Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 400 TL Ye Yazılım

İsmail Günay
    igny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 21

Standart 400 TL Ye Yazılım

Merhaba arkadaşlar.2010 128k 1,3 90 hp gp aracımın yakıt tüketimi çok geliiyor ve çözüm arayışındayım.Egr monifold vs temizliği yaptırdım yakıt düşer diye ama malesef dahada arttı.Şimdi yazılım attırıp yakıtını düşürme yollarını araştırıyorum.Yaşadığım şehirde yeni açılan bir firma kampanya yapmış 400 tlye garantili yazılım atıyorum orjinal diyor.1 hafta dene beğenmezsen orjinal yazılımı geri yüklerim diyor.Bilindik bir yer değil ama böyle garanti vermesi beni olumlu bakmaya sevk etti.
    Sorum şu arkadaşlar.
    1-Yazılılım attırsam yakıtı düşürebilirmiyim
    2-BU firmada siz olsanız yaptırırmıydınız.Yazılım yaptırıcağım firmada ne aramalıyım.
    3-yazılımın illaki motora ve ekipmanlara zararı vardır ama ben performanslı kullanan biri değilim 90 ı geçmem ve ani ivemelenme vs yapmam.çok sakin kullanırım.bu şekilde motoru zorlamama rağmen yinede motorun ömrünü yermi.1-2 sene içinde motor bitermi mesela.200k ulaşmadan satmayı planlıyorum aracımı bu arada para biriktiriyorum.
    cevap verenler için teşekkürler şimdiden

ibrahim aydın
    ibrahimaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 89

Standart Cevap: 400 TL Ye Yazılım

Merhabalar. 2012 model 1,3 75 hp evo var. bir yıl önce ecufast'te yazılım attırdım. 500 tl. Ben biraz seri kullanırım. yazılımdan sonra duman olacağı yönde endişelerim vardı ama yakıtı shellden almaya devam ettim duman olmadı hiç. motor mekanikle ilgili sorun yaşamadım ve yaşayacağımı zannetmiyorum. umarım siz de yaşamazsınız. yakıt olarak benim kullanımımla bir düşüş göremedim. çok ince hesap yapmıyorum zaten yakıtla ilgili. ama yakıtı artmadığı kesin. benim isteğim seri kalkış, seri hızlanma idi ve istediğimi sorunsuz bir şekilde aldım. Güç artışı için yazılım okey ama yakıt için çok bişey beklemeyin derim.

3. Bu mesajı için 2 kişi ibrahimaydin'ye teşekkür etti:

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Bende aksine biraz fazla hesap yapıyorum tüketim için.Aracı sürekli kullandığım için 0,3 litre bile aylığa vurunca bayağı bi tutar ediyor.Şöyle diyeyim sitelerinde %10 tasarruf %20 güç artışı felan diyorlar ya o doğru olsa yeter.Ortalam 6 litre %10 u 0,6 litre yapar buda 3 ayda kendini amorti etmesi demek.Biliyorum fazla ince hesap yapıyorum ama çok km yapınca mecbur

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

İsmail bey, yazılım olayınından ziyade aracınızın enjektör revizyonunun yapılması gerekiyor. Öncelikle bir Bosch car servisinden enjektör kontrolü yaptırın, daha sonra yazılım derim. Enjektörlerin fazladan kaçırdığı mazot hem aracın fazla yakmasına, kötü kokulara hemde sarsıntılı çalışmaya sebep olmalı.( Sizin konu başlıklarından derleme)

6. Bu mesajı için 2 kişi Ezeldenberi'ye teşekkür etti:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı igny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.2010 128k 1,3 90 hp gp aracımın yakıt tüketimi çok geliiyor ve çözüm arayışındayım.Egr monifold vs temizliği yaptırdım yakıt düşer diye ama malesef dahada arttı.Şimdi yazılım attırıp yakıtını düşürme yollarını araştırıyorum.Yaşadığım şehirde yeni açılan bir firma kampanya yapmış 400 tlye garantili yazılım atıyorum orjinal diyor.1 hafta dene beğenmezsen orjinal yazılımı geri yüklerim diyor.Bilindik bir yer değil ama böyle garanti vermesi beni olumlu bakmaya sevk etti.
    Sorum şu arkadaşlar.
    1-Yazılılım attırsam yakıtı düşürebilirmiyim
    2-BU firmada siz olsanız yaptırırmıydınız.Yazılım yaptırıcağım firmada ne aramalıyım.
    3-yazılımın illaki motora ve ekipmanlara zararı vardır ama ben performanslı kullanan biri değilim 90 ı geçmem ve ani ivemelenme vs yapmam.çok sakin kullanırım.bu şekilde motoru zorlamama rağmen yinede motorun ömrünü yermi.1-2 sene içinde motor bitermi mesela.200k ulaşmadan satmayı planlıyorum aracımı bu arada para biriktiriyorum.
    cevap verenler için teşekkürler şimdiden

Fundanın telefonu varsa onu ara gurubun sponsoru var MG remamps tı yanlış hatırlamıyorsam. Seni yönlendirecek. Hatta fundadan Cengizin telefonu iste onla görüş aynı araç ondada vardı. Selamımı söyle ikiside yardımcı olur.

Ama tasarruf konusunda şehiriçi ben sana garanti olarak tasarruf edersin diyemem heleki bu seneki kış soğuklarında benım aracım bile 7,5 rahat görüyor. Sırf bu yazılım işi tasarruf değilde hem alacağın güç hemde aracından alacağın zevk için yaptırılır. ben yaptır derim ama dediğim gibi şehir içi tasarruf yani ben bu konuda temkinliyim ama bursa daha düz bir yer benim burası sürekli bayır sürekli araç tork istiyor.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

arkadaşlarında söylediği gibişehir içinde beklentiye girmemek lazım ancak uzun yolda seni tatmin eder. 400 tl de uygun gibi. mutlaka bir tanıdık bul orayla alakalı. neticede garantili deyip su koyverenler var. söylendiği gibi araç konforu için bile yaptırılır.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

bi arkadaşım ilk kasa doblosuna (1,9jtd) araçta o zamanlar çok eski değildi kilometreside düşüktü gitti yazılım attırdı çok aşırı agresifte kullanmamasına karşın 1,5 senede motoru bitirdi arızaların arkası kesilmedi onu görünce bu yazılım işi beni soğuttu
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Evet bizim grubun sponsoru olan yer dediğin yer.Aslında gittiğim yol şehir içide olsa sabah erken saate çıktığım için trafik pek olmuyor.bazende otobandan gidiyorum.4.vitesin altına inmeden %80lik kısmında gidebiliyorum.

AmaZafer beyin dediği gibi enjektörlere bir baktırayım ilk önce

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi arkadaşım ilk kasa doblosuna (1,9jtd) araçta o zamanlar çok eski değildi kilometreside düşüktü gitti yazılım attırdı çok aşırı agresifte kullanmamasına karşın 1,5 senede motoru bitirdi arızaların arkası kesilmedi onu görünce bu yazılım işi beni soğuttu
    JTD in motor yemesi doğal sinan kardeşim. Benım yazılımlı 2 seneyi geçti artık. Soft yazılımda sıkıntı olmaz. Ayrıca motor yeme yazılımdan çok farklı bir şey. Heleki JTD motor kronik sorunlu bir motor. Bursadaki Puntoların yuzde 90 nı yazılımlıdır.

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

doğrusunuz üstad ama ben yinede korkuyorum bu işten

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Hocam en kısa zamanda enjektörlere baktırmayı düşünüyorum fakat enjektör sorunun başka ne gibi belirtileri var bilgilendirebilirmisiniz.

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Üstad , gideceğiniz yerde tespiti yapılarak , hangi enjektörlerde sorun varsa, ona göre hareket edilir.
    Ayrıca netten bizim için çok güzel açıklayıcı bilgiler;
    Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır? - arizalar.gen.tr

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad , gideceğiniz yerde tespiti yapılarak , hangi enjektörlerde sorun varsa, ona göre hareket edilir.
    Ayrıca netten bizim için çok güzel açıklayıcı bilgiler;
    Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır? - arizalar.gen.tr
    Teşekkür ederim hocam güzel bilgiler fakat burada yazanların hiçbiri bende yok aracım bir kerede çalışıyor stop etme vs yok maaşallah.gecen serviste bilg bağladılar sadece debryaj alt merkez arızası verdi .bosh servisine gitsem illaki söküp öylemi test ediliyor.200 küsür tl boşa vermeyelim

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Teşekkür ederim hocam güzel bilgiler fakat burada yazanların hiçbiri bende yok aracım bir kerede çalışıyor stop etme vs yok maaşallah.gecen serviste bilg bağladılar sadece debryaj alt merkez arızası verdi .bosh servisine gitsem illaki söküp öylemi test ediliyor.200 küsür tl boşa vermeyelim

Söküp makineye bağlaması 200 TL den başlar. Sorun olup olmaması hiç bir şey farketmez. Ama bence bu soğuk havada yakıt olayını çok kafaya takıyorsunuz çünkü hava aşırı soğuk ve iklim çok dengesiz. Bu sorunlar bir çok araç sahibi şu an yaşıyor. Bence yakıt olayını nisan ayına bırakın. bu gidişle ordan burdan kar edecem derken orayı söktü buraya baktır cebinizden beya bir para çıkacak ve tasarruf ararken iyice zarar etmiş olacaksınız.

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söküp makineye bağlaması 200 TL den başlar. Sorun olup olmaması hiç bir şey farketmez. Ama bence bu soğuk havada yakıt olayını çok kafaya takıyorsunuz çünkü hava aşırı soğuk ve iklim çok dengesiz. Bu sorunlar bir çok araç sahibi şu an yaşıyor. Bence yakıt olayını nisan ayına bırakın. bu gidişle ordan burdan kar edecem derken orayı söktü buraya baktır cebinizden beya bir para çıkacak ve tasarruf ararken iyice zarar etmiş olacaksınız.
    Sanırım haklısınız bu şekilde kabullenecez başka çare yok .yakıtı fazla takıyorum çünkü yıl olarak hesaplıyorum onuda 100 km 1 litre fazla diye hesap edersem psikolojik rahatlama yapar sanırım senede 200 litre çok geliyo gözüme

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Sanırım haklısınız bu şekilde kabullenecez başka çare yok .yakıtı fazla takıyorum çünkü yıl olarak hesaplıyorum onuda 100 km 1 litre fazla diye hesap edersem psikolojik rahatlama yapar sanırım senede 200 litre çok geliyo gözüme

Nisan ayını bekleyin bana göre otomatik olarak düzelecek sorununuz. Bu kış hava çok sert.

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Yakıt tüketimi için havaların iyileşmesini bekleyebilirim sorun yok ama bu araç 2 kıştır bende geçen kış belki bukadar soğuk değildi diye mi bukadar çılgın tüketime ulaşmıyordu bilemiyorum.Ama yazılım işi hala aklımın bir köşesinde kaldı.Kış sonunda biteceğini söyledi kampanyanın o yüzden yaptırmarsammı acaba demiyor değilim.Benim araçta turbo çok geç açılıyor yani 2500 devirde felan devreye girdiğini hissediyorum anca.Bunu öne çekebiliyorlarmı yazılımda

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

dün gece ümraniye ara sokaklarının rezaleti sayesinde ve sokaklardan çıkmaya çalışan kar lastiksiz araçlar yüzünden evime gitmek için baya bi bekledim bu bekleme ortalama tüketimimi 10 litreye çıkardı ama iddia ediyorum aracımda bi sorun yok sorun insanlarda

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Sinan, bizim crossclarla karda koşmaya devam mı?

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Yakıt tüketimi için havaların iyileşmesini bekleyebilirim sorun yok ama bu araç 2 kıştır bende geçen kış belki bukadar soğuk değildi diye mi bukadar çılgın tüketime ulaşmıyordu bilemiyorum.Ama yazılım işi hala aklımın bir köşesinde kaldı.Kış sonunda biteceğini söyledi kampanyanın o yüzden yaptırmarsammı acaba demiyor değilim.Benim araçta turbo çok geç açılıyor yani 2500 devirde felan devreye girdiğini hissediyorum anca.Bunu öne çekebiliyorlarmı yazılımda
    Turbo devri yazılımla olacak bişi değil. Onu mekanik olarak ayarlanması gerekiyor. Ben albeada ayarlttırdım 2500 Devirde giriyordu 2000 çektik. Yazılım fiyat konusunda Funda yardımcı olur merak etme. Yazılım işini beklet. Geçen kışa göre fazla yakması normal bu sene gecen seneye göre 5 ile 7 derece fark var soğukta. Bu olay sadece senın aracında yok benımkide gecen kışa göre fazla yakıyor.

23. Bu mesajı için 2 kişi volkan1065'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/2 12 SonSon