Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Siz olsanız ne yapardınız

gökhan gökhan
    gspunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart Siz olsanız ne yapardınız

Merhabalar puntoseverler,

hasarsız boyasız değişensiz lpgli işli 2012 1.4 fire evo my life modelli arabamı (56000 km de) takasa sokma aşamasındayım

Aracıma 38.000 tl sayıp üzerine 22.000 tl koyup astra j kasa 2013 sport lpg'li ile.(1.4 turbo)

Ama arabamdan da çok memnunum kararsız kaldım. Sizce mantıklı mı, astranın lpg ile uyumundan şüpheliyim.

Uğur Yurt
    LilSaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Standart Cevap: Siz olsanız ne yapardınız

Almak istediğin aracın aynısını 2 hafta önce sattım ama ben benzinli kullanıyordum şuanda kullandıgın puntodan daha seri daha konforlu araç astra j

LG-H850 cihazımdan gönderildi

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

araba 60 bin tl ye geliyor.bu arabanın sıfırı ne kadar ki 2013 benzinlisine bu parayı veriyorsun.git sıfır egea hb al..hiç olmazsa dersin sıfır arabaya biniyorum.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

ÜZERİNE BİR ARABA PARASI 22 BİN LİRA KOYMAKTANSA BİLDİĞİN TEMİZ ARABANA BİNMEN DAHA DOĞRU BENCE. YOK PARAM ÇOK DİOSAN O AYRI

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Gökhan bey, beş yaş araca o para bence fazla. Geçen gün alışveriş merkezinde 0 km Hyundai elentra gördüm 59 bin yazıyordu. Veya 0 Egea alır mis gibi binersin. İkinci elin problemlerini yaşamazsınız.
    Linea full versiyon alabilirsiniz.

Fiyatlar
    Pop 1.4 77Hp46.400
    Pop 1.3 M.Jet 95Hp56.900
    Urban 1.3 M.Jet 95Hp59.900
    Konu Ezeldenberi tarafından (09/11/2016 Saat 16:06 ) değiştirilmiştir.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

1.4 benzinli egea en fulu 63.900 liste fiyatı..61 e alırsın mis gibi ohh

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Aracınızın durumunu ve piyasasını tam olarak bilmiyorum ancak astra j 1.4 turbo güzel bir seçim. Takas konusunda acele etmektense aracınızı nakde çevirip direk nakit para ile pazarlık yapmanız faydanıza olabilir. 22000 tl az değil bu günde. Egea'ya 50-60 bin tl vermektense geçmişini net bir şekilde tespit edebildiğiniz temiz bir astra j 1.4 turbo çok daha yerinde bir tercih olur. 1.4 turboların lpg uyumu da var. Hem turbonun keyfini yaşarsınız hem de lpg ile yakıt maliyetlerini son derece uygun hale getirebilirsiniz.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÜZERİNE BİR ARABA PARASI 22 BİN LİRA KOYMAKTANSA BİLDİĞİN TEMİZ ARABANA BİNMEN DAHA DOĞRU BENCE. YOK PARAM ÇOK DİOSAN O AYRI
    Eğer bagaj vs. sıkıntınız yoksa, aracınız işinizi görüyorsa Süleyman beyin önerisi oldukça makul. Ben olsam öyle yapardım. 56000 km. bizim puntolar için hiçbir şey. Aracım 92000 km. oldu hala temizliğinden dolayı satmaya elim varmıyor.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

sizin aracın takas fiyatı bence güzel lakin karşı araç fazla gibi geldi. diğer arkadaşlarında dediği gibi 60 bin tl az değil. üstelik benzinli bir araç için.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Bence benzinli astranın fiyatı çok yüksek,puntonunki de az yüksek.İki aracın da fiyatı yükseltilerek,aradaki farkın büyümesi amaçlanmış bu takasta, bence sizin zararınıza bu durum..
    2 hafta önce yine astra 2013 j kasa sport donanımlı 53000 kmde 1.3 dizelini 52 ye aldık arkadaşıma.
    Benzinli opellerde subap erimesi oluyor diye biliyorum lpg takıldıktan sonra.Subap değişimi gerekiyor.Kaç bin km sonraydı tam aklımda değil ama bence bi araştırın bu sorunu,masraflı olur.

Sent from my iPhone using

Uğur Yurt
    LilSaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Gercekten çok fazla 95 binde 49 za sattım 2 parça boyalı

LG-H850 cihazımdan gönderildi

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Opellerde subap erimesi yaptığı doğrudur. Lakin bu sorunun kaynağında da yine tecrübesiz kişilerin yaptığı montaj ve ayar sorunu var. Temiz işçilik düzgün ayar sorun çıkarmaz. Lpg kitleri de artık eskisi gibi değil gerek yazılımsal olarak gerekse de malzeme kalitesi bakımından oldukça önemli aşamalar kaydedildi bu sektörde. Arabama kıyabilip satsam direk passat 1.4 tsi veya astra j 1.4 turbo alır lpg montajını yapar, konfor, güç ve ekonomiyi bir arada yaşarım.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

hocam bence sözlerime katılır yada katılmazsınız iki aracın fiyatıda normalin üzeri ve üste o kadar para vereceğime ben olsam nakit satabildiğim en üst rakama puntomu satıp bütçeme uygun fiyat ve donanımlı olanı kovalardım

astra j için benzinli alıp lpg düşünüyosanız sübap erimesi ile ilgili ya ilerde sıkıntı yaşayabilir yada sıkıntı yaşamış işlem görmüş bi araca denk gelebilirsiniz belli kilometre sonrası erimeden dolayı sübap değişimi kaçınılmaz bu kadar modelli olup kurcalanmış\kurcalanacak bi araba almak açıkcası şahsen bana mantıklı gelmiyor motor seçeneği ve yakıt tipi tamamen sizin tasarrfunuzda ben kendi fikrimi söyledim muhalefet eden olabilir saygı duyarım

8 ay önce kuzenim 2011 model dizel sunrooflu beyaz renk donanımını ve kilometresini tam hatırlayamıyorum ama yüksek kilometre yapmamış ilk sahibinden dizelini 56 bin liraya aldı aracından aşırı derecede memnun bunuda bi düşünün derim
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Bencede hiç gerek yok..Aracınızı satın,sonra seçeneklere bakın..Nakitte sizin eliniz güçlü,takasta onların..Herşey daha kolay olur sizin için..O fiyatlara bir çok araç mevcut..(Alfa,Agea,Auris,Qashqai,Juke, vb)..

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

İlk olarak alma gitme demek biraz yanlış. Sonuç olarak parça falan almıyorsunuz.

Bu araca geçme nedeniniz ve neden bu araç o önemli. Misal Bana renault hangi versiyonunu bedavaya verseler binmem çünkü renault hiç bir zaman benim araç zevkime uymuyor. Sizin astra ya karşı bir ilginiz varsa alın derim. Aracı seviyorsanız alınabilir. Fiyat konusuna gelince elinizdeki aracın piyasası ile diğer aracın piyasasına bakın eğer arada ucurumlar yok ise alınabilir.

LPG işine gelince araçatki LPG kiti önemli eğer eski nesil LPG kiti takıldı ise subap ve yatağına zarar verebiliyor ama bu zararıda kullanıma bağlı olarak 30000-50000km arasında oluyor. Yeni nesil subap soğutmalı kit takıldı ise 70000-100000km rahat görürsün. LPG li araçta illaki bir subap eritme oluyor önemli olan bunu geçiktirmek.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

100000 yaptıktan sonra subap eritsede maddi kayıp çoktan telafi edilmiş olur. O kadar kullanım sonucu bir punto parası neredeyse tasarruf edilmiş olur. Bir de işin şu boyutu var bu memlekette aldığı aracı 100000 km kullanan kaç kişi var?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

J Kasa astraya özel bir durum değil bu. subap eritmesi maalesef opelin benzinli araçlarına tüp takıldığında çoğunlukla yapıyor. hatta servis bunu uyararak takıyor zaten. şahsen opelin dizeline biniyorum çok memnunum. g kasa benzinli vardı yakıt canavarıydı. genelde halk arasında ki söze de inanıyorum. "Almanlar Benzine Acımaz"
    ama şu var ki gerçekten tok insana rahatlık huzur ve güven veren araçlar. sizin yerinizde olsam 2013 makyajlı kasa sport dizel astra j alırım. keyfime bakarım.. yok illa benzinli-tüplü diyorsanız da 2012-2013 fabrikadan tüplü civic bakarım. ( tabii ki kasa ve iç trim kalitesi opel kadar kaliteli değil ama donanım güzel )

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

2012 araci satip 22 bin tl ye 2013 almak yerine
    Puntoyu pesinat yapar, 0 faizle sifir arac bakardim... Veya puntoya binmeye devam.. 2013 astra icin degmez bence..
    22bin de az para degil....
    (Subap konusu da motor koduna gore degisiyor olabilir)

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Subap işi LPG li bir çok araçta aynı. Opel-Mıtsubishi-Honda-mazda vs. LPG li araç kullanıyorsan subaplarda illaki bir sıkıntı yaşanıyor. Önemli olan bu sıkıntı kaç km yasanıyor ve bunu hangi kit ile daha fazla geciktirilebilir.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subap işi LPG li bir çok araçta aynı. Opel-Mıtsubishi-Honda-mazda vs. LPG li araç kullanıyorsan subaplarda illaki bir sıkıntı yaşanıyor. Önemli olan bu sıkıntı kaç km yasanıyor ve bunu hangi kit ile daha fazla geciktirilebilir.
    Kullanım stili de subap erimelerini erkene çeken en önemli faktörlerden biri. Sürekli yüksek devir, sıkıştırarak kullanım ve üstüne bilgisiz ustaların yapamadığı kalibrasyon ayarları Euro V motorlardaki subap erimesini oldukça düşük km.lere çekebiliyor. Ülkemizdeki hız limitlerine uyularak, sıkıştırmadan kullanıldığı takdirde sorunun ortaya çıkma süresi mümkün olduğu kadar uzamış olur. Astra j 1.4 turbo, 2000 devirde 100 km. hız yapıyor 130'a ulaştığında devir 2500'ü bulur. Bu devirlerde kalındığında ve düzgün ayar yapıldığında motor ısısı aşırı artmayacağından uzun süre bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon