Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP ile ilgili ilk izlenimlerim.(1.3 90 multijet)artıları-eksileri

ufuk altaş
    grande26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

Standart GP ile ilgili ilk izlenimlerim.(1.3 90 multijet)artıları-eksileri

Bu sabah Eskişehir Birmot Bayisinden aracımı teslim aldım.Başlangıçta söylemem gerekirse dizel araç alma sebebimin yakıt masrafımı düşürebilmek,gp yu seçme sebebim ise akrabamın koç indiriminden faydalanma şansım olması.İşte' bana göre 'gp nun artıları ve eksileri..Oldukça şık ve çekici görünümüyle sizi karşılayan gp nunu içine geçtiğinizde beklediğinizden biraz daha zayıf malzeme ve işçilik kalitesiyle karşılaşıyorsunuz.Göstergeler böylesine sportif gösterişli bir araca yakışmıyor.Yükseklik ve derinlik ayarlı hidrolik direksiyon ,yükekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu sayesinde uygun sürüş pozisyonunu rahatlıkla ayarlıyabiliyorsunuz.Yan aynalar iyi bir görüş açısı sağlamakla birlikte dikiz aynası hem küçüklüğü hem de sert ayar mekanizmasıyla puan kaybettiriyor.Baş mesafesi benim gibi 1.90 boyundakilere dahi yeterli yükseklik sunuyor ancak minder sertliği ve baldır uzunluğu biraz daha fazla olabilirmiş.Arkada da diz ve baş mesafesi sınıfındaki diğer araçlara göre tatminkar sayılır.Vites kolunun biraz daha kısa olması kullanımını daha zevkli hale getirirdi diye düşünüyorum.Pedallar ve direksiyon(city modunun gerekliliğini sorgulatacak kadar) oldukça yumuşak uzun süreli kullanımlarda dahi yorgunluk yaratmayacak cinsten.Frenler hassas ve güven verici dozlaması çok rahat ve keyifli.Tüketimim ilk gün için sakin kullanımda 6.81 lt/100 olarak gerçekleşti.motor sesi iç mekanda duyulmakla birlikte duyulan yol sesi kadar rahatsız etmiyor.Performans özellikle ara hızlanma anlamında(4. viteste 60-100 9.3 sn) oldukça iyi.Genel olarak verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla veren bir otomobil.Fiat bence gp ile çıtayı yükseltmiş.Ailece aracı çok sevdik.Ağırlıklı olarak eşim kullanacağı ve otomatik vitesten manuel bir araca ilk kez geçiş yaptığı için hillholder özelliğine sahip 90 lık dynamic versiyonunu tercih ettik ve bu donanımın verdiği güvenle de ,eşim çok kolay adepte oldu.Renk seçenekleri olarak ithal edilen tonlar tofaşın marea ve brava da kullandıklarıyla hemen hemen aynı gibi.Rakiplerinde bulunan bazı renklerin varlığı gp yu daha da çekici kılabilirdi.Türk kullanıcılarının karakterine fazlasıyla hitap eden gp artılarıyla ve görmezden gelebileceğiniz eksileriyle tüm otomobil severlere tavsiye edilebilecek bir otomobil.TEŞEKKÜRLER..
    Konu grande26 tarafından (18/12/2007 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

a a
    krsd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Aracınızı güzel günlerde kazasız belasız kullanmanız dileklerimle...
    Hayırlı uğurlu olsun!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eren *
    rubin_e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Hayırlı olsun kardeş.Kazasız belasız kullanırsın inşallah.aynalar konusunda sana katılmıyorum emin ol daha küçük aynalar da var aynı sınıfta

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın... Bahsettiğiniz gibi, bir takım eksikliklerinin de olması normal. Neticede ödenen bedelle alakalı!

Genelde Grande Punto'ya olan beğeni duygusu, zamanla yerini aşka bırakıyor...

Kazasız-cezasız kullanmanız dileğiyle...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Aracınız hayırlı olsun Ufuk Bey.İzlenimlerinizin bazılarına ben katılmıyorum açıkçası.İç mekan işçilik ve plastik kalitesi bir miktar iyileştirilmeli bence de ama koltuklar yeterince ergonomik ve yan destekleri ortalamanın üstünde.Aynalar ise kesinlikle küçük değil oldukça kullanışlı ancak tasarımları gereği belirli bir hızın üstünde rüzgar sesine neden olabiliyor.Görüş açıları ise ortalamanın altında.Nedeni ise spor ve güvenlik kaygılı tasarlanan eğik ön cam, yüksek omuz çizgisi ve kalın c sütunu.Yakıt ortalaması ilerleyen km lerde bir miktar azalır ama 6.8lt lik ortalama dizelin optimum kullanımı ile elde edilmişse bu ortalama en fazla 6.2-6.3lt/100km ye iner, tekrar hayırlı olsun...

9. Bu mesajı için 5 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Hayırlı olsun. Keşke önce bir test sürüşü yapıp , arabanın sağına soluna bakıp öyle alsaydınız aracı. O kadar para verdikten sonra arabayı incelemeye başlamak pek mantıklı değil sanki.

11. Bu mesajı için 3 kişi Korhan'ye teşekkür etti:

Tolga Ömer TAKMAK
    grandédrivér - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    64 KB 864
    Edilen teşekkür: 28

hayırlı olsun...
    kazasız belasız ve cezasız kullanmanız dileğiyle...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhan D. KIYMAZ
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 140

Ben sadece dikiz aynası ile ilgili görüşe katılıyorum. Yan aynalar bana 'vay be herşeyi görüyorum' dedirtecek kadar büyük.
    Benim de boyum 1.90 Buna rağmen Punto'da çok rahat ettim. Koltuğu tam geri almadan, direksiyon derinliğini e ayarlayarak çok rahat bir sürüş poziyonu alabiliyorum.
    İç mekandaki malzeme kalitesi bir Audi veya VW'deki kadar iyi olmasa bile yeterli olduğunu düşünüyorum. Rahatsız etmiyor. E bu fiyata çift bölgeli tam otomatik klima, abs, asr, esp, hillholder sunan, hız arttıkça silecekleri hızlanan, müzik sesini açan, geri vitese geçince ön sileceğin çalışır durumda olması halinde arka sileceğini de çalıştıran ve bunlar gibi pek çok minik sürprizi olan bir araçta plastik kalitesi 'harika' değil de 'yeterli' olsa ne olur?

15. Bu mesajı için 8 kişi serotizm'ye teşekkür etti:

Fatih Şen
    fatihsen67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    67 ZT 888
    Edilen teşekkür: 21

Hayrılı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin..

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

ne 6.x i , ben 9 'dan aşağı inemiyorum şehir içinde. tabi Zonguldak şehir içi pek şehir içi denmez ya Rampadan geçilmiyor mübarek Şehir dışında çok düşük tüketimle kullanmamış olsam, tüketim konusunda sıkıntı var dicem Demekki rampalarda su gibi çekiyor

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

Hayırlı olsun.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk altaş
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar işin gerçeği genel olarak malzeme ve işçilik kalitesi haricinde çok da belirgin kusur var demek haksızlık olacak.Ama Fiat iç mekan kalitesinde biraz daha önem vermiş olsaydı aracı daha pahalıya satmış olsa dahi yollarda daha fazla GP görür ve daha keyifle araçlarımızı kullanırdık.Teşekkürler

İZMAİL A
    ÇÜNKÜ FENERBAHÇELİYİZ iso1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    2008
    Edilen teşekkür: 15

valla bence fiyatına göre bayağı iyi bir araç karşılaştırma yaparken elmayla armudu toplamayalım. ben deniz kuvvethlerinde çalışıyorum 0nbeşmilyon dolarlık bir hücüm botla iki milyon dolarlığı karşılaştırmaya enzer bence. bana kalırsa araçlarımızın keyfini çıkartalım derim. herkese saygılar

26. Bu mesajı için 3 kişi iso1907'ye teşekkür etti:

mehmet beyaz
    kartalli2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 42

bende uzunca bir bekleme süresinden sonra puntoyu yaklaşık 1 hafta önce teslim aldım (1.3 mj dynamic 90 hp,duologic,rock siyahı). bu bir haftalık süre zarfında şehirlerarası yolculukta da deneme şansı bulduğum yeni aracımla ilgili kendi naçizane görüşlerim; gerçekten arabanın görüş açısı çok kötü en azından ben park manevralarında zorlanıyorum. plastik kalitesi ile ilgili fikirlere katılmıyorum. bence bu fiyata alınabilecek bu özellikteki bir araba için normal. nitekim hyundailerinki dahamı iyi sanki. hızına ve frenlerine hasta oldum 200 bastım hiç hissedilmiyor bile. maalesef grande26 arkadaşımız gibi düşük bir yakıt ortalaması tutturamadım. ortalama 8.2 lt'ye geldi bence dizel için çok ama neticede yeni araba düşecektir diye umuyorum.zaten güzel olan dış görünümü 17'' çelik jantlar,marşpiyeller,spoiler,krom egzos,siyah amerikan filmle dahada çarpıcı oldu ve görünümüne herkes hasta oldu ve neticesinde aldıktan bir saat sonra nazar boncuğumu yaptım (küçük bir kaza ve dikkat çeken bir iz)bence modifiyeye çok uygun bir araba. farlarını ya ben ayarlayamadım yada yetersiz. çünkü gece normal kısalar bana yetersiz geldi halbuki eski corsamla aynı yolu hep kısalarla giderdim.
    son olarak sanırım puntoma aşık oldum))

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hayırlı olsun Mehmet, tüketim dizel araç kullanımına alıştıkça düşecektir...

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk altaş
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

kartalli2001 arkadaşım, aracında oluşan nazar boncuğuna üzüldüm.Sizin otomatik vites olduğu için de sanırım bir miktar daha fazla tüketimi olabilir.Ama 1 litre fazla az yakmış çok yakmış hiç önemli değil.Allah önce hepimize kazasız belasız sağlıkla sürüşler nasip etsin.

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Arkadaşım araban hayırlı uğurlu olsun. Artık yeni ailene alışmana başlamalısın çünkü hepimiz GP den sonra birer aşık olduk,kafayı arabamızla bozduk,varımız yoğumuz arabamız oldu. Tekrar hayırlı olsun arkadaşım,kazasız,belasız ve cezasız günler dilerim...

33. Bu mesajı için 2 kişi Punto_Can'ye teşekkür etti:

ufuk altaş
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Punto_Can arkadaşım sana katılıyorum ben de arabamı kullanmak için bahane arar oldum.Tüketim de uygun olduğu için rahat rahat binip geziyorum..

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

Aslında araç içindeki malzeme kalitesi pek dert edilecek birşey değil. hepsi maddiyet gerektirse de örneğin koltukları deri yaptırmanız ile birlikte aracın havası değişecektir Arkadaşımın VW Caddy'si var. Caddy'ye binenler, içinin ve tavanın döşemesini (!) bilirler.. Neyse, aracın içini yaptırmıştı. Konsol boyandı, deri koltuklar geldi, tavan ve bagaj kısmı koltuklarla aynı kalitede bir malzeme ile kaplandı. Tabi bizimki boş durmadı. Sunroof, angel far, 17" performans lastikleri ve MAM jantlar, gövde rengi tamponlar v.b.. Netice olarak araç pek ticari görünmüyor artık. Hatta geçen yine Caddy sahibi biri geldi ve "Bu Caddy'nin VIP versiyonu di mi" dedi Adamın sorduğu vakitte VIP version yoktu. Tabi geçenlerde benzer konforlar Doğuş O. sınırlı sayıda Caddy VIP üretti ...

Netice olarak bu pek dert edilmemeli bence. Sonradan yapılabiliyor bunlar

Koltuklar bence rahat. Ama deri bir kaplama olsa çok daha kalite duracak

Sayfa 1/2 12 SonSon