19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fiat'ın kalitesiz bijon anahtarina guvenip yolda kaldim

Kadir Yaman
    kormoran37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp
    Edilen teşekkür: 5

Standart Fiat'ın kalitesiz bijon anahtarina guvenip yolda kaldim

Arkadaslar olay basima dun geldi arkadaslarla baliga gitmistik aksam donuste lastik patladi neyse cektim kenara cikardim stepne yi disari krikoyi koydum. Once su bijonlari bi boslatiyim dedin ama ne fayda daha ilk bijonda orjinal anahtar teneke gibi agzi bozuldu. Yillardir bijon anahtari kullandim boyle dandigini gormedim. Neyse yolda biraz issiz ormanlik bi yer bekle bakalim araba gececekmi neyse 45dakika kadar sonra bi tanidik arkadas sagolsun yakindi geldi. Onun doblo var doblonun bijon anahtari bizimki gibi degil saglam soktuk degistirdik. Benden size tavsiye bagajdaki bijon anahtarina guvenmeyin mutlaka yedek bulunsun bu + seklinde olanlardan. Ayrica bijonlarinizida makineyle sıktırırken dikkat edin cok fazla torkla sıktıgı icin acmak cok zor. Ben artik anahtarla sıktıracam.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Standart Cevap: Fiat'ın kalitesiz bijon anahtarina guvenip yolda kaldim

Çok geçmiş olsun Kadir Bey, daha önce duymadığım bir problem, aklımızın bir köşesinde bulunsun. Daha problemli bir yerde karşılaşsanız ciddi can sıkıntısı olurmuş. Sanırım işinize yarayan parça bu: BIJON ANAHTARI , L TIPI , PIPO , FIAT DOBLO 2010 MODEL VE UZERI , FIAT FIORINO ORJINAL OPAR

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Kadir Bey, daha önce duymadığım bir problem, aklımızın bir köşesinde bulunsun. Daha problemli bir yerde karşılaşsanız ciddi can sıkıntısı olurmuş. Sanırım işinize yarayan parça bu: BIJON ANAHTARI , L TIPI , PIPO , FIAT DOBLO 2010 MODEL VE UZERI , FIAT FIORINO ORJINAL OPAR
    Sagolun murat bey fakat benim daha ilk bijonda elimde kalan anahtar bunun aynisiydi. Az once lastikciye gittim adam dediki zaten bu orjinal anahtarlara guvenme dedi baska al dedi piyasada iyi urun var ben parcacimdan alirim dedi bende bi tane ismarladim bakalim gelcek 1hafta icinde

Süleyman Kaya
    slmnky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    ZU003
    Edilen teşekkür: 7

Defalarca kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Süleyman Kaya
    slmnky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    ZU003
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı kormoran37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar olay basima dun geldi arkadaslarla baliga gitmistik aksam donuste lastik patladi neyse cektim kenara cikardim stepne yi disari krikoyi koydum. Once su bijonlari bi boslatiyim dedin ama ne fayda daha ilk bijonda orjinal anahtar teneke gibi agzi bozuldu. Yillardir bijon anahtari kullandim boyle dandigini gormedim. Neyse yolda biraz issiz ormanlik bi yer bekle bakalim araba gececekmi neyse 45dakika kadar sonra bi tanidik arkadas sagolsun yakindi geldi. Onun doblo var doblonun bijon anahtari bizimki gibi degil saglam soktuk degistirdik. Benden size tavsiye bagajdaki bijon anahtarina guvenmeyin mutlaka yedek bulunsun bu + seklinde olanlardan. Ayrica bijonlarinizida makineyle sıktırırken dikkat edin cok fazla torkla sıktıgı icin acmak cok zor. Ben artik anahtarla sıktıracam.
    Kadir Bey bence yanılıyorsunuz. Makine anahtardan daha sert sıkmaz bijonu. Hatta bir çok lastikçi makineyle sıktıkatan sonra anahtarla sağlamlaştırır bijonları.

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

Alıntı slmnky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir Bey bence yanılıyorsunuz. Makine anahtardan daha sert sıkmaz bijonu. Hatta bir çok lastikçi makineyle sıktıkatan sonra anahtarla sağlamlaştırır bijonları.
    Yanildigimi sanmiyorum o havali tabancalar anahtardan cok daha yuksek torkda sıkıyor ve anahtarla acmak gercekten bir cile oluyor. Tabi lastikciden lastikciye degisebilir.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Daha önce de bu sorunu yaşayan arkadaşlar olmuştu.Ben de ona güvenemeyip +şeklinde izeltaşın anahtarını aldım,sürekli bagajda.yazlık-kışlık lastik takarken kullanıyorum,sağlam malzeme,rahatça üstünde tepinebiliyosun sıkarken ya da gevşetirken.

Sent from my iPhone using

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Sagolun murat bey fakat benim daha ilk bijonda elimde kalan anahtar bunun aynisiydi. Az once lastikciye gittim adam dediki zaten bu orjinal anahtarlara guvenme dedi baska al dedi piyasada iyi urun var ben parcacimdan alirim dedi bende bi tane ismarladim bakalim gelcek 1hafta icinde
    Ürününüz geldiğinde fotoğrafını çekip yüklerseniz memnuniyet duyarım. Siz doblonunkisağlam diyince buldum o ürünü internetten.

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

Arkadaslar bu konuda biraz arastirma yaptim. Kimisi makinayla sıkınca tek elle acildigini kimiside lastikcide makinayla bile zor sokuldugunu soyluyor yani bu si tamamen bijonlari sıkan kisiye bagli. Siz siz olun bijon sıktırırken lastikciyi anahtarla acilacak olmasi icin sıkı bi tembihleyin. Basit gibi gorunsede yolda kaldiginizda caninizi bi hayli sıkacak bi durum.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Arkadaslar bu konuda biraz arastirma yaptim. Kimisi makinayla sıkınca tek elle acildigini kimiside lastikcide makinayla bile zor sokuldugunu soyluyor yani bu si tamamen bijonlari sıkan kisiye bagli. Siz siz olun bijon sıktırırken lastikciyi anahtarla acilacak olmasi icin sıkı bi tembihleyin. Basit gibi gorunsede yolda kaldiginizda caninizi bi hayli sıkacak bi durum.
    +++ bir yakınımın focus II aracının lastiklerini değiştirmek istediğimizde makineler bijonları açamamıştı. Yağladılar ettiler ama bir türlü olmadı en sonunda kamyon gibi ağır vasıtaların bijonlarını gevşeten makineyi getirdiler ve ancak o şekilde açabildik. Makineler gerçekten çok güçlü sıkabiliyor bu konuda ikazda bulunmak gerekiyor.

Kadir Yaman
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    37ND 1.3 90hp

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +++ bir yakınımın focus II aracının lastiklerini değiştirmek istediğimizde makineler bijonları açamamıştı. Yağladılar ettiler ama bir türlü olmadı en sonunda kamyon gibi ağır vasıtaların bijonlarını gevşeten makineyi getirdiler ve ancak o şekilde açabildik. Makineler gerçekten çok güçlü sıkabiliyor bu konuda ikazda bulunmak gerekiyor.

Dediginize birebir katiliyorum bence bu konuda bi standart belirlenmeli

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Arkadaşlar ben de sonax'ın L tipi bijon kullanıyorum, ilkkez fren kaliperlerini boyamak için üç tekeri sorunsuz söktüm, dördüncüsünü sökemedim biraz daha zorlasam eğilip gidecekti zaten hafiften de yamuldu . Lastikçiye gittim 4 lü bijon la anında söktüler. Kesinlikle makinenin sıktığı bijon sorun çıkartıyor. Tavsiye olarak almak isteyenlere kesinlikle kaliteli 4 lü bijon anahtarı öneririm.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Dediginize birebir katiliyorum bence bu konuda bi standart belirlenmeli
    Uzun yolda olmadık bir dağ başında lastiğin patladığını varsayarsak gerçekten sıkıntılı bir durum. Aslında lastikçi sıktıktan sonra elle gevşetip yeniden sıkılabilir bijonlar ve daha sonra belirli periyotlarla kontrol edilir. Böylelikle olmadık zamanda karşılaşabileceğimiz talihsiz bir durumdan en azından perişan olmadan kurtulabiliriz.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

bijonu sıkan makineye hava sağlayan kompresörün gücü daha sağlam sıkıyor bence bijonu
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

iyi bir lastikçi zaten makine ile sıkarken civatanın yerine oturtumu tabancadan elini cekiyor. Yoksa uygulana tork dişde sizlerin göremeyeceğiniz sıyırmalara neden olup kitliyor. Bu sever noraml araç üzerinde gelen anahtar ile açmak istediğiniz zzaman anaktar ya kırılıyor yada agzı dağılıyor. Artı tip anahtarlardada dikatli olmak lazım. Sökme işlemini yaparken misal ayağınızla sökme yenü baskı yaparken diğer yönden elle asılmayın bunun yerine bijonun karşı uc tarfından tutarark anahtarın düz seviyede durmasını sağlayarak dişlerin rahat acılmasını sağlayın. Yoksa oda elinizde kalır yada bijonun kafasını kırarsınız. Dengesiz güç herşeyi yapabilir.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Arkadaşlar , çelik jantlarda 10 kilo tork ile sıktırın , teneke jantlarda 8 kilo ağırlık ile sıktırın. Sorun kalmaz aracınızın L orijinal bijon anahtarı çok rahat söker bijonları. Hatta tork ile bijonları sıktırdıktan sonra kontrol edin , orjinal bijon anahtarı ile hala sıkılır bijonları. Çünkü bizde söyle bir mantık var bijonları hiç dönmemeye kadar sıkıyoruz bu doğru değil.zaten tabanca ile sıkmak tam bir saçmalık.

cenk cenk
    acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

makinenin basıncına göre değişir bu olay. benim tamirci kompresörü yeni değiştirmişti, gittim önceden kendi sıktığı bijonlarımı makine açamadı.

sonra makine açana kadar basıncı artırıp kendi makinesini tekrar kalibre etti, benden sonra kim geldiyse aynı basınçla sıkılmıştır.
    yani düzgün kalibre etseler sıkıntı olmayacak ama kafalarına göre ayar yapıyorlar, eskiden gittiğim tamirci kompresörden sonra elle sıktığında çeyrek tur daha dönerdi onun ki de gevşekti bu şekilde..

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Anahtar bir derecede kriko çok kötü değil mi ? Yada eski sahibi kamyonmu kaldırdı ne yaptı geçen gün kapakları değiştirmek için 15dk uğraştım çevir Allah çevir kaldırmıyor altına takoz koydumda anca iş yaptı

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Mert bey, krikonuzdan maxsimum verim almak için öncelikle güzel bir şekilde pas sökücü wd40la falan temizleyin daha sonra sıvı gresle yağlayıp öyle kullanın. Ben o şekilde bakımını yapıp kullanıyorum vede çok faydası oluyor.