum. Ne yapmamız lazım bu aracın gücünü yükseltmek için? 3-5 beygir bişileri değiştirir mi? Aracın aerodinamiğini bozar mı? Ne yapmalıyız?

Bende 1.2 palio tiptronic var, aracın zor kalkma durumu bende var. Ama economic tuşuna basmazsam, araç gayet canavarca tepkiler veriyor. Aynı tuş dualogic gp lerde de yok mu?
    Duologic ile aracı kullanmak bence gayet zevkli bu tür vites kullanmaya alışmak için bir süre gerektiriyor. otomatik ya da düz vitese alışmanız zaman almadı mı?

evet Eco modu bu araçta da var ve belirttiğiniz gibi. eco modu kapattığınızda vitesler yüksek devirlerde değişiyor ve araç güzel hızlanıyor. ama az yakayım, düşük devirlerde araç çabuk çabuk vites yükseltsin, atik olmasamda olur, yavaş yavaş hızlanıyım dersen eco modun açık olsun. bundan önceki aracım klasik otomatikti bence bu duologic kullanması daha keyifli daha canlı en önemlisi daha ekonomik. eskiden düz viteslere göre %20 fazla yakardım artık düz viteslilerle kafa kafaya hatta kasarsam daha az yakıyorum.

ben soran herkese tavsiye ederim. ancak daha 3000 km oldu. ilerde umarım pişman etmez.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ilker aykal
    commandante galkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FC 1505
    Edilen teşekkür: 26

Sayın arkadaslarım,birçok manuel vites aracı kullandıktan sonra biraz da eşimi düşünerek 2008 model bir 1.4 dualogic aldım.daha önceki konularda otomatik ile ilgili bazı sıkıntılar paylaşılırken bende aracın sürüşünün gercekten zevkli olduğunu fakat bu yokuşlarda bayılma işinin kötü olduğundan bahsetmiştim.
    servisten bana yokuşlara cıkarken manuele geçmemi tavsiye ettiler.sizce bu doğru mu??
    bence bu yanlış bir olay neden ben bunu yapmak zorunda kalayım ki??
    ayrıca yokuşlarda kayma yapıyor otomatikler.buna da bir cözüm bulunabilir.
    Tabiki saplantılı bir şekilde aracı kötülemek doğru birşey değil ama bazı sorunları da aramızda tartışmamız lazım.
    mesela daha önce de belirtmiştim.benim herkesten ayrı bir sorunum var.aracı bazen geri vitese aldığımda inanılmaz bir cartlama sesi geliyor.ama inanılmaz bir ses.iki defa servise götürdüm hatta bir kere sanzımanı dağıttılar.ama halen tam bir cözüme ulaşamadım.
    en son olarak geri vitese almadan önce bikaç saniye beklememi önerdiler fabrikadan.
    aranızda bu sorunu yaşayan var mı acaba?bana servisten sadece bir kezz böyle bir durumla karşılaştıklarını söylediler.

herkese mutlu günler dilerim....

Musa Öncü
    blackmacig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

merak ettim ya şu bizimaraçlardakı otomatık vitesin resmini koyabilirlermi bi göremedım giitti serviste yok internette bulamadım koyunda merakımızı giiderelim..

Ahmet Öztürk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34

Alıntı galkoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın arkadaslarım,birçok manuel vites aracı kullandıktan sonra biraz da eşimi düşünerek 2008 model bir 1.4 dualogic aldım.daha önceki konularda otomatik ile ilgili bazı sıkıntılar paylaşılırken bende aracın sürüşünün gercekten zevkli olduğunu fakat bu yokuşlarda bayılma işinin kötü olduğundan bahsetmiştim.
    servisten bana yokuşlara cıkarken manuele geçmemi tavsiye ettiler.sizce bu doğru mu??
    bence bu yanlış bir olay neden ben bunu yapmak zorunda kalayım ki??
    ayrıca yokuşlarda kayma yapıyor otomatikler.buna da bir cözüm bulunabilir.
    Tabiki saplantılı bir şekilde aracı kötülemek doğru birşey değil ama bazı sorunları da aramızda tartışmamız lazım.
    mesela daha önce de belirtmiştim.benim herkesten ayrı bir sorunum var.aracı bazen geri vitese aldığımda inanılmaz bir cartlama sesi geliyor.ama inanılmaz bir ses.iki defa servise götürdüm hatta bir kere sanzımanı dağıttılar.ama halen tam bir cözüme ulaşamadım.
    en son olarak geri vitese almadan önce bikaç saniye beklememi önerdiler fabrikadan.
    aranızda bu sorunu yaşayan var mı acaba?bana servisten sadece bir kezz böyle bir durumla karşılaştıklarını söylediler.

herkese mutlu günler dilerim....
    Merhaba İlker,

Ben de ayni aractan kullaniyorum. Satin aldigimin ilk haftasi benim aracimin geri vitesi de ayni bahsettigin gibi cirliyordu, debriyaj hizalama ayari denen en son yaptiklari bir ayardan sonra artik bu sekilde bir sorun yasamiyorum.
    Yokus konusuna gelirsek, geri vites sorunu icin servise gittigimde test surusune cikmistik. Dik bir yokusta ben de manuele almistim, servis gorevlisi sana soylenenin tam tersine bunu yapmama gerek olmadigini, gazi koklememi ve gerekeni zaten sanzimanin yapacagini belirtti. Ben de artik bu sekilde kullaniyorum, ancak cok ama cok dik bir yokus oldugunda manuele aliyorum veya ECO'yo kapatiyorum. Bu arada size de tavsiyem yokus cikarken eger ECO acik ise siz de ECO'yu devre disi birakin, araci oldukca fazla yoruyor, bende bu yigilma, tikanma ECO acikken yokus ciktigimda oluyor, cunku arac ECO konumunda bir an önce bir ust vitese gecmeye calisiyor.
    Herkese selamlar
    ahmet

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Güntaç Kölay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 SN 890

Bence de eco modunu kapatmak yokuşta rahatlatıyor. manuele almaya gerek yok. bu arada yokuşta durup kalkmak gerekirse yoksa ecoya almaya ihtiyaç yok.
    yokuşlarda kayma sorunu için hillholder isimli sistem güvenlik paketi ile birlikte geliyor. sanırım duologic viteslerde güvenlik paketi standart en azından 2008 lerde var. eğimli bir yolda vites eğim ile ters ise yani yokuş aşağı geri vites ya da yokuş yukarı 1. vites araç ayağınızı frenden çektikten sonra yaklaşık 2 sn asılı kaldıktan sonra kaymaya başlar.

bu arada bizim araçta bir şey farkettim bu standarttır ve muhtemel olarak formda tartışılmıştır ama daha önce karşılaşmadım.

araç hareket halindeyken ayağımı gazdan çekip frene de basmazsam araç 10 km/s hıza kadar yavaşlayıp daha sonra sabit 10 km hızla harekete devam ediyor. bu yokuş aşağıda olsa ykuş yukarı da olsa böyle oluyor. bir tür cruise control ama 10 km hızla gitmek isteyenler için

31. Bu mesajı için 2 kişi guntac'ye teşekkür etti:

ilker aykal
    commandante galkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 FC 1505
    Edilen teşekkür: 26

Güntaç merhaba benim araç 2008 dualogic ama hillholder desteği yok.ağustos cıkışlı benim arac acaba yenileere mi koydular...

Güntaç Kölay
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 SN 890

Sanırım aracınız 77 hp benzinli, güvenlik paketi olarak ifade edilen ASR, ESP, MSR, HBA ve Hillholder 95 hp benzinli, 90 Hp dizel modellerde standarttı biz alırken, şimdi T-jet 120 lerde de standartmış.

bu arada 2 gündür karlı ve buzlu zemin şartlarında kullanma fırsatım oldu. tamamen karla kaplı bir rampada kalkarak ASR denedim. rampayı rahatlıkla çıktım. benzer zeminde arabayı savurmayı denedim savruluyor ama kısa sürede kendini çizgisine doğru çekiyor.

Dikkat: bu incelemeler objectif olmayan bir Grande Punto hayranı tarafından tamamen subjektif olarak gerçekleştirilmiştir

34. Bu mesajı için 2 kişi guntac'ye teşekkür etti: