16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Kış Lastiği Tavsiyesi

Tahir KARA
    thr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Kış Lastiği Tavsiyesi

Arkadaşlar kış lastiği alacağım ama petlas snow master ve lassa snoways 3 arasında gidip geliyorum sizce hangisi iyi kullanan varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim. Birde benim lastikler 175 65 15 ama bu lastikler 185 65 15 sıkıntı olur mu? Lastikçinin biri sürtme yapabilir 185 60 15 lazım dedi ama zaten üstündekiler şu an 65 öyle bir durum söz konusu olur mu?

İsmail Günay
    igny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 21

Standart Cevap: KIŞ LASTİĞİ TAVSİYESİ

Sürtme olmaz ikiside benzwr lastik hangisi uyguna gelrse onu alın bence

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ümit TÜRKER
    fencolic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 93

Ben puntoda 2 yıl petlasın kış lastiğini kullandım. En ufak bir sorun yaşamadım ki burda bel hizasına kadar kar vardı. Gayet yumuşak ancak gittikçe her yıl daha da sertleşiyor. Şu an lassa snoways 3 kullaniyorum. Bu petlasa gore daha sert hamurlu. Birkac kez denedim kaygan zeminde yagmurda ve bolu'nun karında. Yagmurda mukemmel su tahliyesi var. Donel kavsağa bilerek suratli girdim birkac kez ve kesinlikle aracın arkasi dahi atmadi. karda da patinaja düşmedi. Hamur olarak sert olmasina ragmen sergiledigi performans şaşırtıcı. Bunu da lastigin desenine bağlıyorum. Bana gore tek eksisi bir kış lastigine göre sert ve sesli. Yaz lastiginden kış lastigine geçince ister iatemez insan bi yumuşaklık arıyor ama lassada onu hissedemedim. Fakat görevini gayet iyi yapıyor.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
    biR derdiM vaR biN dermanA değişmeM

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Sürtme yapmaz. o lastikçinin dediklerine aldırış etmeyin.Lassasyı öneririm petlastan 2-3 gömlek daha üstün. En iyisi dersen Nokıan WR d4 alacaksın A sınıfı yol tutuşu C sınıfı yakıt sarfiyatı 68 dbm sesiszlik. keyfine bakacaksın.

ismail Uruc
    Yolumuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Bende lassa satın aldım dün 660 tl ye 1 yıl yol yardımı 2 yıl garanti bir de 75 tl lik shell den yakıt hediyesi veriyorlar bu ayın sonuna kadar kampanya var petlasdan daha ucuza geliyor lastiklerde çok güzel tavsiye ediyorum

Tahir KARA
    thr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

petlas 122tl lassa 130tl nokianda 190 tl birde 50 lira taktırma parası gider. Petlasın ürün etiketi yakıt bakımından bir tık daha iyi hayırlısı bakalım

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

kış lastiği alacaksanız en uygun ve iyi bi lastik isterseniz kesinlikle nokian derim

kullananların geri dönüşlerindeki en olumlu lastik çünkü fiyatıda çok yüksek değerlerde değil
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı thr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    petlas 122tl lassa 130tl nokianda 190 tl birde 50 lira taktırma parası gider. Petlasın ürün etiketi yakıt bakımından bir tık daha iyi hayırlısı bakalım
    Oda yol tutuşu zayıf olduğundan

mehmet kurkcu
    rohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

I Fit | Çivisiz kış lastiği | Laufenn

Laufenn 185/65R15 92T LW71 I Fit Ice Oto Kış Lastik 185/65R15 Lastik

arkadaşlar hankook'un endonezya üretimi olan laufenn lastiklerini aldım bende çok memnunum oldukça iyi performans sağladı.... Haftaya izmit kartepeye gideceğim ondan sonra da yazarım size...
    Ama şu an için edirnede sabahları -5 ile -8 arası hava sıcaklıklarında oldukça iyi sonuç aldım.
    Edirnede adet fiyatı 125 lira 500 liraya 6 taksit yaptırdım... Tavsiye ederim....

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

hankook iyidir lassadan da iyidir bence. Bizzat kullandığım lastik sağolsun 3 kışım ve bugun kar yağdı mıllet yolda gezninirken ben dalga gecer gibi yanlarından geçip gittim.

mehmet kurkcu
    rohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

https://www.youtube.com/watch?v=xfPsbNzlSZU

youtube de laufenn lastiklerinin tanıtım videosu var inceleyebilirsiniz... kış lastiğine acaip paralar vermeye değmez bence... Sürat yapmayacağınız için önemli olan kauçuk yumuşaklığı...

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

ben n11den indirimle vs tanesi 107 TLye gelerek petlas snowmaster aldım. Bu lastikten çok şikayet duymadığım için tercih ettim. Kar vs olmadığı için henüz denemedim ama yaz lastiğine (michelin energy serisi) göre tutuşu güzel ama sanki arabada viraj dönerken daha çok yan yatma gibi bişey oldu. yaz lastiğinde daha az esniyordu araba. buda kötü mü bilmiyorum ama bastığı yere tutunuyor hissediyorum. diğer lastik markalarını bilmiyorum ama taktığım lastikleri genel yorumlar olumlu diye taktım. bakalım bir kış gelsinde notunu verelim. yakıttada hiç fark yapmadı. şuan 800 km kullandım henüz.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart Cevap: Kış Lastiği Tavsiyesi

Bugün Toyata HILUX ile PETLAS Kış lastiğini test ettik. Asfaltta sıkıntı yok çok güven vermesede idare ediyor. Gelelim kar performansına Koskoca hilux bize 3 kişi ittirdi ya artık arkadaşlarla tarihe geçtik. Lastik biraz patinaj cektikten sonra çok sertleşiyor. Kılcal kanallar karı atamıyor resmen lastik yüzeyi buzkaplı tabiki böyle olunca hafifi bir kar cukuruna düşünce hılux gibi bir araç olmasına rağmen kalabiliyor. Araç 4x4 değil ama Pirelli kar lastiği olan hilux te var. Onlarda sıkıntı yok. Onlar yırta yırta çıkıyor.

Yani demem o ki yumuşak kar yada soğuk asfallatta kar lastiğinin iyisi anlaşılmaz biraz donmuş karda bakıcaksınız. Her zamanki gibi petlas benim için sınıfta kaldı. Lassa bile olsaydı bugün o çukurda kalmazdık. Alırken dikkat edin ucuz deyip 30-50 tl den kaçarken diğer paranız heba olmasın.

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Merhabalar Volkan Bey. Son derece kıymetlı deneyım tesekkur ederız. hılux sınıfında aracı olanlar ıcın onemlı bılgı, Petlas Explero w671 almayacagız (gavurların modellerını detaylı olarak yazıyoruz, bunu da belırtelım ıstedım) Hılux ta kullanılan lastıkle bınektekıler farklı lastıklerdır. Bıraz fazla temel bılgı olacak lakın farklı arac sınıflarına farklı lastıkler olmaktadır bıldıgınız uzere. Bınek araclar ıcın olan w651 serısınden gelen tek sıkayet 3. yılda sertlesme gostermesı oldu bu zamana kadar okudugum duydugum. Sivas'ta kullandım karda (kı konu donmaksa, beklerım) bır sıkıntı yaşamadım bu lastıklerle.

Forumumuza uye oldugumdan berı yerlı malı karsıtlıgına yabancılardan ornek vermekten ınanın bılgı dagarcıgım gelıstı mıchelın dunyada premıum bır marka, bugattı veyron (teknık verılerı ıle kac tane punto ya da hılux edıyor hesap makınesı lazım oyle bır araba bılmeyen ıcın söyleyeyim) ıcın ozel lastık uretecek kadar sınırda, f1 araclarından kıta boyunca yuk tasıyan tırlara kadar lastık ureten dunya devı vs vs... ama energy saver (ya da prımacy) lastıklerınden memnun olmayan, performansıyla dalga gecen bır yıgın kullanıcı var cunku orta ve orta alt sınıfa hıtap etmek ıcın (bu alandakı rekabet nedenıyle saglam dayak yedı) tam vtabırıyle (argesınde Türk calısıyor emınım) "az yakan cok kacan" lastık yaptılar. Kullanıcı yorumlarında ıse yagmurda lastıge naylon gecırmek gıbı bırsey yazmıstı sanırım bırısı, o kadar dıyeyım. Ankara'da bır arkadasım lastıgı aldı, 2 hafta tahamul edebıldı. Canım, baskalarının canı ve arabam kıymetlı uc kurus tasarruf ıcın tehlıkeye atamam dedı! Kı bu lastıklerden memnun olanlar da var, aracın kullanımı ozellıgı ve surulen yol/hava sartlarıyla lastıkten maksımum verım alanlar da var. Ama suda kullanım etıketı A (ya da B) olan bır lastıge fazlasıyla olumsuz yogum gelmesı ılgınc bır durum. tyrerevıews.com dan yagmurun eksık olmadıgı ıngılteredekı kullanıcı yorumlarına bakın, bu lastıklerın su performansına dusuk vermısler.

Sımdı sormak ısterım, mıchelın kotu bır marka mı? Bır modelı kotu oldugu ıcın bunu ıddıa etmek bıraz abes olur. Cıkardıgı bu urun grubu beklentılerı karsılamamıs. Aynı Petlas, Mercedes, Apple, Eti gibi markaların urunlerınde/urun gruplarında olabılecegı gıbı. Bu kadar temel bır gercegı detaylıca yazıp okuyanların gozunu yordum lakın kusura bakmayın ama bazen yerlı urunlere fazla saldırıyoruz arkadaslar. Bır markanın ıyı olması baska markayı kotu yapmaz, ve bır model dıger modelı kotu yapmaz. Yerlı ya da begenmedıgınız markalara camur atmak ıcın artık fıkırlerdekı mantık baglantılarını zorlarcasına yorum yapmayalım derım.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Kış lastiklerim pirelli ve daha ikinci kışta sertleşmeye başlamıştı,bu hafta taktım bakalım,dördüncü kışa giriyoruz.
    Michelin energy saver, aracın üzerindeki lastiklerdi aldığımda.175 taban ve 40bin km yapmış olduklarından,yeniden aynısından bir takım 185 taban aldım."michelin alma,tr yol şartlarında çabuk biter,yumuşak lastik,yanakları kaldırıma değdirme,hemen balon yapar" gibi akıl verenler oldu.Zaten sert olan puntoyu michelinlerle biraz daha yumuşatmayı düşündüm ve çok ta memnunum,40 binden 100bine geldik 3 senede.hala iyi durumdalar,arkadaşımın continental ecocontact lı evosunu da kullandım,benim araba daha yumuşak.Kaldırıma sürtme meselesinde de,aracı hanım kullanıyor ve hergün sağolsun kaldırımın kenarına yaslıyor iki lastiği de.Henüz onda da sıkıntı yok.İstanbul yollarında sıkıntı yok energy saverlarla ama anadoluda taşlı toprklı yolda,uzun dönemde sıkıntı çıkarır mı bilmem.Kendim her ay memlekete gidip,taşlı topraklı köy yollarında kullanıyorum, bi sıkıntı görmedim.

Sent from my iPhone using

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Volkan Bey. Son derece kıymetlı deneyım tesekkur ederız. hılux sınıfında aracı olanlar ıcın onemlı bılgı, Petlas Explero w671 almayacagız (gavurların modellerını detaylı olarak yazıyoruz, bunu da belırtelım ıstedım) Hılux ta kullanılan lastıkle bınektekıler farklı lastıklerdır. Bıraz fazla temel bılgı olacak lakın farklı arac sınıflarına farklı lastıkler olmaktadır bıldıgınız uzere. Bınek araclar ıcın olan w651 serısınden gelen tek sıkayet 3. yılda sertlesme gostermesı oldu bu zamana kadar okudugum duydugum. Sivas'ta kullandım karda (kı konu donmaksa, beklerım) bır sıkıntı yaşamadım bu lastıklerle.

Forumumuza uye oldugumdan berı yerlı malı karsıtlıgına yabancılardan ornek vermekten ınanın bılgı dagarcıgım gelıstı mıchelın dunyada premıum bır marka, bugattı veyron (teknık verılerı ıle kac tane punto ya da hılux edıyor hesap makınesı lazım oyle bır araba bılmeyen ıcın söyleyeyim) ıcın ozel lastık uretecek kadar sınırda, f1 araclarından kıta boyunca yuk tasıyan tırlara kadar lastık ureten dunya devı vs vs... ama energy saver (ya da prımacy) lastıklerınden memnun olmayan, performansıyla dalga gecen bır yıgın kullanıcı var cunku orta ve orta alt sınıfa hıtap etmek ıcın (bu alandakı rekabet nedenıyle saglam dayak yedı) tam vtabırıyle (argesınde Türk calısıyor emınım) "az yakan cok kacan" lastık yaptılar. Kullanıcı yorumlarında ıse yagmurda lastıge naylon gecırmek gıbı bırsey yazmıstı sanırım bırısı, o kadar dıyeyım. Ankara'da bır arkadasım lastıgı aldı, 2 hafta tahamul edebıldı. Canım, baskalarının canı ve arabam kıymetlı uc kurus tasarruf ıcın tehlıkeye atamam dedı! Kı bu lastıklerden memnun olanlar da var, aracın kullanımı ozellıgı ve surulen yol/hava sartlarıyla lastıkten maksımum verım alanlar da var. Ama suda kullanım etıketı A (ya da B) olan bır lastıge fazlasıyla olumsuz yogum gelmesı ılgınc bır durum. tyrerevıews.com dan yagmurun eksık olmadıgı ıngılteredekı kullanıcı yorumlarına bakın, bu lastıklerın su performansına dusuk vermısler.

Sımdı sormak ısterım, mıchelın kotu bır marka mı? Bır modelı kotu oldugu ıcın bunu ıddıa etmek bıraz abes olur. Cıkardıgı bu urun grubu beklentılerı karsılamamıs. Aynı Petlas, Mercedes, Apple, Eti gibi markaların urunlerınde/urun gruplarında olabılecegı gıbı. Bu kadar temel bır gercegı detaylıca yazıp okuyanların gozunu yordum lakın kusura bakmayın ama bazen yerlı urunlere fazla saldırıyoruz arkadaslar. Bır markanın ıyı olması baska markayı kotu yapmaz, ve bır model dıger modelı kotu yapmaz. Yerlı ya da begenmedıgınız markalara camur atmak ıcın artık fıkırlerdekı mantık baglantılarını zorlarcasına yorum yapmayalım derım.
    Farketmiyorki Murat bey arkasaşımın taksisindede var. Binek olsun suv olsun Petlas kaucuk silika yapısı ve desen olarak daha çok argegeliştirmesi gerekiyor. Ben hergun işim gereği çok çeşitli yollara giriyorum. Bu deneyimlerimde başarılı lastik Lassa dır. Genelde şirket araçlarımıza da filo şirketleri uygun maliyet nedeni Lassa-Bridgestone-Pirelli gibi lastikler gönderiyorlar. Son dönmelerdede Continental ve Mıchlende dahil olmaya başladı galiba toplu alımlar olduı.

Benim için önemli olan işim gereği gideceğim noktaya en hızlı şekilde gitmem. Yolda vakit kaybetmeme gerekiyor. Dün yaşadığımın aynısnı bridgestonede yaşamıştım. Maalesef Petlası vebridgestoneyi incelediğimizde sert karda patinajdan sonra yumuşkalığını kaybedip kanallar arasındaki karı atamıyor.

Yerli yabancı olması benim için önemli değil benim için önemli olan dediğim gibi beni işim gereği vaktinde orda sağlam bir şekilde olmam gerekiyor. Markaların tabiki model mode farklığı oluyor ama Petlsa galiba sadece uçak lastiğinde iyi gerisi vasat. Düşününkü hankook markası yeri geldiğinde petlastan bile ucuz ve kalitei olarak 2-3 gömlek üstün.