20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande Punto Düşünüyorum Tarafsız Yorumları Bekliyorum

Erdem Eren
    Apar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Standart Grande Punto Düşünüyorum Tarafsız Yorumları Bekliyorum

Herkese merhabalar ,
    20 yaşındayım ve ufuk ünv. öğrenciyim.Şuanda 2007 Model 1.5 Dci megane 2 aracım var c segmenti bir araç yol tutuşunu ve yakıtını beğeniyorum fakat kardeşim kaza yaptı ve aracı elden çıkarmayı düşünüyorum.

Yaklaşık olarak elimde 25bin TL para olacak ve 2008 2009 model 1.4 Multijet punto almayı düşünüyorum.Kimse kendi kullandığı aracı kötülemek istemez ama illaki tarafsız yorum yapan olacaktır.

Grande Punto 1.3 multijet önerirmisiniz ?
    Forumlarda citymode'da hata veriyor diyor bu kronik bir arıza mı ?
    Yılda 5-6 defa köye gidiyorum zemin bozuk , grande puntolar bozuk yollarda nasıl dayanabiliyor mu ?
    ÖN ÖNEMLİSİ uzun yolda virajlarda yol tutuşu nasıl , örneğin megane 2 ile 140 ile viraja rahat girebiliyorum puntolar bu konuda nasıl ?

Çok teşekkür ediyorum , keyifli forumlar.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Standart Ce: Grande Punto Düşünüyorum Tarafsız Yorumları Bekliyorum

ön takım biraz nazik puntoda ama parçası ucuz z rotlar 15 lira amortisör kafaları 45 lira ankara ivedikte 1528 sokakta puntocuların gittiği amortisörtcü var aydoğdu amortisör ucuz yolluda yapıyor ön takımı pek dert etmeyin bence. viraj olayı lastiğe janta görede değişebilir. 1.3 mjetle 90a girdiğin viraja 1.4 tjet sport ile 110 ile rahat girersin viraj kontrolü sınıfına göre orta şekerlidir.
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Erdem Eren
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön takım biraz nazik puntoda ama parçası ucuz z rotlar 15 lira amortisör kafaları 45 lira ankara ivedikte 1528 sokakta puntocuların gittiği amortisörtcü var aydoğdu amortisör ucuz yolluda yapıyor ön takımı pek dert etmeyin bence. viraj olayı lastiğe janta görede değişebilir. 1.3 mjetle 90a girdiğin viraja 1.4 tjet sport ile 110 ile rahat girersin viraj kontrolü sınıfına göre orta şekerlidir.
    Yorumunuz için teşekkür ettim , anladığım kadarıyla segment farkı olduğu için megane 2 kadar viraj'a fazla yapışmıyor ?

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Bu arada city arizasi da kroniktir kardesim. Ucretsiz degisen servislerde var ucret karsiliginda(2.500-3000 tl ) degisenlerde. Ucretli ucretsiz olayi tamamen sans isi. Ama disarida 600 tl civarina yaptirmak da mumkun.

CEBRAİL GÜLTEKİN
    cgultekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 7

yakıt iyi ama performansda bekleme, bende 1.3 evo dynamik var konfor danda memnunum ama dediğim gibi performans yetersiz düz yolda 170km hz anca yapıyor. 1.3 sonuçta 75 beygir. sen 90 lık alırsan ama onu bilemem. ben memnunun virazda çok iyi basık oldugu için aracım allah ne verdiyse giriorum sıkıntım olmuyor. geçen yol gittim antalya malatya arası virajlarda asıldım bazı zamanlar araba trafikte yol bozuklugunda yoruldu. klimada açıktı düz bir yola geldi araba rahatlamaya basladı bi baktım ibre 190 km hız.... dahada gdiyordu ama ayagımı gazdan çektim ne sarsıntı ne de başka bişey hissettim. biraz basarsan yani yol tutuşu artıyor normalden iyi oluyor. güçlü bir araç olsa ama daha daha iyi olur. klima açıkken yokusta kalkışım düşük ama gder halde yokuşta sıkıntı yok.
    Konu cgultekin tarafından (22/07/2015 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası

Erdem Eren
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı GPEMREE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada city arizasi da kroniktir kardesim. Ucretsiz degisen servislerde var ucret karsiliginda(2.500-3000 tl ) degisenlerde. Ucretli ucretsiz olayi tamamen sans isi. Ama disarida 600 tl civarina yaptirmak da mumkun.
    Hocam bu city mode ve sinyal kolu hatası beni korkuttu , megane 2 ile devam mı etsem diye düşünmeye başladım.

Erdem Eren
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı cgultekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıt iyi ama performansda bekleme, bende 1.3 evo dynamik var konfor danda memnunum ama dediğim gibi performans yetersiz düz yolda 170km hz anca yapıyor. 1.3 sonuçta 75 beygir. sen 90 lık alırsan ama onu bilemem. ben memnunun virazda çok iyi basık oldugu için aracım allah ne verdiyse giriorum sıkıntım olmuyor. geçen yol gittim antalya malatya arası virajlarda asıldım bazı zamanlar araba trafikte yol bozuklugunda yoruldu. klimada açıktı düz bir yola geldi araba rahatlamaya basladı bi baktım ibre 190 km hız.... dahada gdiyordu ama ayagımı gazdan çektim ne sarsıntı ne de başka bişey hissettim. biraz basarsan yani yol tutuşu artıyor normalden iyi oluyor. güçlü bir araç olsa ama daha daha iyi olur. klima açıkken yokusta kalkışım düşük ama gder halde yokuşta sıkıntı yok.
    Hocam şuanki megane 2 85 hp çok çok performanslı değil , arkadaşın abisinin var 1.3 2008 punto kalkışları filan çok seri , özelliklede benim araç yokuşlarda bayılıyor punto gayet iyi çıkıyor ama işte city mode ve ön takım beni korkutuyor.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı Apar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şuanki megane 2 85 hp çok çok performanslı değil , arkadaşın abisinin var 1.3 2008 punto kalkışları filan çok seri , özelliklede benim araç yokuşlarda bayılıyor punto gayet iyi çıkıyor ama işte city mode ve ön takım beni korkutuyor.
    2008 MegII 140BIN'de 80BG 1.5 Dci aracımız var.
    1.3 75BG Multijet i de çok kullandım..

Yokuşlarda nasıl bayıyorsunuz dCi'da 1.3. multijet daha iyi gidiyor diyorsunuz kafam karıştı

Gerek kalkışta, gerekse toparlamada bizdeki Megane 75 multijetle kıyaslanamaz.
    Ama 90-95'lik multijet bambaşka..

Eğer kazası çok değilse hiç girmeyin bu işe, elinizdeki araçtan çoook daha rahat bir araç değiş sonuçta GP.
    Ben 3 Sene GP kullandım. Hİçbir problem çıkartmadı. City, ya da Airbag çatlağı gibi. Çok da keyif aldım. Ama başta oturma pozisyonu olmak üzere MegII konforunu bulamadım.

GP'de en genel sorunlar.

1- Döner Kontraktör arızası (Aynısı MEgane II'de var, döner zemberek arızası, bizim megane'da henüz yok ama çok tıkırtı gelmeye başladı, yakındır kopar içindeki kablolar)
    2- Ya nasip City Arızası (135000km'de Megane II direksiyon kutusu diş atladı,sertleşti değiştirdik, yani her araçta olabilir ama City arızası daha bir ciddi beklenmedik sertleşme yapaibiliyormuş..)
    3- Airbag çatlağı.

MegII'de ise en önemli şey, ön göğüsten gelen sesler, ama ben onları güzelce kesebildim. Bence değiştirmeyin aracınızı..
    Konu celenlee tarafından (22/07/2015 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 MegII 140BIN'de 80BG 1.5 Dci aracımız var.
    1.3 75BG Multijet i de çok kullandım..

Yokuşlarda nasıl bayıyorsunuz dCi'da 1.3. multijet daha iyi gidiyor diyorsunuz kafam karıştı

Gerek kalkışta, gerekse toparlamada bizdeki Megane 75 multijetle kıyaslanamaz.
    Ama 90-95'lik multijet bambaşka..

Eğer kazası çok değilse hiç girmeyin bu işe, elinizdeki araçtan çoook daha rahat bir araç değiş sonuçta GP.
    Ben 3 Sene GP kullandım. Hİçbir problem çıkartmadı. City, ya da Airbag çatlağı gibi. Çok da keyif aldım. Ama başta oturma pozisyonu olmak üzere MegII konforunu bulamadım.

GP'de en genel sorunlar.

1- Döner Kontraktör arızası (Aynısı MEgane II'de var, döner zemberek arızası, bizim megane'da henüz yok ama çok tıkırtı gelmeye başladı, yakındır kopar içindeki kablolar)
    2- Ya nasip City Arızası (135000km'de Megane II direksiyon kutusu diş atladı,sertleşti değiştirdik, yani her araçta olabilir ama City arızası daha bir ciddi beklenmedik sertleşme yapaibiliyormuş..)
    3- Airbag çatlağı.

MegII'de ise en önemli şey, ön göğüsten gelen sesler, ama ben onları güzelce kesebildim. Bence değiştirmeyin aracınızı..
    MegII'Nin Direksiyon kutusunu değiştik ama 150-200TL gibi bir fiyata çıkma parça ile meğer uzun zamandır diş atlamış şekilde direksiyon yarı sert biniyormuşuz, şimdi tüy gibi oldu

Bir tecrübem de şu şekilde:

dCi en hızlı ısınan dizel motor bence. Ve 1.5 olması sebebiyle, yokuşlarda 1.3 multijette göre daha iyi toparlıyor ve daha az yakıyor.
    Yani kısa mesafe ve bol yokuşlu parkurlarda 1.5 dCi yakıt yönünden daha ekonomik.
    Konu celenlee tarafından (22/07/2015 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

mustafa .
    taylantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

meganıa,bende 207 dızel premıum varken bınmıstım,resmen kamyona bınmıs gıbı oldum.surus zevkı dıye bısey yok.calısması ,dıreksıyonu on tarafı fılan kamyon resmen.koşa koşa gerı bındım 207 me

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

bence aracınız ıyı gecmısınıde bılıyorsunuz fazla bır sorunu yoksa macera armayın bence
    sonucta 2, el arac alacaksınız gecmısı muamma puntonun yol tutusu gayet yeterlı on takım vs parcalarıda ucuz
    bu arada benım arac su an kı ruzgarlı havalarda dahıl temde buyukcekmece vıyaduklerınde 150 ıle bıle gram savurmuyor evo nun suspansıyonu mu farklı benım aracın alasım jantlarının katkısı mı nedır cıdden su an yol tutus konusunda vırajlarda resmen araç sollar oldum

mustafa .
    taylantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

ben punto alalı 10 gun oldu ama arka anı hareketlerde bıraz savuruyor gıbı.60 fılan gıderken anı sol sag yapınca mesela.yada ben arabanınmı acemısıyım.herkezın mı oyle acaba.cok yuksek hızda denemedım toplamaz dıye aracı bı tanıyımda

lastıkler 195-60-15 mıchelın

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Herkese merhabalar ,
    20 yaşındayım ve ufuk ünv. öğrenciyim.Şuanda 2007 Model 1.5 Dci megane 2 aracım var c segmenti bir araç yol tutuşunu ve yakıtını beğeniyorum fakat kardeşim kaza yaptı ve aracı elden çıkarmayı düşünüyorum.

Yaklaşık olarak elimde 25bin TL para olacak ve 2008 2009 model 1.4 Multijet punto almayı düşünüyorum.Kimse kendi kullandığı aracı kötülemek istemez ama illaki tarafsız yorum yapan olacaktır.

Grande Punto 1.3 multijet önerirmisiniz ?
    Forumlarda citymode'da hata veriyor diyor bu kronik bir arıza mı ?
    Yılda 5-6 defa köye gidiyorum zemin bozuk , grande puntolar bozuk yollarda nasıl dayanabiliyor mu ?
    ÖN ÖNEMLİSİ uzun yolda virajlarda yol tutuşu nasıl , örneğin megane 2 ile 140 ile viraja rahat girebiliyorum puntolar bu konuda nasıl ?

Çok teşekkür ediyorum , keyifli forumlar.
    Senin aracın kaza olayı nedir. Resim atarmisin bir bakalım. Satacaksan tabi.

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Bence de siz megane la devam edin derim.

Necip Döner
    szchake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27 D 8129
    Edilen teşekkür: 0

Ben 4 ay gp kullandım ilk arabamdı konfor olarak dreksiyon rahatlığı olarak süper bir araba bu forumda da görünen üzere kronik sorunu bol bi araba city arızası teş başına bu forumda kaç arkadaşın başını ağrıttı kim bilir servisinde kimisinin bedavaya kimisinin parayla bu parçayı değiştirmesi de bi o kadar mantık dışı benm araç da da göğüsde çatlak vardı rahatsız etti beni şahsen gittim servise banane dedi daha 2007 model bi araçda bu neden olur tabiki kronik arıza bende gittim i20 aldım. Ayrıca 25 bin tl ye temiz bir puntoyu kimse satmaz kurtulmak için satan satar dizel arıyorsan tabi.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

bende G.P dizel 2008 var 1,5-2 aydır kullanıyorum renoda kullandım puntom var diye demiyorum aşırı derecede memnunum 2000 devri yakalayınca punto canavar gibi gidiyo geçenlerde 2. köprü yolunda kavacığa gelmeden 190 ı çok rahat gördü ve maş dedim km daha 83000 de benden önceki sahibide temiz kullanmış kazası belası yok

amacım bikaç sene içinde bunu satıp cam tavanlı full son kasa olanını ve 90 hp olanını almak yine olsa yine punto alırım nihayetinde parça ucuz
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

hakan aydın
    aydinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 13

Puntonun yol tutuşu ve yakıtı çok iyidir. Ama bu aralar on tarafının yere çok yakın olduğunu farkettim.hafif kasisli yola girince hemen on taraftan dan dun sesler geliyor. Bende son nesil punto var grandeler de aynı şekilde alçak mi bilmiyorum ama bozuk yolda kullanacaksaniz kesinlikle almayın. Yoksa altı vurdukça benim gibi içiniz parcalanir.

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Hocam bu city mode ve sinyal kolu hatası beni korkuttu , megane 2 ile devam mı etsem diye düşünmeye başladım.
    2008 sonrasında bu arıza yok evolarda ise hiç duymadım
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Barış Faikoğlu
    barisix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bence o fiyata grande punto 1-4 t-jet temizini bulabilirsen al vtec2 leri tokatlarsınız

Arda Yıldız
    YaYa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 39

1,5 senedir 2007 1,3mj kullanıyorum, airbag sargı makarası ve göğüs çatlağı amartisör takozları benim başıma gelen arızalar, bunun dışında zırp pırt ampul patlatmasını saymıyorum artık, ama yinede hem yakıtı hemde parça ucuzluğu bakımından güzel keyifli bir araç gp, ancak yerinizde olsam megane ile devam ederdim.