Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: Aranıza Yeni Katılacak bir Punto 'cu araç km si

EMRAH BULUK
    enemca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Standart Cevap: Aranıza Yeni Katılacak bir Punto 'cu araç km si

kaza bela durumunu bilemem ama aynı şartlar altında ben full olan puntoyu alırdım. active modelin bi espirisi yok. puntoyu diğer hb ayıran sunduğu full özellikler.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

hocam bence bütçeyi biraz artırıp dizel ve minimum dynamic 2009 ve üzeri bi punto almanızı ısrarla öneririm 75 hp parça yönünden çok uygun 90 hp performansı tatmin edici ama bazı mekanik parçaları haddinden pahalı

multijetlerde motor ömrü düzgün kullanılırsa yüksek olduğu için km olayını 130-150 bin limiti bence kabul edilebilir tabi düzgün bi araba olması kaydı ile

direksiyon (city) arızası sizi çok fazla düşündürmesin çünkü ekspertiz için yetkili servise gösterebilirseniz herhangi bir sıkıntı yaşayacağınız düşünmüyorum
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel, lpg ya da hybrit otomobiller tamamen kişisel tercih veya imkan meselesidir. Lpgden dolayı kokan puntoya hiç rastlamadığımı belirtmek isterim.
    Oysa ki sadece foruma bakabilirdiniz!

https://forum.grandepuntotr.com/lpg/...pg-kokusu.html
    Alıntı samedya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, Grande Punto 1.4 Fire Fun aracım var. Aracı LPG ile kullanırken bekleme anında klima/kalorifer açtığımda içeri LPG kokusu doluyor. Araç hareket halindeyken böyle bir sorun yok. Işıklarda yada herhangi bir sebeple beklerken koku geliyor.

Ankarada bir kaç ustaya gittim bunlar arasında Sait Usta ve Damla Lpg de var. Aletle sızıntı kontrolü yaptılar fakat hiç bir şekilde kaçak olmadığını söylediler. İnternetten de araştırdım bu konuyu farklı yaklaşımlar var.

Ustanın birisi regülatörü değiştirelim dedi birisi LPG beyninde sorun var dedi 300 lira fiyat biçiyorlar. İnternette konunun sadece manifalttan regülatöre gelen ince hortumun değiştirilmesi ile çözülebileceğini söyleyen var bunu ustaya söylediğimde tavrı değişiyor internette her yazana inanırsan işin zor diye. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Acaba aynı olaydan muzdarip bir arkadaşımız varmı aramızda ? Bu arada LPG sistemim OMVL
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...u-gelmesi.html
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...az-kokusu.html
    Alıntı miharbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lovato marka lpg taktırdım, sızdırmazlık raporu alırken, tanka takılan hortumun bakır olması gerektiğini söylediler, 10 dk sonrada mesaileri bitiyordu. usta arabayı aldığı gibi tamirhaneye 1o dk da hortumu değiştirip sızdırmazlığa yetiştik ve raporu aldık. ama bu olaydan sonra ne zaman yeni gaz alsam ve gaza biraz yüklensem, arabanın içi gaz kokusu ile doluyor. ustayı aradım, tanka bak, kulağını yaklaştır sızma sesi duymuyorsan korkma sorun yoktur dedi... ses falan ggelmiyo ama bu koku daha önce yoktu, sizce NEDEN OLABİLİR ARKADAŞLAR
    Alıntı asipoyraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracım aşırı miktarda su eksiltiyor, yüksek miktarda basınç vererek test ettiler ama hiç bir yerden su kaçağı tespit edemediler. Sonra 25.-TL'ye conta testi yaptılar conta testinde de herhangi bir conta yanması tespit edilemedi. Yalnız usta motor suyundan gaz kokusu geldiğini söyledi. Gerçekten de su haznesi LPG kokuyor. Sizce su eksiltme sorununun bu kokuyla alakası var mıdır? Ve neden gaz kokusu geliyodur.

Saygılarımla.
    https://forum.grandepuntotr.com/serv...pg-kokusu.html
    Alıntı kaplan0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar yazın aracıma klima gazı dolumu yaptırdım iki gün sonra soğutmamaya başladı.Kışında kaloriferi açınca LPG kokusu geliyor bir süredir. Bu iki sorun birbiriyle ilişkili olabilir mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen trafikte benim de başıma geliyor kaloriferi mecburen açıyorsun öndeki aracın lpg eğzosunu olduğu gibi içeri veriyor fan. Trafikte dur kalklarda kalorifer çalıştırmak işkence oluyor.
    https://forum.grandepuntotr.com/gene...nan-punto.html
    Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün haberleri izlerken farkettim lpg kaçağından 63 plakalı bir gp de yangın çıkmış.3 kişi yaralı kurtulmuş.bilgisi olan var mı.çoğumuz lpg li araç kullanıyoruz basit bir ihmal mi yoksa puntolara has montajla ilgili bir sorundan mı yangın çıktı.nedenini öğrensek iyi olur.
    lpg kokuyor muş.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Dizel de kokuyor
    Sabah ilk çalıştırmafa çiğ mazot kokusu sarıyor etrafı,camları açamıyorum içeri girmesin diye.

Sent from my iPhone using

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

En iyisi benzin demek ki

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyisi benzin demek ki
    Sabah ilk çalıştırınca benzin de kokabiliyor. Araçlarımız zamanla eskidikçe bu tür şeyler olabiliyor. Tecrübesiz lpg ustalarının uygulamalarının bu tür sorunlara büyük katkı sunduğu örneklerden anlaşılıyor.
    En iyisi elektrikli bence. Bunun koktuğuna dair forumda da emsal paylaşımlar bulun(a)maz hem
    Konu feyzullah tarafından (12/10/2016 Saat 22:16 ) değiştirilmiştir.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

ilk çalıştırmada benzinde dizel kadar kokar fakat lpg ile cebelleşmiş biri olarak bu konuda zamanında bende oldukça şikayetçiydim yani kısacası kokanı kokar.
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

22 yildir jeep cj5 imiz var lpgnin ilk ciktigindan beri lpg li. Karbüratörlu olanlarda daha sikinti bakimini duzgun yaptiktan sonra problem cikmiyor. Bunun yaninda 93 model flash vardi. Sirali sistemler bence gayet iyi arkadasin arabayi o kadar zorlamamiza karsilik hicbir problem cikarmiyordu.

Mehmet ali Hançer
    malih1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 DD 0268
    Edilen teşekkür: 0

Yeni katılan : Bende geldim km 0 daha aracımı görmedim inşallah Pazartesi teslim alcam 2016 1.4 benzinli beyaz 5 kapı allah hepimize kaza bela vermesin ki

Sayfa 2/2 İlkİlk 12