15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Uzun yol yakıt değerleri

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Standart Uzun yol yakıt değerleri

Geçtiğimiz cuma günü Mersin den Konya ya, ordan Çanakkale ye, sonrasında Aydın, Denizli, Antalya ve Mersin e dönüş yaptım.
    toplamda 3020 Km yol yapmışım.
    Ortalama tüketim : 4.8 Lt
    Ortalama hız : 64 Km
    Seyahat süresi 47.11
    Toplam yakıt tüketimi : 580 TL,

klima açmadım. bagaj dolu ve iki kişi.
    umarım resimler aşağıda görünür.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Uzun yol yakıt değerleri

Ortalama hızınıza bakınca, sanki araç bir iki puan fazla yakmış gibi geldi. Hava filtresini en son ne zaman değişti. Yakıt olarak hangi marka tercih ettiniz. Motor yağı hangi marka kullandınız.
    Şuan Adana da şehir içi 4.9 ortalama tüketim....
    Konu Ezeldenberi tarafından (19/10/2016 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

Atıf Özdemir
    atifcanozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06FEY41
    Edilen teşekkür: 46

Ben şu an kayserideyim şehir içi kullanıyorum, filtrelerim yeni yağım yeni ama yakıt tüketimim 7.7 lt idi. Würth enjektör temizleyici koydum 6.2 lt gösteriyor şimdi havalar soğuk ve kısa mesafe gidiyorum ( Sabah çalıştırıyorum 5 km gidip stop ediyorum ) acaba o yüzden midir ? Başka bir sebebi olabilir mi sizce ? Birde ben Shell FuelSave'den memnun kalmadım sanki yakıt tüketimimi arttırmış gibi hissettim normalde VPower Nitro kullanıyorum. Sizin tavsiyeniz var mi yakıt konusunnda ? BP Opet veya Shell ?

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama hızınıza bakınca, sanki araç bir iki puan fazla yakmış gibi geldi. Hava filtresini en son ne zaman değişti. Yakıt olarak hangi marka tercih ettiniz. Motor yağı hangi marka kullandınız.
    Şuan Adana da şehir içi 4.9 ortalama tüketim....
    bakımı yakın zamanda yaptırmıştım. dediğin doğru biraz fazla oldu gibi oda yoldan kaynaklı. gece yolculuğu exstra sarfiyat yapıyor, uzağı göremediğin için sürekli tedirgin basıyorsun ve antalya mersin arasıda haala bitmediği için anlık sarfiyatta 20 li değerlere çıkıyorsun çoğunlukla. bu etkenler değerleri yükseltiyor. 3-5 ayda bir mersin sivas arası gider gelirim 15 krş lara kadar iniyiyor yakıtım.
    yağ selenia, yakıt ise mersinde sürekli aynı yerden Ran petrol den alıyorum. shel yada bp ile aralarında 3 yıldır hiçbir fark görnedim, onun için litrede hemen hemen 50 krş neden fazla ödeyeyim. 3 depo yakıt aldım ortalama litre fiyatı 3.76 ya geldi.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı atifcanozdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şu an kayserideyim şehir içi kullanıyorum, filtrelerim yeni yağım yeni ama yakıt tüketimim 7.7 lt idi. Würth enjektör temizleyici koydum 6.2 lt gösteriyor şimdi havalar soğuk ve kısa mesafe gidiyorum ( Sabah çalıştırıyorum 5 km gidip stop ediyorum ) acaba o yüzden midir ? Başka bir sebebi olabilir mi sizce ? Birde ben Shell FuelSave'den memnun kalmadım sanki yakıt tüketimimi arttırmış gibi hissettim normalde VPower Nitro kullanıyorum. Sizin tavsiyeniz var mi yakıt konusunnda ? BP Opet veya Shell ?
    mersin içi bende sabah 10 akşam 10 Km yapıp işe gidip geliyorum. yakıtta fazla bir etkisi olmuyor. agresif kullanım değerleri yükseltiyorki hemde bariz şekilde belli oluyor. kimi zaman uzun yoldayken akşama kalmadan yetişeym diyip basarsan iki katı yakıt tüketiyor. malun 1.3 motor ve fazla zorlamaya gelmiyor. mersin konya arası birkeresinde giderken 16 krş civarı yakmıştım, dönüşte acele ettim 22 krş yaktım.
    bp veya shell diye bir takıntım yok. dediğin gibi fazla yaktığına bende şahit oldum. mersinde sürekli aldığım istasyonda litre fiyatı 3.78 TL, shell de ise 4.25-4.30 civarı. benim aldığım yerede güveniyorum 3 yıldır. neden litrede 50 krş fazla vereyim. şimdiye kadar çok şükür hiç bir sorun yaşamadım.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

insaf edin da 20-21 krş yakıyor daha ne yaksınhiç mi yakmasın..yol boşsa yakıt umrumda değil,kimseyi tehlikeye sokmadan 140-150 basarım. uzun yolda da şehiriçinde de 5 in altını daha hiç görmedim.

Fırat Özdeş
    cavalier79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 68

Kurban bayramında İstanbul - Rize , Rize İstanbul yolunu yaptık , Toplamda Rize gezmeleri ile beraber yaylalar , 2500 Km , 3 kişi , Full üstü bagaj , klima %50 seviyesinde açıldı. Gidişte yol harika idi, gelirken Gerede İstanbul arası neredeyse dur kalk geldik. CC ile 100 Km ye alarak yaptık seyehati , Ortalama yakıt tüketimi 4.9 Lt . Araç Starjet 1.4 Benzinli.

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mersin içi bende sabah 10 akşam 10 Km yapıp işe gidip geliyorum. yakıtta fazla bir etkisi olmuyor. agresif kullanım değerleri yükseltiyorki hemde bariz şekilde belli oluyor. kimi zaman uzun yoldayken akşama kalmadan yetişeym diyip basarsan iki katı yakıt tüketiyor. malun 1.3 motor ve fazla zorlamaya gelmiyor. mersin konya arası birkeresinde giderken 16 krş civarı yakmıştım, dönüşte acele ettim 22 krş yaktım.
    bp veya shell diye bir takıntım yok. dediğin gibi fazla yaktığına bende şahit oldum. mersinde sürekli aldığım istasyonda litre fiyatı 3.78 TL, shell de ise 4.25-4.30 civarı. benim aldığım yerede güveniyorum 3 yıldır. neden litrede 50 krş fazla vereyim. şimdiye kadar çok şükür hiç bir sorun yaşamadım.
    Multijet motorların kullanım tarzını ve karşılığında ki tüketim değerlerini çok iyi tespit etmişsiniz. Aynen katılıyorum. Fakat memlekette ki yakıt kalitesini göz önüne alırsak istasyon seçiminde daha seçici olmak, motor ve bileşenlerinin ömrünü uzatacaktır.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insaf edin da 20-21 krş yakıyor daha ne yaksınhiç mi yakmasın..yol boşsa yakıt umrumda değil,kimseyi tehlikeye sokmadan 140-150 basarım. uzun yolda da şehiriçinde de 5 in altını daha hiç görmedim.
    Türk milleti işte. Sinekten yağ çıkarma derdindeyiz 😄 imkanlar kısıtlı olunca insan nerden kar edecek onu şaşırıyor. Yoksa elbette 20-22 krş hiç bit şey değil.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Kusadasi alanya ortalamam klima kullanmadim. İki gun alanya icinde dolastik 4 kisi. Gidis gelis iki kisi bagaj yok. 120 yi gecmedim.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

geçen arkadaşın 2015 1.3 doblosu var onun ort yakıt tüketimine baktım 9.1 arabada sıkıntı yok servis bakımlı.Sürüş tarzı

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusadasi alanya ortalamam klima kullanmadim. İki gun alanya icinde dolastik 4 kisi. Gidis gelis iki kisi bagaj yok. 120 yi gecmedim.
    Halil aracın yakıt tüketimi çok iyi, yakıtı nereden alıyosun, motor yağı olarak hangi marka kullanıyorsun? Şehir içi daha az gezseydin ortalama tüketim daha da güzel olacakmış.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil aracın yakıt tüketimi çok iyi, yakıtı nereden alıyosun, motor yağı olarak hangi marka kullanıyorsun? Şehir içi daha az gezseydin ortalama tüketim daha da güzel olacakmış.
    Total excellium giderken donuste shell nitro. Alanyaya girmeden 3.9 tu. Sehir icinde artti. İki gunun sabahinda iki kere daga ciktim birde abi birinde barajin oldugu yer digeri de onun karsinda bir dag var manzarali bir kavalti yeri vardi. İlk kez uzun yola gittim puntoyla bence cok az yakti. Yag mobil1 5.30 8 binde degistiririm. Filtreleri 5 bini gecirmem.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Neden bu kadar detaylı bilgiler sorduğum umarım anlaşılmıştır!
    Süleyman bey ve Halil beyin ortalama hızları hemen hemen aynı ( 67km ve 62 km) olmasına karşılık, arada ki farkı ortaya çıkartan unsurlar!!!!!! İçin di saygılar, hepimize kazasız belasız yolculuklar .

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence gayet iyi değerler 4.3lt iyi, 62-63 ortalama için de genelde 90km/s civarı görmüşsünüzdür ibrede....