18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Bilgi : Her ustaya Güvenmeyin - Sanayi usta kazığı

xx xx
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 8

Standart Bilgi : Her ustaya Güvenmeyin - Sanayi usta kazığı

Merhaba forum ahalisi.

Öncelikle bu yazıyı yazıyor olmam olayda adı geçen şahsın ifşa olması & oraya gitmen isteyen arkadaşların bir ön bilgiye sahip olması amacıyladır.

Puntomun Kısmi yağ kaçaklarını gidermesi ve motor kulağını değiştirmesi için Avcılar-Esenyurt bölgesinde bulunan ( Fatih Oto Sanayi Sitesi ) içinde bulunan bir tamirhane olan OĞUZ OTOMOTiV'e gittim.

300 TL karşılığında 1 tane motor kulağı değiştirdi ve diğer kulakların cok sağlam olduğunu söyledi. Yağ kaçaklarını gidermenin maliyetinin ortalama 300 TL olacağını fakat bakması gerektiğini ve yağ kaçaklarını giderirken elim deymişken trigeri'de değiştireyim extra işçilik almayım işin görülsün deyince total 450 TL fiyata yağ kaçaklarının giderilmesi + Triger değişimi için anlaştık. 2 gün içinde halledecekti ve 1 sonraki gün arayıp büyük su kaçağı var motora su koyduğum an boşalıyor su tapaları değişmeli 300 TL daha dedi.
    Olay tam olarak buralarda başlıyor. Gittim baktım su kaçağı olmayan arabaya su koyduğun an alttan boşalıyor 1 tükürük kadar su kalmıyor içinde. Haliyle el mahkum tamir edilecek. 300 su tapaları değişimi için toplam 750- 100 TL indirim -= 650 TL anlaştık.

Ustamızın arabaya yaptığını iddia ettikleri Motor kulağı değişimi + Yağ kaçaklarının temizlenmesi + Su tapalarının değişimi,su borularının değişimi , radyotör değişimi - Ödediğim toplam para 950 TL

Dün bakırköy sahil yolunda ilerleken büyük bir gürültü ile Oğuz ustanın tamir ettiği Motor kulağı koptu. Motor asfalta düştü. Düşerken Sol aksı kırdı. Yetmedi Şanzıman kulağını kırdı, ve 895 TL masraf çıkardı. + 100 TL çekici. 2. servisim kağıt üzerinde raporla iş yapan bir servis.

( Kulak yeniye yakın fakat etiketi yok, - muhtemelen çıkma ) , Yağ kaçakları değişmemiş , Triger değişmemiş, Radyotör değişmemiş . Başka birşeye baktırmaya gerek duymayıp OĞUZ OTOMOTİV e verdiğim 950 TL hakkında içimden diyeceğimi diyorum ve dediğim gibi ustanızı iyi seçin, Koşulsuz güvenmeyin, Her değişen parçanın eskisini isteyin şeklinde bir tavsiyemi de ekliyorum.

Okuyanlara çok teşekkürler..

2. Bu mesajı için 6 kişi Ranay'ye teşekkür etti:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: Bilgi : Her ustaya Güvenmeyin - Sanayi usta kazığı

Su kesiltmesi olmayan bir araç nasıl bir anda su kaçırıyor. Asıl film burda kopmuş. Şunu dese anlarım ufak tefek su sızıntısı var. Ama yukarıdan koy aşağıdan boşalıyor ve bu araç tamircinin elinde oluyorsa hop derim orda kal..

Geçmiş olsun ama hata biraz sizde bu durumda hiç bir şey yaptırmadan davacı olurdum. Motor kulağı belki hiç değişmedi. Belkide bilerek onada bişiler yapıldı. Servis haricinden işlem yaptıracaksam başında dururum. Ustadan randevu alır akşama kadar başında dikilirim. Güvenmediğim kişiye aracımı emanet etmem.

xx xx
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su kesiltmesi olmayan bir araç nasıl bir anda su kaçırıyor. Asıl film burda kopmuş. Şunu dese anlarım ufak tefek su sızıntısı var. Ama yukarıdan koy aşağıdan boşalıyor ve bu araç tamircinin elinde oluyorsa hop derim orda kal..

Geçmiş olsun ama hata biraz sizde bu durumda hiç bir şey yaptırmadan davacı olurdum. Motor kulağı belki hiç değişmedi. Belkide bilerek onada bişiler yapıldı. Servis haricinden işlem yaptıracaksam başında dururum. Ustadan randevu alır akşama kadar başında dikilirim. Güvenmediğim kişiye aracımı emanet etmem.
    hata zaten kesinlikle bende onu biliyorum. Koşulsuz arabayı teslim etmemek lazımdı. Motor kulağı biraz çatlak/ayrı gibi durduğu için ben sordum değiştirmeli dedi kabül ettim.

Su eksitlmeyen araba nasıl su eksiltir konusunuda araştırdım 3-5 farklı sanayi ustaları ile görüştüm ve öğrendim.

Yağ kaçaklarını temizlerken sıkıntı var mı diye bakmak istediğinde zarar verme olasılığı çok yüksekmiş. Araç 9 yaşında olduğu için daha öne değişmediyse herhangi bir dokunuşta direk elde kalabiliyor ve kocaman delik açılabiliyormuş. Bizimkinede olan buymuş. Ek olarak son yetkili servisin dediğine göre şanzumanıda yanlış takılmış.

( ertesi gün gittiğimde yukarıdan litre litre koyulan su , arabanın altına litre litre akıyordu. )
    Konu Ranay tarafından (24/01/2017 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Geçmiş olsun. Bahsi geçen tamirciyi mahkemeye verin gitsin. Yapmadığı işin karşılığı için o kadar para alması değil.
    Keşke formdan bir usta bulsaydınız.
    Konu Ezeldenberi tarafından (24/01/2017 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.

xx xx
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bahsi geçen tamirciyi mahkemeye verin gitsin. Yapmadı işin karşılığı için o kadar para alması değil.
    Keşke formdan bir usta bulsaydınız.
    Keşke forumdan bulsaydım , oda mantıklı olurdu dediğiniz gibi. Oldu artık bir acemilik.

Aslında yasal haklarımı kullanmak isterdim fakat para verdiğime yada işlem yaptırdığıma dahi herhangi bir yazılı evrak vs yok. Herşey sözlü

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı Ranay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hata zaten kesinlikle bende onu biliyorum. Koşulsuz arabayı teslim etmemek lazımdı. Motor kulağı biraz çatlak/ayrı gibi durduğu için ben sordum değiştirmeli dedi kabül ettim.

Su eksitlmeyen araba nasıl su eksiltir konusunuda araştırdım 3-5 farklı sanayi ustaları ile görüştüm ve öğrendim.

Yağ kaçaklarını temizlerken sıkıntı var mı diye bakmak istediğinde zarar verme olasılığı çok yüksekmiş. Araç 9 yaşında olduğu için daha öne değişmediyse herhangi bir dokunuşta direk elde kalabiliyor ve kocaman delik açılabiliyormuş. Bizimkinede olan buymuş. Ek olarak son yetkili servisin dediğine göre şanzumanıda yanlış takılmış.
    Bununla geçmiş olsun. Araç LPG li ise lpg su boruları dediğiniz gibi belli bir süre sonra kırılabilir. Ama orjinal borularına kolay kolay bişi olmuyor. hadi oldu diyelim buna 300 TL verilmez.

Bundan sonraki bakım süreçlerinizde forumda konu açarsanız yardımcı oluruz.

xx xx
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bununla geçmiş olsun. Araç LPG li ise lpg su boruları dediğiniz gibi belli bir süre sonra kırılabilir. Ama orjinal borularına kolay kolay bişi olmuyor. hadi oldu diyelim buna 300 TL verilmez.

Bundan sonraki bakım süreçlerinizde forumda konu açarsanız yardımcı oluruz.
    Teşekür ederim , undan sonra dediğiniz gibi forumdan destek alıyor olacağım. Ayrıca araç lpg li doğrudur.

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

fire motorlarda yağ kaçağını sorun etmeyın motor ust kapak contası hatta ust parça arasında ki conta da olmalı
    zamanla yag kacırıyor kronık sureklı yağ seviyesini (motor ve şanzıman ) kontrol etmeniz yeterli

xx xx
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fire motorlarda yağ kaçağını sorun etmeyın motor ust kapak contası hatta ust parça arasında ki conta da olmalı
    zamanla yag kacırıyor kronık sureklı yağ seviyesini (motor ve şanzıman ) kontrol etmeniz yeterli
    Başta terlemeye benzer motorun altında gözüken yağ birikintisi gibi hafif ve önemsiz birşeydi, İleride problem olmaması için yaptırmak istedim. Fakat ustadan sonra 1 haftada 2.5 litre eksiltir oldu

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

Başta terlemeye benzer motorun altında gözüken yağ birikintisi gibi hafif ve önemsiz birşeydi, İleride problem olmaması için yaptırmak istedim. Fakat ustadan sonra 1 haftada 2.5 litre eksiltir oldu
    sizinki iddaalı bir eksiltmeymiş bakılması lazım ama 10.000 km de 0.5 ile 1 litreye kadar lpg li araçlarda eksiltemeyi fazla dert etmeyin yağ ekleyin

xx xx
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizinki iddaalı bir eksiltmeymiş bakılması lazım ama 10.000 km de 0.5 ile 1 litreye kadar lpg li araçlarda eksiltemeyi fazla dert etmeyin yağ ekleyin
    ustadan alırken yağını fullediğini söyledi bende kontrol etmeden bindim 6.gün akşamı sinyal yandı. Yani fullememiş de olabilir , karışık mevzular, Güvenmemek lazımmış herkese

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

çok geçmiş olsun okurken sanki kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm bu saatten sonrada ne desek boş hayat insana deneyim katıyor bende ne ustalarla uğraştım bi kulağımın arkası kaldı öpülmedik

forum kuralları müsaade etse iyi dileklerimide yazardım o usta için ama kurala uyuyoruz mecburen
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

ist piyasasında tamircilerin,servislerin büyük bir çoğunluğu hırsız.Senin sağlam olan orjinal parçana bozuk deyip söküyor,yan sanayiyi sana kitliyor,orjinal olanıda 2-3 misli fiyatla arabadan anlamayan gariban insanlara kitliyor.tabi müşteriler arasında da bu tip hırsızlıklar var,geçen ustam anlattı;arabayı yaptım kapının önüne koydum,sabah bi geldim araba yok başımdan kaynar sular döküldü diyo,kameradan bakıyorlar,arabanın sahibi akşam geliyor yedek anahtar ile alıp götürüyor.Yani velhasıl kelam insanlar arasında ne bi güven kaldı,ne bi saygı kaldı,nede ALLAH korkusu kaldı,ALLAH hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Teknik Konu Cevap: Bilgi : Her ustaya Güvenmeyin - Sanayi usta kazığı

geçmiş olsun bayağı üzücü bi durum.arabayı yıkatırken bile başında durmasan takır tukur girişirler.vaktim varsa bırakıp gitmem.sanayide iyi anılarım hep arabanın başındayken geçmiştir.maalesef insan kalitesiyle alakalı bi durum.fazla uzatmadan iyi ustaları tenzih ederek kınıyorum.

Kaan TAŞ
    KaanTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 32

Merhaba forum ahalisi.

Öncelikle bu yazıyı yazıyor olmam olayda adı geçen şahsın ifşa olması & oraya gitmen isteyen arkadaşların bir ön bilgiye sahip olması amacıyladır.

Puntomun Kısmi yağ kaçaklarını gidermesi ve motor kulağını değiştirmesi için Avcılar-Esenyurt bölgesinde bulunan ( Fatih Oto Sanayi Sitesi ) içinde bulunan bir tamirhane olan OĞUZ OTOMOTiV'e gittim.

300 TL karşılığında 1 tane motor kulağı değiştirdi ve diğer kulakların cok sağlam olduğunu söyledi. Yağ kaçaklarını gidermenin maliyetinin ortalama 300 TL olacağını fakat bakması gerektiğini ve yağ kaçaklarını giderirken elim deymişken trigeri'de değiştireyim extra işçilik almayım işin görülsün deyince total 450 TL fiyata yağ kaçaklarının giderilmesi + Triger değişimi için anlaştık. 2 gün içinde halledecekti ve 1 sonraki gün arayıp büyük su kaçağı var motora su koyduğum an boşalıyor su tapaları değişmeli 300 TL daha dedi.
    Olay tam olarak buralarda başlıyor. Gittim baktım su kaçağı olmayan arabaya su koyduğun an alttan boşalıyor 1 tükürük kadar su kalmıyor içinde. Haliyle el mahkum tamir edilecek. 300 su tapaları değişimi için toplam 750- 100 TL indirim -= 650 TL anlaştık.

Ustamızın arabaya yaptığını iddia ettikleri Motor kulağı değişimi + Yağ kaçaklarının temizlenmesi + Su tapalarının değişimi,su borularının değişimi , radyotör değişimi - Ödediğim toplam para 950 TL

Dün bakırköy sahil yolunda ilerleken büyük bir gürültü ile Oğuz ustanın tamir ettiği Motor kulağı koptu. Motor asfalta düştü. Düşerken Sol aksı kırdı. Yetmedi Şanzıman kulağını kırdı, ve 895 TL masraf çıkardı. + 100 TL çekici. 2. servisim kağıt üzerinde raporla iş yapan bir servis.

( Kulak yeniye yakın fakat etiketi yok, - muhtemelen çıkma ) , Yağ kaçakları değişmemiş , Triger değişmemiş, Radyotör değişmemiş . Başka birşeye baktırmaya gerek duymayıp OĞUZ OTOMOTİV e verdiğim 950 TL hakkında içimden diyeceğimi diyorum ve dediğim gibi ustanızı iyi seçin, Koşulsuz güvenmeyin, Her değişen parçanın eskisini isteyin şeklinde bir tavsiyemi de ekliyorum.

Okuyanlara çok teşekkürler..
    Öncelikle çok geçmiş olsun . Yetkili servisler pahalı ama en azından taktıkları parçalar orjinal . keşke sizde özel yerine yetkili birmot servisinde yaptırsaydınız belki böyle sorun yaşamazdınız . Sanayiye hiç gitmedim ALLAH düşürmesin . Sanayi arabadan anlamayan sözde USTA ile dolu ..

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Alıntı KaanTs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun . Yetkili servisler pahalı ama en azından taktıkları parçalar orjinal . keşke sizde özel yerine yetkili birmot servisinde yaptırsaydınız belki böyle sorun yaşamazdınız . Sanayiye hiç gitmedim ALLAH düşürmesin . Sanayi arabadan anlamayan sözde USTA ile dolu ..
    arabacı çevreniz yok ise ve arabadan anlamıyor iseniz en doğru karar yetkili servis..Ancak sağlam ve güvenilir bir yer bulursanız serviste ödediğiniz paranın yarısına işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bu arada yetki belgeli ozel servierde de yapilan iscilik 2 yil garantilidir vs..yetkili servis gibidir
    Hatta garanti kapsinda olan arac garanti disi da kalmaz vs...

xx xx
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum.

Aslında hata tamamen bana ait

Söze güvenmek, Komşum deyip inanmak, sıcakkanlı davranıyor diye koşulsuz aracı teslim etmek ve 9/6 calısıyor olmamdan kaynaklı aracın basında bekleme imkanı bulamayısım gibi güzel sebeplerle ortama zemin hazırladım. ustamız ise ben zaten triger değiştirecem demedim, radyotörüde değiştirmeyecektim diyerek konuyu kapattı ve tek 1 tane motor kulağı değişimi 950 TL olarak bana yansıdı.