Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aracımı Sattım Yeni Araç İçin Fikir Liütfen

Oğuzhan .
    Ogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Aracımı Sattım Yeni Araç İçin Fikir Liütfen

Yaklaşık 1 hafta önce 1,3 punto aracımı sattım.Satma sebebim performansı ve biraz ufak gelmesi yeni araç almaya karar verdim ancak aklımda şu 3 araç var yardımcı olursanız severim.

1. 2011-2012 Opel Astra j 1.4T modeli bu benzinli olduğu için biraz tereddütteyim. Astranın h kasa 1.3 cdtı alabilirim ancak 1.3 araç almak istemiyorum.
    2. 2012-2013 Hyundaı i30 1.6 Gdı benzinli model
    3. 2012-2014 Fiat Linea 1.6 Multijet lounge modeli

Bu 3 araç arasında kaldım aslında opel daha yakın geliyor ancak astra ile i30 arasında da kalıyorum ama linea da dizel olduğu için hem motoru kuvvetli hemde yakıtı düşük olduğu içi kararsız kaldım.Sizce hangisini tercih etmeliyim. 1.6 linea kullanan arkadaşlar aracın yol tutuşu konforu nasıl anlatırsanız memnun olurum.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Aracımı Sattım Yeni Araç İçin Fikir Liütfen

Focus HB veya sedan test ediniz. Veya 1.

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benim max 50 bin civarı araç bakıyorum focus baktım ancak trend modellerini bulabiliyorum.bana fazla boş geliyor.yorumunuz için teşekkürler

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Focus un arka suspansiyonu bagimsizdir.. yol tutusu iyidir..fordun kendi gelsitirdigi sistemdir...
    Ayni sekilde auris in de bagimsizdir, corolla gibi degildir... golf 5 de bagimsizdir.. ama golf6 da maliyetten dolayi vazgectiler... vw fordun muhendislerini bu is icin transfer etmisler yazili idi... vs vs..

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Bravo 1.6 mj sport style derim. 3 arasindan da linea performans,yakit, bakim,parca maliyetinde onde. Benzinli olanlar 35 krs asagi yakmaz

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bravo 1.6 mj sport style derim. 3 arasindan da linea performans,yakit, bakim,parca maliyetinde onde. Benzinli olanlar 35 krs asagi yakmaz
    Bravo Düşünmüyorum ama linea 1.6 dediğiniz gibi performans yakıtı , parçası diğer masrafları olsun bana daha uygun geliyor. ancak puntoda malzeme kalitesi baya kötüydü. lineanın da pek bi farkı yok hele şirketimin aracı olan skoda octavıa binince lineadan soğuyorum. opel filan bakasım geliyor çok kararsız kaldım.Fazlada km yapmıyorum

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Merhabalar Oğuzhan Bey, hem satışınız hem de yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun. Yorumlardan geçen araçların bir kısmını kullandım ve kullanıyorum. Yardımcı olması açısından deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Astra j 1.4T 2012, 70binde, lpg takılı aldık, 15bindir kullanıyoruz, arac 36bındır lpglı: yok böyle bir keyif 6 ileri tam otomatik yakıt tüketimi konusunda çok başarılı. Sakin kullanmayı başarabilirseniz (inanın zor) bulunduğunuz trafik durumuna göre 7-9 arası değerleri yakalayabilirsiniz. 2200-2500 arası turbo uyumlu lpg sıstemler mevcut (kı ustam turbo aparatını takmadı, yazılımla cozdu) (taktırmayı dusunursenız aklınızda tum ıslemlerı dahıl +3000 olsun) lpg sehırıcı 9-9,5 sehırdısı 8-8,5 degerlerını yakalıyoruz, 1,99-2,09dan opet yakıt aldığımız dusunulurse son derece tasarruflu olabılıyor. subapları magnezyum alasımlı, asınma gosterecektır 60bın km ortalama omurle. 2000-2500 daha harcayarak omurluk celık subapla yola devam edecegız. km basına 15kurustan tasarruf dusunulurse cıddı tasarruf devam edecektır. Yalnızca bakmıs olduğunuz yıl aralıgı o arac ıcın dorgu tercıh degıl. ılk cıkan modellerde cıddı manıfold sorunları var (ınternette aratabılırsınız, 3000-5000 can yakıyorlar) 2012 yılında makyajlanmıs olan kasayı tercıh edın ve 140 beygırın tadını cıkarın. Icı aracın ebadına gore bıraz dardır, stepne alanı kucuk oldugu ıcın cok buyuk lpg tankı koyduramazsınız, bılgınız olsun. Alırken ozellıkle lpg takılı alacaksanız rolantı devır saatının tıtreme durumuna (subap saglıgı) ve turbonun ses yapma durumuna (soguk hareket) bakın, bu araclar 800devır/dk ya ındıkten sonra hareket ettırılmelı, yoksa turbo omrunden yenıyor. duydugunuz sesı hemen turbo arızası sanmayın cunku v kayıs rulmanı da bozulabılıyor (95TL, 60bın km degısım).

aracı tercıh etme nedenlerımız: esım tem ve camlıca tepesı gıbı bırbırıne zıt karakterlı bır guzergaha sahıp. 1.4t turbo ıle temde kımse sızı sıkıstırmıyor, kayırmayan tam otomatık camlıca yokuslarında harıka ıs goruyor. cosmo paket aldık ondekı park sensoruyle sıkısık ıstanbul sokaklarında sıkıntı cekmıyoruz, cam fılmlı oldugu ıcın yurdum okuzu fazla rahatsız etmıyor, arac beyaz mesaı saatlerınde parkta beklerken daha az pısıyor, suruse duyarlı farlar gece araba kullanmayı tercıh eden benım ıcın keyıf oluyor (aracı cok ovdum maasallah dıyeyım) 6 ayda cıkarttıgı sorun yok sımdılık.

ford focus II 1.6tdci 2010 collectıon (eskının makyajlı olan efsane kasası), 90 beygır (dpfsız), 145bınde, ılk 110bın boyunca ellerımde buyudu, hala bakımları benım takıbımde: gercekten efsane kasa, arac tank gıbı ve surus konforu cok ıyı. 90 beygıre aldanmayın euro 4 motor ve fordun dınamık tork sıstemı sayesınde daha az kısıtlanmıs, 210km/saat goruyorsunuz. 110bglık motorlarla degerlerının ınanılmaz yakın olduğunu (son hız farklı yalnızca) farkedeceksınız. cogunlukla uzun yol yaptık koltuklar yormaz. ıcı ferah fakat esya koyma gozlerı konusunda kısır bır fırmadır ford unutmayın. bagaj hacmı harıka, koltukları ındırmeden bulasık ya da camasır makınesı tasıdım, kucuk buzdolabı tasıdım. 5 ılerı sehır ıcın ve karma kullanım ıcın ıdeal fakat uzun yolda bazen bır vıtes daha arıyorsunuz. arac hızını hıssettırmedıgı ıcın bır bakmıssınız 140ustu seyır halındesınız (jetta 1.6tdi dsg ıle gercek kullanıcı tuketımlerını karsılastırdım 130a kadar ford cok daha ıyı, 130-150 basabas, 150 sonrası 7 vıtes ozellıgıyle jetta daha tasarruflu olmustu) ankara-ıstanbul 110km sabıt 4L/100km, ıstanbul-ankara 110km sabıt 4.2L/100km, hız sabıtlemeden normal kullanımım sehırdısı 4.5, sehır ıcın 5. Ozellıkle dpfsız model sectım, masrafından kurtuldum. turbosunu mutlaka kontrol ettırın, bu buyuklukte turboların halk genelınde kullanımı daha yenı ogrenılıyor, soguk calıstırmalardan turbo omurlerı azalabılıyor. 6 yılda henuz normal bakımları dısında sorun cıkmadı, yalnızca bır kere dısk tornalattım (sıcak dıske soguk su sıkılmıs)

aracı tercıh etme nedenlerımız: yakısıklı, az yakıyor, saglam (pertlı bır kazadan sonra aldım), genıs ıs hacım, ıkıncı el kolaylıgı (0 almıstım), dpfsız euro 4 motor olusu, yıllardır motor serısı olarak dunyanın en ıyı 1.6hacım dızelı olması (PSA grubu), hız sabıtleyıcı olması (145bının 100bını sehırdısı kullanım oldu)

Astra H 2012 1.6 lpglı, 65bın kullandık: sız 1.3 kullanmam artık demıssınız, 1.6 benzınlı atmosferık olanını onerırım. 115 beygır olanları euro 5 motor, dusuk devırlerde bıraz olu kalabılıyor fakat lpg takıp sonra da ngk ırıdyum bujı takınca arac kendıne gelıyor, hız dusunmuyorsanız cok ıdealdır. kı ılgınc ıbr sekılde yuksek hızlarda muadıllerınden daha az yakar. arac kucuk olmasına ragmen ıc hacmı tatmın edıcı, maalesef bır doblo haylı yuksek hızda gelıp carptıgı ıcın aracım pert oldu (ama parcaları pahalı oldugu ıcın, yaptırmayı bıle dusunmustum) arac cok saglamdı. doblonun motor ındı benım radyatoun gerısınde hasar yoktu. easytronık vıtesı harıkadır. fıatla karsılastırınca bunda beyın var dıyorsunuz lpg 7-7.5 sehırlerdısı, 8-8.5 sehırıcı tuketımımız vardı. Aracı elden cıkardıgımızda lpgden tum masraflar cıkınca 4000TL kar etmıstım.subap asınması tum euro 5 motorlarda olduğu gıbı bunda da olacaktı ama ben yasayamadım esya koyma gozu ve el fren bolumu kullanımı cok kotu, sımdıden soyleyeyım. essentıa comfort paket cok ıyı bır tercıh olabılır.

aracı tercıh etme nedenlerımız: anneme almıstık, ıyı kı de almısız, ulkemızde yedek parca, saglamlık, usta bulma kolaylıgı, dusuk yakıt tuketımı, kolay park, ozellıkle astra j cıkmadan once son derece uygun fıyata satılmıs olması, 2. el kolaylıgı sebebıyle cok mantıklı bır tercıh olabılır. pert olmasaydı subaplarını bozulunca yaptırıp 200bın hedefım vardı o kadar memnundum. 4 yılda cıkarttıgı sorunlar sılecek suyu motoru tıkandı (35TL), bobın yaktım (150TL yerlı, sonrasında NGK bujı de taktım konu kapandı)

Su an grande 1.4 fıre actıve 8v dualogıc lpglı kullanıyorum. yukarıdakı aracları kullandıktan sonra kultur soku dıye bılırım lınea bır ust sınıf mutlaka farklıdır ama sansınız varsa fıat dısında bır marka deneyın derım. Bravoyu ıse lınea ıle karıstımayın, fıatın kuculmeye gıtmeden once rekabet etmek ıcın cıkardıgı bır aractır, lancıa delta ıle neredeyse aynıdır ve kullanıcı yorumları ıyı oldugu yonundedır.

Kendımce deneyımlerımı paylasmaya calıstım. araclarla ılgılı detaylı sorularınız varsa memnunıyetle cevaplayabılırım. (bıraz uzun mu yazmısım)
    Konu MKavruk tarafından (04/08/2016 Saat 08:03 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesajı için 2 kişi MKavruk'ye teşekkür etti:

YILDIRIM ORKUN
    BABOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Bravo 1.6 Mjet Sport Style araçlara mutlaka bakın derim. Cam tavanlı olursa daha da süper... Uzun süre kullandım ve biniciyseniz tavsiye ederim.

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Yorumlarınız İçin Çok Sağolun arkadaşlar 2012 astra 1.4 T Enjoy Plus buldum bayan park ederken sürtmüş 2 parça boyası ve aynası değişmiş herhangi bir parça değişeni yokmuş 66.000 km'de 47.500 istiyor.Sizce nasıl ?

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

makyajlı kasa mı oncelıkle ona bakın, on plakanın takıldığı yer sıyah plastikse makyajlı kasadır. Asıl oncelıgınız bu olsun derım.

12. 04/08/2016, 19:53

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makyajlı kasa mı oncelıkle ona bakın, on plakanın takıldığı yer sıyah plastikse makyajlı kasadır. Asıl oncelıgınız bu olsun derım.
    J kasa olan modeldir

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

astra gerçekten harika makul kilometrelerde kullanıyosanız bence alınabilir fakat gündelik kullanıyosanız bence focus dizel iyi bi tercih olabilir son olarak linea 1,6 motoru kullandım araç 51 bin kilometrede idi ve kazık gibi bi debriyajı vardı bi sorunmu vardı bilemiyorum ama bizim puntoların debriyajına rahmet okutur cinstendi
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    astra gerçekten harika makul kilometrelerde kullanıyosanız bence alınabilir fakat gündelik kullanıyosanız bence focus dizel iyi bi tercih olabilir son olarak linea 1,6 motoru kullandım araç 51 bin kilometrede idi ve kazık gibi bi debriyajı vardı bi sorunmu vardı bilemiyorum ama bizim puntoların debriyajına rahmet okutur cinstendi
    Sinan Bey Aracı sadece haftasonları ve yazın kullanırım diğer günler şirket aracını kullanıyorum.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    J kasa olan modeldir
    İki farklı model Astra J bulunmaktadır. Aşağıdaki ilk link 2009-2012 yılları arasında üretilen gorece sorunlu kasa, ıkıncısı ıse 2012 yılında makyajlanan ve sorunları duzeltılen kasa, plakanın takıldıgı ızgara bolumune ve sıs varlarına dıkkat etmenızde fayda var, gorsel olarak bu sekılde ayırt edebılırsınız. ılkının sehırıcı degerı 10 ıken ıkıncısının 9.1dır.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:O...t_20100725.jpg
    503 Service Temporarily Unavailable

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Astra j + lpg montajıyla tadından yenmez.

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki farklı model Astra J bulunmaktadır. Aşağıdaki ilk link 2009-2012 yılları arasında üretilen gorece sorunlu kasa, ıkıncısı ıse 2012 yılında makyajlanan ve sorunları duzeltılen kasa, plakanın takıldıgı ızgara bolumune ve sıs varlarına dıkkat etmenızde fayda var, gorsel olarak bu sekılde ayırt edebılırsınız. ılkının sehırıcı degerı 10 ıken ıkıncısının 9.1dır.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:O...t_20100725.jpg
    503 Service Temporarily Unavailable
    Murat Bey Tecrübelerinizi belirttiğiniz için sağolun dediklerinizi dikkate alacağım.

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra j + lpg montajıyla tadından yenmez.
    lpg düşünmüyorum.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

lpg düşünmüyosanız ve benzinli kullanmak size dertolmayacaksa kesinlikle astra diyorum o zaman
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Oğuzhan .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg düşünmüyosanız ve benzinli kullanmak size dertolmayacaksa kesinlikle astra diyorum o zaman
    Dedigim gibi sadece haftasonlari ve yazin kullanirim diger gunler sirket araci

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Giulietta 1.4 ma 170 bg diyorum

Sent from my iPhone using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Sayfa 1/2 12 SonSon