11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Yok mu Puntomuzun iyi yönleri?

szgnpnt
    Ziyaretçi szgnpnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Yok mu Puntomuzun iyi yönleri?

Arkadaşlar forumda dolaşıyorum bakıyorum da hep şu sorun bu sorun basliklarimiz var. Evet çözüm bulmak için yazıyoruz paylaşıyoruz ama bence biraz sa bu başlık altına artı yönlerini sevdiğimiz yönlerini fikirlerimizi anlatalım. Olmaz mı ?

FIAT PUNTO 1.3 MULTIJET POP 75HP 2013

İsmail Günay
    igny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 21

Standart Cevap: Yok mu puntomuzun iyi yönleri.

MTV si Düşük
    Bana göre tek artısı bu belki daha vardır da bana sürekli sorun çıkardığından kendileri + larını görememiş olabilirim

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erdem alkan
    erdem7506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 BD 7506
    Edilen teşekkür: 20

sorunları olan arkadaşlara kolaylıklar diliyorum ama allah nazardan korusun hiç bir sorunum yok göğüs şişkinliği vardı o değişti her 8000 kmde bir yağı değişiyor bakımları aksatılmıyor hiç bir sorunumuz yok geçinip gidiyoruz

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Direksiyonu tüy gibi, yakıtı fazla değil, yetkili servis bile aşrı pahalı değil. Skoda bile kardeşimde var fiyatlar uçuk fren oldukça iyi tutuyor çoğu arabada kavramaları farklı.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Bana göre bir çok araçtan çok daha iyi. Tabi benim aracım bakımlı ve bende gözüm gibi bakıyorum. Hırpalanmış laçka olmuş bir çok araç model farketmeksizin sıkıntı çıkar.

1. City modunu çok seviyorum.

2. EVO iç dizayn çok iyi.

3. Donanım olsun performans olsun rahatlık olsun Fıesta corsa gibi sınıf arkadaşlarından daha iyi.

4. yakıt tüketimi ve performansı çok iyi

5. Vergi durumu motor seçeneğine göre çok iyi

6. Yol tutuşu kullanılacak lastik değişkenliğine göre bundada sınıfına göre çok iyi.

7. Sınıfında olmayan bir çok özellik var.

8. Modifiye edildiğinde apaçi görünümlü olmuyor. Bundada abarth seçeneğinin olması en büyük etken

9. Kasa tipi olarak şehir içi kullanımda çok iyi

10. Spor görünümü çok hoş olan bir araç.

9. Bu mesajı için 3 kişi volkan1065'ye teşekkür etti:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Parasının karşılığını fazlasıyla veriyor puntolarımız. B sınıfı araç kullanıyoruz netice itibariyle kronik problemler farklı markalarda da ziyadesiyle var. Ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. 1.4 fire 77'lik puntomdan son derece memnunum. 3 yıldır beni hiç üzmedi. Ailemle çok keyifli vakitler geçirmemizi sağladı. Gezdik tozduk sevdiklerimizle buluşturdu hep bizi. Dijital kliması, hız sabitleyicisi, olağanüstü güçlü frenleri, city direksiyon konforu, sınıfında son derece başarılı yol tutuşu, 35000 km. önce ilave ettirdiğim lpg sistemi ile oldukça düşük yakıt maliyeti sağlaması, görece şık ve yakışıklı duruşuyla gönülleri fethetmiş olması, bakım maliyetlerinin uygun ve her yerde ustasının ve parçasının bulunması, özellikle motorun sorunsuzluğu, şehiriçi kullanımlarda her yere rahatlıkla girip çıkma imkanı sağlaması ve ufacık bir boşluk bulunduğunda hemen oraya park edilebilmesi vs. benim aklıma gelen avantajlı yönleri. Temiz ve düzgün kullanılmış bir punto sahibi olduysanız uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız. Araçlarımızın kıymetini bilmemiz lazım. 25-30.000 tl paraya bu donanımlara sahip olmak şu zamanın piyasa koşullarında imkansız görünüyor.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

ben yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum motor sesini çok içeri alıyor onun haricinde çok şükür bi olumsuzluğunu görmedim.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Yok mu Puntomuzun iyi yönleri?

Bir araçtan beklenilen en büyük özellik, olası bir kazada sağ sağlim kurtula bilmektir!
    Allah kimsenin başına vermesin(amin).
    Formda konusu geçen ve herkesin bildiği kaza;
    https://forum.grandepuntotr.com/gene...aramparca.html

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

szgnpnt
    Ziyaretçi szgnpnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben de yazayım o zaman.
    İlk arabam benim .tabiki daha oturaklı daha güzel araçlar var.
    Yakıtı, bakim masrafları, olası bir kazada parça bulmanın rahatlığı ve ucuzlugu, city direksiyon, tipi benim hoşuma gidiyor, İkinci el piyasasinin iyi olması, parasına göre alanı memnun edecek bir araç.

FIAT PUNTO 1.3 MULTIJET POP 75HP 2013

hikmet çelik
    happy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Punto benim de ilk arabam. Araba kullanmayı öğrenmek içinde uygun bir araç. Fiyat fayda oranı ikinci el alınırsa yüksek. Araç b segmentinde olmasına rağmen iç hacim olarak bir üst segment gibi hissettiriyor ( bana öyle geliyo olabilir). Bunu özellikle fiesta ve i20 ye bindikten sonra karar verdim. Bakımı oldukça uygun. Direksiyonun ve debriyajın yumuşaklığı rahatlığı arttırıyor. Şekil olarak segmentinde feminen olmayan bir görüntüsü var. Tam boy stepnenin olduğu nadir arabalardan. Yol tutuş yine segmentinden iyi.

Arabada ne olsun isterim diye düşündüm.

Biraz daha hava yastığı
    Lastik basınç sensörü
    Daha hisli bir direksiyon
    1. vites oranının biraz daha uzun olması.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

yahu facebookta bakıyorum arabanın ampulü patlamış adam arabadan anlamıyor panik yapıp arabadan soğudum yolda kalırmıyım diye saçma sapan şeyler yazıyor ıvır zıvır şeylerden bahane arıyolar hor kullanılmış canı çıkmış arabayı ucuza alıp fiat markasına sövüp kendilerine güldürüyorlar

öncelikle parasına göre araba az paraya çok donanım,ötv ucuz,anlayanı çok,yedek parça bol,kroniklerin bazılarını fiat kabul ediyor,dizellerin motoru uzun ömürlü,yakıtı üzmüyor,city diye diye bi nimet var,75hp dizel kullanıyorum debriyajı yumuşak,dönüş manevrası iyi yani kısacası az sorun yaşadığım ender arabalardan biri memnunum uzun yıllarda kullanacağım inş.
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

19. Bu mesajı için 2 kişi SinanTR'ye teşekkür etti: