14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Silecek arızası.

Mustafa Atalay
    Computerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart Silecek arızası.

Arkadaslar on sileceklerim kardan sonra buz tutup cama yapismis. silecegi calistirinca ariza yapti. Silecek kolunu 4-5 defa calistirinca silme islemini bitiriyor yani her seferinde yarim yarim kalkiyor zamanlama rolesimi yandi yada silecek motorumu yandi. Elektrik ustasi bir gun surer diyor tamir icin. Zaman rolesi nerde ben kendim degistirebilirmiyim
    Hayirli gunler.

Mustafa Atalay
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Silecek arizasi.

S:A
    Arkadaşlar elektrik ustasına götürdüm direksiyonun altındaki sigorta tablası değişecek komple diyor. fiyat ise 500-600 arasıymış. oda garanti değil başka problemde olabilir diyor.
    sileceğin motorunda sorun yok. sileceğin ilk çalışma esnasında röle 1 saniye içinde açılıp kapanıyor ve turu tamamlamıyor. röle kapanmazsa arada sırada sorunsuz çalışıyor. sebebi ne olabilir. silecek ilk çalışırken sensörmu var omu devreden çıktı bilen oto elektrikçisi varsa cevaplarsa sevinirim. bir cam sileceği için 500-600 lira çok para oda kesin değil belki olmaz diyor.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

zamanında bende opel vardı..silecek hep yarım kalıyordu,servise götürdüm 1.100 tl fiyat çıkartmıştı..oto elektrikçisine gittim baktı etti yarım saat sonra gel dedi..gittim eskisinden iyi çalışıyordu..50 tl verdim 1 sene kullandım hiç bir arıza falanda çıkarmadı,sonra satmıştım zaten.ne gibi bi işlem yaptı hiç bilmiyorum.bence işten anlayan başka bi oto elektrikçisine git.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Silecek arızasını, tüm sistemin sigortalarına bağlamanın mantığını anlayamadım ama işin ucunda para aşırma var sanki. O paraya yeni silecek motoru alırsın. Belkide motorda sorun vardır. Elektronik parça sonuçta yüke geldiğinde yarım çalışır veya birazdaha zorlanınca hiç çalışmaya bilir.???
    Neyse , Peugeot sayfasında silecek motorunun komple sökülüp temizlik ve bakımının yapıldığı güzel bir konu buldum. Silecek motoru valeo marka tahminen bizimkilerle aynı olabilir. Tamamen okumanızı tavsiye ederim.
    306 Ön Cam Silecek Motoru Arızası Çözümü - Sayfa 2
    Konu Ezeldenberi tarafından (20/01/2017 Saat 18:00 ) değiştirilmiştir.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Direksiyon altındaki sigorta tablası dediği body computer, onun da fiyatı serviste 1500 2000tl civarında. Çıkma veya emaneten bir silecek motoru bulup bağlayıp deneyin. Silecek motorunun içinde turu tamamlayıp tamamlamadığını gören siviç mevcut. O siviçten de kaynaklı olabilir, ona istinaden yeni bir silecek motoru bağlayıp deneyin dedim. Ayrıca sorun bahsi geçen sigorta kutusu asıl adı body computer olan üniteden kaynaklanırsa tamir olma ihtimali yüksek. İstanbul da fiat servisinin tamir yeri var. Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

aman Allahım ne mübarek ustalar var

ne desem ne kötü konuşsam az
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Mustafa Atalay
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Tesekkur ederim arkadaslar. Baska bi ustaya daha goturelim bakalim o ne diyecek.

Mustafa Atalay
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Merhaba arkadaşlar başka ustaya götürdüm.Badi bilgisayarından dedi ucu açıkmış kaç lira tutar bilemiyorum diyor. halils2 arkadaşımında dediği gibi motoru söküp içine bakayım diyorum inşallah çözeriz çözemezsem 2 bin lira girecek olmazsa sileceklerin ucuna ip bağlayıp elimle çekerim

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Sileceği dağıtmadan önce siviç bağlantılarını bulup uçlarından 1 ini ayırıp veya değidirip deneyin. Siviç konumunu hatırlamıyorum dururken ya sürekli kısa devre veriyordu veya açık kontak veriyordu. Siviç ucunu ayırdıktan sonra sileceği çalıştırıp çalışırken boştaki ucu diğer uca değdirin. Değdirdiğiniz zaman duruyorsa siviçte sorun vardır. Önemli olan siz Değdirdiğinizde veya uçları açtığınızda çalışması. Kendi kafasına göre çalışıyorsa body kaynaklı olması muhtemel. Ama benim tahminim silecek motorundan yana. Şuana kadar body kaynaklı silecek arızası duymadım. Benzer sorunu linealarda da duydum silecek motoruydu çoğu.

Mustafa Atalay
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Silecek arızası.

Merhaba arkadaşlar. Ustalar en son badi bilgisayarindan demislerdi cikma bilgisayar bulmak icinde gun istediler halils2 arkadasin tarif ettigi sekilde kendim ugrasayim dedim sensor ucu acik konum olunca calisti ters mantik kurayim dedim silecegi calistirip asagi inecek sekilde ayarladim elimle tuttum ve sekiz on kez calistirdim sonsor gozu motorun icinde dogru konuma gelince kendiliginden duzeldi. Hepinize tesekkur ederim. Bunuda burdan yazmak istedim. Belki birilerinin isine yarar.

11. Bu mesajı için 4 kişi Computerboy'ye teşekkür etti:

emir iskeçe
    emirr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Al işte Türkiye'de en büyük sıkıntımız bu . Bizim ülkemizde mesleğini severek yapan olmadığı için artık ahlaki yönden de büyük yozlaşmalar başladı. Tanıdık olmadan aldığımız fiyatlarla, tanıdıktan aldığımız fiyatlar veya çözümler arasında uçurumlar var. Düşünün ki usta usta gezip aldığınız fiyat 1000-2000 TL arası olan bi işi kendiniz biraz uğraşınca yapabiliyorsunuz. Çok enteresan. Bilmiyorsan bilmiyorum de, hemen o değişecek bu değişecek küt rakam 500 TL 1000TL bu nedir ya ? Nasıl bir ülke olduk anlamıyorum

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Fotoğraflı anlatım olsaydı çok daha faydalı olurdu. Çözüme kavuşmuş olması güzel. 1500-2000 diyen usta bozuntularina kapak olsun.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Computerboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ustalar en son badi bilgisayarindan demislerdi cikma bilgisayar bulmak icinde gun istediler halils2 arkadasin tarif ettigi sekilde kendim ugrasayim dedim sensor ucu acik konum olunca calisti ters mantik kurayim dedim silecegi calistirip asagi inecek sekilde ayarladim elimle tuttum ve sekiz on kez calistirdim sonsor gozu motorun icinde dogru konuma gelince kendiliginden duzeldi. Hepinize tesekkur ederim. Bunuda burdan yazmak istedim. Belki birilerinin isine yarar.
    Geçmiş olsun, geri dönüş yaptığınız için ayrıca teşekkür ederim . Diğer arkadaşlarada faydası olacaktır mutlaka.
    Şunu da belirteyim: her ne kadar fiat markasına karşı milletimizde ön yargı olsa da açık ve net söyleyebilirim ki fiat kötü araba yapmıyor arkadaşlar. Üzerinde takılı olan elektronik parçalar kötü değil, kolay kolay arıza yapmaz. Ama bu hiç arıza yapmadığı anlamına gelmesin. Şuana kadar 45bin punto 35 bin dir linea kullanıyorum, daha saçma sapan arızasına rastlamadım. Çevremdekiler de dahil. Araç parçalarının çoğu yanlış kullanım veya müdahale sonucu arıza yapıyor. Bu tüm araçlar içşn geçerli olsa da fiatın araçları arıza yaptığında insanımızın çoğu fiat ne olacak derken diğer markaların arızalarını normal karşılıyor. Bizim araçların ön takımlarının çabuk arıza yaptığını söylüyor çoğu kişi, çevremdekiler de dahil. Ama ben aracıma 17 jant koydum, 40 45 yanak lastik atıp kullandım, veya sert çukura girdim kollamadım demiyor. 2 aracıma da ön takımı içinhiç masraf etmedim sayılır. Puntoda 1 defa amortisör takozu değiştim, lineada keyfi z rot değiştim. Ettiğim masraf bu. Sanmayın aracımı sadece asfaltta kullanıyorum. Balığa da giderim kıra ormada da tarlaya da, aracı nerde nasıl kullandığımız önemli kaçla gittiğimiz önemli. Bu çerçevede kullanılan araçların ömrüuzun arızası az oluyor.
    Emirr arkadaşımıza da katılıyorum. Memleketimizde gerçekten usta yok denecek kadar az ya da işi yapmak istrmiyorlar ayırca eski ustalar yeni araçları tanımadığı, kendilerini geliştirmediği için de çok bocalıyor veya aracı bozuyorlar.. Ustalarla o kadar çok uğraştım ki artık sanayiye servise gitmiyorum bile bıktım ama onlar olmadan da olmuyor işte bir çok iş. Araçlarımın bakım ve arızalarının yapabildiğim kadarını kendim yapıyor ağır illerde sanayide işçiliği iyi sayılacsk ustalara gitmeye çalışıyorum artık. Fiyat olarak da yağ değişimine bile50 tl işçilik ister oldular gerisini siz düşünün.
    Hepimize kazasız günler dilerim.

15. Bu mesajı için 3 kişi halils2'ye teşekkür etti:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

adınıza çok sevindim konuyu unutmayıp dönüş yaptığınız için bende ayrıca teşekkür ederim
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic