Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto evomun babam tarafindan aglatilmasi

Ali Ozan Yücel
    Evolution37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697
    Edilen teşekkür: 12

Kızgın Punto evomun babam tarafindan aglatilmasi

Herkese merhaba uzatmadan konuya giricem. Herkesin parmakla gosterdigi, icine binen arkadaslarimin hayran kaldigi, ya bu arabadan tik ses gelmiyor ne kadar guzel dedigi guzelim arabami karadeniz turu yapmasi icin 1 haftaligina babama verdim. Cani sagolsun allah basimizdan eksim etmesin ama bir arabaya bu kadar ni hor davranilir ya. Arabaya resmen tecavuz etmis kapi esik plastiklerini ayaklariyla surte surte cizmisler cekirdek yemisler kabuklarini koltugun altina atmislar yemek yemisler koltuklarina kola dokmusler. En son artvin donusunde trabzonda hararet yapmis devirdaim hortumu erimis radyatordeki tum antifiriz bosalmis hortumu degistirtmis sonra erzincanda su eksilttigini farketmis artik nasil olduysa devirdaimi degistirtmis hava filtresi segmanlarini gerizekali ustalar bi guzel kirmis kapilardan ve teyip etrafindan ses gelmeye baslamis simdi ben napiyim arkadas ya gozumden sakindigim arabami bu halde gorunce cildirasim geldi ben napiyim allah askina soyleyin.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Standart Ce: Punto evomun babam tarafindan aglatilmasi

Valla şu an ki yazıyı okurken ben bile sinirlendim açıkcası. Araçtan soğmuşsun anladığım kadarıyla. İçini bir kuaför yaptırıp satın gitsin. Bir arabadan soğuyunca bir daha zevk vermiyor o araç.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

canın sağolsun baba demek ve gidip (araçtan soğudunuzsa) yeni bir araç almak
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

aracına bırsey olursa aynısından temızınden 1 tane daha bulma sansın var ama babanın baska bır esı veya benzerı yerıne doldurabılecegın bır yedegı yok sonucta bı arac ılerıde
    durumun degısır sıfırını vs alırsın belkı yıne aynı devam eder takma bence metaları hayatta bu kadar takmasak
    zamanında bı aracla takla atmıstım hurdaya cıkmıstı neler cektım
    sonra unıde baskasının sucu yuzunden aracın onu komple dagıldı vs zamanında cok uzuldugum olaylar oldu ama gerıye donup bakıyorum hıc bı onemı yokmus takma bence.
    babanıda üzme...

5. Bu mesajı için 4 kişi ethemyigit'ye teşekkür etti:

Emre Sipahi
    sipahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracına bırsey olursa aynısından temızınden 1 tane daha bulma sansın var ama babanın baska bır esı veya benzerı yerıne doldurabılecegın bır yedegı yok sonucta bı arac ılerıde
    durumun degısır sıfırını vs alırsın belkı yıne aynı devam eder takma bence metaları hayatta bu kadar takmasak
    sonra unıde baskasının sucu yuzunden aracın onu komple dagıldı vs zamanında cok uzuldugum olaylar oldu ama gerıye donup bakıyorum hıc bı onemı yokmus takma bence.
    babanıda üzme...
    Sağlık ve değer verilenler gerçekten dediğiniz gibi çok daha önemli. Tartışılmaz.

Ancak tabi ki değer verdiklerimizin bildikleri halde değer verdiklerimize bu kadar hor davranabilmesi düşündürücü.

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    babanıda üzme...
    katılıyorum mal yerine gelir can sağlığı olsun babadır arabanı verdiğine göre bugüne kadar sana size karşı yaptığı fedakarlık ortadadır çok düşünme bir kuaför birde ses gelen yerine baktır yoluna devam et

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Babaliktan red davasi ac ve tazminat davasi aç
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babaliktan red davasi ac ve tazminat davasi aç
    Başka bir cevap vereydin ağlardım

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir cevap vereydin ağlardım
    Sen aglama dayanamam
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen aglama dayanamam
    Ben dayanırım canını sıkma

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Tabiki hicbirsey babamdan degerli degil o bi yana dunya bi yana arabayla bugun ise geldim sol stopdan sag arka kapi kilidinden ufak bir ses geliyordu tekrar izole ettim ses kesildi aracimi cok seviyorum ve diger araclardan cok daha degerli oldugunu dusunuyorum su anda saticak bir durum yok ayrica paramda yok eski calistigim servisteki kuafore anlastim gold bakimi 200 liraya yapacaklar bu ay icinde fotograflari before and after seklinde tekrar paylasicam.

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

babana sor : gevur malı mı bu?

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Arkadaslar tum sorun mazot pompasindan kaynaklaniyor. Dun aksam mazot pompasina elimi surdum alti ve borularin baglanti yeri hep mazot olmus. Surekli gaza basildiginda gaz acikken tahliyeyi daha fazla yapip boruya mazot damlayarak erittigini dusunuyorum. Mazot pompasini revize eden arkadaslar oldu mu acaba yardimci olursaniz sevinirim

ALİ DEMİR
    alidemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 40

vallahi üzüldüm gerçekten , hassas binici için bu tarz hor kullanımlar sahibini olumsuz etkiler. bu durum sizi galiba arabadan soğutmuş . temizlik ve onarım yaptırarak satmak isteyebilirsiniz..yada bu durumu kabullenip kullanıp kendinizden başkasının kullanmamasını sağlamalısınız..bir karadenizli olarak size geçmiş olsun kafanıza takmamaya çalışın.kolay gelsin.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Geçmiş olsun, genellikle bu yaşananları oğul yapar , baba gözden sakınır, ama sizde tam tersi olmuş Güzel bir detaylı temizlik, ve ses gelen yerlere baktırıp keyifle binmelisin.
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bu kadar bir sorunda hemen arabayı sat deniyorsa vay halimize.Aracı babanıza vermezden önce ufak sorunları olduğu için babanızın sert kullanımında da sorunlar nüksetmiş olabilir.Ki babanızda olsa bile saydığınız sorunların hiçbiri halledilemeyecek ya da ağır külfetli sorunlar değil.bir miktar para harcadığınızda eski performansına gelir aracınız.Kaportaya ve motora birşey olmadıktan sonra koltukmuş,plastikmiş,hortummmuş vs hepsi değişerek eski orjinal haline gelebilen parçalar.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı Evolution37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar tum sorun mazot pompasindan kaynaklaniyor. Dun aksam mazot pompasina elimi surdum alti ve borularin baglanti yeri hep mazot olmus. Surekli gaza basildiginda gaz acikken tahliyeyi daha fazla yapip boruya mazot damlayarak erittigini dusunuyorum. Mazot pompasini revize eden arkadaslar oldu mu acaba yardimci olursaniz sevinirim

Bosch yada delphi enjektör yetkili servislerinden birine git ama mümkünse tanıdık yada ustan varsa onun tavisye ettiği bir servis olursa daha iyi olur. 150 200 Tl gibi bir rakama tutar. pompanın içindeki tüm ornikler değişiyor.

dediğin gibi mazot aka aka borular gidiyor. ama bu akıntı öncesindede varmıştır ama demekki göremedin.

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bosch yada delphi enjektör yetkili servislerinden birine git ama mümkünse tanıdık yada ustan varsa onun tavisye ettiği bir servis olursa daha iyi olur. 150 200 Tl gibi bir rakama tutar. pompanın içindeki tüm ornikler değişiyor.

dediğin gibi mazot aka aka borular gidiyor. ama bu akıntı öncesindede varmıştır ama demekki göremedin.
    Yok daha onceden akintinin farkindaydim ben biraz pipirikli biriyim motoru 3 ayda bir motoru sonax urunleriyle temizler yikarim. En son 2 ay once yimayip havayla kuruttugumda farkina vardim balata spreyiyle temizledim surekli bi terletme vardi ama uzun yolda pompaya yuk bindigi icin iyice damlatmaya baslamis. Ustamla gorustum bu cm.tesi pompaciya sokup vericez bakalim ne fiyat cekicek bize

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar bir sorunda hemen arabayı sat deniyorsa vay halimize.Aracı babanıza vermezden önce ufak sorunları olduğu için babanızın sert kullanımında da sorunlar nüksetmiş olabilir.Ki babanızda olsa bile saydığınız sorunların hiçbiri halledilemeyecek ya da ağır külfetli sorunlar değil.bir miktar para harcadığınızda eski performansına gelir aracınız.Kaportaya ve motora birşey olmadıktan sonra koltukmuş,plastikmiş,hortummmuş vs hepsi değişerek eski orjinal haline gelebilen parçalar.
    Dogru tabi abi duzelmiycek seyler degil bunlar. Hatta 2.5 saatlik temizlik ugrasim sonunda arabam yine bomba gecen p.o ya ugradim yakiti shell haricinde hicbiryerden almam bu arada sigara almaya girdim adamin teki geldi baktim arabaya bakip duruyo evet dayi birime mi benzettin falan dedim ya bu araba cok guzel duruyor bizdede var aynisi ama bu cok guzel maasallah kac model bu falan diye muhabbeti bayaa ilerletti 2011 dedim kac bindedir abi sence bu arac diye sordum icine bindi bakti etti 50-60 bin dir en fazla dedi 117.000 km oldugunu soyleyince adamin gozler bi acildi bana sarilcak falan sandim )

Ali Ozan Yücel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 YL 697

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, genellikle bu yaşananları oğul yapar , baba gözden sakınır, ama sizde tam tersi olmuş Güzel bir detaylı temizlik, ve ses gelen yerlere baktırıp keyifle binmelisin.
    Aynen oyle bizde tam ters sekilde isliyor babamda bunun farkinda oldugu icin sagolsun ne kadar kizsamda alttan aliyor kendisinde hyundai varken her ikimizde cok rahattik ama kendi arabasini satinca tatili olsun hafta somu gezmeleri olsun alip biniyor cani sagolsun ya ondan degerli degil tabi ama mal her ikimizin kiymetini bilmesini istiyorum sadece.

Sayfa 1/2 12 SonSon