Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: Dizel mi Benzinli mi?

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

Standart Cevap: Dizel mi Benzinli mi?

Yapiliyor ancak elde edilen tork ve verim artisi turbo beslemeli araclar kadar olmuyor. Sinirli kaliyor.Bende on yargili bir sekilde yaptirdim. Gayet memnunum. Arabami tekrar sevmeye basladim. Burda kimsenin reklamini da yapmak istemiyorum. Ama memnuniyetimi de dile getirmeliyim.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

3. 02/11/2015, 21:19

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: Re: Dizel mi Benzinli mi?

Alıntı Medii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sizinle aynı fikirdeyim 25 milyara dizel bulamam bulsam dahi sorunlu olur artık koş dur peşinden ve harcadığın paralarda cabası ama 25 milyara temiz benzinlisi bulunur acaba diyorum tüp taktırmasam çok yakarmı ben şehirici kullanıyorum yılda 1 veya 2 kez uzun yol olur o kadar
    Şehir içi benzinli: 6.5-7.5 lt kış şartlarında ise 8'i bulacak şekilde yakar.
    Şehir dışı: Benim rekorum İstanbul-Edirne arası 4.4 lt. Ama bu tarz kullanım insanı arabadan soğutur. Normal kullanımda 5-6.5 lt. benzin tüketir.
    Kabaca şehir içi 35 kuruş veya üzeri, şehir dışı ise 25 kuruş veya üzeri diyebiliriz. İyi bir usta + LPG= doyumsuz punto keyfi.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.disi bu degeri nasil elde ediyorsunuz ben dizelle yakalayamiyorum bu degerleri 90 110 araliginda gitsemde
    Cruise control var aracımda 90 km. hıza sabitleyince 15 kuruşu geçmiyor. 15 kuruşu geçebilmesi için ortalama 8 lt. LPG yakması lazım. CC ile 90 km. hızla en fazla yaktığı 6.5-7 lt. civarında oluyor.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı samirr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapiliyor ancak elde edilen tork ve verim artisi turbo beslemeli araclar kadar olmuyor. Sinirli kaliyor.Bende on yargili bir sekilde yaptirdim. Gayet memnunum. Arabami tekrar sevmeye basladim. Burda kimsenin reklamini da yapmak istemiyorum. Ama memnuniyetimi de dile getirmeliyim.
    Bu işlemin size maliyeti ne kadar oldu? sakıncası yoksa paylaşabilirmisiniz.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

ben yerinizde olsam dizel alırım

Niye derseniz benzinli olunca benzin pahalı illa lpg şart lpg ile uğraşmak başlı başına dert her arızada acaba lpg ile alakalı bi arızamı diye düşünmezsiniz satarken kolay satarsınız ayrıca stepneyi söküp yerine lpg tankı koymak en sıkıntılı işlerden başlıca biri kapalı otoparklara girememe benim lpg li araçardan vazgeçme sebebimin en büyüğüdür istanbul gibi yerde avm önlerinde üvey evlat muamelesi görüyodum çok maceram var eski aracımda 5 sene kullandım toplam 4 arıza yaşadım ve 4 ü de lpg sistemindeki sorunlardan kaynaklıydı lpg sistemleri uydurma ben daha kalitelisine denk gelmedim vardır illaki ama görmedim hep bi ayar bi dert ben bıktım ayrıca kullandığım arabaya dikkat eder yeri gelir üstüme başıma almaz aracımın bakımlarını fazlasıyla yaparım ona rağmen durum bu

dizel bütçeniz olmayabilir bunu anlarım ama acele etmemenizi tavsiye ederim insanlar düşük km li bi dizel için 4-5 ay bakınıyor ben şansa çabuk buldum 2008 model dynamic 82 bin km de almıştım hasar kayıtsız 27 bin liraya bence biraz birikim yapın ve arayış içinde olun bence bulursunuz yarın satarkende hemen satarsınız dizelin bakımı ağır derler bence benzinlide lpg sistemindeki sıkıntıları ekleyince bence arada çok fark yok ben dizelciyim
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yerinizde olsam dizel alırım

Niye derseniz benzinli olunca benzin pahalı illa lpg şart lpg ile uğraşmak başlı başına dert her arızada acaba lpg ile alakalı bi arızamı diye düşünmezsiniz satarken kolay satarsınız ayrıca stepneyi söküp yerine lpg tankı koymak en sıkıntılı işlerden başlıca biri kapalı otoparklara girememe benim lpg li araçardan vazgeçme sebebimin en büyüğüdür istanbul gibi yerde avm önlerinde üvey evlat muamelesi görüyodum çok maceram var eski aracımda 5 sene kullandım toplam 4 arıza yaşadım ve 4 ü de lpg sistemindeki sorunlardan kaynaklıydı lpg sistemleri uydurma ben daha kalitelisine denk gelmedim vardır illaki ama görmedim hep bi ayar bi dert ben bıktım ayrıca kullandığım arabaya dikkat eder yeri gelir üstüme başıma almaz aracımın bakımlarını fazlasıyla yaparım ona rağmen durum bu

dizel bütçeniz olmayabilir bunu anlarım ama acele etmemenizi tavsiye ederim insanlar düşük km li bi dizel için 4-5 ay bakınıyor ben şansa çabuk buldum 2008 model dynamic 82 bin km de almıştım hasar kayıtsız 27 bin liraya bence biraz birikim yapın ve arayış içinde olun bence bulursunuz yarın satarkende hemen satarsınız dizelin bakımı ağır derler bence benzinlide lpg sistemindeki sıkıntıları ekleyince bence arada çok fark yok ben dizelciyim
    Bu da diğer bir alternatif. Bekleme durumu ve birikim yapabilme imkanı varsa temiz bir dizel hepsinden evladır.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

aynen öyle
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cruise control var aracımda 90 km. hıza sabitleyince 15 kuruşu geçmiyor. 15 kuruşu geçebilmesi için ortalama 8 lt. LPG yakması lazım. CC ile 90 km. hızla en fazla yaktığı 6.5-7 lt. civarında oluyor.
    Benim dizelde 16 17 kurus oluyor valla satip tuplu alasim geliyor bu degerleri gorunce

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Standart Re: Cevap: Re: Dizel mi Benzinli mi?

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim dizelde 16 17 kurus oluyor valla satip tuplu alasim geliyor bu degerleri gorunce
    Lpg fiyatları çok değişken. Edirne gibi küçük bir şehirde bile 2.10 TL'den başlayıp 2.60'a kadar gidiyor. Şuan lpg 2.40'ın üzerinde olsa dizel tasarrufunu zor yakalarız.

Salih Pala
    gorillaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06BS5869
    Edilen teşekkür: 98

Şöyle bir durum var. Aracim 1.4 fire 8v. Arkadasin aklındaki sorulara bir nebze de olsa yanit vermek amacıyla 8v'lerden bir performans beklemek biraz abes oluyor gerçekten. Ama gerek yok s.ici kullaniyorum az yaksin diyorsaniz da lpg ile 70TL/440km=15Krs yapıyorum. Ki bu Samsun Ankara yolunda 12-13krsa kadar düşüyor. Ama dizellerin torku benzinlilerden yüksek olduğu icin alt devirlerde hızlanması daha iyi.

Ayrıca ayni şekilde ben de 120den sonra rüzgar sesinden muzdaribim. Hatta bi ara yalıtım konusuna kafayi taktim ama cok masraf. C sınıfı bir Astra baktigimda da 50bin liradan asagi bulamiyorum istedigim pakette. Haa 20bin lira için değer mi? Puntomu hic bir B sınıfı araca degismem. Parça ucuz,az yakiyor, sportif, cam tavan...
    Cebinde 3bin liralık Iphone tasiyipta kontör yukleyememektense sıradan bir akıllı telefon kullanırım rahat rahat konusurum. Ayni misal bir Bmw'ye Mercedese binipte yakacak diye surememek... Ne anladım bu işten....

GT-I9300 cihazımdan gönderildi
    Grande Punto 1.4 Fire Dynamic 2011

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AHMET Ş.
    Medii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı gorillaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durum var. Aracim 1.4 fire 8v. Arkadasin aklındaki sorulara bir nebze de olsa yanit vermek amacıyla 8v'lerden bir performans beklemek biraz abes oluyor gerçekten. Ama gerek yok s.ici kullaniyorum az yaksin diyorsaniz da lpg ile 70TL/440km=15Krs yapıyorum. Ki bu Samsun Ankara yolunda 12-13krsa kadar düşüyor. Ama dizellerin torku benzinlilerden yüksek olduğu icin alt devirlerde hızlanması daha iyi.

Ayrıca ayni şekilde ben de 120den sonra rüzgar sesinden muzdaribim. Hatta bi ara yalıtım konusuna kafayi taktim ama cok masraf. C sınıfı bir Astra baktigimda da 50bin liradan asagi bulamiyorum istedigim pakette. Haa 20bin lira için değer mi? Puntomu hic bir B sınıfı araca degismem. Parça ucuz,az yakiyor, sportif, cam tavan...
    Cebinde 3bin liralık Iphone tasiyipta kontör yukleyememektense sıradan bir akıllı telefon kullanırım rahat rahat konusurum. Ayni misal bir Bmw'ye Mercedese binipte yakacak diye surememek... Ne anladım bu işten....

GT-I9300 cihazımdan gönderildi
    Çok haklısın B segmenti bir araç için çok bir şey beklememek gerekir yalıtım konusunda ise çok masraflı dediğin gibi H kasa bir astra benzinlisi iyi ve temizi 35-40 milyar civarında dizeli 45-50 milyar civarı yani C segmenti bir araç 40 milyardan aşağı degil puntonun çok avantajı var servisinden tutunda parça fiyatına kadar

Bende zaten şehir içi kullanıcısıyım param yeterse dizel yetmesse benzinli diyorum inşallah fikrim degişmez ise zaten şu anda hemen alamam ancak 2. veya 3. aya alıcam ama piyasayı takip halindeyim

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Punto'nun dizeli kadar sorunsuz bir araç yok. Gözünüz kapalı dizel alın

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

1.4 Fire ve 1.3 75BG arasında aman aman bir fark yok. Multijetin tork yüksekliği ara hızlanmada biraz farkettiriyor. Ama kafa kafaya giderler performanslı kullandığınızda.

**Ama bu durumda da ciddi yakıt farkı var TL bazında.
    Dİzeli istediğin kadar sıkıştır bir noktaya kadar yakıyor, ama benzinliyi sıkıştırınca fazla can yakıyor.

Benzinde ıkına sıkıla 6.5lt benzin yaktığınız koşullarda: 1.3 mjetle 5lt dizel yakabilirsiniz. (yaklaşık 30KR Benzin - 20KR Mazot yapar )
    LPG taktığınızda multijetten daha ekonomik olma durumu bile mevcut. LPG'de de 18-20KR yakalarsınız aynı şartlarda, hatta kasmadan gönlünüzce kullanırsınız.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı Medii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki yakıtı nasıl yani siz tüpte mi kullanıyosunuz yoksa benzindemi ben tüp olayını çok sevmiyorum gerçi şu anda benim aracımda tüplü ama her zaman içimde bir korku var
    Benim aracımda tüp yok. Ben hem güvenlik açısından hem de aracın orijinalliğini bozmamak adına lpg tercih etmiyorum. Birçok kez yazdım, tüketim değerlerimi paylaştım. İzmir yoğun trafiğinde kullandığımda (ama gayet sakin, dikkatli bir sürüşle) 6,5 litre ortalamalarda geziniyorum. Trafik olmayan saatlerde ama şehir içi dur kalklarında bu ortalama 5,8-6 litre bandına iniyor. Hız sabitleyici ile uzun yolda 90km/s ile giderken ise rekorum ortalama 5.2 litre (400 küsür km ortalaması bu).

Ben çok memnunum benzinliden ama daha fazla yol yapıyor olsaydım (şu an yılda 10bin km bile yapmıyorum) dizel alırdım herhalde.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12