Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Seçim? Bravo Mjet Sport / Golf 6 1.4 TSI Highline / Mazda 3 İmpressive HB

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

Standart Seçim? Bravo Mjet Sport / Golf 6 1.4 TSI Highline / Mazda 3 İmpressive HB

Beyler 2 Bravodan sonra Lancia Delta aracımı da sattım bir kaç ay evvel, hatta arada bir de Linea kaynadı

Bu gün yarın yeni bir araç alacağım ama çok kararsız kaldım.

Biri Golf 6 Highline, ilandaki araca bu gün gidip baktım, fiyatta indirim yapmıyor, araç oldukça diri ve temiz göründü gözüme, elbette tamam dersek pazartesi ekspertize sokacağım. aracın sağ ön çamurluk ve kapı doğuşta değişmiş 12 bin tl tutmuş kaydı mevcut. içime sindi denebilir ama halen budur diyemiyorum.

Volkswagen Golf 1.4 TSi Highline 2010 Model 44.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 215808831

Diğeri daha evvel iki farklı versiyonuna sahip olduğum emektarım Bravo
    2011 model Beyaz ve Cam tavanlı sport modeli en güzeli bence bravoların.
    araçta hasar kaydı yok, sahibi başka bir forumda üye ve gördüğüm kadarı ile aracını severek kullanıyor benim gibi. sadece çok fazla punto ve bravo kullanmış olmanın verdiği bi bıkkınlık var ama elim yine aramalarda sürekli buna gidiyor
    Fiat Bravo 1.6 Mjet Sport Style 2011 Model 45.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 216578378

sizce seçimimi hangisinden yana yapmalıyım ?

başlıkta mazda 3 de yazdım ama yakıtından dolayı vazgeçtim sayılır.
    yeni kasa ceed de olabilir ama fiyatı biraz fazla. 44 45 in üzerine çıkmam mümkün değil.Tavsiyelere açığım. Saygılar.
    Konu CesSpOoL tarafından (27/06/2015 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Standart Ce: Seçim? Bravo Mjet Sport / Golf 6 1.4 TSI Highline / Mazda 3 İmpressive HB

Derincedeki bravo gayet güzel.
    Geçem ilanlarda dolanırken dikkatimi çekmişti.

Siyah benzinli otomatik mi?
    Beyaz Dizel otomatik mi?
    Siyah punto tecrübemden sonra,Diye görüyorum ben araçları ve Bravo'yu seçebiliyorum.. (3yıllık Siyah GP tecrübemden sonra..)

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Ce: Seçim? Bravo Mjet Sport / Golf 6 1.4 TSI Highline / Mazda 3 İmpressive HB

evet Golf benzinli otomatik Bravo Dizel. ben 3 punto 2 bravo kullandım daha evvel. hepsini birer yıl kadar. sadece değişiklik olsun diye golf geçiyor aklımdan ama bir yandan pişman olur muyum kaygısı var.
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Tertemiz bravo dururken 12 bin tl hasar kayıtlı bir araç almak bence pek Akıl karı olmaz üstelik de benzinli
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Astra J dusundunuz mu
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla ben dizel mis gibi bravo varken asla gidip de kapısı çamurluğu değişmiş benzinli golf almam.Ama siz iki bravo eskitmiş biri olarak artık farklı bir araç düşünebilirisiniz.Valla nedense herkesin abarttığı kadar golf bana hiç çekici gelmiyor.Daha doğrusu düz hatlara sahip olan vw araçlarının hepsi bana basit sıradan geliyor.Geçen gün gezerken yolun kenarında duran golf 7 ye baktım da araç hiç insanı kendine çekecek derecede alımlı bir araç değil.Uzaktan baksan polo ile zor ayırt ediyorsun zaten.Oysa beyaz ya da siyah parlak bir bravo her zaman insanı kendine çekmeyi başarır.Bu kesinlikle tasarımla alakalı birşey.Mesela astra j de yeni focus da bravo gibi çekici araçlar.Bence bravodan bıktıysanız sizin için astra j iyi bir seçenek olabilir.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Geçen hafta 1.4 Tsi Manuel Golf almış biri olarak konuşmak gerekirse kesinlikle Golf 'ü öneririm. 2. vites 100-110 u görüyorum araçla. Arabanın yol tutuşu ve gidişi bambaşka. Higline ise en full paketi. Her türlü donanım var.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

sakın o golf ü alma hem hasar kayıtlı hemde benzinli golf leri bende severim ama bu devirde benzinli araca bineceksen ya çok paran olacak yada fazla araç kullanmayan biri olacaksın ayrıca hasar kayıtlı olmasıda miğde bulandırıcı bravo çok güzel tek dezavantajı yakında üretimden kalkacak olması ama golf te sonuçta bir önceki kasa ben olsam sırf dizel olması bile bravo yu seçmem için bir etken olurdu.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakın o golf ü alma hem hasar kayıtlı hemde benzinli golf leri bende severim ama bu devirde benzinli araca bineceksen ya çok paran olacak yada fazla araç kullanmayan biri olacaksın ayrıca hasar kayıtlı olmasıda miğde bulandırıcı bravo çok güzel tek dezavantajı yakında üretimden kalkacak olması ama golf te sonuçta bir önceki kasa ben olsam sırf dizel olması bile bravo yu seçmem için bir etken olurdu.
    Bu Golf hakkında ve Diesel araç hakkında bir nebze haklı olabilirsin ama Golf ciddi anlamda çok değişik bir araba. Geçen hafta aldım daha aracı. Çok fazla yol yapma şansım bile olmadı. Toplasan 200 km ama diyorum ki ben arabaya binmemişim. Tamam Fiat Punto o segmente göre çok güzel bir araç. Donanımlı yakışıklı vs. Ama segment değiştiricek biri için Bravo yu hiç önermiyorum. Yakıt olayına gelince. Diesel 1,6 Bravo yakacak 30 kuruş Golf Tsi benzinli yakacak 40 kuruş. Aradaki 10 kuruş fark için değmez bence.

İlandaki aracı ele. Daha düzgün hasar kayıtsız olanlarına bak. Ama kesin Golf al derim. Mazda da çok kaliteli araç yapar fakat Mazda nın piyasası hiç yok.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Ertan ANGI
    ertanangi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Puntoyu almadan once acaba polo mu puntomu sorusunu sormustum simdi iyiki punto almisim diyorum ayni soruyu su an sordugumda kesinlikle bravo derim..

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

bravo diyorum
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Golf hakkında ve Diesel araç hakkında bir nebze haklı olabilirsin ama Golf ciddi anlamda çok değişik bir araba. Geçen hafta aldım daha aracı. Çok fazla yol yapma şansım bile olmadı. Toplasan 200 km ama diyorum ki ben arabaya binmemişim. Tamam Fiat Punto o segmente göre çok güzel bir araç. Donanımlı yakışıklı vs. Ama segment değiştiricek biri için Bravo yu hiç önermiyorum. Yakıt olayına gelince. Diesel 1,6 Bravo yakacak 30 kuruş Golf Tsi benzinli yakacak 40 kuruş. Aradaki 10 kuruş fark için değmez bence.

İlandaki aracı ele. Daha düzgün hasar kayıtsız olanlarına bak. Ama kesin Golf al derim. Mazda da çok kaliteli araç yapar fakat Mazda nın piyasası hiç yok.
    Valla bende bravo var.30 kuruş yaktığı falan yok.Tsi motorlara doğru düzgün lpg bile takılmıyor.Takılsa bile çok maliyetli ve fazla ekonomik olmuyor.Ayrıca şu golfü fazla abartmayın.Binmediğim sürmediğim araç değil.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

golf ü kullandım evet güzel araç ama ne olursa olsun TR de çok abartıldığını düşünüyorum aracınız hayırlı olsun ancak söylediğiniz rakamlar pek gerçekci değil bir kere bravo 30 kuruş falan yakmıyor bizzat arkadaşım sürekli kullanıyor üstelik ist. içi 6 litreyi gösteriyor ben her binişimde merakımdan bakarım hatta oda güler yinemi yakıta bakıcaksın diye yani 25 krş yakıyor golf tsi ise 40 kuruştan az yakacağını sanmıyorum ayrıca bravo nun yol tutuşuda golf ü aratmaz emin olun golf ün bravo dan üstünlüğü özellikle iç kısımdaki malzeme kalitesidir golf bariz bu konuda üstündür ancak onun dışında her yönden ben bravo yu seçerdim dizel olması her zaman artı bir avantajdır bunlar benim görüşlerim herkesin değişebilir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende bravo var.30 kuruş yaktığı falan yok.Tsi motorlara doğru düzgün lpg bile takılmıyor.Takılsa bile çok maliyetli ve fazla ekonomik olmuyor.Ayrıca şu golfü fazla abartmayın.Binmediğim sürmediğim araç değil.
    Ben tahmini bir şey söyledim bravo nun ne kadar yaktığını bilmiyorum. Babamın Multijet doblosuna istinaden konuştum. 33 kuruş falan yakıyor 1.6 doblo. Bravo da 30 kuruş yakar diye tahmin ettim. Açıkcası zaten TSİ motor alıp tüp taktırmak akıl işi değil. Motorun özelliği turbo benzinli olması Abarttığım falan yok. Almadan önce bende fazla abartıldığını düşünüyordum taki 150 ile istemsizce ve kontrolsüzce makasa girip arabanın kendisini nasıl topladığına şaşırana kadar. Ve saniyeler içerisinde 170 km yi görüp bunun farkına bile varmadığımı anladığımda Golf 'ün neden abartıldığını anladım. Şahsım adına konuşuyorum Polo mu Punto mu deseler Punto derim. Ama Bravo mu Golf mü deseler kesinlikle Golf. Astra mı Bravo mu deseler kesinlikle Astra. Fiat malesef Bravoyu piyasa da tutturamadı. O yüzden üretimden de kalkıyor zaten.
    Konu byadrenalin tarafından (28/06/2015 Saat 02:58 ) değiştirilmiştir.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    golf ü kullandım evet güzel araç ama ne olursa olsun TR de çok abartıldığını düşünüyorum aracınız hayırlı olsun ancak söylediğiniz rakamlar pek gerçekci değil bir kere bravo 30 kuruş falan yakmıyor bizzat arkadaşım sürekli kullanıyor üstelik ist. içi 6 litreyi gösteriyor ben her binişimde merakımdan bakarım hatta oda güler yinemi yakıta bakıcaksın diye yani 25 krş yakıyor golf tsi ise 40 kuruştan az yakacağını sanmıyorum ayrıca bravo nun yol tutuşuda golf ü aratmaz emin olun golf ün bravo dan üstünlüğü özellikle iç kısımdaki malzeme kalitesidir golf bariz bu konuda üstündür ancak onun dışında her yönden ben bravo yu seçerdim dizel olması her zaman artı bir avantajdır bunlar benim görüşlerim herkesin değişebilir.
    Bravonun rakamları için diyorsan gerçekci değil diye olabilir. Tahmini söyledim. Bilgim yok. Senin söylediğin rakamla hesap yaparsak 28 kuruş oluyor. Yine bol keseden sallıyorsun erenemre

Ama benim kendi aracım için verdiğim rakamlar gerçekci. Şehir için 8 litre karışık 6.2-6.5 uzun yol da 5.8 falan yakar tahminimce. Daha deneyemedim. Tabi sakin kullandım. Bastığın zaman öyle bir çekiyor ki benzini ibrenin düşmesini gözümle görüyorum yani
    Konu byadrenalin tarafından (28/06/2015 Saat 03:00 ) değiştirilmiştir.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Ben tahmini bir şey söyledim bravo nun ne kadar yaktığını bilmiyorum. Babamın Multijet doblosuna istinaden konuştum. 33 kuruş falan yakıyor 1.6 doblo. Bravo da 30 kuruş yakar diye tahmin ettim. Açıkcası zaten TSİ motor alıp tüp taktırmak akıl işi değil. Motorun özelliği turbo benzinli olması Abarttığım falan yok. Almadan önce bende fazla abartıldığını düşünüyordum taki 150 ile istemsizce ve kontrolsüzce makasa girip arabanın kendisini nasıl topladığına şaşırana kadar. Ve saniyeler içerisinde 170 km yi görüp bunun farkına bile varmadığımı anladığımda Golf 'ün neden abartıldığını anladım. Şahsım adına konuşuyorum Polo mu Punto mu deseler Punto derim. Ama Bravo mu Golf mü deseler kesinlikle Golf. Astra mı Bravo mu deseler kesinlikle Astra. Fiat malesef Bravoyu piyasa da tutturamadı. O yüzden üretimden de kalkıyor zaten.
    Valla inanın bravo'nun yol tutuşuda bir o kadar iyidir.Ben de izmir aydın otobanında bir ara ibreye baktığımda aracın hızının 170 olduğunun farkına bile varmamıştım.Bravo ile de 190-200 gibi hızlarda kesinlikle tedirgin olmadığınız stabil bir sürüş yapıyorsunuz.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Standart Seçim? Bravo Mjet Sport / Golf 6 1.4 TSI Highline / Mazda 3 İmpressive HB

Bravonun rakamları için diyorsan gerçekci değil diye olabilir. Tahmini söyledim. Bilgim yok. Senin söylediğin rakamla hesap yaparsak 28 kuruş oluyor. Yine bol keseden sallıyorsun erenemre

Ama benim kendi aracım için verdiğim rakamlar gerçekci. Şehir için 8 litre karışık 6.2-6.5 uzun yol da 5.8 falan yakar tahminimce. Daha deneyemedim. Tabi sakin kullandım. Bastığın zaman öyle bir çekiyor ki benzini ibrenin düşmesini gözümle görüyorum yani

merakımdan soruyorum, bravo kullandınız mı? test sürüşü filan değil ne bileyim bi 50 km yaptınız mı mesela?

Ayrıca işin aslı bence olaya yanlış bakıyorsunuz. Evet golf mu bravomu sorusunun yanıtı %99 golf olacaktır ama burada kıyaslanan araçlar eş değer değil, biri dizel biri benzinli. Biri darbeli (12000tl) biri orijinal. Biri 2010 biri 2011 vs. Bravo kesinlikle kötü bir araç değil, ve bunları düşününce tercihin bravo olması mantıklısız değil.
    Konu OzzY tarafından (28/06/2015 Saat 04:58 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar yorumlarınız ve tavsiyeleriniz üzerine ilandaki Golf araçtan vazgeçtim.

Derince' deki aracı alacaktım faka arkadaş biraz tuhaf çıktığı için vazgeçtim.

Aramaya devam ediyorum.
    Seçenekler otomatik,
    2012 üstü Focus
    2011 üstü Astra J
    2011 üstü Bravo Sport Style+Camtavan
    2012 üstü Kia Ceed Yeni Kasa

Limiti iki üç hafta içinde 47 48 civarına çıkartmaya çalışacağım.

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum : ) Konu kapanmadı tabii ki devamını da bekliyorum

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Son yazdığınız seçeneklere göre kesinlikle focus önde tabi 1.6dizelden bahsediyorsanız. astra j ve focus karşılaştırmasında focus önde geliyor birçok teste ve kullanıcıya göre kuzenim yakın zamanda sciroccosunu satıp focus aldı araç titanium x paket bu kadar yola oturan güven veren bir araç yoktur ne yapsam araba kaldıracak diyorsunuz kullanırken ayrıca astra j hakkında sıfır alanlardan duyduğum yorumlara göre elektronik aksamda sorunlar olduğunu söylüyorlar tabi şans işi ama 2.el alırken göz önünde bulundurmak lazım. bravo ve kia hakkında hiçbir bilgim yok ceed'in fiyat olarak çok şişirildiğini düşünüyorum, bravoda bu piyasada almak pekte mantıklı gelmiyor bana

Okan KÖYLÜ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Focusun ancak benzinlisini alabiliyorum ancak maalesef.

Sayfa 1/3 123 SonSon